olahmiki1959 2015 ápr. 12. - 06:16:32
(7/7)
A cím után fogalmam sem volt, hogy ez a filmet Rejtõnek melyik könyvébõl forgathatták, aztán, a tartalom elolvasása után jöttem rá, hogy "A fehér folt"-ból készülhetett.
Látatlanban azt mondom, hogy valószínûleg semmi köze az eredeti mûhöz, mert annak a nagy része Afrikában, a légió világában játszódik, de kíváncsi vagyok, hogy Zsurzs Évának mit sikerült összehoznia a történetbõl.:D
-greghouse- 2013 aug. 31. - 11:52:17 Előzmény atomotnektek
(6/7)
A Jóisten szerelmére, ne a könyvhöz hasonlítsd már megint. A könyv az könyv, a film meg film. Az "ötletébõl" akkor szokás, ha a karakterek származnak valakitõl, de a történet új. Ilyenek pl. a most divatos Sherlock Holmes feldolgozások. Ott Doyle ötletébõl van, mert a nyomozó Doyle ötlete, de a sztorit maiak írják. Itt viszont az egész írás Rejtõ, még ha át is dolgozták.
...Vajon hányszor kell még elmondani, hogy a film nem egy könyv mozgó illusztrációja, hanem önálló mûfaj?
vino-et-veritas 2012 okt. 06. - 22:00:56
(5/7)
Ez a film olyan, mint egy hatalmas panoptikum. Psotán kívül jószerével egyetlen szereplõje sem él sajnos...

Ugyanakkor jól összeterelték a színészeket és még a legkisebb karaktereket is "nagyok" alakítják (pl. Benkõ). Jó volt látni Mezeit, Basidilest, Kazalt vagy Darvast...

Ezt a Rejtõt nem olvastam, de gyanítom, hogy eleve sem a legjobb mûve. A film sem a legsikerültebb, a színészek viszik a hátukon az egészet. Rejtõhöz képest lassú, kevés fordulattal, ami van, az is nehezen jön át. A komikum és a nyelvi eszköztár alig-alig mûködik. Az egészen valamiféle kidolgozatlanság ül. Sokkal pattogósabb, feszesebb színészi játék kellett volna (v.ö.: A meztelen diplomata). Mányai monológjai nagyon esetlegesek, nem követik folyamatosan a cselekményt és valljuk meg, kicsit öreg is a szerepéhez (ötven felett).
A zenei vonalat sem tartom különösebben erõsnek. Igaz, hogy a kor egyik slágere (Ami a szívemen, a számon) benne van, de a többi? Házynak persze kellett énekelni, de az sem volt a történet "szerves" része...

Néhány villanás jobban sikerült. Például Kazal jelenete a svéd városnevekkel, vagy a Kemény-Kabos arisztokrata páros (különösen Kemény), illetve a végén Kõmíves "komoly" papja...

Összességében nálam ez a film kb. 6-7/10.
LexH 2012 okt. 06. - 17:47:48
(4/7)
A Meztelen diplomata hátrahagyott díszletében forgatták az egész hajójelenetet. Mányai nem jó a fõszerepben, Márkus jobb lett volna. Psota nem a szép lányt játszotta (az Házy Erzsébet volt), hanem a csúnyát. Jó a film zenéje, sõt csak arra érdemes emlékezni belõle.
atomotnektek 2012 okt. 06. - 16:30:58
(3/7)
Mint film lehet, hogy jó, de a könyvhöz nem sok köze van.
Ha még azt írták volna, hogy Rejtõ Jenõ ötletébõl írta... :-(
Ez a magánnyomozó karakter... Meg Psota Irén, mint szépség... Szóval a könyvhöz képest, így öt perc után is borzasztóan gyenge. :-(
atomotnektek 2012 okt. 06. - 13:15:32 Előzmény StJust
(2/7)
Ezt még nem láttam, de ha jól sejtem, ugyanúgy átírták, mint a Vesztegzár a Grand Hotelbent...
Engem ott is nagyon zavart, hogy kevés köze van a filmnek a könyvhöz.
StJust 2007 jún. 15. - 00:16:27
(1/7)
Nagyon üdítõ kis film,fõleg ha az ember végignézi a stáblistát!