Téma: Feriha

5/10
Máriácska 2. 2018 márc. 17. - 11:15:01 5/10
(44/224)
Hát - a Kiralik ask (Kiadó szerelem) befejezése után ez számomra gyengécske, de nézhető. A 7. résznél még nem hagytuk abba, de nem fog hiányozni, ha vége lesz, az már biztos. A Kiralik ask hiányzik! Mindig este néztük a 2 órás sorozatot a You toube-on, és most hiányzik a napi kétórás kacagás. Remek, kiválóan adagolt török - romantikával átszőtt - humor, kiváló szereplők. Felejthetetlen, akárcsak az akciós filmek kategóriájából az Icerde - Tégla. Ez a két sorozat igazi török "nagyágyú"!.
napraforgó 2018 márc. 15. - 08:10:47 Előzmény s1u2x3e4l
(43/224)
"Koray egyébként szerintem nem meleg, azt is megmondom, hogy miért. A török sorozatokban nincsenek meleg karakterek a vallásosság miatt, ez szerintem teljességgel kizárt. Ha nem török sorozat lenne, hanem nyugati, vagy legalábbis európai, akkor nagyon erősen élne bennem a gyanúja, de mivel náluk ez súlyos bűnnek számít, esélyét sem látom ennek az opciónak. "
Gondolkodtam ezen. Lehet, hogy a török sorozatokban nincsenek kimondottan melegek, de... ? Most nézek egy törököt, a Kiralik Ask-ot - Kiadó szerelem a címe magyarul, bár szerintem a Felbérelt szerelem, vagy Bérbevett szerelem pontosabb cím lenne, ebben van egy fényképész, egy művész, na az úgy illegeti-billegeti magát, a mimikája, a gesztusai, stb. nem hagynak semmi kétséget. Persze sehol nem mondják ki, hogy meleg, csak azt, hogy "művész". Valahogy úgy, mint nálunk volt úgy 50 éve. Persze te erre nem emlékezhetsz, hisz akkor még a szüleid is csak kisgyerekek lehettek, már ha éltek akkor egyáltalán. Akkoriban még csak suttogták egy-egy művészről, színészről énekesről, stb, hogy meleg, és lám most már egyre többen comingoutolnak, már nem titok, hogy X, vagy Y a saját neméhez vonzódik. Szinte már divat felvállalni...
Persze ez nem jelenti feltétlen azt, hogy Koray is meleg, de valahogy nekem furcsa, hogy annyira mindig a barátján lóg. Az ilyen korú fiúk inkább a nőket hajtják, aztán a kanbulikon dicsekednek a hódításaikkal. De ez a fiú akkor volt Emír mellett, amikor annak szüksége volt a támogatásra, a kisöccse betegágyánál. Ezt inkább egy kedves lány szokta csinálni, nem egy fiú....
Lehet, hogy nem fog kiderülni, mert ahogy mondod, ez tilos a muszlim vallásban.
Amúgy a keresztény vallásban is tilos, az ószövetség valahol tiltja, elítéli, és lám, mégis van ilyen....
napraforgó 2018 márc. 15. - 01:59:16 Előzmény s1u2x3e4l
(42/224)
Olvasom a holdpont.hu-n, hogy Hande levideózza Emír és Feriha összezártságát, az egy ütt töltött éjszakát és fölteszi a netre. Habár nem tudom, hogy mi történhet köztük az éjszaka, de úgy tűnik, hogy Törökországban nem vet jó fényt egy lányra már az sem, ha csak hírbe is hozzák egy férfival. Mert igaz ugyan, hogy ezek a gazdag lányok gond nélkül lefekszenek egyik, vagy másik pasival, de azért ez nincs kihirdetve az interneten.
Igen, az lehet, hogy megromlik az a nagy gyerekkori barátság, ha Cansu féltékeny lesz Emír miatt. Talán Feriha révén megismerkedik Emírrel, vagy akár másik gazdag kislány révén és valóban riválist érez benne.
A lara-Mehmet szálról nem gondolok még ilyesmit, egy koszos fiú Larának nem ellenfél, de Feriha okos, okosabb, mint ő és csinos is, rajta jobban megakadhatnak a férfiszemek.
Güncéről azt gondolom, hogy ő talán valóban szerelmes Korayba, talán volt is köztük valami korábban is és most Koraynak ezzel a szolgálattal kellett rávennie Günncét arra, hogy csapdába csalja Ferihát a nyaklánccal. És a lány még le is volt fedezve, a nyaklánc valóban ott volt, így akár le is tagadhatja, hogy előre megszervezett dolog volt.
s1u2x3e4l 2018 márc. 14. - 23:26:17
(41/224)
Tehát Koray és Günce alkalmi szeretők, ezt nem is gondoltam volna. Jól látta Feriha, hogy van valami közöttük. Vajon már korábban is volt köztük valami, vagy csak a feladat miatt jutott neki egy alkalom Korayjal. Én az elsőre tippelek, hogy ők amolyan összejárósak.

