3/10
Lovag Úr 2008 okt. 27. - 20:27:16 3/10
(10/70)
Hát...sablon sablon hátán, mértéktelen németgyûlölet, már szinte nácikként ábrázolják "szegény" fritzeket és emellet csak a látványra épít.Szinte túl valószerütlen, hogy igaz történet legyen.
10/10
Zajac 2008 jan. 12. - 12:44:21 10/10
(9/70)
köszi akor beszerzem és megnézem :-)
buhera 2007 dec. 17. - 13:09:04
(8/70)
Számomra kicsit különös volt a délutáni kalandfilm, és a háborús mészárszék ilyetén ötvözése. Gondolok itt pl. arra, hogy szépen döcög a film Disney hangulatban, majd egyszercsak valakinek levágják a kezét.
Ennek ellenére (NAGY) pirospont jár azért, hogy elmaradt a csöpögõ romantika, és a "végén egymásra találó szerelmesek" kliséje.
10/8
dark_angel 2007 dec. 17. - 12:49:20
(7/70)
én azt hiányoltam,hogy egyik szereplõt sem lehetett annyira megszeretni,vagy nem volt olyan drámai a jelenet,hogy elsírjam magam. kicsit mást kaptam a filmtõl mint amire számítottam,de azért tetszett :)
10/10
Zajac 2007 dec. 16. - 20:05:50 10/10
(6/70)
Nekem tetszett mert I.Vh-t tényleg elhanyagolták a filmekben.De azért senki ne várjon nagy durranást,de vasárnap esti pihinek megteszi.
Ha valaki aki szakértõje az I.Vh-s filmeknek soroljon már fel nekem olyan filmeket amit érdemes lenne megnéznem,mert egy kicsit"éhes" vagyok erre a témában.Elõre is köszönöm.
Brambilla 2007 júl. 31. - 00:26:25
(5/70)
Kalandfilmnek jó, másnak nem. Kevés a fordulat, néha túl hõsies és a félkezû srácnak sem kellene repülõt vezetnie.
Mindemellett a csatajelenetek jók, elég izgalmas és hiánypótló mû, a Nyugaton a helyzet változatlan után talán ez az elsõ élvezhetõ I. vh-s film.
Omachel 2007 ápr. 23. - 22:52:21 Előzmény bbit
(4/70)

Nagyon jó kis film, nincs ezzel semmi baj...

Különösen azért fontos alkotás, mert az a filmtörténetbõl a második rovására méltatlanul kimaradt elsõ világháború idején játszódik. Eleve olyan régen készítettek utoljára ezzel a témával foglalkozó filmeket, hogy a Flyboys (illetve a Hosszú jegyesség, valamint a tavaly bemutatott Fegyverszünet Karácsonykor) úttörõ alkotás: az elsõ világháborús filmek egyfajta reneszánszát teremtheti, sõt teremti meg.

A történet jó, a színészek elég profi teljesítményt nyújtanak, a zene szép és a levegõben játszódó jelenetek valóban káprázatosak...

Nem is értem, hogy tavaly, mikor a filmet bemutatták, nálunk miért nem csaptak akkora promóciót neki: szerintem megérdemelte volna (egyáltalán itthon bemutatták valamelyik moziban?).

Egyébként a Flyboys nem egy drámai filmalkotás, ellenkezõleg: nagyon szórakoztató és izgalmas, az elsõ negyed óra bosszantó nehézkessége ellenére.

A százszázalékos történelmi hitelességet pedig ne akarjuk számon kérni rajta: ebbõl a szempontból ennél sokkal hitelesebb európai elsõ világháborúval foglalkozó filmalkotások születtek. És ne várjuk tõle a háború realisztikus ábrázolását sem: bár megtörtént eseményeket dolgoz fel, a Flyboys nyilvánvalóan elsõsorban kaland és legfeljebb másodsorban történelmi film...

