Téma: Fogságban

10/10
nathen 2013 okt. 20. - 10:21:03 10/10
(33/293)
Nekem is nagyon tetszett a film. Tényleg voltak unalmas részek, és kitalálhatóak is, és kibontatlan szálak is. De pont ettõl nem egy egyszerû akciófilm, hanem egy életszerû mozi. Az élet is ugyanilyen. Nekem nagyon tetszett. A színészek is jók voltak, és a sztori is.

ui: ha az életben kijön hozzád egy nyomozó, az sem meséli el, hogy mitõl tikkel, vagy mitõl sz@r a magánélete....:)
10/10
pbarbie 2013 okt. 19. - 20:35:25 10/10
(32/293)
Az utóbbi évek legjobb filmje, amit láttam. Igaz, szeretem ezt a mûfajt, így elõnybõl indult, de ettõl függetlenül sztem iszonyú jó! Én észre sem vettem, hogy ennyire hosszú (nem tudtam elõre, mikor beültem), totál beleszögezett a székbe. Valóban voltak benne dolgok, amiket elõre lehetett sejteni, illetve az is igaz, hogy csomó szál nincs kibontva, de sztem ez nem vált hátrányára, ezektõl csak jobb lett a film. Nem kell mindent szájba rágni. Nekem 10/10.
Bigpapa 2013 okt. 19. - 14:11:19
(31/293)
Valahogy nem akartam megnézni ezt a filmet, aztán elcsaltak és megnéztük. Hugh Jackman tényleg iszonyat jó benne, meg a gyogyós srác, aztán kifújt.
147 percig húzzák a filmet és kb 6 perc alatt vége van. Hát baszki! Simán belefért volna másfél órába ez a történet, mert néha tényleg felesleges idõhúzás volt.
Az tény, hogy a családomért én is bármire képes vagyok, szóval ez nem vágott földhöz, amit Keller mûvelt. Az már inkább idegesített amit Franklin csinált.
SPOILER
A földön szerintem nincs olyan férfi/apa, akinek ha elrabolják a gyerekét és ott van a feltételezett elkövetõ, nekiáll morális háborúba önmagával és a másik apával.
Arra, hogy ki a bûnös, sajna elég korán rájöttem és kifejezetten idegesített a film vége. Így nem lehet befejezni egy olyan filmet, amit 147 percig húznak, vontatnak néha és elhitetik, hogy micsoda csavar lesz benne. Ha lett volna még 5 méter filmszalag, akkor talán normális vége lenne. A rendõr karaktere nincs kidolgozva, ahogy semmit sem tudunk meg a családról sem. A feleség karaktere kifejezetten idegesítõ. Sok dolog túl van magyarázva, valami meg szinte említést sem kap. Pl. a faszi miért ment be a gyerekcuccokért a lakásba? Ha meg idióta, ahogy kinézett, hogy tudott így beosonni, stb. Alex hogy kapott jogsit? Ha rájövök, kinél van a gyerekem, nem bemegyek és hagyom (amúgy lehetett tudni, hogy pisztoly van a nyanya kezében), hogy mögém kerüljön a nõci. Volt pisztolya, odamegyek, bekopogok, ajtót nyit, szájba bacom a pisztollyal, aztán beszélgetünk.
SPOILER VÉGE

Nem rossz film, de feleslegesen borzalom hosszú. Nem aggódsz a gyerekekért, igazából nem ragadott magával az érzés, mi lenne ha ez velem történne meg, mert nem jól keltették a feszültséget és az érzelmekkel sem jól kufárkodtak.

6/10
3/10
nzogbia 2013 okt. 17. - 17:59:48 3/10 Előzmény hotyka
(30/293)
szerintem mondott érveket és sok mindenben egyet is tudok érteni vele.

