Meklód fia 2014 júl. 12. - 13:50:12
(779/999)
a régihez képest tényleg ez egy rakás szerencsétlen majmokból álló csapat, akiket banánnal kéne megdobálni. S ezt én is ellenszenv nélkül írom, mert amúgy nekik szurkolok.
-csengõzoli-- 2014 júl. 12. - 13:35:33
(778/999)
Nem,ez nem nézõpont kérdése,írom másodjára...
Ha valaki európai top csapatban játszik,ráadásul kezdõ, az már kvajó játékos!
Egy szûk elit tagja.
Az ilyen játékosokkal felálló brazilokra ne mondjuk már,hogy "Ez a keret egy 0."
Ne viccelj már.
-csengõzoli-- 2014 júl. 12. - 13:04:31
(777/999)
Nem,hogy ki sztár az nem nézõpont kérdése.
ezek a focisták mind európai top csapatok kezdõ/legjobb játékosai.
Lehet õket szeretni vagy utálni,de,hogy nem szrok, az biztos!
offtopic
-csengõzoli-- 2014 júl. 12. - 11:50:59
(776/999)
Te szívsz valamit?
idõjós1010 2014 júl. 12. - 11:44:59
(775/999)
A német támadójáték is jó, ez a bibi :-)
idõjós1010 2014 júl. 12. - 11:43:43
(774/999)
Brazilok egyszer szétestek, ez igaz. Az sem biztos, hogy mostanra összerakták õket, de a Hollandoknak nincs támadójátéka. Szerintem ki fognak kapni. Harmadik helyet minden sportban osztanak.
Meklód fia 2014 júl. 12. - 10:24:37
(773/999)
amúgy van abban valami, hogy a nagy csapatokat a szerencse is húzza, mert a legerõsebb keret az argentinoknak van, a legjobban játszó keret viszont a németeknek. Elõzetesen papírforma lett volna ez a döntõ.
Meklód fia 2014 júl. 12. - 10:21:00
(772/999)
és arról se feledkezzünk meg, hogy Sabella milyen jól döntött, hogy nem vitte ki magával Tevez-t. Mi jó lenne abban, ha valaki gólokat is rúgna és simán nyernék a meccseiket?
döncimama 2014 júl. 11. - 19:20:33
(771/999)
De ne felejtsd el, a labda kerek... - szokták mondani.
A németek gyõzelmét én is borítékolnám, de a brazilokét? Azt nem.
Megjegyzem, el kéne törölni a 3. helyért játszott meccset.
Ljerk 2014 júl. 11. - 19:13:36
(770/999)
Nálam valahogy így néznek ki az esélyek:

Németország 55% - 45% Argentína

A németeknek hihetetlen masszív csapatuk van, bár nincs szupersztárjuk, de szinte az összes játékosuk klasszis. Az összes középpályás és csatár beleértve a cseréiket is nemcsak gólra éhesek, de sokszor be is találnak - ritka jó kombináció (néhány éve a magyar csapatnak is volt egy közel hasonló korszaka, mert tele voltunk 5-6 átlagon felüli tudással rendelkezõ középpályással, az hogy miért nem jött össze azt most ne firtassuk). Azaz bárkit hoznak helyzetbe, az nem fél kapura küldeni a labdát.

Az argentinoknál meg nagy a szórás ilyen téren, ugyanúgy ahogy a braziloknál volt. Messi a VB elején bombaformában volt, vigyorgott, örült mint a bolondgomba - valami megint megtört benne, és ez döntõ lehet, mert valószínüleg az õ villanásain fog múlni hogy nyernek-e vagy sem.
blacknet 2014 júl. 11. - 13:58:56
(769/999)
Ja, ez a sok hosszabbítás, meg 11-es a végén is valahol jelzi az általános színvonalat...Nem volt ez egy igazán jó vb, mert nem volt itt egy igazán jó csapat sem, mindenki formán kívül (tényleg a német az egyetlen, akik valamennyire tudják hozni magukat). Kevés volt a jó meccs, a sok gól inkább csak látványban és izgalomban adott nekünk, nézõknek, de a minõséget illetõen erõs hiányérzetünk kell legyen.
blacknet 2014 júl. 11. - 13:54:29
(768/999)
Argentína ugyanolyan bukdácsolva, rossz játékkal jutott el a végéig, mint Hollandia. Meg mint ahogy szinte minden topcsapat formán kívül játszott. Ettõl lett ez egy kevésbé színvonalas vb, ettõl volt kevés igazán jó meccs, ez magyarázta a sok gólt is az elején (védelmek borzalmasan teljesítettek).
Nem vagyok elszállva a Belga-Usa meccstõl sem. Ha 9:6 lett volna a vége, de nem, 2:1, ennyi helyzetet kihagyni pedig bûn. Izgalmas, látványos meccs volt az, de jó nem (mind a védelmek, mind a támadósorok szánalmasan teljesítettek).

