Téma: Fogságban

DDLL 2014 okt. 26. - 00:44:33
(179/279)
Nekem maradt pár kérdésem:
Spoiler
Aki öngyilkos lett a rendõrségen õ ki volt? Õ is a mama áldozata volt, ugye? Mert anno öt is elrabolták és megszökött. Gondolom megoldotta az útvesztõi.
Végül kiderül vmi az utvesztorol? A mama férje nyakában is az volt. Aki a papnal volt az a mama férje? (hirtelen nem rémlik,h a mama férje miben v hogy halt meg)
Spoiler vege
9/10
Pjotr Puszta 2014 okt. 19. - 01:54:18 9/10
(178/279)
Remek film, valóban - ahogy valaki lejjebb írta - inkább dráma, mint thriller, rengeteg érdekes mondanivalóval (elsõsorban az Amerikában is igen elterjedt karizmatikus keresztény gyülekezetekrõl, és híveikrõl mutat "érdekes" képet), nagyon jó alakításokkal (még a mellékszereplõk is), és hangulattal (ami engem, ahogy szintén valaki írta, kicsit emlékeztet a Titokzatos folyó c. Clint Eastwood filmre). Mentes a sablonoktól a film, nem szájbarágós, és abszolút érthetõ, követhetõ, mind a történet, a figurák, és a motivációik...

Számomra viszont egy dolog nem világos: a nyomozó karaktere, amely elég érdekes, van benne valami erõs kivülállás, afféle magányos harcos, neutrális figura... Érdekes a viszonya fõnökével, néha apa-fia szintû, de néha úgy beszél vele, mintha legalábbis egyenragúak lennének...
Ami a leginkább kérdés számomra: vajon miért van rajta több okkult jelkép? Az ujjaira tetovált rúnaszerû felirat (állítólag MAZE - zûrzavar, útvesztõ), a nyakán a nap, vagy iránytû (?) a gyûrûjén a szabadkõmûves címer, és ott a kereszt, aminek a pozíciója nem egyértelmû (hogy a keresztény egyház keresztje-e, vagy fordított, az nem derül ki), ráadásul ezek a jelképeket szép sorban láthatjuk meg, és mindig elõtérben vannak, feltûnõek... és a legfurcsább a neve: Loki, aki germán-skandináv ármányos isten, (aki rabláncon van, de ha kiszabadul a káosz megsemmisülés, pusztulás elhozója...)
Aki egy ilyen színvonalú filmet megír, vagy megrendez, nyilván szándékosan tesz bele ilyesmit, és nem pl. üres hatásvadászat a célja, hogy valami ködös hangulatot erõsítsen ezzel is...
Andromeda 2014 szept. 21. - 16:08:57
(177/279)
Izgalmas film, végig elég nyomasztó és feszült a légköre. Szerintem azért, mert nyugtalanítóan elképzelhetõ dolgokról szól...
Ergo több elõttem kommentelõvel is egyetértek.
A nyomozó karaktere lehetett volna izgalmasabb is, hiába próbálkoztak vele. Nem derült ki róla semmi.
Én több részre osztva néztem meg a filmet, így nem volt olyan hosszú vagy sokkoló. Persze, így is nyomasztó, stb.

----- SPOILER ------

A film vége valóban bosszantó, de azt hiszem, ha Dover kikerül a gödörbõl, a bíróság súlyos büntetést szab ki rá, így neki az a büntetése, hogy meghal ott lent... végül is a családja hogy tudna együtt élni vele és a tettével? Vagy õ maga hogyan tud szembenézni saját magával?