***SPOILER***

igen, unalmas volt a film, két okból. mindezt el lehetett volna mesélni másfél órában és az pont elég lett volna. az elsõ félóra totál üresjárat és utána is voltak feles jelenetek. másrészt kb a 40-45. perc tájékán ha figyeltél, kitalálhattad ki lesz a hunyó (a férjem öt éve ment el, mondja a nagynéni, majd utána nem sokkal a pap közli, hogy öt éve futott bele a gyerekgyilkosba, aki azóta a pincéjében aszalódott. onnantól egyértelmû, hogy vagy a nagynéni szólóban vagy õ és Alex együtt a kópék. amit megerõsítenek a labirintusos jelenetek a késõbb öngyilkossá váló sráccal kicsit késõbb, mivel amikor loki megtalálja a hullát a papnál, fél percig nézegeti a medálját)

és idegesítõ volt, hogy még csak utalás szintjén sem tudtuk meg, hogy Loki nyomozó mitõl tikkel, miért vannak tetoválásai vagy hogy miért tölti egyedül a hálaaadást. ráadásul annak ellenére, hogy egy minden ügyet megoldó szuperrendõrnek festik le szóban, elég világtalannak tûnt az egész filmben.

a legfontosabb erkölcsi dilemmát sem viszi végig a film, miszerint mire vagy hajlandó a gyermekedért, mit tennél mg meg ÉS hogyan dolgozod fel, hogy egy kvázi ártatlan embert, sõt áldozatot majdnem halálra kínoztál.

színészi játékban pedig csak Hugh Jackmant és az Alexet játszó színészt tudnám kiemelni, mint tényleg kiemelkedõt nyújtó. a többiek súlytalanok, sõt Jackman felesége kifejezetten idegesítõ.

summa summarum: egy elcsépelt alapszituból sikerült kihozni egy unalmas, és indokolatlanul hosszú mozit, aminek a sötét tónusa ellenére gyakorlatilag happy end a vége. na ezért nem jó ez a film :)
10/10
Mesi29 2013 okt. 17. - 14:27:00 10/10
(29/293)
Remek, felkavaró, elgondolkodtató, kiváló színészi alakítások, nagyon jó dramaturgia, .... 10/10
Tegnap láttam és még most sem hagy nyugodni. Annyira izgultam néha, hogy (ahogy egy elõzõ kommentelõ is írta) azt hittem kitépem a karfát a helyérõl. :)
Kinknek nem ajánlom:
Akik az olyan filmeket szeretik, akiknek a rendezõ a "szájába rágja" a választ, minden kérdõjel végén ott van a pont. Szeretik a lövöldözésekkel, speciális effektekkel teletûzdelt akciófilmeket.
Kiknek ajánlom:
Akik szeretik, ha elgondolkodtatja õket a rendezõ, ha értik, mi a feszültségkeltés, értik és érzik, milyen a jó színészi alakítás.
10/10
hotyka 2013 okt. 16. - 21:30:32 10/10
(28/293)
Cage, téged lefizettek hogy ilyen sok rosszat összeszedtél errõl a nagyszerû alkotásról?

Mennyi tucat szar filmek jönnek már a mozikba és akkor azokhoz mit szólsz? Nálad mi a jó film,mond el tessék...most már tényleg érdekel, mire ez a nagy lehurrogásod.....

Egy darab érvet nem mondtál el hogy miért nem jó ez a film, csak pocskondiázol,ehhez nem kell tehetség ne is haragudj.

Nekem azért tetszett ez a film, mert mind színészi játékban mind operatõri munkában kiválót nyújt, ahogy a kamerák mozognak,nem rohannak a kockák hanem lassan mennek az események, esélyt adva hogy te is gondolkodj.
Kicsit a régi 70es évek film rendezõi stílusára emlékeztet,ahol a story n van a hangsúly és nem az effekteken.

Spoiler:

Intelligens a film,tele van szimbolikákkal, tudtad hogy mit jelent például a Loki név? Vagy hogy a Fogságban cím mit is jelent a filmben? Vagy hogy a vallás szerepe a filmben, hogy mi mindent megteszünk a vallásra hivatkozni.?Vagy például hogy szerintem senki nem normális a fekete házaspáron kivül a filmben? Pont ez a lényeg hogy õk is fontos szereplõi, mert õk jelképezik az egyetlen értelmiséget....ez nagyon furcsa számomra hogy semmi nem mozgatott meg...
10/10
beo71 2013 okt. 16. - 17:00:45 10/10
(27/293)
Hatalmas volt, ahogy a moziterem fokozatosan elcsendesült és megállt a kukorica az emberek kezében, síri csend ( mondjuk a Facebook-generáció nem tette tiszteletét...HÁL'ISTENNEK ) és odafigyelés egy szimpla történet, ami a rendezõ és a színészek jelenléte miatt egy nyugtalanító, magával ragadó moziélménnyé válik.9/10.
Remélem sikeres lesz és sokan fogják elõ venni a rendezõ korábbi alkotását : Felperzselt föld a címe, nagyon emlékezetes darab, akárcsak ez. Napok óta a fejemben van!
10/10
Watchmen 2013 okt. 15. - 20:35:18 10/10 Előzmény m3246
(26/293)
Tökéletesen egyetértek! Ez egy kivételesen nagyszerû film az idei évbõl, külön öröm, hogy a Filmünnepen is már vetítették és feliratosan. Jake Gyllenhaal nálam még egy picit jobb is volt, mint Hugh Jackman, de egyébként az egész szereplõgárda tökéletes.