Mondom én ez a Cansu ez nem jó irányba fog változni. Egyből felkapta a fejét, amikor Larától megtudta, hogy Emir és Feriha ismerik egymást a kávézóból. Azért elég vacak lehet otthon ücsörögni céltalanul. Az, hogy nem vették fel az egyetemre, még nem jelenti azt, hogy nincs semmi dolga. Jobb lenne találna valami életcélt. Azért is gondolom, hogy idővel haragban lesznek Ferihával, mert féltékeny lesz a lányra, hogy hiába csak egy gondnok lánya, mégis többre viszi, több mindent ér el.

Még akár arra is mernék fogadni, hogy Lara és Mehmet között is lesz valami, mintha a lánynak kicsit tetszett volna a koszos hétalvó fiú.

Azt nem értem, hogy Handének mi jó lesz abból, ha összezárja Ferihát és Emirt. Én inkább azt feltételezném, hogy kb. a gutának kellene megütnie, hogy azok ott kettesben maradnak. És gondolom be akarja zárni őket, miután egy kis fizetségért cserébe hozzájutott a kulcsokhoz. Bár ezzel galibát okoz Ferihának, de mégis azt honnan tudná, hogy mit kap érte otthon.
napraforgó 2018 márc. 14. - 19:07:31 Előzmény s1u2x3e4l
(40/224)
Valószínűleg azért ment le kávéért Feriha, amiért az anyja is zokszó nélkül ugrál nekik. Kell a pénz, a gondnoki fizetés nem elég egy 5 tagú családnak, Zehra külön pénzt kap a takarításért, vasalásért, stb. Ha Feriha ellenkezik, az anyja elesik a munkától. Nyilván egy-egy lakás takarításáért kapott pénz nagyon is számít nekik.

Valahogy azt hittem, hogy Emír nem olyan felszínes, mint a barátai, de amit most a lánnyal csinál, csak azért, hogy meghallgassa, az elég szemét dolog.

Én is örülök, hogy nézed ezt a sorozatot, szeretek veled véleményt cserélni.
s1u2x3e4l 2018 márc. 14. - 18:42:18 Előzmény napraforgó
(39/224)
Nagyon örülök neki, hogy végre van egy sorozat, amit nézünk mind a ketten, most válaszolok mindkét hozzászólásodra egyben. Egyelőre csak a 6. részt láttam a 7. majd később jön nekem.

Sanemen én is meglepődtem. Pont akkor, amikor nem vártam, és Feriha is hallotta az ablakból, és örült neki, hogy ez az asszony mondott pár jó szót az érdekében, ami tényleg elvárható volt tőle. Kíváncsi leszek, hogy a későbbiekben Cansu vajon kapcsolatba keveredik-e Emirrel, akit még ugye csak az újságokból ismer, de le van nyűgözve tőle, és vajon ő is majd a fiú barátnője akar-e lenni. Általában ezekben a sorozatokban így szokott lenni, hogy minden csaj a férfi főhősért van megveszve. De lehet, hogy ő lesz az, aki végig segíti majd Ferihát, ami szintén elképzelhető, mert nagyon rendes vele. Ő az egyetlen gazdag csajszi, aki nem negatívnak van beállítva.

