Téma: Fertõzés

Hodori33 2013 jan. 18. - 15:55:29
(93/173)
Itt az ékes bizonyítéka arra, hogy sok jó színésztõl még nem feltétlenül lesz jó egy film.
Unalmas, és vontatott volt számomra. Nem valószínû, hogy valaha még egyszer megnézném 5/10
5/10
filmolvasó 2012 nov. 17. - 13:09:43 5/10
(92/173)
Nem volt jó film. Erõltetett, olyan kioktató jellege volt. Fõleg az Amerikaiknak szánták szerintem, azok még a mesét is elhiszik.
10/10
banoczya 2012 júl. 19. - 10:32:20 10/10 Előzmény 1616ladygaga
(91/173)
Sziasztok!

Köszönöm. Már azt hittem csak nekem jött be. 10/10
9/10
kisokka 2012 máj. 06. - 18:29:59 9/10
(90/173)
Érdekes tanulságot vonnak le egyesek ennek a filmnek kapcsán.
A legjobban ez "tetszett": "És hogy mi a cél az oltással: a népesség csökkentése...". Ha így érzed, ne oltasd be magad és kész. Viszont, ha a halál ott dönget az arcodba, úgyis beadod magadnak, még ha tisztában vagy vele, hogy teveszarból készült. Ez a népesség csökkentése duma már elég fárasztó. Tisztában vagy azzal, hogy mivel járna ez, ha kiderülne egy ilyen oltás valódi hatása? Ezt a világon egy darab fejes se merné megkockáztatni, hamarább indítanának atomháborút.
Abban egyetérthetünk, hogy ezek a mostani "járványok" csak eltúlzott hoax-ok, amit szándékosan generálhatnak. Abban is egyetérthetünk, hogy mindez arra megy ki, hogy a gyógyszergyártóknak még több pénzt hozzanak. De ezeket a baromságokat felejtsük már el, hogy a népesség csökkentését akarják ezzel elérni, bárhol, bármikor találhat BÁRKI egy olyan központot, ahol bevizsgálják ezeket a vakcinákat. Nem vagyok kémikus, de ha Kanadában létrehoznak egy ellenszert, nemsoká még Magyarországon is kiderülne, hogy mibõl készült és mi a pontos hatása, máskülönben a kutya sem foglalkozna vele.
Amirõl te beszélsz, ahhoz világméretû összeesküvés kellene, több százezer embernek a tudtával, hallgatásával. Na olyan NEM létezik, hogy mindenki kussoljon. "Ne oltasd be magad, mert nemzõképtelen/életképtelen/halott leszel." HOAX ez is.
A filmrõl meg az lenne a SPOILERes véleményem, hogy alapjában nem volt rossz film, csak ugye a háttéresemények...Egy világméretû járvány tombol, viszont áram mindenhol van és hasonló apróságok, ezeket az apokaliptikus dolgokat azért hiányoltam belõle. A Vírus is jó film volt, de ez annyiban volt jobb nála, hogy kegyetlenül kinyírt mindenkit. A Vírusban például a halál elõtt eléggé el voltak törve az emberek, viszont René Russo-t még így is meg lehetett volna szexuálni(tehát voltak kivételek, ez egy kicsit valószerûtlenné tette). Itt viszont Kate Winslet-et és Paltrow-t is kinyírta, ez egy jó húzás volt szerintem(kedvelem mindkét színésznõt, nem azért mondom). No de ez a dolog nem hagy nyugodni, hogy kb. 140 napig kontrollálatlanul tombol a járvány, de ugyanúgy mûködnek a szolgáltatások.
Ebbõl a filmbõl olyan tanulságokat lenne érdemes levonni, hogy ha a spanyol nátha most törne ki, hány millió(milliárd?) emberrel végezhetne a gyors terjedése miatt, mert ugye a vírus olyan, mint a hír, gyorsan terjed. Az I. vh környékén nehezebb dolga volt neki, most százszorosan darálna minket. Aztán ott van az is, amit Fishbourne is tett, felhívta a nõjét, hogy menjen oda hozzá, de senkinek egy szót se. Ez fajfenntartásból 1-es, mert az ember valóban csak azzal törõdik, akit ismer, szeret, akit nem lát, nem ismer, arra nagy ívben sz@rik. Nem beszélve arról, hogy egy többmilliós lakosú városban ez brutális nagy pánikot keltene, amire megint nincs szükség.
Szóval jó ez a film, a gyógyszergyártós baromságtól el kell határolódni, ha valaki nem hisz benne, nem oltatja be magát és kész(én sem oltattam be magam a "nagy járvány" idején, de csak abból a meggyõzõdésbõl, hogy nincs is járvány, nem azért, mert megdöglök tõle).
10/10
1616ladygaga 2012 ápr. 14. - 10:12:02 10/10 Előzmény Boloka
(89/173)
Nekem is nagyon tetszett!!Teljesen másabb megközelítés,mint az eddigiek.....A 2012 c. film után nálam a második legjobb katasztrófafilm...Zseniális alakítások vannak benne!!!!Nagyon jó volt,Kate Winslet-nél elsírtam magam,maga a történet is megrendítõ s nagyon jól mutatja azt,hogy mennyire sebezhetõ az ember,mennyire védtelenek vagyunk...Nem vagyok szigorú filmek terén,de felismerem a rossz,szar filmet meg a nagyon jó,a nézõt lekötõ s elgondolkodtató filmet....Ez a film az utóbbiak közé tartozik...Ezért nálam ez 10/10!!!! És keveslem a film számára azt az 5,9 pontot szóval HAJRÁ,SZAVAZNI!!!!!!!!!!
10/10
Boloka 2012 ápr. 07. - 01:56:16 10/10
(88/173)
Nekem nagyon tetszett. Újszerû (legalábbis számomra) a megközelítés, és nagyon érdekesen volt a film folyamatábrázolása. Káoszelméletbõl ötös:) És egyébként is 10/10, nem tudok semmi olyat mondani, ami nem tetszett benne. Illetve most Gwyneth Paltrow miatt csak nem adok már rá 9et.
6/10
Sasha Wins 2012 ápr. 03. - 23:09:38 6/10
(87/173)
Annyira nem jött be a film. Lassan csordogált elõre és nem is volt túl izgalmas. Ebben a témában a Virus a király film.
o-l-i 2012 márc. 12. - 18:13:58 Előzmény Rahar
(86/173)
Az, hogy mi a szórakoztató, az nagyon relatív. Én például nagyon élveztem, mert valóban nagyon hiteles, nincsenek benne azok a tipikus "hálivúdi" klisék. Hihetõ az egész, nem túloz, de nem is köntörfalaz. A nagy színészi alakítások ebben elmaradtak, de még talán ez is kedvez a valósághûségnek.
Nekem nagyon tetszett.
A járvány, a valódi világ "zombi-apokalipszise". :) ( Ajánlanám e mellé a Blindness címû filmet, hasonló a téma, csak abban több a brutalitás. )
1/10
offtopic
Rahar 2012 febr. 15. - 20:40:37 1/10 Előzmény AttilaHun
(85/173)
Nem is sorolom a szórakoztató kategóriába, más miatt nem tetszik a film, melyet elõttem GibsonH fórumtárs leírt, én is úgy gondolom ahogy õ.
10/10
AttilaHun 2012 febr. 15. - 10:27:52 10/10 Előzmény Rahar
(84/173)
Ez a filmi nem szórakozás! Aki erre vágyik az válasszon másik filmet a sok százból.
Ez a film egy nyomasztó, de lehetséges valóságot mutat be, meglepõen életszerûen.
Húsba vágóan érzékelteti egy lehetséges világméretû káosz kísérõjelenségeit.

