Téma: Fiala János

stanmore 2013 márc. 01. - 21:59:50
(21/41)
Azért ne legyünk már naívak ,hogy Csintalan olyan szende szûz mint amilyennek beállította magát.Elég kényes és sötét ügyei miatt tették ki a szûrét az MSZPbõl:Aztán pedig a hirtelen pálfordulása megkérdõjelezi illetve nagyon is meghatározza korábbi nemvalódi elvi alapjait.Talán jobb lett volna ha nyit a Lehel piacon egy csehót ,ahogy tervezte,akkor nem kapna tõle hányingert sok ember.
szonya1 2013 márc. 01. - 19:37:24 Előzmény olahmiki1959
(20/41)
A tegnapi adás közben nekem is éppen az jutott eszembe, hogy a mûsor elsõ részére így, ilyen formában az égvilágon semmi szükség sincsen.
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 01. - 17:15:10
(19/41)
Nem láttam a mûsort, de volt alkalmam társaságban beszélgetni Csintalannal és meg kellett állapítanom, hogy a látszat ellenére meglehetõsen mûvelt ember.
A történelmünk elég bizarr helyzeteket tud produkálni. Érdekes szituáció egy nyilas nagyapa, majd zsidó feleség és zsidó identitású saját gyerekek.
Ha belegondolunk, még érdekesebb lehet, hogyan érintheti a gyerekeit, hogy a dédapjuk nyilas volt?
olahmiki1959 2013 márc. 01. - 16:24:49
(18/41)
A Csintalannal készült beszélgetés kifejezetten érdekes és tanulságos volt, - nem elsõsorban Fiala miatt, sõt, õmiatta nagyon nem, - de Csintalan rusztikus õszintesége, bármirõl való megkérdezhetõsége, a politikai háttéralkukra és a kulisszák mögött zajló játszmákra való rávilágítása valóban kiemelte ezt az adást az átlagból.
Nagyapjának nyilas mivolta pedig - és az, hogy errõl ilyen nyíltan beszélt, - szerintem még azokat is meglephette, akik õt közelebbrõl ismerik, mert valószínûleg most hallottak errõl elõször.
Azt hiszem, a mûsor most jutott el odáig, hogy az eddigi adások tanulságait levonva, az elsõ 20-25 percet nyugodtan el lehetne hagyni, egyrészt Fiala egzaltált, állandóan a legjelentéktelenebb részletekre is rákérdezõ, a vendégek mondatait széttördelõ stílusa miatt, amely "beszélgetések" szinte semmiféle haszonnal, információval nem bírnak a gyakorlatban, másrészt azt az idõt is a "nagy" vendégre lehetne fordítani.
És akkor a mûsor ugrásszerû javuláson mehetne keresztül.

Kálmán Olga valóban megorrolhatott Fialára?...
Merthogy néhány adás óta esze ágában sincs ajánlania az õutána következõ mûsort...
drProktor 2013 febr. 28. - 22:11:03
(17/41)
Fiala mûsorához egyetlen szellemes megjegyzés érkezett,
miszerint nem lehet igazából e ldönteni, hogy ez a rosszabb Vagy a Havasé.
Én azért még mindig úgy gondolom, Havast fönntartják a jó,
szerencsésen kiválasztott vendégek.
Fiala nárcisztikus, önimádó, fölszínes, hebehurgya, hiperaktív barom.
Most õ is szerencsésen beleválasztott a meghívott Csinatlannal,
aki érdekes embernek bizonyult,
már- már azt kell mondjam, rokonszenves.
Ilyen szempontból Gialánk hasonló az esete a minõsíthetetlen Havaséhoz.
A szakmai alkalmatlansága visszaütött, lejárt az idõ,
persze kell neki elqurni az idétlen egyeske-ketteskézéssel,
meg az álrámenõs értelmetlen hõbörgéssel,
kifekjezetten sajnálatos, hogy Csintalan nem mondhatta tovább.
olahmiki1959 2013 febr. 25. - 05:49:33
(16/41)
Legutóbb Bod Péter Ákos volt a vendég a mûsorban, ami lassan, észrevétlenül kezd ellaposodni, és idõnként egyszerûen unalomba fullad.
user11 2013 febr. 21. - 10:27:25
(15/41)
szonya1 2013 febr. 18. - 16:48:44
(14/41)
Köszi, de mostanában - szerencsére! - nem sok idõm van itt társalogni.
Azért írtam, hogy jobb lenne off-ban írnotok, mert félek, hogy a végén ezt a topicot is lezárják, amilyen kiszámíthatatlan itt a moderáció.
olahmiki1959 2013 febr. 18. - 16:11:05
(13/41)
"Legalább átmehetnétek off-ba!"