Azért nézze meg, aki még nem látta: filmtörténeti jelentõssége rendkívüli és szerintem idehaza eddig elég mérltatlanul kezelték (bár az igaz, hogy most jelent meg DVD-n, én is azon láttam az elõbb)...
bbit 2007 ápr. 12. - 11:09:06
(3/70)
"Flyboys - Égi lovagok"

Igen, a légtéri harci jelenetek nagyon látványosak. Mondjuk a pilóták közti "nagy összenézések" elég viccesen hatnak, különösen a németek részérõl...

Vékony romantikus szál, bajtársiasság és naponkénti bevetések. Mégis a háború borzalmát közel sem adja vissza, pl a koreai Harcosok szövetsége - címû filmhez képest. Ott érezni lehetett a feszültséget, az egész háború embertelen értelmetlenségét. Igaz, ott a fõhõsöket erõszakkal sorozták be, itt meg ugye nagy vagányan átruccantak Amerikából egy kis "repkedésre", menekülve az otthoni valóságtól... ;-)
PriemRyeest 2007 jan. 11. - 07:32:32
(2/70)
Flyboys - Égi Lovagok

Egyre jobban bírom James Francot. A pókemberben ismerkedtem meg vele, de ott még olyan kis nyálgépnek tûnt. Aztán láttam az Annapolisban, amiben már kategóriákkal markánsabb volt. Fel is merült bennem, hogy a Pókember 3ban Tobey-nak semmi esélye nem lesz ellene. És most ez a film. Kicsit még kavarognak bennem az érzések, mert jó film volt. De volt egy csomó rész ami nem tetszett. Egy rakás olyan töltelék jelenet volt benne ami szerintem tök fölösleges volt, és azért lett elnyújtva mint a rétestészta, és tartott több mint 2 óráig. Aranyos volt hogy Õ pont azzal a lánnyal akart összejönni, aki egy kukkot sem beszélt angolul, de egy kicsit fárasztó is. NA jó persze ez igaz történet alapján készült, így gondolom próbáltak minél hitelesebbek maradni.
A világháborús feeling nem nagyon jött le akkor mikor nem harcoltak, inkább viccesebbre vették, bár egyfolytában szó volt róla, hogy bármikor meghalhatnak, mégsem hittem el - DE! És most jön hogy miért érdemes leginkább megnézni a filmet: a csatajelenetek. Engem egybõl a Star Wars ûrcsata jeleneteire emlékeztettek a 3. és a 6. részbõl. Eszméletlenül jól néztek ki, és hangulatosak azokkal a régi kétfedelü repülõgépekkel. Mikor beúszott a képbe a Zeppelin és kétoldalt kísérték a kis vadászok, akkor egybõl egy Birodalmi Csillagromboló jutott az eszembe. Látványos volt, és amennyire tudták trükkössé is tették ezeket a jeleneteket. Még a CGI is teljesen toppon volt. Szóval ez a film tipikusan a legnagyobb hõsök és leggonoszabb ellenségek /a fekete sólyom tényleg az volt/ harcát mutatja, és azt sem lehet rásütni hogy klisés, mivel az élet sem az.
Nem az a vérfagyasztó háborús film, hanem inkább kicsit könnyedebbre veszi. Akit érdekel a téma, vagy a szép légi jelenetek, az mindenképp nézze meg.

6/10

priemryeest@freemail.hu
filmtekercs 2006 nov. 06. - 21:07:26
(1/70)
Nem remekmû, de valamiért mégsem olyan, mint egy egyszer használható, eldobható borotva. Vannak siralmasan kidolgozatlan jelenetei, csiszolhatták volna még a forgatókönyvet, fõleg a film végén.

<a target="_blank" href="http://www.filmtekercs.hu/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=169&amp;Itemid=41" title="http://www.filmtekercs.hu/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=169&amp;Itemid=41">www.filmtekercs.hu</a>