A zene nagyon sokat hozzátesz a filmhez. Az operatõri munka is kifogástalan (gyönyörûek az esõs jelentek). Nincs mese ez az év egyik legjobb filmje. A moziban nálunk is síri csend volt végig, azt hiszem ez mindent elárul. :D
10/10
arcansas 2013 okt. 15. - 12:11:11 10/10 Előzmény moles78
(25/293)
SPOILER

A pislogás(vagy tikkelés),csak egy pluszt adott a karakterének.Bár részemrõl felesleges volt,és picit idegesítõ. Lehet ugye találgatni a karakterrel kapcsolatosan,mint például a nyakán lévõ tetoválás,nagy aranypecsétgyûrû. Hát ezért kellett szerintem.
kisgyoriz 2013 okt. 14. - 19:53:12
(24/293)
moles78 2013 okt. 13. - 23:03:21
(23/293)
A nyomozó miért pislogott"kummogott"olyan erõteljesen végig a film alatt?
10/10
m3246 2013 okt. 13. - 20:09:15 10/10
(22/293)
Na ez aztán a film. Eléggé lebilincselõ. Nem is láttam még moziba olyat, hogy kivételesen tele van egy nagyterem (moziünnep volt) és síri csönd 2 év fél órán keresztül... mindenki feszülten a vásznat nézi. Néhányan sírnak, mások a karfába kapaszkodnak. Hihetetlen a feszültség a filmen, egy másodpercre se lehet unatkozni (na jó talán az elsõ felvezetõ fél óra kicsit lagymatag, de hát kell a sztorihoz hogy ennyire elhidd amit látsz és beleéld magad). Hugh Jackman-t soha nem tekintettem igazi színésznek, megélt a sármjából. Végre láthatjuk színészként is, nagyon jól alakít. Jake Gyllenhaal már meggyõzött (mondjuk a Forráskódban kifejezetten nagyot alakított), de talán itt játszott eddig legjobban. Hiába zsarut játszik igazán pszichopata formája van, tökéletes a filmbe. Nade Paul Dano, Úristen magánemberként se nagyon ismerkednék vele, igazán beteg amit alakít. Egész végig õrlõdsz, igazi meglepetés ez a film. Remélem a szinkronnal se fogják majd elrontani, eredeti nyelven nagyon jó. Ráadásul még a sztori is állandóan kiszámíthatatlan, igazából egy dolog kérdéses még... Ha másodszorra nézed akkor is ennyire jó lesz-e? Szerintem nem, ezért csak 9,5/10... de ilyen pontozás itt nincs úgyhogy legyen 10/10. Nagyon megfogja az embert. Ez a lényeg!
3/10
nzogbia 2013 okt. 13. - 17:24:18 3/10
(21/293)
unalmas, indokolatlanul elnyújtott film, ami több kérdést hagy maga után, mint amit megválaszol. kb 90 percben mindezt meg lehetett volna oldani. és ha az átlagos bambulásnál jobban koncentrál az ember, már kb a 30. percben tudni lehet, mi lesz a vége. az erkölcsi kérdések nincsenek kidolgozva, levegõben lógnak végig. van olyan mozi, aminek ez a fajta bizonytalanságban tartás jól áll, de ez nem az a film. a rush után néztük közvetlenül, így még inkább óriási csalódás volt.
7/10
kitti0216 2013 okt. 13. - 17:04:05 7/10
(20/293)
Szerintem 16os karika helyett 18as kellett volna. Egyébként maga a film jó volt, de a befejezés csalódás volt, egyszerûen nem volt vége a filmnek. 2 és fél órába már nem fért bele egy normális befejezés. Szerintem egyszer nézhetõ film, hiszen elég megrázó és felkavaró volt a történet, bár voltak benne érdekes jelenetek és elgondolkodtató részek. Nem lehetett észrevenni, hogy 150 percig tart a film. Az elsõ egy óra után gondolkodtunk is, hogy vajon mi fog ebbõl kisülni?, mondjuk a közepétõl lehetett tudni, hogy mi lesz a vége. De a színészi tehetségek miatt és hogy nem egy sablonos, uncsi film 10/7,5-re értékelném.
10/10
Kolókapitány 2013 okt. 13. - 13:04:35 10/10
(19/293)
A Rush nálam elég magasra tette a lécet, ami az "év filmjét" illeti, de a Prisoners még azt is felülmúlta. Trailer alapján egy jó kis drámára számítottam, amit Hugh Jackmen játéka elvisz a hátán, de ennél sokkal többet kaptam. Az utolsó fél órában majdnem kitéptem a karfát az izgalomtól. Az a 2,5 óra nagyon gyorsan elrepült. Azt gondoltam sok lesz az üres járat és lassan indul be a cselekmény, de meglepõ módon alig telik el 5-10 perc a filmbõl és bumm..
Nagyon szép a rendezés, a zenei aláfestések lehengerlõek, a színészi játék pedig, 2 Oscar jelölés lesz minimum.
Aki teheti menjen el rá moziba mindenképpen!