Miért?
De komolyan kérdezem.
Ha elolvasod ezt az oldalt, van összesen 14 hozzászólás, amibõl az elsõ 2008-as, - egyelõre nem sikerült rájönnöm, hogy mirõl szólt, - utána 3 hsz. Fialának a mûsorát gyalázza, a többi pedig viszonylag jó hangulatú évõdés stanmore és énköztem.

Te, és mások egyáltalán nem szóltatok még hozzá semmilyen formában ehhez a topikhoz, akkor lenne igazad, ha komoly, több tucat hozzászólóval történõ viták alakultak volna ki itt, és mi ketten ezt szétzilálnánk, vagy megzavarnánk.
Egyelõre úgy néz ki, hogy ha mi nem írunk ide, akkor unalomba fullad az egész.

A Fiala mûsorának eredeti fórumát lezárták, - nem miattam, - ez maradt.

Viszont ha már felbukkantál, akkor megkérdezem, hogy miért nem kezdesz valami témába, miért nem írsz valamirõl, ami érdekel, ami foglalkoztat, és amirõl esetleg érdekelne mások véleménye is?
Úgy vettem észre, hogy jó meglátásaid vannak, - még ha sokszor nem is értünk egyet, - és te legalább kulturált formában tudsz érvelni, és vitatkozni, ha kell.
offtopic
szonya1 2013 febr. 18. - 13:44:40
(12/41)
Legalább átmehetnétek off-ba!
olahmiki1959 2013 febr. 18. - 12:34:55
(11/41)
Engem szórakoztat...

