Téma: Fogságban

maggot1111111 2017 ápr. 08. - 11:22:06
(253/293)
Tetszett a film, jól össze volt rakva, nagyon jók voltak a színészek, de több dolog volt, ami iszonyatosan zavaró volt, fõleg egy ilyen filmnél, ahol minden egyes puzzle darab számít:

SPOILER


Egyszerûen nem életszerû, hogy bár \"Alex\" nem a vén krvánál lakott, nem csináltak nála házkutatását egy ilyen esetnél, miután lekapcsolták, vagy nem küldtek oda valami pszichológust abban a szaros 48 órában + nem figyelték a házát utána. Illetve iszonyatosan bosszantó volt a vége, hogy legalább egy kicsit nem szenvedett az a ribanc, meg a pasit nem találták meg (vagy legalábbis csak sejttették, hogy meg fogják találni), ilyeneknél azért jól esne egy kis katarzis, annyira nem indokolta semmi ezt a fajta \"csavaros\" befejezést... azt mondjuk azért még megnéztem volna, hogy a nõt a hamvasztásos kérése után félholtan valami tömegsírba taszajtják...
cliuin 2017 ápr. 05. - 02:16:37 Előzmény Hypernova
(252/293)
Nekem a kedvenc félrefordításom:
Law & Order = Esküdt ellenségek: bûnös szándék.
Értem én...
10/10
bubi78 2017 febr. 14. - 19:22:21 10/10
(251/293)
Egy kis segítség, ami szerintem helyre tesz sok dolgot:

SPOILER!

https://www.youtube.com/watch?v=WV-XJoos3eg
10/10
travis_bickle 2017 febr. 14. - 12:28:12 10/10
(250/293)
A film hibátlan, 10-es. Nem ül le egy percig sem , a feszültség és a hangulati elemek egyszerûen belülrõl megragadják és görcsbe szorítják a nézõt. Nem könnyû utána kiengedni... aki elõször látja , az utána még pár óráig biztosan nem tudja majd függetleníteni a gondolatait a filmtõl.
marypotter 2017 febr. 08. - 15:53:23
(249/293)
5x is láttam... imádom a filmet. a két fõszereplõt imádom. a téma jó a film pereg, izgalom, rokonszenv, sírás, szokásostól eltérõ vég, csavarok...... meg kell adni a 10-t.... kétségtelen...... aki még nem látta, te jó ég, ki ne hagyja.....
10/10
idõjós1010 2017 jan. 26. - 22:32:11 10/10
(248/293)
Hûûû.....
Na ez a fim nagyon ott volt. A napokban néztem végig ezt a Dán Nyomtalanul trilógiát, ami mûfajában ugyanez, és szintén nagyon megfogott, de sztoriban ez az Amcsi féle Fogságban, köröket ver rá. Ódákat tudnék zengni a filmrõl. Elemeire szedhetném, és csak magasztalni tudnám, mert minden ízében kifogástalan. Kellõképp hosszú volt. hagytak idõt rá jócskán, hogy az ember beleélhesse magát a történetbe. Utolsó másodpercéig érdekes volt, és volt benne pár csavar, amire nem lehetett számítani.
10/10
8/10
s143 2016 nov. 25. - 19:51:48 8/10
(247/293)
elejétõl a végéig jó film az ilyen ritka ám hogy le sem szegezem a filmrõl a szemem,Hugh Jackman nagyon jól játszott benne,a kemény szerepe jogos volt hisz eltûnt a gyerek.
Mxplanet81 2016 nov. 18. - 14:35:21
(246/293)
Óriási
Edmond Dantes 2016 okt. 27. - 17:30:53
(245/293)
Mivel mindenki mindent és az ellenkezõjét megírta + spoilerezni kellene, csak röviden: jó film, némi "technikai" szünettel (már ha lehetséges) végigülhetõ, a nézõ dõljön hátra és nézze és ne a vélt-valós logikai v más bakikat strigulázza. Gyllenhaal nekem egy 21. szd.-i Maigret-karaktert hoz = látszólag csak töpreng, jön-megy, errõl-arról lemarad, nem ott van, ahol/amikor kellene...csak nem pipázik mint francia kollégája. Jackman figurája idõnként súrolja az elviselhetõség határát, de hát ez a szerepe.