Csekonics báró: nem ismertem ezt a szófordulatot, de nagyon tetszik. Különösen vicces volt azt követően, hogy előtte az egyik munkatársam is felingerelt állapotában ezt használta: na már ez is Csekonics bárónak képzeli magát. :D :D Nem kérdeztem meg mi az, de miután használtad bizony utánanéztem.

Az öregedő playboy, Unal nem túl sokat ért a gyerekekhez. Cannak virágot akart küldeni, hát egy olyan kisgyerek nem hinném, hogy sokba nézné, ha valamit akart volna küldeni, akkor már inkább játékot, mintsem virágot. Egy látszik, hogy nem vette ki a részét a gyereknevelésből, az biztos. Ezek után azért kíváncsi lennék Emir anyjára is, bár aki ilyen felelőtlenül magára hagyja a kisgyermekét, túl sokat az olyan asszonytól sem várok. Koraynak pedig ez az ember a példakép, aki olyan nevetségesen néz ki a a fülbevalóival és a fiatal macájával.
Koray egyébként szerintem nem meleg, azt is megmondom, hogy miért. A török sorozatokban nincsenek meleg karakterek a vallásosság miatt, ez szerintem teljességgel kizárt. Ha nem török sorozat lenne, hanem nyugati, vagy legalábbis európai, akkor nagyon erősen élne bennem a gyanúja, de mivel náluk ez súlyos bűnnek számít, esélyét sem látom ennek az opciónak.

Feriha helyében én nem mentem volna le a piszok Larának a fehércsokis moccáért. Ahogy a szülei mondták, ő nem gondnok, ő nem szakácsnő, ő csak a gondnok lánya, és emiatt pont nem lennének kötelességei az ilyen feladatok, meg alapvetően szerintem senkinek, mert ez semmi másról nem szólt, csak a csicskáztatásról. Zehra is kitakarít, főz, bevásárol a boltban, vasal etc., de szerintem neki sem lenne feladata a csicska hopp, ha egy ilyen tinipicsa fejéből kibukik az, hogy én fehércsokis moccát akarok inni, mert csak azt szürcsölgetve tudom megírni a matekleckét. Otrombán beszélt egyébként a szolgálóval is, aki csinálta neki a kávét, és leküldhette volna ő is, de ő csak megint bele akart rúgni egyet Ferihába.

Riza nem érti, hogy mitől lett ennyire kemény, már-már kőszívű Zehra. Szerintem egyáltalán nem kőszívű, és még prosztónak sem nevezném annak ellenére, hogy durván megedzette az élet. Nem hagyták a szülei tanulni, ütötték-verték (na ennyit ér ott egy nő, különösen vidéken) 15 évesen egy azért tőle eléggé idősebb férfihez hozzáadták, egész élete a gürizésből állt ki, három gyermeket vesztett el a túlhajszoltság miatt. Egy az egyben megértem, hogy nem ezt a jövőt szeretné a 18 éves lányának, és szerintem ezen élettapasztalatokat követően lehetne sokkal durvább, keményebb modorú nő is. Sok embert ezek a tapasztalások sokkal keserűbbé tettek volna. Ahogy írod: ez elég meredek.

Folyt köv. majd a 7-es résszel.
napraforgó 2018 márc. 14. - 18:15:45 Előzmény napraforgó
(38/224)
Lehet, hogy Korayjal kapcsolatban tévedek? Vagy esetleg két kapura játszik a srác? Nem nagyon látszott rajta a lelkesedés, miközben a kiscsaj mellett feküdt.

És sanemmel kapcsolatban is tévedtem, mégiscsak szól Rizának, hogy engedje a lányát tanulni. Nem hittem a szememnek.

