Téma: Fogadom

9/10
neschooo 2012 márc. 29. - 12:08:28 9/10
(37/97)
Szerintem ez egy egész jó film, nagyon kíváncsian vártam a végkifejletet.
Rachel McAdams pedig egy nagyon tehetséges színésznõ, nekem itt is hiteles volt.
Az udvarlós jelenetek egy kicsit vérszegények, de az Édes november és a Szerelmünk lapjai után nehéz romantikusabb gesztusokat filmre vinni.
Nekem tetszett!
9/10
eIemes 2012 márc. 27. - 20:23:58 9/10 Előzmény Viki1080
(36/97)
Viki,

Ha nem szereted a romantikus filmeket, ne nézz romantikus filmeket :-)

Ennek a filmnek van egy története. Az autóbaleset folytán amnéziás nõ helyzete iszonyúan ritka -- de a helyzet, amit a film felvázol, mégis nagyon gyakori, autóbaleset nélkül, egyszerûen csak azért, mert a szerelemnek ilyen a természete. Az autóbaleset a filmben nagyszerû eszköz arra, hogy megússza a "hol rontottuk el" rétestésztaként nyúló, és alapvetõen megválaszolhatatlan kérdését, így egybõl azt a helyzetet állítja fel, amely a legtöbb kapcsolat egyik csomópontja: az egyik fél szeret, ám a másik csalódott, és efölött érzett önsajnálatában TÉNYLEG elfelejt minden olyan momentumot a közös életükbõl, amely összekötötte õket. A kedvesérõl alkotott (hamis) rózsaszínû mozaikot egy másik (hamis) fekete mozaikkal cseréli fel.

A szinészi játékot tekintve Rachel McAdams legtöbbször pontosan fejezte ki azokat az érzelmeket, amelyek az adott helyzetben valóban megjelennek. Channing Tatumot kevésbé figyeltem meg, róla az érzelmeket is kevésbé tudom leolvasni (hetero pasiként nem erre vagyok optimalizálva :-) de az õ helyzetével sajnos nagyon könnyen tudtam azonosulni -- bár nekem nem sikerült helyrehoznom a kapcsolatot...

A szülõk szerepét elnagyoltabbnak láttam, néha mintha állóképpé merevedett háttér lettek volna a fiatalok párbeszéde mögött, de amikor megmozdultak, volt néhány nagyon eltalált és zseniálisan eljátszott jelenetük.

