Téma: Fogságban

SniderMac 2014 febr. 10. - 00:47:54
(113/293)
SPOILER SPOILER Tehát, öt perc legalább hiányzik a végérõl: Nagy összeborulás és börtön a "farkasnak". :) SPOILER
SniderMac 2014 febr. 10. - 00:44:39
(112/293)
Te nagyon nem vagy képben, látom. Várj, elmagyarázom.
A film valóban több sebbõl vérzik, de amit te írtál, az helytelen! A gyerek teljesen jogosan van megkínozva, apaként én is ezt tenném a jelek alapján. Még a rendõr is begurul a másik fickóra az õrsön, ez nem tündérmese. Vegyük a jeleket. A: Alex mondata a rendõrség parkolójában, amikor Dover rátámad. B: Alex egyértelmû pszichopata megnyílvánulása, amikor körülnéz, és szegény kutyát a lánccal a nyakán felemeli. És C: Amikor azt a száncsengõ verziót dúdolja, szövegre pontosan, amit valószínû a kislányoktól hallott. Még lehetne sorolni: lakókocsi, fogyaték; stb.... (SPOILER a film végén az apának is kijár némi szenvedés azért amit elkövetett, de 90%-a a nézõknek börtönt szeretne, miután JOGOSAN végre láthatja a kislányt - hisz az egész errõl szólt!!! - Könyörgöm, ezzel elrontották az egész filmet.)

A sebekrõl annyit(és ez SPOILER is): Tényleg gyagyik a rendõrök benne, én magam jobb lennék, pedig közöm nincs a szakmához.
A vége egy rakás szar! Ilyen nincs, hogy estére befejezik a munkát, lekapcsolják a villanyt egy olyan bûntény helyszínén, ahol akár tucat gyerek holtteste lehet. Én rendõrként biztosan végig nézném a terepet, és meg is találnám az apát! És lefogadom, hogy rengetegen ezt érzik és észrevették a sok hibát a filmben. Majdnem tökéletes filmnek tûnt, kár azért az utolsó tíz percért. Az egész küzdelem arról szólt, hogy láthassa végre a lányát - és bár a végén nyitva hagyták a történetet, bármi lehet a folytatás, hiszen a sípszó ott volt az éjszakában, de akkor is!
Meg talán az egész az önbíráskodás ellen szól?! Arra a tanulságra akarnak utalni, hogy nem lehet mindent megtenni, mert akkor talán nem is lesz Happy end - jelen esetben az apa nem látja végül a lányát??? Ez egy gyökérség! Abban a filmben, amiben gyerekek tûnnek el és halnak meg, abban nehogy már egy jogosan büntetõ férfi legyen a bûnös. Egy-két mondatába került volna Alexnek a saját sorsa, és ha nem tudta mi az etikus ebben a helyzetben, akkor én nem is tudom sajnálni fogyaték ide vagy oda.
10/10
Menzonitisz 2014 febr. 09. - 19:16:31 10/10
(111/293)
linkininside-nek:
Egyáltalán nem írtam azt, hogy szinte mindennaposak a gyermekrablások.
De igen is jelen vannak, hol kevésbé, hol jobban.
többször láttam már életem során híradásokban, hogy amerikában, németországban stb. hány meg hány gyereket rabolt el egy-egy pszihopata, aki a pincékben tartotta õket. Volt olyan gyerek aki ott született. Szóval egyáltalán nem légbõlkapott a story...

Joccer-nek:
"erre apuka utána rögtön átmegy KGB-kínvallatóba, sztem sok. És ha kiderült volna, hogy gombászni mentek az erdõbe?"
*** SPOILER ***
Akkor ment már át kínvallatóba, amikor több jel is arra utalt, hogy a fogyi srác rabolta el a gyerekeket.
- A lakókocsi és amit a parkolóban mondott neki. -
*** SPOILER VÉGE ***
Nagy %-ban érezhette, hogy nem gombászni mentek az erdõbe... + Egy szülõ tudja, hogy mire lehet képes a gyereke és mire nem.

sisto-nak:
*** SPOILER ***
"Nemcsak az öreglány volt pszichopata szerintem (meg a srác), hanem a fickó, a kislány apja. Én 20 perc után szívem szerint leütöttem volna, annyira állatias volt.És az egész reakciója nem volt normális és hihetõ. Na, meg a szokásos kérdés egy zsarunak ha gyerek is van a dologban: magának van gyereke? Ettõl a falra mászok"
*** SPOILER VÉGE ***
És neked van gyereked?
Az elkeseredettség, a düh, és a tétlenség érzete igenis kiválthat szülõkbõl ilyesmit. Nagyon is hitelesen játszotta Jackman.
Ha az én gyerekemmel történne hasonló, és se várnék a telefon csörgésére, mint a nagy átlag. Nyílván elvakítana engem is, a zavartság, mint az apát, de én is tudnék hasonló dolgokat tenni a gyerekért.

ui.: én mindenkinek tisztelem a véleményét, s nem támadólag írok, csak társalgok. (Még mielõtt félreértenétek)
rob83 2014 febr. 09. - 18:25:36
(110/293)
Nagyon vártam ezt a filmet.