Elég meredek a török családi élet, ahogy így Feriha családját elnézem. Bár ahogy Zehra szavaiból kivettem, az ő szülei még vaskalaposabbak voltak valahol vidéken. Az apja egy rémálom lehetett, verte, és férjhez kényszerítette 15 évesen. Hát nincs könnyű élete szegény nőnek...
Furcsa, hogy a gazdag gyerekeket mind felszínesnek és gonosznak ágrázolják.
Az a kis tyúk Cansuékkal szemben csak kicsit ellenszenves, de Emír környezete, Hande és Koray meglehetősen antipatikusak. Most hárman kelepcét állítottak Ferihának, belevonva a barátnőjét is. Szegény lány vajon mit mond majd otthon és mivel büntetik megint?
napraforgó 2018 márc. 13. - 04:01:38 Előzmény s1u2x3e4l
(37/224)
Szinte mindenben egyetértek veled. Pl. Sanem asszony nagyon megérdemelte a megjegyzéseket Zehrától, akár a gyöngyökről volt szó, akár arról, hogy jöhet hozzá újra takarítani (na, szinte, mintha ez jutalom lett volna cserébe Cansu megmentéséért). És Sanem szájából biztos nem esne ki olyan dícséret Riza előtt, hogy büszke lehet a lányára az igyekezete, a törekvése, a tanulmányai miatt. Ha csak kicsit is lelkesedne, Riza biztos engedné a lányát tanulni. Hisz alapvetően szereti őt, talán büszke is rá valahol, most is belopakodott a szobájába, megnézni, hogy alszik, betakargatta, és már majdnem meg is símogatta. Bevitte neki a telefont, amit vett - érdekes, hogy ezt később Feriha sehogyse nyugtázta, nem köszönte meg, csak a rendőrségen került elő, hogy arról telefonáljon, mert a sajátját nem hozta magával.
Az viszont röhejes volt, hogy Riza, mint egy csekonics báró kijelenti, hogy a kárt ők fizetik. Tényleg csak egy ócska cipő van a lábán és ezt Emír apja is észreveszi. Épp ezért furcsa, hogy mégis elfogadja az ajánlatát, bár tudja, hogy "a felét se tudnák kifizetni". Ez az öregedő playboy a fiát hibáztatja, amiért "akárkire", egy senkire rábízta a drága autóját, neki a fia sem jelent sokat, akkor meg a maostohafia, Emír kisöccse mégannyit sem. Ja, küldött volna neki virágot a kórházba, ha eljut az agyáig az információ...

Nekem Koray máshogy gyanús. Amikor hisztizik Emírnek Feriha miatt, ő bizony nem Hande miatt féltékeny, hanem Feriha miatt. neki is Emír tetszik. Szerintem meleg a srác, a nagy barátság csak a vonzalmát leplezi.

Gondolom innentől Mehmet is nagyon kisfiú lesz otthon, hisz nagy bajt okozott, nagy kárt csinált.
Bár azt sehogyse értem, hogy a biztosító nem fizeti a kárt. Lopás ellen nincs biztosítva a kocsi? Vagy nem lehet próbaútbak tekinteni a kocsi útját a javítás után? Meg a kamionnal való ütközés nekem annyira véletlen balaesetnek tűnt - nem tudom, kinek volt elsőbbsége, a kamion főúton haladt? mert Mehmet jött jobbról. Na ez zűrös, zavaros. És fura, hogy a rendőrség még nem is állapította meg, ki volt a hibás, Emír apja és Mehmet apja is már csak a kárról beszél.
Riza még csak említést sem tett arról, hogy jajj, fiam, de jó, hogy neked nem esett bajod. Egy apának valahogy ez kéne fontosabb legyen, nem a mások autója.
s1u2x3e4l 2018 márc. 12. - 22:18:16
(36/224)
Tetszik, ahogy Zehra puhítja Rizát aprajával, hogy Feriha járhasson ismét az egyetemre. És az is tetszett, hogy Sanem asszonynak elvette a kedvét a gyöngyöktől, mivel Cansu anyjára emlékeztette vele. A múltkor mondtam, hogy voltak nem szimpi elszólásai Zehrának, na most pont fordítva. Sanem asszonytól kár lett volna várni, hogy esetleg szól Riza úrnak szól egy-két jó szót Feriha mellett, hogy hadd járhasson az egyetemre, ő csak a feladatokat tudta osztogatni. Jól látszik, hogy a gazdagokat nem éppen szimpatikusnak ábrázolják ebben a sorozatban, csak Cansu van, meg Feriha másik csoporttársa, de ő sem gazdag inkább amolyan felső-középosztálybeli, aki érdeklődött, hogy miért hiányzik Feriha az egyetemről.