A filmre két pontszámot adnék: a téma és feldolgozása 9/10, a kidolgozottság 6/10.
7/10
arcansas 2012 márc. 25. - 21:39:51 7/10
(35/97)
Tényleg nem voltak a toppon a színészek.Rachel McAdams nem tetszett,Channing Tatum még egész jó volt,bár szinte minden filmjében mintha kicsit motyogna,ill furcsán beszél.Kicsit többet vártam a filmtõl...Azért lekötött,szóval egy 6-os.
3/10
Viki1080 2012 márc. 24. - 11:39:58 3/10
(34/97)
Mondják,hogy a rossz színészek tönkre vághatják a legjobb forgatókönyvet is és azt már a nagyon jó színészek sem tudják helyrehozni...Igaz is..ehhez nagyon kevés volt Sam Neill és Jessica Lange tudása,hogy helyrehozzák amit a nyálas kölyök meg a kiscsaj szétbarmoltak...Borzalmas film...Persze lehet h velem van a bibi,hisz nagyon nem vagyok oda a romantikus filmekért,de akkor is piszok rossz film,Channing Tatum it is bizonyította h a világ egyik,ha nem a legrosszabb színésze,Rachel McAdams a Sherlock Holmesban nem volt rossz,de persze ott csak kis mellékszereplõk volt,lehet h neki a mellékszerepek jobban állnak,mint egy fõszerep,mert ez a film túl nagy falat volt neki....
tgreti 2012 márc. 24. - 09:08:40
(33/97)
Végigbõgtem :(
Nagyon megható... Nagyon kitartó a srác, ahogy mindent megtesz. Példamutató.
Nagyon tetsztett. 9/10.
pláne hogy van valóságalapja is.
6/10
Képkockaördög 2012 márc. 08. - 02:46:41 6/10
(32/97)
Húúú, ennek a csajnak kijárna egy verés. :D Két borzalmas színész egy majdnemjó filmben. Hmm... Kár. Mert tényleg lehetett volna akár jó is. Félreértés ne essék, én imádom Tatumot, nagyon is, de hát valljuk be, nem egy õstehetség. :D Azért a Step Up óta sokat fejlõdött.
The Notebook és 50 First Dates egy filmben. Meg lehet nézni, vannak benne tök jó jelenetek, de ajj... tényleg kár érte... :(
10/10
karolina 2012 márc. 05. - 22:03:57 10/10
(31/97)
szerintem nagyon szerethetõ film, abbahagytam, amit a film közben csináltam és néztem a filmet. Ez tényleg azt jelenti, hogy jó volt! És hát Channing... egy félisten :-)
vanessaigornh 2012 márc. 02. - 20:21:01
(30/97)
Engem leginkább a nõi fõszereplõ zavart, a baleset utáni részekben nem jött át igazán, hogy vissza akarna igazából emlékezni. A filmbemutató alapján lehetett tudni, hogy beléjük hajt egy "kukásautó". Szerintem ezt nem kellett volna mutatni, mert így már semmi meglepetés nem volt benne. Annyit kellett volna mondani, hogy balesete volt, és elvesztette az emlékezetét.
vanessaigornh 2012 márc. 02. - 20:12:37 Előzmény akkika
(29/97)
Szerintem nem volt olyan rossz, de magamtól én se nézetem volna meg.
9/10
caomilla 2012 márc. 01. - 21:43:32 9/10
(28/97)
Nagyon tanulságos, megható film. Még mindig a hatása alatt vagyok. 10/9 Igaz történet, ez benne a legjobb. :)
Nagyon édes a fiú tényleg.
Muya 2012 febr. 29. - 07:24:41 Előzmény Harmath
(27/97)
Ezt nagyon szépen fogalmaztad meg :) tetszik :)
lippije 2012 febr. 22. - 12:56:00
(26/97)
Pasiként is azt mondom, hogy kellemes meglepetés volt ez a film, kiemelkedik a "szokásos" Valentin napi felhozatalokból. Nem mondom, hogy egy Love Actually szintû romantikus-klasszikus lesz belõle, de szerethetõ film a Fogadom. Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/02/fogadom-the-vow/
9/10
annana 2012 febr. 21. - 19:27:07 9/10
(25/97)
Szerintem nagyon szép film 10/9 ér nekem :))
Gogo07 2012 febr. 20. - 02:38:25
(24/97)
Szerintem fantasztikus egy film, akinek meg nem tetszett, szerintem jobb ha nem is ír.
Veletek is megtörténne, milyen lenne a férjeteknek vagy a feleségeteknek?!! Én átéreztem!
10/10
Harmath 2012 febr. 19. - 17:28:56 10/10
(23/97)
A filmet azoknak az embereknek ajánlom, akik nem félnek szeretni, és leplezetlenül merik átadni az
érzelmeiket - hiszen a valódi szerelem nem kockázatmentes,de az életet meg kell élni ha
a boldogságot keressük... Megindítóan mutatja be a film és a fõszereplõ játéka a valódi szeretet lényegét,
továbbá megtanít szeretni, megtanít arra, hogy erre vágyjunk - elgondolkodtató ez egy olyan világban, ahol
hemzsegnek a taktikai és érdek kapcsolatok...
tekata5 2012 febr. 17. - 22:47:27
(22/97)
No, volt itt mindenféle értékelés, pozitív is meg negatív is... Igazából aki csalódott, az általában azért, mert szerintem ennél egy jóval csöpögõsebb filmet várt. Mert ez nem olyan, szerintem még férfi szemmel is nézhetõ.
Én úgy jöttem ki, hogy hál' Istennek, nem az, amire számítottam, semmi sem úgy történt, ahogy vártam... nem az a tipikus hollywoodi lávsztori, és pont ez teszi szerintem varázslatossá.
Biztos, hogy megnézem még egyszer, úgy jöttem ki, hogy "Úristen, ez létezik?". És a film valahogy elhiteti, hogy igen...

SPOILER
Csak az a hülye házassági fogadalom zavart, amit háromszor is meg kellett hallgatni, és az tééényleg elképesztõen csöpögött. Plusz ott vannak a tipikus klisék, család idillikus háttere nem is annyira idilli, erõszakos apukáról kiderül, hogy igazából nem is akkora szemét, volt pasi nélkül, aki vissza akarja szerezni a hõsnõt, nem is lenne amerikai romantikus film, ugye. De ezeket leszámítva az alapsztori tökjó, és nem azt kapod, amit vársz, és pont ez a jó benne.
SPOILER VÉGE
moziusi 2012 febr. 16. - 22:16:30
(21/97)
Mikor bültem a moziba, azt gondoltam megint egy Valentin napra gyártott csajos, sablonos, nyáltenger, de hamar kiderült, hogy értékes film, megindító - a zene sem rossz. Nemcsak a feleségem élvezte. 10/10
raczkia 2012 febr. 16. - 19:56:08
(20/97)
Nekem nagyon tetszett.10/10 Több ilyen film kéne! :)Csajoknak kötelezõ!
SPOILER
Ez a film igaz történeten alapul. Hihetetlen, hogy Leo mennyire szerette a feleségét, hiszen bármit megtett volna érte. Sajnos ez a mai világban példa értékû.Elgondolkodtató és van mondanivalója.
SPOILER vége
10/10
Opozika 2012 febr. 16. - 12:24:08 10/10
(19/97)
Szerintem nagyon jó kis film volt! Rég láttam ilyen jót ebben a kategóriában! Megható volt, és teljesen átadta az érzéseket! Channing Tatum pedig tényleg hatalmasat alakított!! Nekem 10/10.
timisske 2012 febr. 16. - 08:50:49
(18/97)
Én is jobbra számítottam a trailer alapján. A férfi fõszereplõt nagyon kellemes volt nézni, végre nem valami Robert Pattinson féle fõhõs. :-) 10/7