Téma: Fifti-fifti

5/10
M.Zs.F 2013 aug. 08. - 17:27:13 5/10
(63/83)
Vígjáték? Inkább mondanám drámának. Azért nem lesz vígjáték egy film mert trágárul beszélnek benne (s azt azért tegyük hozzá hogy annyira nem durván mint amennyire elõttem leírják-szerintem).
Drámából viszont nem a legjobb, vígjátéknak meg túl dráma tehát nem is tudom......érdekes egy tanulmány ez bár van belõle. Ez egy olyan film amit megnéz az ember, bõgicsél rajta kicsit esetleg meg elgondolkozik akár egy héten keresztül is hogy mennyit ér az Élet s aztán ahogy jött megy is.

10/5
1/10
dodo1994 2013 máj. 15. - 15:06:17 1/10
(62/83)
nem tetszett.az alaptörténet jó lenne,de a fõszereplõ barátja trágársága élvezhetetlenné teszi az egészet.
grace08 2012 dec. 14. - 20:33:00
(61/83)
Szerintem teljesen rendben van ez a film, mondhatni szíven ütött. Ami zavart, az a fõszereplõ legjobb barátjának karaktere. Nem nagyon értem miért kell minden amerikai filmben totál idióta, szexista bunkónak lenni a "legjobb barátnak". Nagyon elcsépelt, ráadásul idegesítõ. A közönséges, durva, ízléstelen "poénjai" nem tettek hozzá a filmhez, számomra inkább elvettek az értékébõl. Ezt leszámítva tetszett, és bár ez közhely, de elgondolkodtató alkotás.
8/10
Hippiusz 2012 nov. 03. - 12:55:43 8/10
(60/83)
10/8 nálam a film, Anna Kendrick és Joseph Gordon-Levitt miatt is érdemes megnézni, nagy színészek lesznek pár éven belül, ha még nem azok. Nem vígjáték, de rengeteg humorban átadott társadalomkritika van benne, ez az amerikaiakra jellemzõ "keep smiling" (felületes kapcsolatok, kötelezõ laza/áloptimista/felületes õszintétlenség, naponta 10szer megkérdezik, hogy "hi how are you", de megsérted õket, ha õszintén elmondod, hogy vannak problémáid, mert az nem tartozik rájuk "ohh come on").
Spoiler
Tele van a film olyan jelenekkel, amikbõl abszolut ez jön le, az embert még halálán sem tisztelik meg az õszinteséggel (pl a kínos céges búcsubuli, barátnõje, de még a legjobb barátja is a szokásos kötelezõ "basszunk be és dugjunk" címû bullshitet tolja ), ugyanakkor csomó mindenbõl az is kiderül, hogy ezek az emberek azért tényleg törõdnek vele (anyja végén elmeséli, mennyire segíteni akar, haverja titokban könyvet olvas róla, hogy lehetne neki legjobban segíteni), tehát a szándék megvan, csak valahogy mégsem tudnak kilépni a szokásos, társadalomban megszokott, kötelezõ szerepektõl.
r0t0 2012 okt. 07. - 13:23:20 Előzmény Djourou20
(59/83)
18 évesen "életem legrosszabb filmje" jelzõvel dobálózni nem tûnik túl hitelesnek. :)
9/10
sanderb 2012 szept. 03. - 10:30:10 9/10
(58/83)
Na persze nem vígjáték, hanem dráma, amelynek oldására, elviselésére szépen adagolt humort alkalmaztak. A hasonló filmek közül a visszafogottsága emeli ki számomra, jó hogy nem játszatják túl az egyértelmû szerepeket és nem domborítják ki a formálódó szituációkat, csak ízlésesen megjelenítik azokat. Néhány buta hiba azért becsúszik, de bõven az elviselhetõ határon belül. Anna Kendrick játéka, szépsége teszi teljessé a pozitív megítélésemet. Eddig õt elég 'egyarcú' színésznõnek tartottam, s bár most sem vitte túlzásba, de tisztán látszott a szerepformálás tudatossága a játékán. 10/9
9/10
Rutra 2012 aug. 11. - 09:31:10 9/10
(57/83)
Szerintem is jó a film. Bár -ahogy már írták- nem a vígjáték kategóriába sorolnám,de ennek ellenére volt benne humor! Nekem tetszett. Szerintem érdemes megnézni nálam 10/9-et érdemel. Ajánlom!
raczkia 2012 júl. 21. - 18:37:08
(56/83)
Láttam már pár filmet ezzel a témával kapcsolatban. SPOILER!!!!Szerintem ez attól különbözik a többitõl, hogy a barát visz bele némi humort is illetve, hogy a fõszereplõ a betegsége alatt találja meg a szerelmet és vélhetõen meggyógyul. SPOILER VÉGE. Abszolút nem vígjáték kategória, aki azt várja tuti,hogy csalódni fog! Nekem összességében tetszett, ezért 10/7-es.
1/10
Djourou20 2012 júl. 08. - 20:50:56 1/10
(55/83)
Borzasztó film... Vígjátéknak,hát..talán az a vicces benne hogy mennyire rossz.. Életem egyik legrosszabb filmje,nem ajánlom senkinek..
10/1
pepeninho 2012 jún. 27. - 16:14:32
(54/83)
Jó film volt. A maga nemében azért páratlannak nem nevezném. Nagyon jól játszottak a színészek és nem elcsépelt, ezerszer elsütött poénokat toltak. Jól keverték a drámát és a vígjátékot. Ritka, hogy eltalálják a jó arányt. 10bõl 9et adok rá, mert nem tudok belekötni, az egyetlen hiba, hogy nem lett az én olvasatomban "kötelezõ film".