Argentínának Irán ellen volt az a meccs, mint a hollandoknak Ausztrália ellen: 10 emberrel védekezõ ellenfél, csak nehezen tudták megtörni. A belgák ellen már nem volt nehéz dolguk, hiszen a Belga-Usa meccsen rendesen kikészítette magát az ellenfél. A szerdai meccsen meg a hollandok tényleg csak maguknak köszönhetik, hogy nem kaparták ki a gesztenyét, egy kicsit támadóbb felfogással (Robben mit keresett középen?) simáztak volna.
Ugyan nem a vb-n mutatott holland teljesítményre lehet ezt alapozni, mert az ugyanolyan hulla volt, mint az argentin, a brazil, a spanyol, az olasz, az angol...Inkább a válogatottak elmúlt 1-2 éves teljesítményét figyelembe véve láthatjuk azt, hogy a két legerõsebb válogatott mostanság a német és a holland. A németek ezt még be tudják bizonyítani, a hollandok már nem, de ezt csak maguknak köszönhetik.
Meklód fia 2014 júl. 11. - 13:49:45
(767/999)
Az Argentin védelem most nagyon jó Demichelis meg Mascherano-val, jóformán csak miattuk vannak még versenyben, mert a csatáraiknak nem megy a góllövés. Szerintem vagy a hosszabbítás vagy 11-esek döntenek majd a döntõben.
jani-wan 2014 júl. 11. - 11:24:51 Előzmény tortura
(766/999)
Nem fizetõs, csak ha azonnal és gyorsan akarod. De úgy látom már törölve lettek. Kár érte, de biztos van valahol.
Érdemes kezdeni a Wiziwig-en talán.
stenimore 2014 júl. 11. - 11:22:29
(765/999)
A fociban nincs szürreális,csak a tények és a valóság.Pont ez a szép benne.
barna pólós 2014 júl. 11. - 11:00:41
(764/999)
Én csak azt "utálom", amikor érdemtelenül túl sokáig jut egy csapat (vagy túl hamar kiesik, lásd Olaszország), és amikor a vb-döntõben az egyik fél nem is nagycsapat, és nem is igazán erõs. Az argentinokat mindig utáltam, most mégis, azt hiszem, megérdemelték és drukkoltam nekik és Messinek, már régóta rájuk jár a rúd. Mint csapat, õk általában nem jók. Van egy mondás, hogy ha van egy argentinod, az remek, kettõ már necces, háromnál felejtsd el, hogy van csapatod.

A spanyol meccs kifutott eredmény, úgy emlékszem, Chile pariban volt a hollandokkal, és csak az utolsó negyedórában nyertek, Mexikó is pariban volt, bár voltak holland helyzetek és meg nem adott büntetõ (a megadott viszont nem volt az), és csak a legvégén egyenlítettek és nyertek. Habár remek mexikói csapat volt. Az argentinok viszont egy hasonlóan jó belga válogatottat vertek simán. Sokszor szenvedtek a vébén, de ahogy te is írtad, a játékosállományuk jobb. A 2010-es brazil csapat saját magát verte meg, óriási meglepetés volt, fõleg két olyan góllal, az a brazil csapat képtelen volt hátrányból játszani, nagyon rossz volt a taktikájuk. A nevek meg nem jelentenek garanciát, a németek pl. mindig ott vannak, bármilyen a játékosállományuk.

Azért az érdekes, hogy a német-brazil miatt biztosították túl magukat, pedig az a meccs szürreális volt.
Edmond Dantes 2014 júl. 11. - 09:40:22
(763/999)
Hollandoknak több esélyük lett volna az aranyra Rioban mint amennyi lesz a bronzra Brazíliavárosban Brazíliaország :) ellen. Megint kikapták a házigazdát, csak most nem a döntõben (1974, 1978). Egyszer már rendezhetnének õk is VB-t, akár Belgiummal közösen (2000-es EB!), sztem nem lenne rossz projekt. Így viszont létrejön a pápai csúcstalálkozó, ráadásul vasárnap!
idõjós1010 2014 júl. 11. - 09:04:38
(762/999)
Holland - Argentin meccs siralmas volt. A hollandoknak a bronzra semmi esélyük véleményem szerint. Az Argentinoknak meg az aranyra. Német - Argentin - Brazil - Holland végeredmény lesz. Bármibe lefogadnám.
barna pólós 2014 júl. 11. - 08:06:12
(761/999)
Brazília megverte Chilét (elvettek tõlük egy gólt), Kolumbiát, Argentína Belgiumot, Hollandia viszont majdnem kiesett Mexikó ellen, csak a csoportkör elsõ meccsén villogott, ill. Chilét is verte a csoportban, de nem valami meggyõzõen. Már 4 éve sem érdemeltek döntõt.
barna pólós 2014 júl. 11. - 07:59:51
(760/999)
Igen, õk meggyõzõen vertek mindenkit a csoportjukban. Pl. Nigéria ellen 3-2, egybõl lehozták Messit, mikor belõtték a 3.-at. Nem értem, mi ez a nagy hollandimádat, az elsõ meccset kivéve nem játszottak igazán jól, a 4 évvel ezelõtti csapatuk erõsebb volt, és már az is csak a tizenegyesekre és a durvaságra játszott, ez egy átlagos holland csapat. Szerintem a másik 3 csapat sokkal jobb teljesítményt nyújtott, mint õk, Brazília is lehetett volna döntõs akár. Illetve Olaszország, ha nem esnek ki a hülyeségük miatt. Magukhoz képest elég jók most az argentinok, de a németek sokkal jobban megérdemelnék a vb-címet.