Várható volt, hogy Mehmet karambolozni fog az autóval, pláne miután elvitte egy körre a kocsit. Emir apja számomra eléggé ellenszenves, és ezt tanúsította már a baleset előtt is, amikor találkozott a fiával az egyik klubjuk előtt a fiatal luvnyájával. Azt is vártam, hogy Riza úr azt fogja mondani, hogy kifizetik ők a kárt, holott jóformán a papának egy új cipőre nincsen pénzük. Én nem néztem a Fatmagült, én nem kedveltem azt a sorozatot, így nem is ismerem a színészt, de nagyon jól áll neki ez a nagyon török figura, engem megérintenek a jelenetei. Azonosulni nem tudok vele (ez a nem járhatsz egyetemre azért durva), mert távol áll tőlem a stílusa, mégis valahol együtt tudok érezni vele. Érdekes dolog ez számomra.

Hogy a Koray nevű gyerek mit lehisztizett Emirnek, hogy nem tudott róla, hogy Ferihával lesz együtt a kisöccsével, pláne, hogy véletlenül találkoztak össze a kórházban, nem is értettem, hogy mi akar ez lenni a részéről. Tetszik neki is Hande? Esetleg Feriha? Úgy éreztem, hogy túlgondolja az egészet. Az utóbbi két részt csak pörgetve néztem, ő rajta mindig túlhaladtam, így nem látok tisztán mit akar.

Feriha útjai pedig akarva akaratlanul keresztezik egymást az Emirével.

MÁS:
Miért nem volt jó a régi fórum?
Ez nem is az, hogy béna, de nem az igazi.
napraforgó 2018 márc. 10. - 17:45:50
(35/224)
Azt nem hallottam, hogy Emír a kisöccse életkoráról beszélt volna, de mintha Ferihának azt mondta volna, hogy a szülõk Amerikában vannak, és bár a baleset már 3 napja történt, eszük ágában sincs hazajönni. Valahogy Cemre apjáról volt szó, hogy nem jön haza a gyerekéhez, akkor mondta, hogy az õ szülei sem. (igaz az apa csak mostoha, de hogy az anyának sem volt fontos a kisebbik fia). Bár lehet, hogy ez csak valami belsõ hang volt, nem mondta ki hangosan (???)

