Téma: Fertõzés

10/10
beszelo86 2011 nov. 21. - 08:41:02 10/10
(53/173)
Fiatalka vagy még.
7/10
PivarnyikKrisz 2011 nov. 20. - 22:22:25 7/10
(52/173)
Nagyon nagy jóindulattal is csak egyszer nézhetõ. 10/7 bár inkább 6ot adnék.
10/10
beszelo86 2011 nov. 17. - 11:22:14 10/10 Előzmény Singaporeflash
(51/173)
Nyelvészetet tanulok, nem érdemes kötõjelekrõl vitába szállni.
1/10
offtopic
Singaporeflash 2011 nov. 16. - 13:09:30 1/10 Előzmény beszelo86
(50/173)
1. Akinek nem inge... :-)
2. A D vitamin írásmód is helyes:-)
3. Nem a létezésérõl van szó, hanem az inluenza elleni alkalmazásáról ***facepalm***, és nem, nem tudja mindenki, hogy sokkal hatásosabb a megelõzésben, mint bármi, amit eddig vizsgáltak (oltás, C vitamin stb.).
Ford Mustang 2011 nov. 13. - 00:33:38
(49/173)
Damon, a jó apa
Van színész, aki örül, hogy öregszik. Matt Damon például úgy érzi, tíz évvel ezelõtt nem tudta volna eljátszani a szerepét Steven Soderbergh új thrillerében, a Fertõzésben, melyben Gwyneth Paltrow férjét alakítja, miközben egy ismeretlen vírus tizedeli meg az emberiséget.
- Nagyon ritka eset ez a pályámon - mesélte a frissen kopaszra borotvált színész egy újságírónak -, a Fertõzésben olyan valakit játszom, akinek minden mozdulatával tudok azonosulni, minden reakcióját értem. Értelme van annak, amit csinál. Félti a gyerekeit, mindenre képes, hogy túléljék a világvégeszerû járványt. Amikor gonosz vagy fegyvert fog, akkor is csak a gyerekét akarja védeni. Fogadni mernék, hogy a film nézõinek végül én leszek a legrokonszenvesebb az egész történetben.
Damon persze azt is elismerte, amíg nem voltak gyerekei - négyet nevel, abból három a sajátja, és a legkisebb csak két hét múlva lesz egyéves -, nem tudta volna így átélni a szerepét.
- Nyilván, akkor is elvállaltam volna ezt a szerepet, amikor még nem volt családom - ismerte el -, egy színész sokszor blöfföl. A legtöbb nézõt becsaptam volna. De csak most tudom, hogy tényleg micsoda meló szülõnek lenni. Rengeteg energia megy el a félelmek meg a stressz elfojtására: ezt most már tényleg el tudom játszani.
10/10
beszelo86 2011 nov. 09. - 15:42:48 10/10 Előzmény Singaporeflash
(48/173)
Mind tudjuk, hogy létezik D-vitamin is. Kötõjellel. :)
10/10
beszelo86 2011 nov. 09. - 15:41:53 10/10 Előzmény Singaporeflash
(47/173)
Én moldtunnal értek egyet. Mivel dolgozzon a film, ha nem a képi eszközökkel?
1/10
Singaporeflash 2011 nov. 08. - 15:34:10 1/10 Előzmény beszelo86
(46/173)
Legyél az oltások mellett, minden jogod megvan hozzá:-D Részemrõl D vitamint szedek (nem elírás, ha esetleg valamelyik kretén úgy vélné, hogy véletlenül írtam C helyett).
1/10
Singaporeflash 2011 nov. 08. - 15:31:01 1/10
(45/173)
Olvasd vissza a kommentedet és szerintem gondold át még egyszer:-)
10/10
beszelo86 2011 nov. 08. - 11:03:43 10/10
(44/173)
A film honlapján egykor szereplõ felhívások a járványok megelõzésére:

1. Mindenkori kézmosás, lehetõleg szappannal
2. Szedjünk minél több vitamint
3. Próbáljunk meg nem a kezünkbe köhögni, tüsszenteni
4. Igazából, mindezek ellenére, nem nagyon tehetünk semmit

Mindez egyszerû, mégis mindenki hajlamos megfeledkezni róla!