Tanulhatunk is a filmbõl, nemsokára szükségünk lehet rá. Nehéz helyzet bármikor jöhet!!!

Érdemes megnézni, de nem szórakozásból, hanem tanulmánynak ajánlom! 10/10
1/10
Rahar 2012 febr. 13. - 00:13:28 1/10 Előzmény GibsonH
(83/173)
Teljes mértékben egyetértek veled. Valamint sz is igencsak gyanús, hogy egy érdektelen történetû és cselekményvezetésû filmben azért számomra két híres színész is szerepel, pedig azért eleve elõre látható volt, hogy ez nem egy oscar gyanús alkotás, igyekeztem nagyon finoman fogalmazni. Gondolom jó sok pénzt kaphattak, hogy elvállalták.
tshoky 2012 febr. 05. - 22:44:03
(82/173)
nem egy szokványos film, nem is nevezném drámának inkább valami olyan dokumentumfilmnek? ami egy lehetséges szituációt mutat be.

érdekes szálak vannak benne.
1/10
thomas50 2012 febr. 03. - 19:54:02 1/10
(81/173)
Ez egy unalmas szar... 1/10
4/10
negritos 2012 febr. 02. - 22:54:44 4/10
(80/173)
A film a katasztrófa, nem a benne lévõ történet. Nagyon unalmas, csalódás Matt Damon....sajnálom.
1/10
GibsonH 2012 febr. 01. - 23:38:43 1/10
(79/173)
Nem igazán akartam kommentálni a filmet, de valamire muszáj vagyok felhívni a figyelmet: Ez a film általánosságban véve a vakcina gyártók és egyéb háttérszervezetek kampányfilmje!

