Téma: Firefly

Atis 2008 márc. 25. - 21:38:21 Előzmény Todd
(18/98)
Sajnos csak 15 rész készült belõle + a nagy film ami az egyik legjobb ebben a mûfajban.
Todd 2008 márc. 25. - 13:26:50
(17/98)
Fantasztikusan jó ez a kis sorozat.Pontosabban volt.Most hogy a "drága"TV6 volt szives abbahagyni...Nem tudom,hogy van-e még folytatása és levetítik-e,de az biztos,hogy itt leginkább ezt a filmsorozatot értékeltem.Ezzel,hogy kiiktatták a repertoárból nagy a valószínûsége,hogy sokkal ritkábban fogok erre a "lerágott csont" sorozatos csatornára kapcsolni...-persze:Totall Recall helyette...Szerintem inkább totál sz.r!
10/10
sutty 2008 márc. 15. - 17:15:17 10/10
(16/98)
Ez egy király sorozat. Kb. olyan jó mint a BSG meg a SG1/SGA az újrahasznosított töltelék epizódok nélkül. Ajánlom minden igényes sci-fi-kedvelõnek.
neutroman 2008 márc. 09. - 21:15:42
(15/98)
na igen, de azért nem övezi õket akkora tisztelet mint a hetérákat ;)
neutroman 2008 márc. 09. - 16:23:57
(14/98)
és mitõl olyan menõ kurvának lenni a jövõben?
neutroman 2008 márc. 03. - 23:10:19
(13/98)
most akkor, hogy van ez a sorrenddel?
imdb szerint az eddig leadott két rész az eredeti pilot.

remélem nem olyan sehogy lesz vége mint a total rekallnak (elõzõ sci-fi sorozat amit ebben az idõpontban adott a v6)
bici750 2008 márc. 02. - 14:50:28
(12/98)
Azt nem értem, ha 60 perces hogyan tudják leadni 15:15-tõl 16:05-ig??
Hilo 2007 szept. 02. - 09:42:12
(11/98)
Zseniális ez a sorozat, kicsit utánna olvastok a hátterének, háttér történetek, mi miért és hogy van, még jobban fog tetszeni nektek.

Egyetlen ellen érvem, hogy magyarul nézhetetlenül szar. Kevés szinkront sikerült igy elrontaniuk. Eredetiben nagyon jól ilett minden karakterhez a hangja, és épitettek is erre, a magyarban teljesen felbomlott ez az egyensuly, és nézhetetlenné tönkre tették.

Az biztos ha nem eredetiben látom elöször, biztos nem nézem végig egyszer sem nem hogy 10 szer.

Amugy a sorrendiséggel nincs szerintem baj, jól jön le a csattanó belõle.
baby18 2007 aug. 08. - 13:56:01
(10/98)
Szerintem nagyon jó film. És nekem már az elsõ rész is nagyon tetszett, ami 90 perces volt :)) De a többi rész is jó.
Örülök hogy mondták nekem ezt a filmet...
szir 2007 júl. 22. - 14:28:15 Előzmény xido
(9/98)
Eleg sajnalatos a sorrend amit annak idejen a FOX megkovetelt ellentetben az alkotok elkepzelesevel.
Amikor meg regen megneztem az "elso" reszt nem igazan fogott meg a Firefly. Kesobb ismerosok ajanlottk, hogy nezzem meg a Pilot reszt, ami nagyon meg is tetszett. A tobbi resz megnezese utan a sorozat teljesen rabul ejtett.

Eljenek a barna kabatosok!

