Téma: Fogságban

Shaba 2016 jan. 29. - 20:09:40
(213/293)
***SPOILER***

Mármost az egész sztori, a hideglelõs pszichovonal, a karakterbontogató szituációs játékok azon az egyszerû tényen alapulva keletkezhettek és emelkedhettek itt a thriller-mûfaj megkívánta nehézségi fokra, hogy egy alapvetõ nyomozati szarvashibán alapulnak. Mikor Dover a parkolóban kravátlin ragadja és a földre teperi a félkegyelmû Alexet, az elnyüszít fejhangon egy kurta mondatot, amit a férfi a nyomozó tudtára ad. Innentõl a nyomozati szál vitele némiképp életszerûtlen, azaz a film legjava – rendõrségi felderítési logikán mérve – kuka. Míg erre vonatkozó egyértelmû bizonyíték nincs, a lányok életben lévõknek minõsülnek – ez alapvetés. Akkor pedig még mint élõket kell kutatni õket. Ha egy ilyen közlés, ami a parkolóban elhangzott, bármely épkézláb nyomozó tudomására jut, azt a feltételezést kell elõtérbe helyezze, hogy 1, az a srác mégis tud valamit a dologról, de még ennél is fontosabb a mondat megfogalmazása, hiszen 2, "amíg velem voltak... stb." Vagyis már nincsenek vele. Logikus feltevés tehát, hogy akkor esetleg másnál vannak. A srácnak ily módon köze lehet az eltûnésükhöz/eltüntetésükhöz, az pedig alapvetõ képzési anyag nyomozóéknál a leckesorban, hogy ilyenkor a hozzá, a közvetlen gyanúsítotthoz kapcsolható valamennyi szálat, személyi ismerõst felderítjük és ellenõrizzük. A legközelebbi hozzátartozója ez esetben pedig a "nagynénje" – és lám-lám, helyben is volnánk –, különösen mert egy szellemileg visszamaradottról beszélünk, akinek gyakorlatilag nincs is más "rokona", nincs senki mással bizalmas viszonyban. Innentõl kezdve az ügy megoldása pofonegyszerûre is redukálódhatna – és nincs film. A valós életben egy ennyire adekvát lépést nem hagynak ki, azonnal utánajárnak, ez szakmai rutin és nyomozati protokoll kérdése, nem kósza opció. Ettõl eltekintve moziként mégiscsak találó, komoly teljesítmény, lebilincselõen nyomasztó és mellbevágó. Jól összehozták.

***SPOILER VÉGE***
10/10
r0t0 2016 jan. 18. - 22:00:17 10/10
(212/293)
A két férfi fõszereplõ színészkarrierjük egyik legjobb alakítását nyújtotta. H.J. legalábbis biztosan. Az atmoszféra végig feszült, különleges, misztikus... Fura, hogy vannak olyan emberek, akiknek ez a film unalmas volt... miközben körömlerágóan izgalmas. Õk biztos a csehszlovák adót nézték, csak összekeverték a címeket. :P
6/10
end33 2015 nov. 09. - 23:24:51 6/10
(211/293)
A film nekem nem jött be. A rendezés-vágás idõzítéseit rendre elcseszetnek éreztem, a történeten érezni lehet az "íróasztalszagot", a mesterséges csûrés-csavarást. Jake Gyllenhaal sokszor "bruce willis-szes", fénybe fordított fejjel, jó hosszan idõzve rajta a kamera..... :-( (Csak átlagosan profi alakítás, nem több..., és nekem most, - ebben a filmben, - "túlcsordulásom" volt belõle.) Hugh Jackman viszont több mint jó volt, az apa szerepében. Az "alapanyagban", a színészekben benne volt a lehetõség, jobb film is kijöhettet volna belõle.
9/10
grebel 2015 nov. 08. - 13:28:47 9/10
(210/293)
Nagyon jó sablonmentes, izgalmas és sok mondanivalóval rendelkezõ film. Ráadásul a hangulatával borzongat, nem pedig a látványával. Néhány kicsi kivánnivalót hagy a nyomozás, ezeket nem spoilerezem, de 2013-ban azért vannak technikák és technológiák, a kutyákról nem is beszélve.

Senki nem írta, de mintha láttam volna régen, egy elõzõ feldolgozásban.
1/10
ondok 2015 nov. 08. - 00:58:43 1/10 Előzmény Pantagruel59
(209/293)
:D igaz.
egyébként a hozzászólások jobban szórakoztatnak mint ez a gagyi film.
1/10
ondok 2015 nov. 08. - 00:43:43 1/10 Előzmény r1200r
(208/293)
Ebben aztán van minden ,amit egy beteg elme kigondolhat,halálos injekció ,kinzás,téboly ,szadizmus,csak gratulálni tudok a sérült rendezõnek.Ja és alapjában egy hülyeség logikai bukfencekkel ,hatásvadász marhaság.
1/10
ondok 2015 nov. 08. - 00:40:13 1/10 Előzmény pb69
(207/293)
Küszi hogy nem kellett végignéznem ezt a hülyeséget,mert a felénél már nem bírtam tovább és így elolvastam a hozzászólásodat ,ami meggyõzött arról, hogy jól döntöttem amikor egy ekkora hülyeséget abbahagytam.
1/10
ondok 2015 nov. 08. - 00:28:02 1/10
(206/293)
Hát kérem ez egy elmebeteg baromság némi szadista rendezõi beütéssel.
10/10
mozifigyelo 2015 aug. 02. - 12:41:12 10/10
(205/293)
Kiváló film. Egyszerûen lebilincselõen drámai és odaszegez a tv elé. Nem hagy nyugodni, amíg ki nem teljesedik a végkifejlet.

