Téma: Fogságban

7/10
Dr. Classic 2020 máj. 18. - 18:30:27 7/10
(273/293)
Gyllenhaal is nagyon jó de megemelem a kalapom a FARKAS előtt. Remekül hozza ezt a mindenre elszánt apakaraktert, azért próbáljunk meg pl. sírni szerep kedvéért, nem annyira könnyű. Több verziót is felvázoltak tanult kollégáim a film végére, szerintem a pesszinistább forgatókönyvvel zárult a film, ami külön emeli is a film összértékét. Egyetlen problemám van csupán, eszméletlenül sok a 2 és fél óra. Egy raklapnyi impulzus, és még mindig fogalmunk sincs semmiről, és hátra van tobb mint fél óra. Sok.
10/10
Zsani888 2020 márc. 08. - 11:44:33 10/10
(272/293)
Az egyik kedvenc thrillerem, hibátlan film. :) :)
8/10
birkaivan 2020 jan. 05. - 15:59:26 8/10
(271/293)
Nagyon kemény volt a film. Hugh Jackman-nek gratula, szerintem nagyot alakított. Egy szerethető színészként eljátszani egy - tulajdonképpen - negatív karaktert úgy, hogy a film végére abszolút ellenszenvet érezz iránta... Terrence Howard is fantasztikusan játszotta a látszólag mindenre képes, de mégis a határait épp, hogy átlépegető apát. Jake Gyllenhaal-hoz is passzolt a szerepe, ahogy a kissé bogaras (a filmben is elhangzott) rendőrt hitelesen játszotta, aki már-már az apákéhoz közelítő elszántsággal keresi a lányokat (miközben Hugh-nak az jön le, hogy semmit nem csinál).

Valóban néha már eléggé lelassult a film, illetve a rendőrség oldaláról is voltak megkérdőjelezhető cselekedetek, hozzáállások, de úgy tűnik, hogy néha a feszültség fokozása érdekében fel kell áldozni a racionális gondolkodást és cselekedeteket. A logikai buktatókat nem írom le, mások már kommentben megtették ezt.

Öszességében egy izgalmas, nyomasztó film, aminek alap történetszáláról csak remélni tudjuk, hogy a valóságban nem történik meg (de igen). Itt nincsenek tanulságok, inkább az embert mutatja be, hogy mi mindenre nem képes, ha elengedi érzelmei gyeplőjét. És most a "jó" és a "rossz" oldalról is beszélek.

SPOILER

A papos szál nekem nagyon kusza volt, ha megnézném még egyszer (nem fogom), akkor lehet megérteném, de így fura volt az egész, pedig annak kigöngyölítése dobott volna még az értelmén az egésznek.

SPOILER VÉGE
sadrok 2019 dec. 31. - 18:47:40 Előzmény Ákos Varga
(270/293)
Miért irigyelsz? :-) Senkinek nem muszáj nézni ezeket a szörnyűségeket... Magam részéről örülök annak, hogy olyan helyen és időben élhetek, ahol nincs inkvizíció, nincs háború, karóba húzás, megkövezés... Minek nézzem ezeket filmen? :-) A történelmi regényekben is már ellapozom az ilyen tartalmú oldalakat, mert nem a kegyetlenkedés módja és részletei érdekelnek, hanem maga a történet. :-)
Ákos Varga 2019 dec. 31. - 14:11:26 Előzmény sadrok
(269/293)
Irígyellek, ha neked ez sok(k) volt. A dark weben, de néha a normálon is ennél durvább dolgokat láthatsz. Valódi gyilkosságokat (megkövezés, karóba húzás, lefejezés) vagy valódi csonkításokat, kínzásokat. Ha becsukod a szemed, attól még ezek a dolgok, és ilyen kegyetlenségek léteznek. Sajnos.
ccaty 2019 nov. 17. - 01:34:37
(268/293)
Ma: 2019.11.17-én 00:00-tól 03.10-ig adják, adták. Ebből nem tudom mennyi lehetett a reklám, mert egyrészt a késői óra, másrészt a film hossza, harmadrészt a film brutalitása miatt nem nézzük-tük végig.

Köszi a részletes elemzést, ugyanis ezt a filmet akkor sem néztem volna végig, ha nem ilyen kései órában vetítik.