Joss Whedon-t elegge megviselte a szivenek kedves sorozat megszuntetese:
<a target="_blank" href="http://foton.no-ip.com/phpBB/viewtopic.php?p=269#269" title="http://foton.no-ip.com/phpBB/viewtopic.php?p=269#269">foton.no-ip.com</a>

Nathan Fillion-nek sincs sok sikere a Drive sorozat hat resz utani megszuntetesevel. :(
Optimus Prime 2006 2007 jún. 17. - 14:06:22
(8/98)
Ez elsõ részt pont nem láttam, de ha a Star Trek-et nem nézném a 2.-at se láttam volna.
A Serenity-rõl már mintha hallottam volna. Azt hittem valami hülye "hú de nagy film", közbe meg sci-fi. A Doctor Who-val volta így.
Na mindegy. A sorozat ötlete zseniális sci-fi, de western stílusban, de minden. Ez jó húzás, mert a westernt sokan szeretik, de nekem mégis kicsit túl uncsi lenne, a sci-fi vonal feldobja, de nem lesz tõle túl futurisztikus, mert awestern stílus visszafogja. :)

Errõl egy '80-as évekbeli rajzfilmsorozat jut az eszembe "The Adventures of the Galaxy Rangers", ami szintén hasonló koncepión alakult. A karaktereket leszámítva, meg lézerfegyverek voltak.
Edit17 2007 jún. 10. - 09:11:56
(7/98)
Pont tegnap láttam elõször a Serenity-t, és ma kezdõdik a Firefly elsõ része! Meg is nézem Gina, a kedvenc színészem felesége miatt.
xido 2007 jún. 09. - 23:00:00 Előzmény Mostly Harmless
(6/98)
pedig valószínû,hogy ez eredeti számozás szerinti sorrendben fognak haladni és a dvd-n is nyitó Vonatrablás lesz az elsõ részünk...nembaj..kibírják a 14 részt,ha belegebednek is:))
Mostly Harmless 2007 jún. 08. - 21:42:44 Előzmény kukko
(5/98)
nem értem, hogy lehet az elsõ rész 60 perces, mikor a pilot másfél órás volt. hacsak nem össze-vissza adja a viasat is a részeket, ahogy a fox tette annak idején... akkor pedig saját maguk nyírják ki a nézettséget.
G1__ 2007 jún. 06. - 11:51:01
(4/98)
Mindenképp ajánlom a sci-fi rajongóknak. Amolyan western sci-fi, eszméletlen jó karakterekkel, nagyon jó humorral. Kár, hogy rövid életû volt. 14 rész alatt is nagy hatása volt.
Akik nem látták, ne ijedjenek meg az elsõ résznél. Egyfelõl kicsit uncsi és érthetetlen egy darabig, de ez nagyban annak is köszönhetõ, hogy az egész koncepció annyira más, mint amihez szokva vagyunk az amerikai tucat termékek miatt, hogy kell egy kis idõ, amíg képbe kerül az ember...
Remélem a szinkront nem rontották el...
bokorn 2007 jún. 05. - 13:21:46 Előzmény x-tro
(3/98)
pedig a serenity meg nem is nagy szam a sorozathoz kepest :)
x-tro 2006 nov. 09. - 11:12:14
(2/98)
én csak a serenityt láttam, de annyiból is kitûnt, egy egészen unikális scifi lehet a firefly is. egészen egyedüli látványvilág, és kifejezetten tetszik, hogy alkotói sok energiát fordítotak olyan, amúgy rettentõen lényeges dolgokra, hogy kitalálják a szereplõk és a történet hátterét, is, mégha az csak egy félmondta erejéig vagy csak a háttérben villan is fel.
kukko 2006 nov. 09. - 07:45:06
(1/98)
Bár Magyarországon még nem vetítette egy tvcsatorna sem, szerintem érdemes felkutatni a sci-fi mûfaj iránt érdeklõdõknek. Csak 14 rész készült el belõle sajnos, aztán le kellett álniuk, mert nem volt megfelelõ a nézettsége. Azután csináltak egy mozifilmet (Serenity) is, amiben valahogyan lekerekítették a történetet.
Sajátos humor, és remek egyéni teljesítmények jellemzõek a részekre.