Kifejezetten kedves az a kapaszkodás, az az erõlködés, amivel "egyesek" megpróbálnak a másikon fogást keresni, persze nem sikerül nekik, de 143.-szor is újból, és újból nekirugaszkodnak a teljesen reménytelen feladatnak.
Néha megmosolyogtató, néha kicsit szánalmat keltõ, idõnként kellemetlen, de amíg felvidítja az embert, addig túl nagy baj nincs.
stanmore 2013 febr. 17. - 21:34:15
(10/41)
Bruhahaha önmagadat cáfoltad meg sajnos ,ha évtizedek óta ugyanott van minden könyved ,az egyértelmûen azt jelenti hogy csak díszként funkcionálnak,mert aki forgatja azokat az tudja hogy az emberek nem ugyanoda teszik vissza a könyvet ,amit hirtelen levettek,hacsak mondom nem szobadísznek használják azokat:)
Pláne ha esetleg nem egyedül élnek egy lakásban ,mert a családtagok általában nincsenek katonai fegyelmere dresszírozva.
olahmiki1959 2013 febr. 17. - 12:17:37
(9/41)
Azt felejted el, hogy én nem egy könyvtárban élek, hanem egy lakásban, ahol évtizedek óta ugyanott van a könyveknek a helye, és a lakásnak meg a szobáknak az összképét az ember annyira megszokja, hogy gyakorlatilag látatlanban is tudja, hogy hová kell nyúlnia, ha keres egy könyvet.
Arról nem is beszélve, hogy a könyveknek különbözõ formátumuk van, ugyanannak a szerzõnek lehetnek akár háromféle méretû könyvei, különbözõ kötésekben, attól is függ, hogy mikor adták ki, 45 elõtt, vagy 45 után, aztán tematika szerint is lehet õket csoportosítani, magyar és külföldi irodalom, klasszikus könyvek, modern regények, krimik, versek, képzõmûvészeti albumok, régi útleírások - ez például kimondottan az én gyûjtõszenvedélyem területe, az én szobám ezekkel van tele, több mint 1000 nagyon ritka könyv, és mégis mindegyikrõl pontosan tudom, hogy hol van, - és még hosszan sorolhatnám.
Te szerencsés vagy, neked nincsenek ilyen gondjaid. Nem kell vacakolnod könyvek rendezgetésével, könyvespolcok kialakításával, lexikonok, regények, tanulmánykötetek keresgélésével.
Ha téged érdekel egy könyv, csak berakod az audiokazettát a kismagnóba, ahol valamelyik kitûnõ színészünk felolvassa neked a hangoskönyvet, esetleg videón vagy DVD-n lejátszod a regény filmváltozatát, - ha van neki, - ha meg minden kötél szakad, ott a számítógép, ahol néhány kattintás után már olvashatod is a kiválasztott könyvet...:))DD
stanmore 2013 febr. 16. - 21:55:04 Előzmény olahmiki1959
(8/41)
Aha szóval nem a címek betürendjében vagy szerzõk szerint van csoportosítva a több mint 9000 könyved,hanem összevissza egymás mellett .és akkor Te akarod bemesélni hogy bármelyiket azonnal le tudod venni a polcról,muahahaha.Ez csak akkor reális,ha 90 az a 9000:)
olahmiki1959 2013 febr. 16. - 16:44:37
(7/41)
Igen.
A könyv az egyik legnagyobb olvasmányélményem, fiatalabb éveimben többször is elolvastam.
Most is elég könnyen megtaláltam.
Ott van a polcomon, közvetlenül Karinthy Frigyes: "Tanár úr kérem" címû kötete mellett...:))D
stanmore 2013 febr. 15. - 20:55:34 Előzmény olahmiki1959
(6/41)
Erich Maria Remarque,zseniális.
olahmiki1959 2013 febr. 15. - 01:36:36 Előzmény stanmore
(5/41)
"milyen lakáshelyzet volt régen?:"

Nyugaton a lakáshelyzet változatlan...
stanmore 2013 febr. 14. - 21:07:44
(4/41)
helyesen: mûsora az ATV-n
stanmore 2013 febr. 14. - 21:06:44
(3/41)
Eszméletlen ez a Fiala,a mûsora az ATV tipikus érdektelen unalmas szófosás a semmirõl.Azt kérdezgeti a három szerencsétlen áldozat civiltõl pl.:"Budapest az egy vízfej? vagy Ön szeretne eurót?"stb stb? meghogy milyen lakáshelyzet volt régen?:Az emberek akik éltek akkor pontosan tudják ,akik meg nem azokat miért pont ez érdekelné?
stanmore 2013 febr. 14. - 20:30:44
(2/41)
Na ide még lehet írni Fiala fos mûsoráról úgylátszik ,mert aPort hirtelen megvilágosodott és betiltotta a politizálást még apolitikai mûsorok topicjaiban is.Ha rajta múlna talán még az ilyen mûsorokat is betiltaná.
Azért érdekes hogy 2010es választások elött nem zavarta aPortot sem a politizálás ,szakmányban lehetett ócsárolni az akkori kormányt ,ma pedig ezen unortodox a nemzetet katasztrófába döntõ bagázs bírálata tabu ,ahogy már az Alkotmányba is rögzítve lesz a kampánytilalom pl.Kissé kilóg nem a lóláb, hanem az egész ló:)