Azért aki ilyen történetet kitalál... és aki azt filmre is viszi, minimum egy alapos kivizsgálást megérdemelne... vagy legalábbis egy jó nagy verést, hogy észhez térjen, mielőtt további ötleteket adna az elmeháborodottaknak...
9/10
dicaprio 2019 aug. 21. - 01:55:33 9/10
(267/293)
Az egyik legjobb thriller, amit láttam. Izgalmas, végig leköti az embert. A színészek is tökéletesen hozzák a szerepüket.
10/9
sadrok 2018 dec. 03. - 23:00:38
(266/293)
Elmebeteg film, kár volt megnéznem... szörnyű a srác kínzása... a feszültségkeltés... az öregasszony ... és mi értelme volt a kígyóknak? A tömény izgalom után levezethették volna a feszültséget az apa megtalálásának mutatásával, ok, h használta a sípot, de az kevés a feloldáshoz. Kellett volna egy kis örömködés, együtt a család... megnyugvás stb. így azért kegyetlen volt.
barilla2010@hotmail.com 2018 nov. 11. - 23:40:16
(265/293)
Kíváncsi vagyok,megnézem.
theinfamous 2018 nov. 09. - 12:33:11
(264/293)
SPOILER


Az apa nem a megszólítás miatt (he-she) jött rá arra, hogy az öregasszony rabolta el a gyerekeket!
A fekete kislány a kórházban miután magához tér ezt mondja Hugh Jackmannek “You were there” vagyis “te is ott voltál” majd azt mondja “It put tape on our mouths” vagyis “betapasztotta a szánkkat” ügyesen oldották meg mivel a megszólításból pont, hogy nem jössz rá az elkövető nemére, ezért használt “it”-et. Ellenben Hugh Jackman azonnal kapcsol, hogy ahol a kislányokat fogva tartották, ő is ott volt és ekkor beragasztották a szájukat, hogy ne tudjanak jelezni neki. Ebből rögtön tudta, hogy csak az öregasszony lehetett.
Lotto5ös 2018 okt. 12. - 17:19:31 Előzmény Harib0
(263/293)
SPOILER!
A végén kiderül, hogy a srác is csak el áldozat. Őt is kiskorában elrabolta a vénasszony és a valódi neve Barry Milland volt, 26 év után került vissza a családjához.
Így utólag visszagondolni, hogy hogy megkínozták szegényt elég durva. De nem tudhatta az ember, hogy tényleg egy áldozat, aki még a lénytől is fél és azt tette ami parancsoltak neki, vagy egy jól játszó pszichopata.
Lotto5ös 2018 okt. 12. - 17:12:01
(262/293)
Nagyon jó film. Bár néhány dolgot nem értek.


SPOILER


Vajon milyen kapcsolat lehetett a vénasszony és a kígyós srác között? Az útvesztők miatt lehet, hogy a gyerekük lett volna? És a képen látható apja nyakában lévő "útvesztő-t" találták meg az áldozatok köztt, így lehet hogy ő ölte meg, és nem is rákban halt meg?
A vége is érdekes. A nézőkre bízták a rendezők.
Szerintem:
I. verzió: Mivel megsérült a nyomozó, így tuti nem 24 órát volt a korházban. Szerintem pár nap is lehetett. Azalatt a lány apja, elvérzett. És a hang amit hallott a nyomozó csak amolyan képzelet volt.
II. verzió: Csodával határos módon túlélte az apuka. Megtalálta a lánya sípját és ezzel jelezte, hogy életben van. De ez tovább lehetőséget rejt magában: Ha megtalálta a nyomozó az apját, akkor vajon lecsukta-e emberkínzásért? Ráadásulk egy áldozatott és egy szellemileg beteg gyereket kínzott végig.

Amúgy biztos egyszerűbb volt a jeges, földet ásni, mintsem előbb keresni valam ieldugott csapóajtót. Azért gondolom az ilyen sorozatgyilkosok nem ásnak csak úgy a kertben hullákat. Attól sokkal okosabbak, na meg idejük sincs. Inkább készítenek előre egy "vermet" , azt pedig lezárják rá meg valami természetes dolgot húzvak, pl hordókat, betemetik avarral, vagy mint a filmben, egy ezeréves halálraítélt autót, amiről azt hiszik csak egy roncs.