Spoiler:

Hogy mire is gondolok pontosan:
1. "véletlenül" kitör a járvány. Felhívják milliószor a figyelmet a filmben, miszerint ez mind az emberek miatt van. Értem itt: valaki találkozott valakivel aki a másiknak tovább adta és egy ember a végén több millióra elterjeszti. Tehát a mi hibánk tiszta sor.
2. Végig csak a beoltatáson gondolkoznak: laurensz barátunk még egy olyat is elköp miszerint a vezetékes vízben kellene elterjeszteni az oltószert, hogy mindenki megkapja, na de miért is kell mindenkinek? A végén elmondom.
3. Szintén nagyon nagy fogás a blogoló aktivista karaktere: színlelt beteg, aki ellenmegy a vakcinának. Azt mondja talán miatta van minden. De aztán valami miatt õ lesz a rossz. Hazudik, hiteget, pénzéhes lesz. (nem fordítva szokott ez lenni?) Ráadásul a megoldás is egy vicc: A csúnya bloggert pénzbüntetés ellenében kiengedik és tovább tevékenykedhet.
4. Mindenki boldogan él a vakcinával csak az nem aki emiatt erõszakoskodik a jó emberekkel. Megmenekül a világ. De mi történik valójában?
5.6.7......Szóval, akik ezt a filmet berendelték gondosan ügyeltek a jó színészgárdára és a kiforrott karakterekre. Eladnak nekünk mit is? Egy életérzést, egy viselkedés formát, mit tegyünk hasonló esetekben. Ez a film valójában az oltásról és a beoltatásról szól. Hiszen csak az menthet meg minket a halálos kortól. Sajnos sok dolog valósnak is tûnhet, de az igazság az, hogy maga a vakcina itt a kulcs, ami majd ha oda kerülünk, hogy tényleg félünk (H1N1, Madárinfluenza stb.) rögtön oltatunk higanyt mi egymást, amitõl még rosszabbul leszünk és így tovább. Jude Law is ezt mondja, aki a sötét karaktere eme remek megvezetésnek.
És hogy mi a cél az oltással: a népesség csökkentése, csak nézzünk körül mennyi nagy ember foglalkozik most ezzel a témával.

Spoiler vége

Na de nem is szaporítom a szót tovább. A film végén a hányinger kerülgetett mekkora képmutatás ez a film. Ezek tudatában érdemes újra nézni az alkotást, nagyon tanulságos lesz. Minden apró részlete arra játszik, hogy eladja nekünk a jobbulás reményét és aki mást mond az bolond. Köszönöm Gibson voltam.
3/10
lujzipanni 2012 febr. 01. - 14:32:09 3/10
(78/173)
Nincs benne semmi izgalom és feszültség, mindenki tök nyugodt... a karakterek sincsenek kidolgozva.
Szerintem is nagyon gyenge film lett így, függetlenül attól, hogy tele van sztárokkal.
Custom House for ExCeL 2012 jan. 30. - 00:38:24
(77/173)
Rendkívül gyenge film. Mintha a Vírusból kivették volna a sztorit, meg a feszültséget. Semmitmondó és érdektelen, felesleges volt elkészíteni.
8/10
motoreger1 2012 jan. 29. - 10:21:30 8/10
(76/173)
Ahhoz képest, mennyire elcsépelt ez a téma, szerintem jól megcsinálták.
8/10
Sabyna 2012 jan. 26. - 11:40:23 8/10
(75/173)
A rengeteg negatív kritikával ellentétben nekem tetszett a film! És tanulságos is... Igaz, én sem azt mondom, hogy a legjobb, legizgalmasabb film volt ebben a témában, amit valaha láttam, de azért ettõl láttam már ezerszer rosszabbat is! Illetve az is igaz, hogy soha nem soroltam volna sci-fi kategóriába!
Az egyetlen dolog, amit igazából hiányoltam - és számomra igen nagy ûrt hagyott a sztoriban -, (lehet, hogy valakinek már ez is lelövi a poént, ezért inkább kiírom, hogy: SPOILER-féleség következik) hogy az egyáltalán nem izgatott senkit, hogy a MEV-1 tulajdonképpen mibõl/honnan is indult el? Az odáig rendben van, hogy keresték, hogy kitõl indult, de azt nem hogy mibõl és hogyan. Erre ugye a legvégén mi, nézõk, megkapjuk a választ, de pl.: a WHO-t fikarcnyit sem érdekelte. Csak az, hogy megtalálják az ellenszert... holott valószínûsíthetõ, hogy így újra fog indulni a vírus! SPOILER-féleség VÉGE
10-bõl 8,5 pontot adnék rá, a figyelemreméltó szereplõgárda miatt!
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 25. - 17:34:52 Előzmény ultio
(74/173)
Moderátor légyszi, írd oda hozzá, h SPOILEEEEEEEEEEEEEEEEEER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!