A Rizát játszó színészt szerintem láttuk már a Fatmagülben, õ volt az undok szomszéd, ott is dirigálta a feleséget meg a két lányát... Nagyon megy neki ez a hagyományos durva atya szerepkör.
s1u2x3e4l 2018 márc. 10. - 16:15:09
(34/224)
A Rizát, az édesapát játszó színész nagyon tetszik nekem. Nagyon jól hozza a karakterét, nekem is tetszett az a jelenet, amikor hozta a telefont a lányának. Igen drága lehetett neki, mert bár használt volt, még így is részletre vette a készüléket.
Nagyon jól látod, hogy Feriha otthon is ok nélkül hazudik. A telefont nem értem, miért nem lehetett elmondani otthon, hisz szerintem abban semmi gázos nem volt. Oké, Rizának lehet az sem tetszett volna, de szerintem Zehra tudott volna rá hatni idõvel.
Én sem hiszem, hogy Can 10 éves lenne, de ezt Emir mondta így, kicsit meg is hökkentem rajta. Nekem 8 évestõl nagyon nem tûnik idõsebbnek. Emir egyébként szimpatikus, ahogyan viselkedik a kisöccsével, de ki ha õ nem, ha már egyszer rájuk hagyták. Bár nem láttuk még, de szerintem "az éjszaka hercege" családjának simán van személyzete. De szerintem ez az Emir nem olyan felszínes, mint a többiek a társaságából, egy jóérzésû fiatalember, egybõl rohant, amikor megtudta, hogy baleset érte a kisfiút, és ott maradt vele sokáig. Nem tudom, hogy mi lehet a szülõkkel, de nekem elég beszédes volt, hogy Can azt kérte, hogy állítson be ébresztõt neki a nagytesó, hogy az idõeltolódás miatt idõben beszélhessen a szüleivel. Emir ugyan megígérte neki, de szerintem nem állított be semmit, és én nem is láttam azt, hogy értesítette volna õket, hogy a gyereknek volt egy kisebb balesete.
Az utolsó bekezdéseddel is egyetértek teljesen.
napraforgó 2018 márc. 10. - 12:46:00
(33/224)
Az egész család elég zûrös. A legutálatosabb Mehmet, az ikertesó. Fõleg az nem tetszik benne, hogy kicsit sem szolidáris a húgával, nemhogy megvédené, állandóan nevelni akarja (miközben õ maga neveletlen). Az apa vaskalapos, nagyon egyszerû ember és nagyon török, hamar eljár a keze. Ettõl függetlenül szereti a családját, a lányát is, milyen örömmel hozta neki azt a telefont, mégha nem is vadiúj, hanem használt, de lehet, hogy még egész jó márka. Biztos ez sem volt olcsó az õ jövedelméhez képest. Kíváncsi vagyok, hogy Cemre öngyilkossági kísérlete milyen hatással lesz rá, hisz ott is egy veszekedést követõen szedett be egy marék gyógyszert a Ferihával egyidõs lány. Én a helyében félnék, hogy majd az én lányom is csinál valami butaságot... Ha sokat abriktolja, vagy eltiltja az egyetemtõl.... Az anya, Zehra még a legnormálisabb, õ megpróbálja védelmezni a lányát, meg falaz is neki (ruha, smink), de nyíltan nemigen mer szembeszállni Rizával. Szimpatikus benne, hogy a szomszéd kislány miatt még õ is a kórházban éjszakázott és õ próbálta nyugtatgatni a mostohaanyát.
De Feriha a legzûrösebb ezzel a hazugság-cubamival. Az érthetõ, hogy nem akarja, hogy kitudódjék, hogy õ milyen szegény családból származik, fõleg, hogy belecsöppent egy olyan sznob társaságba, ahol már uncsi Párizsba menni, "már százszor voltam ott", mondja és csak taxival közlekednek, vagy a sofõr szállítja õket, stb. Itt tehát kénytelen-kelletlen füllentésekbe keveredik. De sajnos otthon is és ok nélkül is hazudik. A telefon ügyben pl. miért nem mondta el az anyjának, hogy került hozzá az új készülék? Az anyja nyilván megértette volna, hogy gazdagéknál nem szokás kártérítést kérni, vagy elfogadni egy olyan kicsinység miatt, mint a tönkretett telefon. Vagy kitalálhatott volna egy ügyesebb hazugságot, pl. hogy õ is figyelmetlen volt, azért ütköztek össze a fiúval, így õ is hibás, ezért nem fogadhatja el a kárpótlást. De ha már Cemrére fogta, hogy tõle kapta, hát be kellett volna avassa a barátnõjét, hogy falazzon neki.
------
Emír kisöccse, Can szerintem nincs még 10 éves. Ahogy elnéztem, nem volt komoly a sérülése, csak egy kis vágás a homlokán. Bár az igaz, hogy agyrázkódást is kaphatott volna, de ezt nyilván hamar kizárták az orvosok. Az biztos, hogy a szüleinek nem kellett volna magárahagyni a kicsit, akár el is vihették volna magukkal az utazásra. De ha már otthagyták a nagyfiúra, a baleset hírére haza kellett volna jönniük. Nem igazán tudom, hogy üzleti útra mentek, vagy csak üdülni, de legalább az anya hazautazhatott volna.
------
Amúgy a történeten kívül az a véleményem, hogy a szülõ a hibás, ha a gyereke hazudik neki. Ha a gyereknek félnie kell, hogy megtorlásban részesül, ha igazat mond, akkor nyilván hazudni fog. Ott, ahol nincs meg az alapvetõ bizalom a szülõk és a gyerek között, ott a szülõk rontottak el valamit, de nagyon.
s1u2x3e4l 2018 márc. 10. - 11:21:49
(32/224)
