könnycseppek 2009 dec. 22. - 00:20:56
(86/226)
Speciel nekem bejön, hogy ismétlik, mert megnézem megint:-)
Amúgy pedig általában azért (is) hagynak téli szünetet, mert ilyenkor talán kevesebben tévéznek és jobban megéri akkor mutatni, amikor nagyobb lehet az érdeklõdés.
Legalábbis kint így mûködik.
Egyre inkább nálunk is átveszik ezt, de van, amikor egyáltalán nem törõdnek (legalábbis egyes csatornák) az évadokkal és a kinti szerkesztési célokkal, hanem csak úgy gondolnak egyet és szünetet tartanak (ld. tv2 Házdoki évadzáró részét nem adták le most, hanem majd tavasszal*).

___
* Persze itt lehet érvelni azzal, hgy úgysem tudjuk, mikor van évadzáró és legalább az ilyenkor szokásos nyitott kérdések hamarabb megválaszolásra kerülnek, de szerkesztésileg mégis általában az évadok összekapcsolódnak, szóval szerintem is gáz épp az utolsót lehagyni (a zertéelklub pl. le tudta adni közvetlenül egymás után a Vészhelyzet 14. évadának utolsó két részét).
susannaius 2009 dec. 22. - 00:04:02
(85/226)
Tudom, hogy a sorozat amcsiknak készül, de magamtól azt hittem volna, öt részt csak meg tudnak jegyezni, fõleg, hogy minden rész elején vázolják a fõbb eseményeket...
Szerintem is érdekes az alapsztori, sõt, elég sok kérdés vetõdik fel benne ahhoz, hogy ki lehessen tölteni az idõt novembertõl áprilisig. Akkor meg miért kell eztet mostan?
könnycseppek 2009 dec. 21. - 23:31:05
(84/226)
Februárban jönnek az új részek, de elõtte levetítik újra az eddigi 5-öt.
Így jöhetnek újak (;-)), illetve akik elfelejtették addigra, feleleveníthetik az eseményeket (:-)).
pozsizsuzsi 2009 dec. 21. - 23:11:03
(83/226)
A port január 9.-ér ír, ?? a sorozat reklámja azt mondta a tévében, hogy februárban visszajönnek. Az jó, mert addigra szvsz mindenki elveszíti a maradék érdeklõdését is.
Eldalote 2009 dec. 21. - 21:07:29
(82/226)
Tudja valaki, hogy mikor láthatjuk a folytatást? Én simán leültem a tv elé 9-kor, hogy kezdõdk :D:D:D :(
Sancika99 2009 dec. 21. - 14:51:59
(81/226)
Tudja valaki a kedves fórumozók közül (esetleg admin..), hogy mi a helyzet a második évaddal? Letölthetõ-e valahonnan? Ha nem, mikor érkezik?
Üdv
norberto79 2009 dec. 21. - 13:07:00
(80/226)
Végigolvasgattam a hozzászólásokat, megnéztem az eddigi 5 epizódot, kérdések, kételyek, ötletek kavarognak bennem.
A Flash Forward sztorija számomra elsõ pillanattól kezdve nagyon érdekesnek tûnik. Tetszik, hogy majdnem minden részben kapunk némi megoldást, kapunk némi újabb rejtélyt. Talán kevesebb pongyola "átvezetõ", idõhúzó rész kellene, akkor pörgõsebb lenne, de lehet, hogy egy mozifilm lendületéhez igazítom elvárásaimat. Szeretném, hogy a történet ne vesszen el a körítésben, ahogy tette a Jericho-ban, ami nagyon ígéretesen indult, de már a 6-7. részben másról sem szólt csak a megváltozott világ mindennapjairól miközben igazából a katasztrófa okai voltak (legalábbis számomra) a súlyponti kérdések!
Benford doktornõ szerintem is idegesítõ.
A másik ami zavar, hogy a sorozatban (de itt a fórumon is) mindenki "kötelezõen" és "mindenképpen" bekövetkezendõnek veszi a látomásokat, pedig szerintem egyáltalán nem azok. Csak egy lehetséges jövõ képei a dolgok aznapi állása szerint. Aki foglalkozik sorselemzéssel, ezotérikával az vallja, hogy a jövõ csak a jelen pillanatnyi ismeretében és függvényében mondható meg, és események függvényében változik. Ha Noh ügynök felmond és felköltözik Tibetbe, biztosan nem ölik meg. A menyasszonya pedig nem látta õt a tengerparton, szóval nincs ellentmondás a látomások között. Az elnök is látta, amint felkeltik, hogy katasztrófa történt, és elnöknek szólítják, nincs sehol az alelnök a képben.
Mit gondoltok, ki küldte a csapatra a kínaiakat? Az elnök, vagy a 137 másodpercet okozók? Vagy esetleg valaki más?
könnycseppek 2009 dec. 20. - 11:28:33 Előzmény bitor
(79/226)
***

Korábban csak egyszer volt rá egy halvány utalás (náci pasitól), de õszintén szólva az elég gyatra* volt (bal hüvelykujján gyûrût hord és ez egyes kelet/közép -nem emlékszem pontosan, melyiket említette- európai országban annak a jelzése, hogy a saját neméhez vonzódik.