9 PONT, ajánlom mindenkinek
7/10
beo71 2012 jún. 24. - 18:30:49 7/10
(53/83)
Csupa jó dolgot hallottam errõl a filmrõl és kissé többet vártam tõle.NEM VÍGJÁTÉK!
A halálos kór sajnos az élet része, ahogyan a humor is.Azt lehetett hallani, hogy viccel telik a film és mosolyogva vehetjük át az elfogadhatatlant.
Ez nem igaz ebben a formában.Egy könnyednek ható dráma, ami tulképp mûködik, de az Oscar-ral kapcsolatban is emlegették, ami már azért túlzás.7/10.Jó film, nekem a Rakoncátlan szív 8/10 jutott eszembe, az azért jobban tetszett, de ez is rendben van, csak éppen túlértékelt.A készítõknek pedig tudom ajánlani az Életrevalók(10/10)címû francia filmet, na az Oscar-gyanús.
9/10
Adam88 2012 jún. 19. - 10:26:56 9/10
(52/83)
Egyetértek az elõttem szólóval.
Beleestem abba a hibába, hogy az értékelések és a filmkategória alapján néztem meg a filmet. Van benne egy-két poén (ami beszólás), de nagyon távol áll a vígjátéktól. Ez egy dráma, ami azt mutatja be, hogy egy betegség hogy forgatja fel az ember mindennapi életét és ehhez hogy alkalmazkodik.
Ettõl függetlenül, aki szereti az ilyen kategóriát annak biztos tetszeni fog, de aki vígjátékra vágyik, ne ezzel kezdje a filmes napot.
zz76zz 2012 jún. 19. - 09:01:52
(51/83)
Hát ez egy érdekes film volt.
Érdekes, hogy vígjátéknak írják.
Igen ez egy romantikus dráma inkább.
Vicces jelenet nem igazán volt benne, legalábbis, ami nevetésre ösztökélt volna.
A film izgalmas és érdemi része eltörpül idõben az unalmas részhez képes. Idõben.
Ezt azért hangsúlyozom ki, mert érdemes megnézni, de nagy kár, hogy csak ennyit sikerült kihozni belõle.
Nem a túldrámázásra vagy ökörpoénok számának növelésére gondolok és még csak nem is kívánnék bele csavarokat.
Egyszerûen több részlet kellett volna. . . szerintem.
Sacamura 2012 jún. 15. - 02:17:13
(50/83)
Kicsit régebben láttam még feliratosan. Szinkronnal nem tudom milyen hatást nyújt, de kicsit visszaolvastam az utolsó hozzászólásokban és meglepõdtem. Sokan unták és gyengének tartották. Szerintem egy olyan témát karol fel, amivel szinte mindenki, ha közvetve is de találkozott. Nem szeretném átélni a szituációt, de biztosan embert próbáló dolog. A fõszereplõnket is rendesen próbára tette és körülötte minden személyt. Komoly drámai jelenetei vannak a filmnek és ez is fõ vonal. Hogy ne legyen elég a fiú betegsége még fûszerezték egyéb problémákkal is (szülõk, barátnõ). Viszont a számomra kedves módon ötvözték vígjátékkal is. Így sajátos módon mutatták be az egész helyzetet. Sikerült még egy kis furcsa romantikát is belehelyezni és a három összetevõbõl egy nagyon jó film készült el. Ez a jó film - majdnem kifelejtettem - még nagyon jó színészi teljesítményekkel is tarkítva van, olyan színészektõl, akiktõl talán nem is várnánk.