A film végén pedig mindenkiben hagy egy hatalmas kérdõjelet....
10/10
bubi78 2015 aug. 02. - 04:16:49 10/10
(204/293)
Spoiler!!

A kígyós tag az egyik elrabolt gyerek volt, aki valahogy elmenekült, vmiért megbolondult, sztem olyan környezetben nem volt nehéz. A vénassszony is mondta a végén, hogy a férje kígyókat gyûjtött. És milyen régen látta Bobbit, aki öngyilkos lett a fogdán. Lassan összeáll a kép. Egyedül a labrintust nem vágom, vagy mi volt a neve. Meg, hogy a hülye gyerek tényleg olyan hülye volt-e?
10/10
bubi78 2015 aug. 02. - 03:58:57 10/10
(203/293)
Ez 10/10, mint a mystic river, vagy a bárányok hallgatnak. Nálam simán.
10/10
bubi78 2015 aug. 02. - 03:54:13 10/10
(202/293)
Spoiler!!!!

Persze, hogy a kórházban tudta meg, hogy a nyanya vitte el a gyerekkt. És azzal, hogy elrabolta azt a debiltmegmentettte az életüket, mert a végén mondta a nyanya,, hogy hiányzott neki a debil gyerek, azért tartottta életben a kislányokat. Aki öngyilkos lett a fogdán, õt is elrabolták,m csak megbomlott a agya. Lenne egy kérdésem, aki a papnál volt és bevevallott 16 gyilkosságot az nem a férje volt az öregasszonynak?

Spoiler!!!! end
leho 2015 aug. 01. - 14:24:21
(201/293)
Kár, hogy nem az elejétõl láttam, kirítt a szokásos kínálatokból.
Erzsébet Oravecz 2015 aug. 01. - 13:34:06
(200/293)
Hûha...ez kegyetlenül jo film volt..végig izgalmas,még ha sejthetõ is ki a hunyó...Összetett figurák,feszes cselekmény..nagyon tetszett..a végén karfát rángatva szoritottam hallja meg Loki a sipolást...
Loki szerepe szuper..tegnap ota töröm a fejem miért tikkel,miert agressziv,maze tetko..õt is elrabolták?
A papot amikor elkapja szövegel,hogy javítointézetben volt...
Miért?
Ujranézõs mindenféleképpen..10/9
Charlie Sheen 2015 aug. 01. - 00:28:16
(199/293)
Egyetértek, ez valami kegyetlen jó volt!!!

Spoiler

Onnan tudta, hogy a nyanya volt, hogy Hugh-nak mondja a kis fekete lány a kórházban, hogy õ is ott volt, mert hallotta a gödörbõl Hugh-t, amikor a házban beszélt a nyanyával mikor elõször ment hozzá.
A kígyós csávó, meg egy elõzõ gyerek lehetett akit elraboltak csak sikerült megoldania a rejtvényt, de közbe "kissé" megbolondult
Csonger 2015 aug. 01. - 00:09:10
(198/293)
Piszkosul jó film! Izgalmas, feszült...
Még egyszer meg kell néznem, mert néhány részlet nem világos.

SPOILER

Például:
- Honnan tudja a szakállas fószer, hogy a végén az öregasszonyhoz kell mennie? A néger kislány a kórházban semmi érdemlegeset nem mond, de a szakállas hirtelen elrohan az öregasszonyhoz. Miért? Mi volt az, ami váratlanul beugrott neki?
- Mi volt a kígyókkal a sztori? Ki volt a kígyós ürge, miért lõtte le magát?
- Az oké, hogy Alex nem is Alex igazából. De hogy lehetett ezt 26 évig titkolni, miközben Alex szabadon furikázott a városban, és az igazi anyja sem lakott messze? Sosem futottak össze? Nem volt egy közös rokon, aki felismerte volna a srácot? Hogy lehet 25 évig a szomszéd utcában lakni észrevétlenül?
10/10
bubi78 2015 aug. 01. - 00:04:12 10/10 Előzmény pb69
(197/293)
!!!SPOILER!!!

Elõttem már minden le lett vezetve, hogy honnan tudta Keller, hogy az öregasszony az elrabló, a nyomozó ezt csak a végén tudta meg, amikor az öreg nõ férje képén látta az ingén az útvesztõt és vki kérdezte, hogy túlélte-e? Igen, mert a nyomozó meghallotta a végén a kislányok által otthagyott sípot, amit az elején kerestek.
!!!SPOILER!!! vége

Szerintem majdnem tõkéletes film, végig tele feszültséggel.
ARCHDEVIL 2015 jún. 21. - 23:08:40
(196/293)
"Én értem a motivációt, de ez önbíráskodás. Ha valakirõl feltételezek valamit, akkor mindjárt elrablom és megkínzom? Oké, õ így tett, de nem is hozott semmi eredményt a kínzás."

***spoiler***
Ez benne a pláne, hogy a kínzás miatt maradhatott életben a lánya, más kérdés, hogy ennek nem biztos, hogy learathatja a gyümölcsét, mivel lehet a gödör vált a sírhelyévé. Szóval, ha nincs kínzás, nem talál rá a rendõr a fogyatékosra és nem megy oda a nagyihoz tájékoztatni, tehát a kislányt se menti meg.
10/10
szabzero 2015 jún. 02. - 17:15:12 10/10 Előzmény bencus11
(195/293)
Ahogy mondod.
bencus11 2015 máj. 31. - 17:28:33
(194/293)
SPOILER!

Van aki már tudja, hogy kapcsolódik a történetbe az örsön öngyilkos fickó? Õt is elrabolták csak õ megfejtett vmi útvesztõt és elengedték? A kislány a házból szökött meg ugye?