Téma: Flash Gordon

7/10
5i 2022 jan. 28. - 11:47:23 7/10
(26/26)
Az igazán jó zenei részek Howard Blakehez fűződnek, nem Queen!
https://www.youtube.com/watch?v=i4DIW8zhQ7A
10/10
Pávaszem 2021 nov. 07. - 17:44:58 10/10
(25/26)
Nem emlékszik valaki véletlenül, hogy a 90-es évek első felében melyik TV csatorna adta le még az HBO-n kívül? A SAT 1 is adta, abból már nem biztos, hogy minden időpontot megtaláltam. Valószínűleg egy vasárnap délutáni vetítési időpontot keresek vagy hasonlót a 90-es évek első feléből, maximum a közepéről. Mindenképp a TV3-as 98-as vetítés előttről. Van valakinek bármilyen emléke, infója ezzel kapcsolatban?
10/10
mikehodges 2014 dec. 25. - 20:07:45 10/10
(24/26)
http://www.amazon.co.uk/Flash-Gordon-Blu-ray-Sam-Jones/dp/B003CRM6QO/ref=sr_1_9?s=dvd&ie=UTF8&qid=1419534225&sr=1-9&keywords=flash+gordon

Aki teheti,rendelje meg ezt a blu-ray kiadványt!Nekem már meg van :).Hozzáteszem,aki nem igényli a magyar vonatkozást,mert semmi magyar nincs a lemezen.Nagyon durva!Kegyetlenül feljavították a képet+az apró részletek,s a hang!nagyon odatesz.Extra is van bõven a lemezen.
10/10
Pávaszem 2014 dec. 01. - 16:37:55 10/10 Előzmény mf5hd
(23/26)
Igen, sokkal jobb eredeti nyelven. Úgy a zenével és a látvánnyal együtt felfogható akár musical-ként is. Lehet, hogy kissé bugyuta a sztori, de az egész ahogy van egy fantasztikus mûalkotás! Össze se lehet hasonlítani más filmekkel. Egy külön kategória.
6/10
mf5hd 2014 nov. 21. - 23:39:28 6/10
(22/26)
Ez a film egy igazi idõutazás, ma már ugyan rém gagyinak hat, viszont Queen semmihez sem fogható filmzenéje és az extravagáns, igen nagyszabású díszletek, valamint az önparódiába hajló faék egyszerûségû történet miatt valahogy mégis nagyon élvezhetõ, érdemes megemlíteni a hihtetlenül gyönyörû Ornella Mutit, aki a férfi nézõk nagy örömére a elég kevés ruhában játsza Aura hercegnõ igen "komoly" szerepét. A DVD verzió szerencsére remek kép és hangminõséget kapott, az eredeti 5.1-es angol hang nagyon szépen szól, ez igen jó a már említett fantasztikus filmzene miatt, a borzasztó 2.0-ás szinkront pedig inkább felejtsük el.
10/10
mikehodges 2014 ápr. 06. - 17:28:28 10/10
(21/26)
Köszönöm!de idén nyáron már 2 éve lesz,hogy hozzá tudtam jutni a szinkronhoz,de köszi!
10/10
mikehodges 2013 nov. 30. - 15:31:48 10/10 Előzmény Pávaszem
(20/26)
Szívembõl beszélsz.Jó tudni,hogy azért akadnak olyan emberek is,mint te,vagy én...Én átlag 2 hetente bömböltetem ezt a filmet az 1000 wattos házimozimban,s nem lehet megunni közel 20 évnyi rajongás távlatából sem. :) Javaslom még neked a Támadás a krull bolygó ellen c. filmet is(Krull,1983,R.:Peter Yates),ha véletlen nem volt hozzá eddig szerencséd.No az még egy olyan film,ami képes nálam felvenni a versenyt a Flash Gordonnal,de persze nem tudja megelõzni azt. :) Ugyanezen egyedi feelinget még felvéltem fedezni nyomokban a Tron,avagy a számítógép lázadása-ban is.(Tron,1982,R.:Steven Lisberger). Mindegyik filmet kiadták itthon Dvd-n.
10/10
Pávaszem 2013 szept. 20. - 21:30:06 10/10
(19/26)
Nem is úgy tekintek rá, mint filmre. 5000x láttam, tudom kívülrõl az egészet, nem is a történet a lényeg, vagy hogy mi lesz a vége, mert ezeket úgyis tudom. Mégis van benne valami, ami 5001. nézésre is elvarázsol. Inkább olyan, mint egy hosszú videoklip. A zene, a látvány és a hangulat fantasztikus, semmihez sem fogható! <3
10/10
Pávaszem 2013 jún. 11. - 17:27:10 10/10
(18/26)
A kedvenc filmem!! <3 Több, mint egyszerû film, igazi látványos-zenés mûalkotás, örök érték, megunhatatlan! Legjobb az eredeti angol nyelven. 10-bõl min. 100 pont :)
10/10
Setham 2012 okt. 17. - 00:25:09 10/10
(17/26)
10/10.ez teljesen egyértelmû..seth macfarlane is tudja jól
Peppo 2011 nov. 16. - 19:26:14
(16/26)
Tényleg nehéz eldönteni, hogy ezt a filmet komolyan gondolták, vagy poénnak szánták. Erre lehet azt mondani, hogy annyira rossz, hogy már jó. Persze biztos benne van az is, hogy kölyökkoromban sokszor láttam, és akkor nagy kedvencem volt.