Spoiler
Egy elõttem hozzászóló a végére azt mondta, hogy Hollywood kinõhetne már abból a happy end problémából. Valahol igazat adok és még drámaiabb lett volna a film, de szerintem ezt népfilmnek szánták és a nagyközözönség kevésbé értékelte volna a tragikus zárást.
Spoiler vége

Érdemes megnézni!

10/8
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 14. - 14:18:10
(49/83)
nem olyan rossz film ez...várom már J.G. Levitt hogy fog játszani az új Batmanban..valóban õ lesz Batman tanítványa és õ viszi tovább Batman munkásságát? XDD
5/10
Mike088 2012 jún. 12. - 03:07:29 5/10
(48/83)
Az elképzelés jó, de megvalósítás röhejes és hiteltelen. Egy megható igényes drámát képzeltem el egy kis humorral fûszerezve, helyette kaptam egy nézhetõ ám de rosszul felépített filmet sok idegesítõ párbeszéddel, és a témához nem méltó érzéketlenséggel. 5 pontnál többet nem érdemel
4/10
ReignMan 2012 jún. 11. - 12:51:13 4/10
(47/83)
SPOILER a film szálakra szedve:
alap (dráma) - fiatal, rendes srác halálos beteg, barátnõje elhagyja, apja is beteg, anyja elnyomja.
mellékszál 1 (komédia) - infantilis barát, aki csak úgy szórja az Amerikai pite poénokat.
mellékszál 2 (romantika) - betegünk beleszeret ugyancsak nem 100-as pszichológusába.
befejezõ szál - happy end

Valahogy így képzelem el a készítõk forgatókönyvét, a maradék kitöltésére a színészeket felkérték improvizációra. Grat.
pillangókisasszony 2012 jún. 11. - 12:39:59
(46/83)
Nem tetszett.Nagyon untam.Ez a Seth Rogen annyira idegesítõ.Játszani nem tud,üvölteni annál inkább,ugyanis mást sem csinált másfél óráig(feliratosan néztem,eredeti nyelven.)Amúgy mindig ezt az igénytelen gusztustalan bunkó-t "játssza."
A film semmit sem ad.
*spoiler*Beteg lesz,majd meggyógyul.Ennyi.*spoiler*
Nekem ez a sztori így lapos.Hasonló témában akkor a My Sister's Keeper sokkal jobb,szem nem marad szárazon.
4/10
ReignMan 2012 jún. 09. - 15:27:00 4/10 Előzmény Feenzor
(45/83)
Én viszont Veled ellentétben végiguntam az egészet, a mocsári favágók bármelyik epizódjában több akció, humor és romantika van, mint ebben.
Beteg srác, szexfüggõ haver, zûrös nõügyek, szinte senki sem normális a filmben, mindenkinek van valalmi fóbiája, vagy keresztje, senki sem boldog igazán, de persze a film amerikai, így sejthetõ a csöpögõs happy end.
A leginkább zavaró, hogy a film semmit nem ad, a realitáshoz semmi köze sincs, ötlet nincs benne, elég csak a 500 days of Summer-re gondolni, mennyivel jobb az, minden szempontból. 4/10
KicsiShrek 2012 jún. 08. - 10:01:28 Előzmény debii
(44/83)
Most akarom megnézni a filmet! És a kommenteket azért olvastam át, hogy halljak róla véleményt, nem azért mert kíváncsi vagyok a végére. Erre következõnek kérlek figyelj oda jobban! Vedd a fáradtságot és írd ki, hogy spoiler! Mások filmes élményét rontod el!