SPOILER VÉGE!
Összességében nekem tetszett a film. Az kedvenc színéászem Jake is tökéletesen hozta a formáját, most sem csalódtam benne. Hugh is jó volt.
10/9 !
851205 2018 aug. 26. - 19:29:25
(261/293)
Felvettem Mediaboxon, de betelt a tárhely, ezért pont a végéről maradtam le:( Mi a vége, az wmberrablás története?
sexykex 2018 júl. 18. - 14:03:22
(260/293)
Nagyon jó ez a kanadai rendező, valódi mestere a feszültségteremtésnek. Attól, hogy nem szimpatikusak a karakterek kivéve talán a detektívet, mi is szoríthatunk a lányokért. Hugh Jackman szokásosan jól hozza a kisvárosi kemény legényt. Összességében átlagon felüli ez a mozi.
10/10
doricki23 2018 jún. 28. - 20:56:21 10/10
(259/293)
Nagyon jó film.
7/10
Sunboy 2018 jan. 28. - 01:34:39 7/10
(258/293)
Hmmm... A képviság szép... Meg a színészek is.... Komoly téma, viszont én nem találtam meg benne azt, amitõl azt mondanám, hogy tyûha. 8-as értékelésnél, vártam azt a tyûhát. Egészen biztos vagyok, hogy eredeti szinkronnal jobban kijött volna a történet, de így nekem magyarul picit hosszú volt. Szóval nekem az egyszer nézhetõben ragadt egy erõs 7/10-zel
9/10
BettiK 2018 jan. 21. - 11:51:54 9/10
(257/293)
Szerintem 9/10.Nagyon tetszett!Az az egy pont is csak a film közepén levõ picit túl elnyújtott tehetetlenségi düh miatt,ami már kicsit \"idegesítõ\",de lehet hogy az is direkt van,hogy még nyomasztóbb legyen,illetve pár olyan szál miatt amit nem fejtenek ki és nem lesz teljesen világos,de ezek ellenére izgalmas,mindenkinek ajánlom!
Harib0 2018 jan. 04. - 16:14:41
(256/293)
Még annyit tennék hozzá (és majd ha újranézem, erre is direkt figyelni fogok), hogy pszichológiai oldalról a srác mennyire hiteles, mint fogyatékos, vagy mint pszichiátriai eset. Persze szigorúan azon tények alapján, ami elhangzik a filmben. Nekem nagyon szemet szúrt az aláírása, amikor kiengedték az elõzetesbõl, és néhány szemvillanása, pillantása néhány jelenetbõl. Ezek mind szöges ellentétei a fogyatékos/beteg-jegyeknek.
Most ez nekem vagy azt jelenti, hogy rosszul bánt a rendezõ a karakter hitelességével (akkor viszont nem értem azt, hogy egyáltalán minek mutatja a kamera felülnézetbõl az írásképet, az aláírást magát), vagy nem volt igaz abból semmi, amit hittek, mondtak, feltételeztek róla annyiból, amit produkált.
Filmen felülnézetbõl akkor adnak jelentõséget egy kézírásnak a folyamatában, ha szerves része a cselekmény és személyiség vonatkozásának, netán pont az szól mellette/ellene, ahogy ír, annak, amit sugall, láttatni szeretne magáról.
Harib0 2018 jan. 04. - 15:54:40
(255/293)
***SPOILER***

Nem értem ezt a she dolgot, amirõl a többiek írtak - bár én magyarul néztem, ami logikailag pláne érthetetlen. Szóval ha angolul nézem, és she-t mondott a kislány, akkor is honnan tudta a fater, hogy kihez kell indulnia, ki az, aki azon túl hogy nõ, még arca és címe is lett hirtelen? (\"befogta a szánkat\" - ugyebár magyarul, amibõl még annyi se derül ki, hogy nõ az illetõ. De ha ez she, akkor is, ki?)

Biztosan többször nézõs, jó kis film, csak rövid (a beltartalmi szufla vonatkozásában).
Bella vita 74 2017 ápr. 15. - 21:00:48
(254/293)
Nekem a fiú megkínzása miatt csak 10/6,mégegyszer nem nézném meg emiatt