Valahogy nekem nem jött át a feszültség a színészek jók voltak,de valahogy nagyobb csattanót vártam.

Azért 1-2 kérdés maradt bennem,a vége meg nagyon gyenge!
szepi77 2014 febr. 09. - 13:05:00
(109/293)
Erõsítsetek meg! Tényleg úgy lett vége a filmnek, mintha elszakadt volna a szalag? Hihetetlen. Átjöttem a géphez, mondván biztos a médialejátszó levágta a végét pendrive-ról, de itt is ugyanaz. HA ez tényleg így van, akkor a film 10/7, a befejezés viszont 10/1.
10/10
Menzonitisz 2014 febr. 07. - 18:36:02 10/10
(108/293)
Utóbbi évek legkomolyabb filmje azok közül amiket láttam.
Mert ez maga az élet. (sajnos) Ez a jelen, ebben élünk.
Akinek van(nak) gyereke(i), azok nagyon is át fogják érezni a szituációt.
Gyengébb lelkû hölgyeknek olykor felkavaró is lehet.

---- SPOILER ---

Valószínüleg az lehet a magyarázat a rendõrség tétlenkedésére - mert a filmben is említették- , hogy semmire sincs pénzük.
A végén ha a nyanya gyorsan még nem ügrottle az erdõbe a tatyókkal, akkor azoknak a házban kellett lenniük.
(Talán elõbb kellett volna megtalálni a táskákban a fegyvert, aztán mutatni, hogy elviszi a kocsit valahova.)
Azért a mátrixban több volt a baki mégis jó muvi lett... :)

--- SPOILER VÉGE ---

Mindenképp ajánlom egyszer megnézni mindenkinek és vigyázzunk a gyermekeinkre.
8/10
efes 2014 febr. 06. - 20:17:38 8/10
(107/293)
kemény film. sokkal keményebb az összes évad x-aktáknál...
8/10
Findzs 2014 febr. 02. - 13:59:33 8/10
(106/293)
tetszett a film 10/8

egy pár dolog zavart csak

spoiler

- ki hívta a csávót amikor a nyanyánál volt és bedobta a telot a mosogatóba miután bekapcsolta? és aki hívta, mondjuk a felesége annak nem volt gyanús, hogy fura hang jött a telóból?
- nem hiszem, hogy ma az a rutin a rendõrségnél, hogy megtalálják a véres ruhákat és azonnal szólnak a szülõknek, hogy azonosítsák a ruhákat mielõtt még megvizsgálnák a vért ami a ruhákon van, hogy egyáltalán emberi az, pláne ilyen kényes ügyben és pláne úgy, hogy ott volt egy disznófej a mosogatóban
- a rendõrség keresi a csávót de az nem jut az eszükbe, hogy a teló helyzetét vagy utolsó helyzetét megnézzék?
a magyar roma gyilkosok is így buktak le, a helyszínrõl telefonált a saját telójáról az egyik elkövetõ
- a nyomozó srác nemsokkal azután ért oda a nyanyához, hogy az a gödörbe lökte az apát és a nyanya nem rakta el a csávó szerszámos tatyóját, nem mutatták mégse volt róla késõbb semmi mikor a házat átvizsgálták
- a nyanyus látta, hogy az apa tatyójában fegyver van gondolhatta volna, hogy nem ok nélkül járkált oda és a csávónak köze van alexhez mégse kérdezte tõle, hogy tud e róla valamit

spoiler vége

hirtelen ennyi szúrt szemet
zora 2014 jan. 31. - 21:08:36 Előzmény gittaa
(105/293)
SPOILER!!!
.
.
.

Joy tele volt tömve kábítószerrel, ezért nem biztos, hogy az történt, amit õ látni vélt. Kb 1 másodpercre hátulról homályosan lehet látni azt, aki visszatartja Annát. Ez lehetett a nyanya is.
zora 2014 jan. 31. - 20:56:41 Előzmény mate55
(104/293)
SPOILER!!!