Amit spoilerezés nélkül le merek írni: legyen ez a film azaz cselekménye, végkifejlete mementó, figyelmeztetõ jel a mindig vérszomjas sokaságnak, aki-ami lépten-nyomon halálbüntetésre vágyik és jogos önbíráskodást vindikál. Nézzék meg ezt a filmet oszt'jónapot.
eagleeyeport 2016 okt. 16. - 16:27:05
(244/293)
A hozzászólásokból nekem úgy tûnik, hogy sokan nem nézték végig a filmet.Nagyon rég láttam, lehet, hogy a memóriámmal van baj, de nagyon az rémlik, hogy elindul a stáblista és utána befejezik a storyt...Mi otthon néztük és véletlen nem nyomtuk ki a stáblistát és utána befejezik a filmet.Amit sokan hiányolnak a végén, arra választ ad a film.
barna pólós 2016 szept. 19. - 10:18:35 Előzmény Medvehab
(243/293)
Kicsit hasonlít a film a Zodiákusra, itt is vannak elvarratlan szálak, bár abban sokkal több van.
SPOILER
Az nyitva maradt, hogy meghallja-e a sípszót, nekem az jött le, hogy inkább nem, felfigyel rájuk vagy 3-szor, de nem tudja, honnan jön vagy mi az. Azért annyi eszük lehetne a rendõröknek, hogy megnézik, van-e valami az autó alatt, mielõtt elkezdik felásni az egész kertet.
fourdogs 2016 szept. 19. - 00:21:59 Előzmény Medvehab
(242/293)
nem seriff, nyomozó
12 laci 2016 szept. 14. - 14:18:05 Előzmény asdfg86
(241/293)
asdfg86.

***SPOILER***

Az anyja vett neki egy másik sípot, amit otthagyott azt találta meg az apja.
RSZ1974 2016 szept. 13. - 08:21:33
(240/293)
Én most láttam elõször, elõtte nem is ismertem ezt a filmet. Megkockáztatom, utóbbi évek legjobb filmje, amit láttam. Bár kicsit hosszú volt és lehet, hogy párszor meg kell nézni, hogy az apró dolgokra is oda tudjak figyelni.
10/10
Xxy92 2016 szept. 01. - 13:27:44 10/10
(239/293)
Nagyon jó film, abszoulút tizes minden szempontból, de egy éven belül harmadszorra vetíti a Cool... Tényleg nincs semmi más filmjük?
Medvehab 2016 júl. 23. - 16:45:06 Előzmény Viharsziget
(238/293)
SPOILER

"A másik kislány, miért mondta Anna apjára, hogy õ tapasztotta be a szánkat? Valami ilyesmit mondott, hogy õ volt az. ?"

Gyanítom az eredetiben azt mondta "she" és ettõl szagot fogott az apa, megvilágosodott. :) Természetesen az öreg nõre utalt, nem a jelenlevõkre.

Aki meg öngyilkos lett, most annak mi volt a szerepe, mit kerestek nála a gyerekek ruhái?

Ez jó kérdés... Valahogy bevonta a néni, de ez nem nagyon derült ki.

A csávó akkor a végén lent maradt?

Nem figyeltél! Ez egy totál kitalálható dolog volt, egyébként. Rálel a piros sípra, és már akkor tudni lehet. Elmennek a terepmunkások, lekapcsolják a hangos transzformátort, és akkor - természetesen - meghallja a seriff a sípszót.
10/10
Viharsziget 2016 júl. 16. - 14:55:42 10/10
(237/293)
SPOILER:

A másik kislány, miért mondta Anna apjára, hogy õ tapasztotta be a szánkat? Valami ilyesmit mondott, hogy õ volt az. ? Aki meg öngyilkos lett, most annak mi volt a szerepe, mit kerestek nála a gyerekek ruhái?