Nem utolsósorban pedig én is igenis az oltások mellett vagyok, hiszen ezzel még mindig többet lehet tenni a betegségek ellen, mint ha az ember csak a valagán csücsül, és nem tesz semmit.

Na, ennyit a népbutításról!
1/10
Singaporeflash 2011 nov. 08. - 09:34:24 1/10
(43/173)
*** SPOILER ***

Undorító film. Az a politikusbérenc Steven Soderbergh teljesen idiótának nézi az embereket. Elõször is, ez egy oltáspropaganda film. Itt az influenza szezon, gyorsan oltassa be magát mindenki (ami mellesleg a népességcsökkenetõ politikának is jót tesz)! Tipikus parasztvakító agymosás. Természetesen az összeesküvés-hívõ, mint mindig a mostani filmekben, gátlástalan pénzéhes rosszfiúnak van beállítva, aki bármikor képes megtagadni a saját elveit - ez is a nézõ agymosásának része - nehogy már a nép megbízható hírforrásokból tájékozódjon, mint egyes alternatív, de VALÓS híreket kínáló netes blogok. Az volt az elsõ facepalm részemrõl, amikor valaki azt mondta, hogy ezt meg azt olvasta az interneten, mire a másik: és te elhiszed, amit az inteneten olvasol??? Vááá, mennyire gagyi! Burkolt felszólítás a nézõknek, hogy nehogy má' elhiggyék az interneten terjedõ alternatív információkat (amiknek terjesztéséhez többnyire nem fûzõdik üzleti érdek, nem úgy, mint a hivatalos médiában, ahol minden a férevezetésrõl, pénzrõl meg hatalomról szól). Második facepalm, mikor Lawrence Fishburn odaadja az oltását a takarító gyerekének, és kezet nyújt, és még el is magyarázza, hogy mit jelent a kéznyújtás - vagyis csak a kormány és az õ szent emberkéi az õszinték! Ekkora nyílt, arcátlan agymosást, hihetetlen.
Az is nagyon tré volt, mikor Kate Winslet tájékoztatót tart, és a kamera egy pillanatra látszólag dramaturgiai funkció nélkül szépen ráélesít az addig csak mellékesen a szobában látható "FLU SHOT" (influenzaoltás) plakátra (ha a szerencsétlen nézõ nem értené, itt is felszólítja a rendezõ, hogy ne feledkezzen má meg az influenzaoltásról). Szóval ennek a filmenk a lényege, hogy mindenki oltassa be magát és a gyerekét (!!!!!!!!) mert különben katasztrófa lesz, meghal, felborul minden stb stb. Undorító, negatív, agymosó, népbutító, néprémisztgetõ aljas oltáspropaganda (reklám) film. Szégyellje magát Steven Soderbergh, nem tudom, hogy tud aludni, miután emberileg és szakmailag is ennyire lealacsonyodott. Nem véletlen, hogy a film jelmondata az hogy semmi sem terjed olyan gyorsan, mint a félelem - igen, az a a célja ennek a filmnek, hogy rossz, negatív érzésekert keltsen az emberekben (volt ismerõsöm, aki azt mondta, hogy utána semmihez sem akart hozzáérni - szegényzt sajnáltam is, hogy hatott rá ez az agymosó szemét), mert a járványtól való félelem ráveszi õket az oltásra, és fõleg arra, hogy mérgezzék a szervezetüket a higannyal, ami az influenzaoltásokban van, amik ráadásul nem érnek semmit - minden ismerõsöm, aki beoltatta magát, megbetegedett. Hát errõl ennyit.