10/10
6/10
timcsi055 2013 okt. 13. - 10:33:58 6/10
(18/293)
Nem mondanám,hogy rossz film DE többször biztos nem nézném végig. Szerintem annyira nem izgalmas mint ahogy itt írták páran és vannak benne uncsi részek is. 6,5/10
9/10
Vaszilij Zajcev 2013 okt. 13. - 09:53:32 9/10
(17/293)
A legtöbb emberhez hasonlóan magam is úgy éreztem, hogy egy perc üresjárat sincs a filmben, a 153. perc után is még mindig szívesen továbbnéztem volna. Másképpen: ebben a filmben minden a helyén volt, és itt pusztán nemcsak egy a feszültséget fokozatosan adagoló krimirõl van szó. Ez az alkotás azon kérdést veti fel, hogy egy ilyen helyzetben meddig mehet el az aggódó szülõ. Vajon belefér-e az, hogy saját maga veszi kézbe a nyomozást, még annak árán is, hogy a vélt elkövetõt fizikai erõszakkal szóra kell bírnia. De mi van ha téved, és ártatlan embert kínoz meg?
A nyomozó és az apa alakítása valóban tökéletes, Oscar-jelölésük méltán megérdemelt. Némi kis módosítással egyetértek az elõzõ hozzászólók véleményével, nem az év egyik legjobb filmje, hanem az utóbbi idõk egyik legjobb alkotásáról van szó, amelyet krimirajongóknak feltétlenül meg kell nézni.
9 ponttal jutalmazom a filmet.
10/10
bercesnagy 2013 okt. 12. - 19:07:06 10/10
(16/293)
Nagyon nagy film, szerintem az év egyik legjobb filmje. Le a kalappal Jake Gyllenhaal és Hugh Jackman elõtt, nagyon jól alakítják a szerepüket. Kiváló a rendezés és megfelelõen kidolgozott a forgatókönyv is. Nekem nagyon tetszett, mindenkinek csak ajánlani tudom, aki szereti az izgalmas fordulatos krimiket és már elege volt a túl sok bugyuta akciófilmbõl. 10/10
10/10
tommasi 2013 okt. 12. - 19:04:36 10/10
(15/293)
Ritkán jön ki az ember egy két és félórás filmrõl,hogy el tudta volna nézni még egy darabig.
Nagyon lebilincselõ,hihetetlen atmoszférája volt a filmnek,és nem utolsó sorban elgondolkodtató.

Denis Villeneuve számomra a Felperzselt földel már bebizonyította,hogy egy zseni,Most csak megerõsítette ezt az érzésem.

Kétséget kizáróan az év egyik legjobb filmje.
4/10
Hajcsi 2013 okt. 11. - 16:12:01 4/10
(14/293)
vontatott, kb az 50. percben mindent lehet tudni, az egyetlen izgalom benne, hogy az ember azon bosszankodik, vajon miért csinál mindenki teljesen teljesen illogikus dolgokat. csak azért nem kezdem el sorolni, hogy egy valódi nyomozásnál miért derült volna ki minden már kb az elsõ napon, mert nem akarok spoileres lenni. igazi szenvedõs. (két sorral mögöttem kb. a film felétõl hangosan horkolt valaki a végéig, hát mit mondjak, õ járt jobban :)