Egyébként eszméletlen nagy film volt. A 18. percben a rendõrre gondoltam, mert olyan furcsány pislogott, furcsán mozgatta a szemeit. Utána arra a srácra, akit bezárt, majd arra aki öngyilkos lett, és gondoltam már mindenkire, de az idõs asszony eszembe sem jutott.

A csávó akkor a végén lent maradt?

SPOILER VÉGE!

Az elmúlt évek egyik legjobb filmje!
albert67 2016 júl. 11. - 17:08:23
(236/293)
Spoiler!!
Hát, én idáig nem írtam soha semmit, ha jól eml.
De!Ez a film szerintem az utóbbi 10 év egyik legjobb filmje, az összes bakival, logikai bukfenccel együtt.
Ma várom , a 9 órát, hogy megnézzem .Amikor láttam ezt a filmet valamikor kora tavasszal?, az ideg megölt, hogy miként jött rá a farkas a kórházban, hogy a mami a hunyó, hosszú töprengés után rájöttem, hogy a fekete kislány volt az utolsó jelenet, ott volt valami, és mivel a haverom is látta-és ugyanúgy nem tudta, hogy miért indult meg a farkas a mamához, de arra emlékezett, hogy a kislány mondta, hogy" te is ott voltál.."., és itt jön az angol , ugye a "she", és , akkor leesett, hogy ott volt a kutya elásva, de miután rájöttem, hogy a jobb felsõ sarokban kb. cirka 250 comment van még, a nagy okos agyammal végigolvastam és valóban úgy volt, ahogy gondoltam.Aki a lövöldözõs , gagyi tucatfilmeket szereti ne nézze, ez nem egy szulejmán, vagy izaura, vagy mi a tököm, meg nem is barmok közt.Ritka jó film.Eredeti, egyedi és nagyon sok erkölcsi kérdést is felvet.Miért kövezik meg az apát, a kommentelõk a brutalitásért?A srácnak volt egy mondata, ugye adott a dolog, ha tudott vezetni, kommunikálni, stb, akkor igenis elmondhatta volna, hogy mi történt, ennyi, nem tette, ez egyben az egyik legnagyobb logikai bukfenc is a filmben, ugyanakkor valahol okot is ad ad apa viselkedésére.Elmondhatta volna, de nem tette, ezért volt a tettlegesség...A vége...Miért is kellett volna megrohadnia az apának a gödörben?Az menjen a gödörbe, aki ilyeneket írt:-)A legjobb hozzászólás, az volt, amelyikben a folytatást, a lehetséges 2. részt pedzegette, igen , szerintem, 150 perc ide, 150 perc oda, ebbõl egy fantasztikus 2., akár 3. részt is lehetett volna csinálni, de, hogy miért nem csináltak legalább egy 2. részt , na azt nem értem.Egy bírósági tárgyalás keretén belül gyönyörûen lehetett volna boncolgatni a történteket.10/10, bárcsak minden hétre jutna 1 ilyen film,ja, és igenis majdnem eléri a hetediket..., majdnem, egy pici kellett volna, meg egy picit kevesebb baki és elérte volna ...de így is ütõs, f@sza film.Uff!
raven1011 2016 júl. 03. - 22:54:40
(235/293)
Imádom az ilyen "szürke, ködös, esõs, nyomasztó" hangvételü filmeket. Számomra izgalmas volt. Bár picit énis hosszúnak találom. Remek színészi munka. Tetszett!
freek82 2016 jún. 23. - 18:03:56
(234/293)
Lattam mar(nem mostanaban),de ujra megneztem. Nem emlekeztem semmire.

SPOILERES

hat, nem ilyen veg illett volna ehhez a filmhez sztem. Mindenki megvan, mindenki jol van, mindenki happy:)
Mert a sipjelzeseket leado csavo is nyilvan megkerul, meg ha probaltak is egy ilyen "te dontsd el" szalat is benyomni a vegere.
Valamint tul hosszu is, siman 2 oraban meg lehetett volna csinalni.

De nem volt rossz azert, nyilvan egy ket es fel oras filmet nem nezek vegig ha unom.