***SPOILER VÉGE***
Northop 2011 okt. 31. - 12:44:39 Előzmény molnjudit
(42/173)
moljudit,azért örülnék ha kitennéd a SPOILER-t mielõtt elkezded mesélni ki hal meg benne.Ezzel most nem kicsit elszúrtad a mai moziélményemet.Csak azért mert te megnézted ne feltételezd már mindenkirõl,jó?Tahó...
Charles Foster Kane 2011 okt. 27. - 14:37:18
(41/173)
Neha nem tudtak eldonteni, hogy sztorizni akarnak, vagy valos kepet festeni, ettol fuggetlenul nekem tetszett, talan foleg a szineszek miatt. Nekem kicsit Babel beutese is volt egyebkent a dolognak.
sobamogera 2011 okt. 26. - 11:51:57
(40/173)
10/10
beszelo86 2011 okt. 23. - 21:31:34 10/10 Előzmény Ancen
(39/173)
Szövegértésbõl elégtelen! :)
1/10
Ancen 2011 okt. 22. - 21:16:50 1/10
(38/173)
Biztos, hogy ugyanarról a filmrõl beszélünk? Nem emlékszem, hogy ebben bármilyen pörgés is lett volna. Az ilyen filmekért kár moziba menni. Majd, ha játsszák a tv-ben gépezés közben nézzétek, háttérfilmnek talán elmegy...
TomiFilth 2011 okt. 22. - 18:36:07
(37/173)
Üdv!

Nem is értem mi ez a sok fikázás,szerintem meg igenis jó film! Pont az tetszik benne hogy nagyon is reális,nincs túljátszva,végig pörögnek az események.Aki csim-bumm akciót akar,robbanó autókkal,lövöldözést,hatalmas ütéseket stb az ne ezt a filmet válassza...Még egyszer mondom azért is fantasztikus mert nagyon is valóság hû.
sheepworld 2011 okt. 21. - 15:21:03
(36/173)
uncsi.béna.
10/10
beszelo86 2011 okt. 17. - 21:36:27 10/10 Előzmény molnjudit
(35/173)
Idézném jepét a cspv.hu-ról:

"az egész film, mint film óriási jelentõségû, mert emberek százmilliói ennek alapján szereznek jártasságot egy vírus-katasztrófa esetére ... ami nem kis dolog :)

végül mit kapsz?
egy hollywood-is szahart, amelyben valaki megmenti a világot (az 5. Elem más!!:)) ?

vagy ... egy dramatizált ismeretterjesztõ filmet arról, hogy egy vírus megtámadja a nyugati világot ..."

Ezzel én is teljes mértékben egyetértek. És nekem egy ismeretterjesztõ film vagy újságcikk ugyanúgy érdekes, új és aktuális dolgokat elárul arról, merre tart ez a mi világunk. És néha kifejezetten szórakoztat is. :)
4/10
molnjudit 2011 okt. 17. - 18:33:46 4/10
(34/173)
Hidd el, elég értelmes vagyok ahhoz, hogy felfogjam, hogy mi az értelme ennek filmnek. Ugyanakkor ha dokumentumfilmet akarok nézni, akkor azt nézek (és akkor tüntessék fel akként ezt a filmet...), ha pedig kikapcsolódni vágyom, akkor egy mondanivalókban gazdag filmtõl is elvárom, hogy hasson az érzelmeimre... Lehet, hogy Neked sok újat elárult ez a film, de Én nem kaptam semmi újat. Ha a vírusos megbetegedések egyre növekvõ veszélyeirõl szeretnék tájékozódni, elolvasok inkább egy tudományos cikket, vszínû a valósághoz sokkal közelebbi infókat fogok kapni, mint egy ilyen filmbõl...

Korrigálom akkor az elõzõ kijelentésem: NE NÉZZÉTEK MEG, ha bármilyen szinten is szeretnétek kikapcsolódni, szórakozni, borzongani, vagy egyáltalán csak érezni...