___
* Amúgy ez milyen már: ha valakinek csak szimplán tetszik az, hogy a hüvelykujjon van a gyûrû és EZÉRT hordja (nem azért, mert leszbi), akkor ne csodálkozzon, ha a nõk közelednek felé?!:-O
Azért ezek igazán 'klassz' kis félreértéseket okozhatnak:-S
rocktaki 2009 dec. 17. - 19:27:07 Előzmény pozsizsuzsi
(78/226)
köszi
bitor 2009 dec. 16. - 01:28:01
(77/226)
Na kifogytam. Megnéztem a 10-et. De nem árulok el semmit. :p
bitor 2009 dec. 16. - 00:49:22 Előzmény pozsizsuzsi
(76/226)
Asszem külföldiában esik a nézettség.....
bitor 2009 dec. 16. - 00:47:46 Előzmény pozsizsuzsi
(75/226)
Örükök, hogy sikerült felhomályosítani. Szó szerint. :)
pozsizsuzsi 2009 dec. 16. - 00:14:52
(74/226)
Helyes, ne is pletykáld el, de ez az álom dolog egyáltalán nem ergo még/már nekem, mert pl. a sliccelt szemû nyomozó is mást álmodott a sorsáról, mint a felesége...
De meg ne momdd!

Inkább azt mondja meg valaki, ha tudja, hogy a többi részt is megveszik-e nálunk, és mikor.
bitor 2009 dec. 15. - 23:51:42
(73/226)
Az hogy leszbi az ügynöknõ csak az 5. részben derült ki?
Nekem az 1. vagy a 2. résztõl olyan érzésem volt... nem is, tudtam hogy az.
Vagy volt rá korábban is utalás?
Nem nézem végig újra.Annyira nem izgi. :)
bitor 2009 dec. 15. - 23:46:08 Előzmény pozsizsuzsi
(72/226)
"Azt sem tudni, most akkor az ügynökcsaj kimúlt-e avagy sem... :("

Nem akarom lelõni a sztorit de ennyi leszbi jelenet után gondolom sejted, hogy él- vagy hal a néni.:) Különben is õ álmodott, ergo ..... :)
bitor 2009 dec. 15. - 23:42:25
(71/226)
Azért jó hallani, hogy másnak se jön be a doki néni. :)

A leszbi és egyéb vonalat lehet, hoogy azért is tárgyalják ilyen szájbarágósan, mert azért vannak olyanok is, akik nehezebben veszik le a dolgokat (más mûsorok hsz-eibõl tapasztalat)de itt már szerintem is nagyon lentre tették a lécet. Egy jeleenet bõven elég lett volna. Bár gyanítom inkább az a lényeg, hogy nyújtsák a sztorit, mint a rétestésztát.
Késõbb lesz jelentõsége az egész leszbikás szálnak.

Na megyek meg is nézem a 8-9. részeket.
bitor 2009 dec. 15. - 23:35:44 Előzmény pozsizsuzsi
(70/226)
Keresztrejtvényezünk, keresztrejtvényezünk! Aztán meg nem értjük a filmet, he! Ejnye-bejnye teremtette!
Egyébként asszem' ott voltak a tornyok ahol a varjak elpusztultak korábban. Gondolom ez volt Szomália.
könnycseppek 2009 dec. 15. - 20:29:47
(69/226)
*** 1x05 ***

Sztem a leszbikus vonal azért érdekes, mert eddig csak azt hangsúlyozták, hogy a jövõemlékében éppen babát vár és azért ez ebben a mostani 'megvilágításban' már kicsit más jelentésû/jelentõségû (mint ahogy azt a barátnõ is megjegyezte, hogy hiába jó az ágyban, van amire õ sem képes;-)).
pozsizsuzsi 2009 dec. 15. - 10:38:13
(68/226)
Azok a tornyok Szomáliában épültek? Mert én nem értettem amikor mondták. (vagy keresztrejtvényeztem éppen) :)
pozsizsuzsi 2009 dec. 15. - 10:36:39
(67/226)
Ez a jóember a 7. részt nézte tegnap, erre gyorsan megnéztem, kint lement 10, elkészült a 11., nálunk írnak 5 db részt. Aaaaaa mi lesz, mi lesz...