Az meg zseniális, mikor Vultan a Queen zenéjére megszólal, hogy ki akar örökké élni. :) Még akkor is, ha ez aligha lehetett utalás a Hegylakóra, hisz az késõbbi film.

A szokásos értékelés alapján talán három pontot érne, de valahogy mégis tetszik. Így 10/7.
leopard26 2011 okt. 11. - 19:38:00
(15/26)
sok mindent el tudok viselni,de a solyomembereknel elszakadt a cerna:)amugy egyszer feltetlenul meg kell neznie mindenkinek
The Man Who Laughs 2011 jún. 17. - 19:14:15
(14/26)
Hát ez hihetetlen egy élmény volt. El nem tudom képzelni, hogy anno ezt komolyan gondolták volna. De igazából mindegy is, hogy komolynak szánták vagy szándékosan lett ilyen. Mert a végeredmény az valami fenomenálisan pszichedelikus élmény. Annyi sebbõl vérzik a film, hogy azt megszámolni nem lehet (bárgyú történet még bárgyúbb párbeszédek, röhejes díszletek/jelmezek, gyenge színészek - egyedül talán Timothy Dalton és Max Von Sydow próbálkozik, de ez utóbbi sem tud mit kezdeni igazán ezzel a Mr. Klissé fõ gonosszal), de pont ezek miatt nem lehet nem szeretni ezt a filmet. Ráadásul ehhez jön még a Queen zenéje (egyértelmüen a legjobb dolog a filmben), ami egy olyan sajátos "rockoperát" (Alex Ross az elismert képregény alkotó nevezte így) eredményez amihez fogható nincsen. Egyszerûen imádtam. De továbbra sem értem, hogy az eredeti Get Carter (az egyik legjobb angol gengszterfilm) rendezõje, hogy volt képes ezt összehozni.

Az élmény minimum: 8/10
7/10
zee944 2008 ápr. 09. - 09:19:26 7/10
(13/26)
Az összeszinkronizálós ajánlat nem a karitatív tevékenységemrõl tanúskodik, egyszerûen én is meg akarom nézni HBO szinkronnal. :)) Amúgy még ha elõ is kerül valahonnan, felmerül egy újabb probléma, hogy az HBO valszeg sztereóban vette fel, viszont aki felvette, többnyire mono-ban vette fel.

A Farkas Zsuzsás szinkront én is keresem, úgyhogy nincs meg.
10/10
mikehodges 2008 ápr. 09. - 03:47:45 10/10
(12/26)
A Fekete Lyuk jó film,s kész:)egy nagyonis egyéni hangvételû mozi,egy igencsak sajátos rendezõi vízió.Múltkor megláttam a Fotexneten Dvd-n,s igencsak elcsodálkoztam,s gyanús is volt,mert alig közöltek róla információt,viszont potomáron kínálták,így megrendeltem,még jó,hogy az egyik lejátszóm lejátsza az 1-es régiót is,mert a gyanúm beigazolódott,miszerint a lemez régió 1-es.Nem is gondoltam,hogy a fotexnet idõnként ilyeneket is árul,bár azoknál elég sok kacat kapható...azért azt feltüntethetnék,hogy milyen régió kódú a termék.,de legalább az 5.1-es hangnak örültem.:)Várom a magyar kiadást is!
hát,hát,elég kevés a remény,hogy szert tudok tenni az HBO-szinkronra.:(már több fórumba írtam,sok helyen jártam,vagy kevesen?ezidáig nem szólt rám senki,hogy neki megvan.páran biztos felvették anno az hbo-ról...még kutorászok kicsit..Köszi a szinkronos ajánlatot,nagyon kedves.:)
Egyébként a Nyolcadik utas-nak,meg a Bolygó neve halál-nak is vágyom a régi szinkronjára,azok is marha jók voltak.Ott nem Menszátor Magdolna,hanem asszem Farkas Zsuzsa volt Ripley hangja,ha errõl a szinkronról tudsz valamit,vagy tudomásodra jut egyszer,akkor megköszönöm,ha rám szólsz.
Egy cool jelenetsor a Fekete Lyukból:

http://www.youtube.com/watch?v=vb1r0mobgsM
7/10
zee944 2008 ápr. 08. - 20:00:04 7/10
(11/26)
És a Flash Gordonról. Erre konkrétan emlékszem, hogy valami mûvházban láttam 10 év alatt, és lenyûgözött. Utána nagyon sokáig kerestem, hogy melyik film volt ez, de senki nem tudta. Pedig még arra is emlékeztem, hogy "Flash"-t rajzoltak ki a végén azok a szárnyasjószágok, de errõl mindenkinek a Flashdance ugrott be, amit akkoriban játszottak a magyar mozik. Talán úgy 10 éve jöttem rá, hogy melyik ez a film, és még akkor is tudtam élvezni. Szórakoztató marhaság.

mikehodges, ha beszerzed az HBO szinkront, szólj, hozzáigazítjuk a DVD-hez :)
7/10
zee944 2008 ápr. 08. - 19:55:04 7/10 Előzmény zszoltan
(10/26)
Nem biztos, hogy a Fekete lyuk olyan rossz film. Pont nemrég olvastam róla valahol értekezést, hogy az egy a maga idejében totálisan félreértelmezett film. Akkor ugye mindenki a Csillagok háborúja-stílusra volt rápörögve, és nem nagyon tudták hova tenni a Fekete lyuk ifjúsági moziba öltött drámaiságát. Azt persze nem hiszem, hogy remekmû, és 10-15 évvel ezelõtt, ha megkérdeznek, tuti azt mondom, hogy valami bizarr hülyeség volt, de az mégis elgondolkodtató, hogy bennem is elég sok kép maradt meg belõle, és biztos, hogy nem untatkoztam rajta.
10/10
mikehodges 2008 ápr. 08. - 19:10:57 10/10
(9/26)
Ezek a videók nagyon tetszettek,ahogy ez a képregényrajzoló beszél a filmrõl:),:

http://www.youtube.com/watch?v=PiftQzYqClA

http://www.youtube.com/watch?v=rXAN2U9fxyw

Az imdb-n egymást érik újabban a dicsérõ kritikák,a következõt,amibõl idemásolok akár magam is írhattam volna,mert az írója a számból veszi a szavakat,tökéletesen egyet értek vele!!:

Any lover of movies is required to love this, 26 January 2008

Author: Chromium_five from the wild frontier


This, friends, is the Litmus Test of movies. If you don't like it, then you don't get to like movies anymore. Sorry. There are many other hobbies you can take up--astronomy, cooking--but movies are not one of them. You have no authority on movies. Your opinion does not count.

.....
10/10
mikehodges 2007 szept. 19. - 23:19:14 10/10
(8/26)
Na látod.Én is gyerekként láttam a Flasht,s lehetséges,hogy ha most huszonévesen láttam volna elõször,feleakkora hatással sem lenne rám,mint így..úgyhogy egy kicsit kvittek vagyunk;)vagyis aképpen,hogy ha az ilyen filmecskéket gyerekként látja elõször az ember,akkor valószínûleg jobban megmarad benne,illetve ha gyerekként imádta,akkor nagy a valószínûsége,hogy felnõttként is szeretni fogja..
zszoltan 2007 szept. 19. - 18:44:58
(7/26)
Fekete lyuk... Fekete lyuk... Szerintem én azt láttam. Hadd nézzem csak... Jajj! Láttam. "a kedvenc karakterem a robot:Maximilian.:)..." Tényleg! Õrá én is emlékszem. Meg az átmûtött legénység... Brrr... Mennyi gagyiságot megnéztem gyerekként! Na de látod, az legalább olyan hatással volt rám, hogy még emlékszem pár képre belõle.