Ez a Hande nevû szöszi lány biztosan egy veszélyes kígyó lesz Feriha számára. Ilyen csoporttársakkal tényleg nem lenne könnyû az egyetemen egy Feriha féle leénynak, aki kapja a megalázásokat a saját háztömbjében is, és akkor még az egyetemen is elviselni, de ez a hazugság akkor is otromba a származásával kapcsolatban. Valahogy túl kell élnie, nem tudom mi lenne a mód pontosan, de tuti nem ez.
4 rész után már Zehra, Feriha anyja sem túl szimpatikus a számomra, bizonyos megnyilvánulásai nem tetszenek. Rizának sem szerintem a kisfiú, Ömer elõtt kellett volna megpofoznia Ferihát.
És akkor természetesen elkezdõdtek azok a szituációk, amikor majdnem lebukik Feriha Emir elõtt. Gondolok arra, amikor megjelent Mehmet autószerelõként a zuhogó esõben, és õ neki úgy kellett elinalnia. A kifogás természetese béna volt, most megyek, mert szeretem az esõt. Nem tudom ki az, aki olyan szakadó esõben szeret sétálni mindenfajta ernyõ nélkül, mégha nem is lakik messze. Feriha és Emir jó páros lesznek együtt.
Azt nem értem pontosan, (igaz mivel az utolsó két részt nem láttam egészben, csak átpörgettem a fontosabb jeleneteket,) hogy Emir tesójával, Cannal miért nem foglalkoznak a szülei. Az oké, hogy Emirrel féltesók, és másik apától van a gyerek. De ennyire nemtörõdömök a szülõk, hogy elutaznak Amerikába a kicsit, 10 évest pedig itt hagyják az egyetemista tesóra? Oké, hogy felnõtt, nagykorú, de annyi minden lehet egy gyerekkel még. Én biztosan nem tudnék így viselkedni.
napraforgó 2018 márc. 09. - 08:49:55
(31/224)
OFF
Megnéztem az elsõ részt, tetszett, köszi az ajánlást! Végre nem egy búval b... bélelt, vagy gonoszságtól csepegõ sorozat!
malvinkicska 2018 márc. 08. - 09:18:33
(30/224)
Azt a török sorozatot nem néztem, nekem a török humor nem jön be, sokan dicsérik de én el sem kezdtem
a véleményem a most menõ Feriha, és rájöttem nekem miért nem annyira tetszik ,mert egybe szoktam nézni, nem így darabolva tele reklámmal, és olyan uncsi , most.
Azért én sem nézek meg minden fordított sorozatot csak ami tetszik. A Feriha úgy gondolom össze várok amíg leadnak egy bölümöt, és megnézem úgy.
offtopic
napraforgó 2018 márc. 08. - 05:07:38
(29/224)
Bocs, az OFF-ot lefelejtettem, ez persze nem a Ferihához szól.
napraforgó 2018 márc. 08. - 05:06:15
(28/224)
Ezt a Kirilak ask-ra mondod?
Nagyon szeretnék már egy vicces, vidám sorozatot, a sok borzalom, bosszú nem érdekel.
--------
Már a Végtelen szerelmet is végtelenül únom, fõleg Nihán féltékenységi kirohanásait, meg a különféle "vicceskedéseit". Annyire nem vehetõ komolyan ez a nõ... A gyerekével alig-alig van, és úgy nevezi, mint én a macskámat - Pamacs. Na szép. Ayhan hosszas szerelmes szavalásai is csak arra jók, hogy menyjen az idõ.
A történet valójában nem halad, bár már szinte mindent tudunk, Ozan haláláról biztos. Gürcan beadta a méreginjekciót, Zeynep fojtogatta, Tarik meg fölakasztotta. A srác vélhetõleg így is, úgy is meghalt volna. A furcsa az, hogy azon frissiben nem végeztek boncolást. Most egy jó évvel késõbb a rendõrség meg tehetetlenkedik.
Szerencsétlen Tufant feláldozták és most rákennek mindent, amit csak lehet.
Mondjuk azt nem értem, hogy miért mondták Gürcan gyerekei, hogy Tufan rabolta el õket? Õket is lefizette Emír, vagy másképp félemlítette meg õket? Merthogy Tufannak semmi köze nem volt az esethez, azt biztosra veszem.
Kemál meg most is titkolózik, és nemcsak NIhán elõl, hanem a nyomozónõ elõl is, hisz látta, tudja, hogy Tarik is érdekelt az Ozan ügyben....
Amúgy azon is gondolkodom, hogy mibõl van Kemálnak olyan rengeteg pénze, hogy mindent, de mindent finanszírozni tud, Ayhan és Méreg embereit is, a sok házat, lakást, autót, stb, stb, amikor már ezer éve nem láttuk az íróasztala mellett dolgozni, gondolkozni....Ennyire elmûködik az a cég az irányítása nélkül is????
Most már végigszenvedem, ha ha elõre tudtam volna, hogy mirõl szól, lett volna egy vezérfonál, hát tuti bele se kezdek.
napraforgó 2018 márc. 08. - 04:45:40
(27/224)
Úgy tûnik, hogy Feriha szülei a gondnok házaspár. A ferfi takarítja az utcát és nyilván a lépcsõházat is, és kiviszi a ház szemetét. A nõ az egyes lakásokat takarítja, valószínûleg külön pénzért. Mehmet, a nagyobbik fiuk egy szerelõmûhelyben dolgozik, vagyis az 5 fõs családnak 3 keresõje van.
Itt a szemét ki-, vagy levivése nem abból áll, hogy fogod a zsákot és kiviszed a kapuhoz, hanem itt úgy nézett ki, hogy végigjárod az egész házat egy kukával, mindenhová becsöngetsz és összegyûjtöd az egész ház szemetét. A zsákok méretébõl ítélve ez egy mindennapos feladat lehetett, és a lakások számától függõen akár több kukával is kellett fordulni. Az, hogy büdös lett-e közben Feriha, nem tudom, de hogy a szemét szaga beette magát az orrába, az biztos.