----- SPOILER VÉGE ----
9/10
Újvállalkozó 2014 szept. 19. - 20:09:13 9/10 Előzmény kybuck
(176/279)
Haha, ez a tipikus mire gondolt a költõ esete. Nem kell túlmagyarázni a dolgokat, jó film volt és kész.
tortura 2014 szept. 02. - 17:52:09
(175/279)
"Egy hithû keresztény nem hiszem,hogy kínzó kamrát építene."
Azért erre ne vegyél mérget...
8/10
Marleyna 2014 szept. 01. - 07:41:00 8/10
(174/279)
Nem ez az elsõ ilyen témájú film, amit láttam, így a túlságosan elnyújtott elsõ felét eléggé untam, de a második felére már jobban felkaptam a fejem, sikerült úgy össze-vissza csavargatniuk a sztorit és a fejleményeket, hogy sikerült teljesen elragadni a figyelmem, hogy akkor mi is történt a gyerekekkel.
A színészek kitûnõen játszottak, a történet jó, bár tényleg kár volt ilyen hosszúra nyújtani.
10/10
Voltaire007 2014 aug. 22. - 10:32:26 10/10
(173/279)
Hát, Jake Gyllenhaal fantasztikusat játszik. Kicsit más szemmel nézi az ember, hatalmas alakítás. A film is zseniális.
5/10
ShaeLynn 2014 aug. 01. - 13:22:23 5/10
(172/279)
Egyszer meg lehet nézni, de én egyáltalán nem találtam annyira zseniálisnak, mint itt sokan.
Túl hosszú és vontatott. Az 1 óra után a figyelmesebb nézõ tudja ki a hunyó. Ezért érthetetlen még 1,5 órát nyújtani a filmet.
Paul Dano csak azért tûnik szuggesztívnek, mert alapból érdekes feje van, erre jól rájátszik a forgatókönyv is, a jó kamerabeállítások. Ja igen, Roger Deakins szerintem azért kapta (megérdemelten) sokadik Oscar jelölését, mert valami fantasztikusan fényképezte a száguldást a kórházba.
A zsaru figuráját próbálták színesíteni a tikkeléssel, a tetkóival, de nem értettem miért nekem kell kitalálnom, hogy mi történhetett vele a múltban. Furcsa egy film, nem igazán tudom magasra értékelni.
10/10
5i 2014 júl. 27. - 02:24:19 10/10
(171/279)
Remek ez a krimi-dráma keverék. Nagyon jó alakítások, jól van vezetve a cselekmény, végig megy a feszültség és tényleg a végén derül ki minden!
10/10
10/10
Szissssz 2014 júl. 04. - 16:22:16 10/10
(170/279)
Hú, majd' elfelejtettem megemlíteni az Alex figuráját megformáló színészt! Hátborzongatóan jó választás volt, már a kinézete alapján, de amikor megszólalt...
10/10
Szissssz 2014 júl. 04. - 16:09:36 10/10
(169/279)
Szeretem az ilyen sötét, borzongató, baljós és nyomasztó hangulatú filmeket! Ennek pedig nagyon is meg volt a maga erõteljes atmoszférája, ami elsõ perctõl lebilincselt s magával ragadott a teljes adásidõ 153 percére! Számomra teljes kikapcsolódást és belefeledkezést nyújtott! (Logikai hibák ide- vagy oda.)
Azt is imádom, ha egy film még napok múlva is foglalkoztat, gondolkodásra késztet, úgy érzem még egyszer látnom kell!
Na, ez egy pontosan ilyen film volt!
Nagyon tetszettek a színészi alakítások is (fõleg Loki titokzatos karaktere jött be, rendkívül jól hozta a figurát!), a filmzene, képi megoldások. Minden klappolt szerintem, ami egy jó filmhez kell, szóval 10/10 pontot tudok csak adni! Még több ilyet!
kybuck 2014 jún. 26. - 22:18:02 Előzmény kybuck
(168/279)
Spoilerek!
Ez olyan film, ahol a megnézés utáni ülepedés során, esetleg egy késõbbi újranézés után kerülnek helyre a mozaikdarabkák és válik egésszé a cselekmény.
A filmben igazából mindenki valaminek a fogságában van, r-go áldozat:
1. a lányok az elrablójuk fogságában vannak
2. az apa, aki keresi õket a saját önfejûségének és forrófejûségének fogságában van
3. a nyomozó a saját maximalizmusának fogságában van
4. a lakókocsis srác fõleg a lány apjának fogságában van, de nem csak abban
5. végül a valódi tettes a saját egykori gyerekének régi elveszítése által kiváltott õrület fogságában van hosszú idõ óta
De a mellékszereplõk is a maguk traumáinak, titkainak a foglyai. Ezért ilyen nyomasztó és drámai minden és mindenki ebben a filmben, ami azért nem akkora baj, mert a valódi élet is sokszor ilyen, és ezzel nem árt néha egy filmben szembesülni. És a végén a nyomozó bizonyára megtalálja az apát a Pontiac alatt, hisz pont erre való a síp, ahogy a végére mindenki kiszabadul a maga fogságából - ki így, ki úgy.
kybuck 2014 jún. 26. - 00:49:08
(167/279)
Spoilerek!
Ez olyan film, ahol a megnézés utáni ülepedés során, esetleg egy késõbbi újranézés után kerülnek helyre a mozaikdarabkák és válik egésszé a cselekmény.
A filmben igazából mindenki valaminek a fogságában van, r-go áldozat:
1. a lányok az elrablójuk fogságában vannak
2. az apa, aki keresi õket a saját önfejûségének és forrófejûségének fogságában van
3. a nyomozó a saját maximalizmusának fogságában van
4. a lakókocsis srác fõleg a lány apjának fogságában van, de nem csak abban
5. végül a valódi tettes a saját egykori gyerekének régi elveszítése által kiváltott õrület fogságában van hosszú idõ óta
De a mellékszereplõk is a maguk traumáinak, titkainak a foglyai. Ezért ilyen nyomasztó és drámai minden és mindenki ebben a filmben, ami azért nem akkora baj, mert a valódi élet is sokszor ilyen, és ezzel nem árt néha egy filmben szembesülni. És a végén a nyomozó bizonyára megtalálja az apát a Pontiac alatt, hisz pont erre való a síp.
kybuck 2014 jún. 25. - 04:46:45
(166/279)
Spoilerek!
Valóban nagyon depresszív alkotás, mert életszerû, ilyen a valóságban is megesett sokszor és megesik most is: pont ma vagy tegnap adtak hírt arról, hogy felszámoltak egy hálózatot Amerikában, ami országszerte szexrabszolgaként dolgoztatott fiatalkorúakat. A tanulság egyértelmûen az, hogy vigyázz a szeretteidre és magadra, a gyerekeidnek például tanítsd meg, hogy legyenek óvatosak, ne álljanak szóba idegenekkel (pláne ne másszanak a kocsijukra), mert hiába van tele a pince mindennel a túléléshez, futóbolondok, szociopaták, erkölcstelen emberek ellen nem védenek, mert azokról legtöbbször nem tudni, hogy kicsodák is valójában, és tele van velük a világ. Az igazi veszély sokszor láthatatlan, erre kell figyelemmel lenni.
nyikimó 2014 jún. 20. - 21:01:13
(165/279)
Ajánlom mindenkinek hogy felirattal nézze meg eredeti nyelven sokkal hatásosabb,jobban átjön.A szinkronban kiherélték az eredeti szöveget szokás szerint pld.
-Don't move and show me
your fucking hands right now.
-Ne mozduljon és mutassa a kezét!
A csúnya szót kihagyták pedig az is hozzátartozik a filmhez és ad egy pluszt a jelenet feszültségéhez.
Amikor az apát játszó Hugh Jackman ordít a nyomozóval a kocsiban az is sokkal drámaibb eredetiben.
10/10
Gina424 2014 jún. 19. - 22:05:07 10/10 Előzmény Anti12
(164/279)
Úgy értettem, hogy nem egy kellemes délutáni szórakozás a film, engem depissé tett, szóval nem ajánlom megnézésre, nem egy kis délutáni kikapcsolódás a film. Viszont egyszer mindenképpen érdemes megnézni, mert nem egy egyszerû semmitmondó kis thriller...
10/10
kis.farkas 2014 jún. 17. - 12:31:46 10/10
(163/279)
Zseniális!!! régen láttam ilyen jó filmet! Aki szereti az izgi lekötõs filmeket, annak nagyon ajánlom. Kisgyerekes szülöknek viszont lelkileg kicsit nehezebben feldolgozható lehet! Nekem 10/10
SPOILER:
számomra is egyértelmû volt a vége.. ott volt a síp, a nyomozó meghallotta és a többi.. stb...
ReignMan 2014 jún. 08. - 19:04:27 Előzmény Gina424
(162/279)
Kislányos apukáknak sem való a film, ahogy arra rájöttem...:)

