filoszemitabélus 2014 júl. 15. - 18:12:00
(959/999)
Két gárda is játszott a brazilok ellen? Tehát egyesített Columbia-Mexikó vs Brazília? 22-en 11 ellen? Az nem túl sportszerû. Ráadásul még össze is rugdalták közben egymást.
csabaga 2014 júl. 15. - 17:54:39
(958/999)
Az is érdekes,hogy Kolumbia lett a legsportszerûbb csapat...

Ahhoz képest,hogy a brazilok ellen a két gárda össze-vissza rugdalta egymást...
csabaga 2014 júl. 15. - 17:52:34
(957/999)
Most néztem meg az Újpest-Köln mérkõzés góljait,1982-bõl.

Ragyogó passzok voltak,remek játék,csukafejes gól...stb.Olyan momentumok sorozatban,amit ma egy nagy csapat elõad,ájuldoznak.Akkor ezt az UEFA kupa legjobb 8 közé jutott két csapat is tudta.Mi is...

Igaz ott volt Törõcsik,kicsit jobb volt,mint Messi,pedig hol volt õ ahhoz,amire vihette volna...
olahmiki1959 2014 júl. 15. - 17:24:17
(956/999)
"Annak idején a VB-döntõ meccset is azért veszítette el az Aranycsapat, mert jártam náluk."

Több játékos azóta is keresi a pénztárcáját...:)))
döncimama 2014 júl. 15. - 16:37:41
(955/999)
Egy cikk:
Meglepetésre komoly szakembereket is találunk a tizenhárom tagú elemzõcsoportban, amely Messit találta a világbajnokság legjobbjának. A 2006-os németországi világbajnokságon Mezey György is tagja volt ennek a csoportnak, ha õ most ott van, aligha hozzák ki Messit a legjobbnak.

Még a spanyol nyelvû szaksajtó is értetlenül áll a FIFA döntése elõtt, amellyel Lionel Messit a világbajnokság legjobbjának nyilvánították. A Marca is arról ír, hogy még az argentin válogatotton belül sem Messi volt a torna legjobbja, hanem a végig emberfelettit produkáló Javier Mascherano, de a holland Arjen Robben, a német Thomas Müller vagy éppen a kolumbiai James Rodríguez is jobban megérdemelte volna az MVP-címet.

Messi mögött egyébként Müller volt a második, Robben a harmadik a világbajnoki Aranylabda-rangsorban.

Nyilván sokakat izgat, hogy milyen grémium hozta ki Messit a világbajnokság legjobbjának. Nos, a FIFA szakmai elemzõcsoportja, az úgynevezett technical study group állította össze a rangsort, csak õk tudják, milyen kritériumok alapján.

A panel összetétele: Gérard Houllier (francia), Raúl Arias (mexikói), Gabriel Calderón (argentin), Ricki Herbert (új-zélandi), Abdel M. Hussein (szudáni), Ka Ming Kwok (Hong Kong-i), Ioan Lupescu (román), Ginés Meléndez Sotos (spanyol), Tsuneyasu Miyamoto (japán), Sunday Oliseh (nigériai), Mixu Paatelainen (finn), Jaime Rodríguez (salvadori) és Theodore Whitmore (jamaicai).