Mindenesetre azt látom, hogy hiába a 3 kereset - bár ki tudja, a nagyfiú mennyit ad haza - mégis csak málló festékû szobácskákban, kis lukakban laknak, alszanak, talán csak a nappalinak ép a festése, a boilert is csak akkor kapcsolják be, ha valaki zuhanyozni akar, vagyis nem általános a mindennapi zuhanyozás. (az igaz, hogy jó 50 évvel ezelõtt még nálunk is az volt a szokás, hogy csak szombatonként fürödtünk - akkor gyújtottak be a fatüzelésû vízmelegítõbe - a hétköznapokon csak lavórban mosakodtunk). Nem ismerem az ottani kereseteket, de valahogy nagyon kevésnek tûnik a család jövedelme, alacsonynak az életszínvonaluk.
s1u2x3e4l 2018 márc. 07. - 18:43:59
(26/224)
Ma csak félig-meddig láttam a részt, de tetszett az epizód. Szerintem jó sorozat lesz.
Feriha barátait, csoporttársait, ismerõseit elég lesz megjegyeznem. Rengeteg fiatal van itt. Legalábbis nekem úgy tûnik.
Bírtam, amikor kicsörgött Feriha mobilja, amit Emir belecsempészett a táskájába.
Azt figyeltem, hogy nem akarta azt a kis szemetet levinni. Nem hinném, hogy attól, mert valaki leviszi a szemetet szemétszagú lesz. Hányszor mentem úgy suliba az albiból, hogy buszmegállóba menet levittem a szemetet, én mindig akkor hordtam és mégsem bûzlöttem. Persze, hogy még jobban utálja Feriha az egészet, láthattuk, hogy (asszem így hívják) Lara beletörölte a lábát.
A szinkronon megijedtem kissé, mikor leírva láttam ki-kit szinkronizál majd, de egész jó lett, nem válnak le a hangok a színészekrõl, akiknek adják a hangjukat.
malvinkicska 2018 márc. 07. - 17:54:18
(25/224)
Sok török sorozatot nézek néztem ez nekem nem nagyon jön be túl lassú ez is, a színésznõ nem elég talpra esett nekem erre a karakterre, a beszéde vontatott, a fiú nagyon jó színész aki udvarolni akar neki, de a hangja valami rémes, mivel a rendes hangját szoktam meg eddig.
Szóval ez nekem nem nagyon jön be.