9/10
mmetati 2013 ápr. 29. - 13:25:26 9/10
(7/7)
A filmmel azonos évben születtem. Az ehhez hasonló filmekre mindig véletlenül bukkanok és minden esetben ott ragadok mellettük. Magával ragad a kor, amit a szüleim éltek, belemerülök és már nem tudom hol húzódik a határ a korrajz és a dokumentum, vagy a játékfilm között. Annyira valóságos, az amatõr szereplõk statisztai természetességgel, õszintén "játszanak". (És megkérdem magamban, vajon a mai kor embere miért nem tudja eljátszani az általa ma megélt valóságot?)
Nagyon sajnálom, mert az utolsó fél órában merültem álomba, pedig nagyon szerettem volna végig nézni...
(A fekete-fehér kópia nem zavart, nekem ez a kor f-f, kb. '85-tõl kezd diafilmes telítettségû színekre váltani. Ahogy képzeletemben a történelem minden alakja a XIX. század végéig színes, de a világháborúktól kezdve újra f-f -re vált.)
10/10
Hidetoshi Nakata 2013 ápr. 28. - 23:24:21 10/10
(6/7)
ezt tudnám irni magam is.
de 10pontos.
8/10
deccrajt 2013 ápr. 28. - 21:53:03 8/10
(5/7)
Nagyon jó korrajz - bemutatja, hol is tartott a magyar társadalom 1977-ben...szorosabb családi kapcsolatok, kilátástalanság, zsibbadt feszültség - érdekes összehasonlítani a mával.
Egy dolog zavar: kivételesen lehetett volna színes a film. A fekete-fehér celluloid erõteljes kifejezõerõvel bír, de ez itt valahogy nem illik ehhez a doku-realityhez. Néha kifejezetten élvezhetetlenné teszi a filmet, a részletek elvesznek (és egy 4,5 órás filmben rengeteg részlet van).
Összességében persze érdemes megnézni.
Diablo72 2013 ápr. 28. - 15:49:28
(4/7)
Ismét egy rövidfilm... Sebaj, majd felvételrõl megtekintem. Mostanság az a divat, hogy éjszaka adnak valami érdekesebbet, nappal meg mennek a nézõszámgenerátor "közérdekû" mûsorok (pl. Natália Orális 210. évad /234. epizód).
Rókatündér 2013 ápr. 28. - 14:47:32
(3/7)
Mondjuk akkor még csak 7 éves voltam, (Anyu 30, Apu 32) de kíváncsi lennék, hogyan éltek akkor mások.
Lehet, hogy elkezdem nézni, de azt hiszem azért bejelölöm figyelmeztetõnek. -Ha nem bírom, lássam legközelebb, hátha délután adják..
9/10
adamnagysweetmovie 2013 ápr. 26. - 21:13:44 9/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(2/7)
Ez is vasárnap éjjel, mint 2hete a Sátántanga.
Övön bököm magam...
9/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 21. - 13:06:54 9/10
(1/7)
Szerencsére ennél a történetváznál sokkal fordulatosabban zajlik a 3 nõvér élete. Minden szomorúságával együtt magával sodró, életszerûen gazdag ez a mamuthosszú filmfolyam. Rengeteg mindent mond el egy kilátástalan rendszerben átélt kisember-életérzésrõl, céltalan sodródásról, kiszolgáltatottságról.
És talán a vége sem olyan ordas nagy nyugvópont, mint ahogy itt írják...
Kitartást, megéri.