SPOILER

Nekem nagyon tetszett, az egész film olyan, mint egy mese, a jó és rossz harcáról, hogyan válnak hõssé javítóban nevelkedett huligánok és hogyan gonosszá Isten hû követõi. Ebbe beleillik a pap, aki megöl egy gyilkost, vagy a gyermekük halála miatt megõrült házaspár. Talán ahogy a zseni is csak hajszál választja el a bolondtól, úgy az Istenhívõt is ugyanennyi a tömeggyilkostól, hiszen a vallási fanatizmus a történések negatív alakulásának következtében ugyanolyan erõvel változott gyûlöletté...

A film brutálisan jó, pikk-pakk elmúlik az a másfél óra, igazi európai film, Jackman eszméletlen jó, amikor szétveri a mosdót, az Oscar-esélyes jelenet...:)

Én megértem azokat, akik a mai amerikai popcorn-mozikhoz hasonlítják és nem tetszik nekik, mert ez valóban újszerû, gondolatokat ébreszt, érzelmeket gerjeszt. Nekik a Zodiákust sem ajánlom... :)

A vége szokásos lett, kétségben hagyja a nézõt, hogy a szemet-szemért, illetve az Aki kardot ragad, kard által vész teória szerint megbûnhõdik e az apa a tettéért, vagy megmenekül, és bíróság elõtt felel tettéért, ami sajnos nagyon jellemzõ a mai világra (önbíráskodás). Szerintem kihúzzák a gödörbõl, de végülis mind1. 10/10
7/10
mecsoka 2014 máj. 26. - 22:00:57 7/10
(161/279)
Eleg langyos volt. Hianyzott belöle valami... Vagy csak nagyon lassu volt, nem tudom, de nem lett a szivem csücske.
Anti12 2014 ápr. 21. - 20:48:40 Előzmény Gina424
(160/279)
"Senkinek nem ajánlom, hogy megnézze. Viszont kötelezõ legalább egyszer megnézni." Na most akkor döntsd már el! :D Senki ne nézze meg, de azért egyszer mindenki? Egy újabb aranyköpés a mai napon. :D