"Taylor esetében mit kerestek ott a kígyók ??? "

Szerintem erre emlékezett az elrablása idejébõl, hogy az elrablója kígyókat tartott. Azért kellettek neki, hogy hûebben tudja rekonstruálni a saját elrablását.
Acélember 2014 jan. 31. - 17:18:02
(103/293)
A Gravitációra, mindent lehet mondani csak azt nem hogy gagyi...
gabesz-33 2014 jan. 27. - 19:20:12
(102/293)
"A film folyamatosan, nagy adagokban szállítja a feszültséget, amely átsugárzik a nézõre. Izgalmas, fordulatos, kiszámíthatatlan mozi, kevés üresjárattal, nagyadag komorsággal..."

forrás: amatõr filmrajongó, mozitipp.blog.hu
10/10
lesku 2014 jan. 27. - 00:19:11 10/10
(101/293)
Tényleg nagyon jó film, de nem az érzékeny lelkûeknek vagy gyomrúaknak való! Érdemes megnézni, de közben az ember elmerül a legsötétebb gondolataiban is...
10/10
angyalpulyka 2014 jan. 15. - 00:39:01 10/10
(100/293)
150 perc teljes kikapcsolódás. Nem analizálni, ezt a filmet élvezni kell. 10 pont.
razsu72 2014 jan. 11. - 22:52:49
(99/293)
Nekem nagyon tetszett a film!!Végig lekötötte a figyelmem!A színészek nagyon jók voltak.Úgyhogy ezért kap is tõlem egy 9/10.csáó
offtopic
leja 2014 jan. 11. - 01:29:43
(98/293)
vajon mi kötött le a filmben, ha a cselekményeket sem követted rendesen, a mögöttes tartalom meg láthatóan hidegen hagy

=========nagy SPOILER ==================
elõször is a retardált kölyök az elsõ számú gyanúsított. dns, szövetnyomok hiánya nem zárja ki. halljuk, mit mond az apának, amit aztán a vénlány letagad, pedig õ is mellette áll. viszont (életszerûtlenül) beszédes a nyanya és elmondja, hogy a férje pár éve elhagyta õket, a gyereket pedig örökbefogadták. snitt, pedofil paptól megtudjuk, hogy kicsinálta a pincében (pár éve) rothadó férfit, aki évtizedek óta másodmagával gyerekeket rabolt és gyilkolászott. nem sokkal késõbb kiderül, hogy a srác egy olyan ház elõtt álldogált, ahonnan 20 éve eltûnt egy kissrác (akinek a képe meglehetõsen hasonlít rá). Aki ezekbõl nem rakja össze, azt nagyon lefoglalhatja a popcorn
gergo1010 2014 jan. 07. - 18:27:18
(97/293)
Láttam már a filmet és meg kell hagyni egy kicsit unalmas.Hiába szerepel együtt Jake Gyllenhaal és Hugh Jackman ahoz képest nem egy nagy durranás.
7/10
perry 2014 jan. 07. - 13:03:08
(96/293)
"Túl sokat magyaráznak itt egyesek bele, hogy ez mekkora dráma meg mittudomén.
Nehogymár 2013-mas film kelljen, ahhoz hogy rájöjjé' b+, hogy az emberek vadállatok.
Hogy a vallásosok fanatikusok (keresztesháború???wtf?)"
Amennyiben a vallási fanatikusok cselekedete nem dráma akkor csókoltatom az esztétikai és elemzõ készségedet, "meg mittudomén".
perry 2014 jan. 07. - 10:08:43 Előzmény leja
(95/293)
Szerintem kriminek sem rossz, de ez csak az én véleményem. Amennyiben drámának jó abban teljesen egyetértünk.
offtopic
leja 2014 jan. 06. - 16:05:14 Előzmény perry
(94/293)
a mondanivalójáról hol beszéltem? arról volt szó, hogy aki arra számít, hogy végig izgalomban tartja a nyomozás, az csalódni fog, míg akit az emberi oldala, a dráma érdekel, az nem. ugyanis elõbbit feláldozták az utóbbiért. tucatárut sem mondtam, bár azzal sem értek egyet, hogy "lehámlanának a filmes klisék amik alapján kell vagy illik Amerikában filmet készíteni" :) nagyon is trendi lett a film. maga a téma is népszerû: gyengeségeinket kivesézni, elõcsalni és megmutatni a bennünk rejlõ állatot a civilizáltság mögött, a fegyveres testületek tagjainak emberi, szerethetõ oldalát ábrázolni, hívõkben a fanatikust láttatni, stb.
(230 helyett 2.30-at akartam írni lejjebb)