Szegény Messi! Bár szerintem se érdemelte meg az aranylabdát, de az, hogy most mindenki õt pocskondiázza, nagyon megalázó lehet. Kicsit sajnálom szegényt.
filoszemitabélus 2014 júl. 15. - 15:28:59
(954/999)
nem vagytok ti elég tájékozottak. Az argentinok csak azért veszítettek, mert én a németekre fogadtam a Totón. A múlt héten felkerestem a csapatot az öltözõben és megállapodtunk. nem szeretem a véletlenre bízni a szerencsémet. Annak idején a VB-döntõ meccset is azért veszítette el az Aranycsapat, mert jártam náluk.
Edmond Dantes 2014 júl. 15. - 14:43:25
(953/999)
..."szenilis Blatter"...
Másként látom.
A világ valszeg 2. legkorruptabb sportszervezetének elnöke.
1. NOB
Lehet h fordított a fenti sorrend, de a lényegen nem változtat. Érthetõ, ugye?
stenimore 2014 júl. 15. - 12:40:17
(952/999)
Hallom hogy a "saját nevelés" Neymar után Suarezt is megvenné a barca,nem érdekes hogy harapós egy kicsit.Apjuk farkát is összevásárolják de legalább fel tudnának valamit mutatni mint a Reál, de semmi eredmény nincs.
stenimore 2014 júl. 15. - 12:32:55
(951/999)
:P
zampano 2014 júl. 14. - 22:31:29
(950/999)
Szánalmas, paranoid képzelgés. A németek a legjobbak voltak. Über alles, és kész.
stenimore 2014 júl. 14. - 21:53:02
(949/999)
Sokat mond hogy a döntõ vesztes csapatából választják a legjobb játékost méghozzá ,és ez a lényeg, érdemtelenül,mert ha nyernek az argentinok még csak elmegy hogy a legnagyobb sztárjukat választja a Fifa .de ez a Messi seggnyalás minden képzeletet felülmúl ,és egyben röhejessé teszi a FIFát és bepillntást enged a szenilis Blatter által kedvenc Messi hájpolásaába a fõnök iránti seggnyalás érdekében.
Ezzel végleg lejáratta magát a FIFA,és ennyit ér Messi négy aranylabdája is
szonya1 2014 júl. 14. - 21:44:32
(948/999)
Talán az is a baj, hogy ma már túl sok pénz van a fociban, túl sokat nyerhetnek vagy veszíthetnek a csapatok, túl sok egzisztencia függ egy-egy eredménytõl. És igazad lehet, talán a szabályokat is szigorítani kellene, mert ami régen többnyire elég volt a sportszerû játékhoz, ma már kevés, olyan nyomás nehezedik a játékosokra, szakvezetõkre, hogy hozzák az elvárt eredményt.
stenimore 2014 júl. 14. - 21:38:49
(947/999)
Ez ellentmondás ,mert ha szerinted az argentinoknak pechük volt ,akkor ebbõl következik hogy a németeknek meg mázlija:)
stenimore 2014 júl. 14. - 21:32:10 Előzmény döncimama
(946/999)
Ja kérem egy szurkoló mindig úgy érzi hogy az õ csapatát sújtják ,miközben az ténykérdés hogy anémetek egyeteln VB-t nem nyertek idáig úgy hogy ne nyúlt volna bele abíró a meccseikbe az õ javukra .Gndolj csk arra amikor Schumi letaglózta a francia Batisont ,aki elvesztette az eszméletét és cserélni sem lehetett ,a bíró ki sem állította ,pedig emberre ment tiszrtán.Vagy az 54 es Vb-n ellenünk,vagy az argentinok ellen megadott kamu tizi ,amivel megnyerték a döntõT .Soroljam még?
breeder 2014 júl. 14. - 20:50:18
(945/999)
Amikor jártam focizni, akkor az edzõnk azt tanította, hogy vállal lehet kicsit lökni az ellenfélen, amikor az szorosan mellettünk van, de agresszíven nem, mert az már szabálytalanságnak minõsül. A szándékos felrúgásért meg nem sárga lap, hanem kiállítás jár. A lehúzás is szerintem piros lapos eset. Én is egyetértek azzal, hogy a foci nem kéne hogy kontakt sporttá váljon, mint mondjuk egy küzdõsport, hanem maradjon meg csak trükközõs, passzolgatós, cselezõs, helyezkedõs, stratégiai játéknak. Egyébként én is visszasírom azokat a régi meccseket, amelyek a technikás játéktudásról szóltak, és nem a glediátorkodásokról. :)
jani-wan 2014 júl. 14. - 20:38:35
(944/999)
Már sokszor mondtam itt a fórumon hogy szerintem a foci nem kellene hogy kontakt sport legyen.
A labdára kell játszani nem az ellenfélre.
Kezeket el a másik játékostól! Ha meg megrúgnak valakit akkor mindegy, hogy esik el az szabálytalan. Kivétel mikor a támadó szándékosan "otthagyja", esetleg odanyújtja a lábát hogy kontaktust érjen el, de az ilyen eseteket is tisztán láttuk már most is ismétléskor, mindenféle csoda replay kütyü nélkül.
Az olyan eset meg mint amit a német kapus adott elõ, az szintén a labda megjátszására irányult, rendkívül szerencsétlen eset, de nem érdemel büntetést.
És szerintem ennyi.

Nem beszélve arról hogy egy ilyen videó használattól talán újra szép lenne a foci. Emlékszem a régebbi brazil csapatokra milyen szépen fociztak, ezek meg már hentelnek. Egy csel után már rántják is vissza, törik a lábát, gerincét, bedarálják, ütik-vágják ahol érik.
breeder 2014 júl. 14. - 20:14:19
(943/999)
Ezt értem, csak vannak nem egyértelmû momentumok, amikor valaki direkt feldobja magát, de valami olyan hitelesen, hogy nézhetjük akármelyik kameraállásból, akkor sem kerülünk közelebb az igazsághoz, hogy most a támadó játékos az ellenfél lábában esett el, vagy csak simán mûesés volt. Azért jegyeztem meg kissé cinikusan, hogy most akkor az ilyen esetekre a FIFA tánckoreográfust fog szerzõdtetni?! :D

Szerintem egyébként az a megoldás, amit belinkeltél.
Ott azért többet látni a valóságból. És hát egy bíró is tévedhet. :)
Csak ha ezek a videóbírós rendszerek egyszer mûködésbe lépnek (illetve akár felül is bírálhatják a játékvezetõt), akkor nem lesz több talány, meg rossz bírói döntés.:)
jani-wan 2014 júl. 14. - 20:01:25
(942/999)
jani-wan 2014 júl. 14. - 19:57:45
(941/999)
"A mûesést nem is tudom hogy lehetne kiszûrni!?"

Nézd meg a két linket 1205-ös HSZ-ben. Minden lehet látni. Mindent. Csak elég mennyiségû kamera kell hozzá.

Ez egy foci video.
http://vimeo.com/99584122
grace08 2014 júl. 14. - 19:55:45
(940/999)
Akkor meg végképp nem tudom felfogni miért nem használják ki a technika adta elõnyöket. Pont az jutott eszembe, amit valaki már írt itt, hogy azalatt, amíg a játékosok reklamálnak, bõven vissza lehet nézni, szóval idõt nem nagyon húznának vele. Amit meg nem vitat senki, nem kellene ellenõrizni.
(Amúgy én csak 2 évente nézek focit, szóval tök "mérvadóak" az okoskodásaim. Bocs mindenkitõl, ha valami most esik le, ami mások számára már évek óta evidens.:D )