5/10
Timy38 2022 jan. 15. - 13:17:02 5/10
(102/122)
Én meg a kommentekből azt nem értem, hogy miért keresi mindig mindenki azt, hogy mi a filmnek a célja? Hogy miért íródott meg a film? Miért kell ezt kérdezni? Egy film, az egy film. Vannak benne lehetetlen dolgok, vannak benne lehetetlen fordulatok, vannak benne valóságtól teljesen elrugaszkodott dolgok, de a filmek már csak ilyenek. Sose értettem, hogy valaki miért keresi egy film alkotásban mindig a célt, meg a szándékot, meg a nevelő célzatot, meg miért kukacoskodnak azon, hogy apró dolgok nem a valóságnak megfelelnek. Hát azért, mert ez csak egy film. Nem nevelő célzattal készült, meg példamutató szándéknak, meg nem az a lényeg, hogy bemutassa, hogy milyen szuper, vagy félelmetes az orosz maffia. Egyszerűen csak egy szórakoztatási lehetőség, amit megpróbálnak fordulatokkal, csavarokkal, izgalmakkal, vagy megbotránkoztatással elérni. Nem mondom, hogy túl jó film volt, de azért láttam már ennél sokkal rosszabbat is...
lenard8 2022 jan. 13. - 19:51:08 Előzmény Vestergaard XXL
(101/122)
Szívemből szóltál!
10/10
Tudom 2021 nov. 28. - 15:10:41 10/10
(100/122)
Ez egy szuper film. Mindig meglepodok a negativ ertekeleseken, de miutan elolvasom a kommenteket, rajovok hogy azok akik irtak teljesen felreertelmeztek a film mondanivalojat. Nyilvan az a gond hogy a film nem ragja az emberek szajaba mi is a mondanivaloja, sot arra torekszik hogy minel jobban elrejtse azt elolunk. A legtobb ember a jol megszokott semakat keresi, es keptelenek ertelmezni a szokatlant es ami nem egyertelmu…Az alacsony ertekeles csak az atlag nepesseg alacsony ertelmi kepesseget jelzi. (Es minden ostobanak uzenem: a film nem a gonoszsagot es igazsagtalansagot elteti, hanem a valodi vilagot mutatja be, amiben a legnagyobb szarhaziak masok karan gazdagodnak, ugy hogy a rendszer oket tamogatja a karosultakkal szemben.)
10/10
Tudom 2021 nov. 28. - 15:06:50 10/10
(99/122)
Max pontot erdemel
10/10
Tudom 2021 nov. 28. - 15:06:20 10/10 Előzmény Vestergaard XXL
(98/122)
Ostoba vagy. Semmit nem ertettel meg a filmbol ezek szerint.
10/10
Tudom 2021 nov. 28. - 15:05:42 10/10 Előzmény Sharxxx
(97/122)
Felreertelmezted a film uzenetet. Ne aggodj nem te vagy az egyetlen…
1/10
Sharxxx 2021 nov. 01. - 11:58:36 1/10 Előzmény Vestergaard XXL
(96/122)
Köszönöm, számból vetted ki a szót! Kiegészíteném még annyival, hogy mégis mi a film üzenete??? Hogy ha pénzt akarunk csinálni, sikeresek akarunk lenni, akkor szipolyozzuk ki az időseket, a támogatásra szorulókat?! Milyen bíróság fogad el bemondásra bármit, úgy hogy egyszer sem látja a pácienst, védelmet nem enged neki, és figyelmen kívül hagyja azt a tényt, hogy az úgynevezett gondozó azonnal ráteszi a kezét páciense összes tulajdonára, ráadásul mindezt rendszeresen, üzletszerűen?! Úgy álltam fel a film elől, hogy ne haragudjon már meg a világ, de ez faszság! Főleg így előadva! És a legnagyobb problémám továbbra is, hogy rettenetesen káros az üzenete!
1/10
BalintMarton 2021 okt. 07. - 00:13:04 1/10 Előzmény Vestergaard XXL
(95/122)
Köszönöm, hogy megírtad helyettem!
10/10
Zsebibob 2021 szept. 25. - 23:22:00 10/10
(94/122)
Izgalmas, szórakoztató film, remek színészi alakításokkal.
1/10
Vestergaard XXL 2021 aug. 18. - 23:43:14 1/10
(93/122)

Borzalmas film...
Az még hagyján, hogy a szokásos ciz-hetero-fehér férfiakat mélységesen lenéző, lmbtqwertz "főhősei" vannak, ahogy azt a korszellem megkívánja, de az igazi probléma, hogy én, a mezei kisember sokkal okosabb vagyok egy közepes hasmenéssel járó másnaposság mellett is, mint bármelyik filmbeli szereplő.
Ezerszer összesezdettebb, elhivatottabb és precízebb vagyok ezeknél.
0. Nem ajánlok fel pénzt első blinkre, mert abból csak tudni fogja, hogy az áru igen értékes.
1. Ki akarom nyírni R.Pike-ot. Ha mindképp balesetnek álcázom, lehetőleg egy szakadékba irányítom és nem tóba. Akárhogy is, megváratom az embereimmel a biztos végeredményt...
2. Ki se nyírták a leszbikus szeretőjét? Enynire nem voltak képesek? Mire számítottak, hogy majd felébred és új életet kezd?
Én lánvágóval daraboltattam volna fel kis, 10 centis részekre, amíg el nem árulja a gyémántok helyét.
3. összesen 3 db, alig felfegyverzett idiótát küldök az anyám kimentésére? Hülye lennék! Alsó hangon 6 ember kell csak a bejárat biztosítására, éleslövedékes autómatafegyveresből pedig különböző csoportokban, álzázva bejuttatnék legalább másik hatot. Más csapat szedné össze a tartózkodási helyét, mint aki érte menne. Az áramellátást és a telefonkapcsolatot elvágnám a könnyebb kijutás érdekében és elterelésnek egy helyi tüzet csinálnék. Nem batár maffiakocsikkal mennék oda, hanem lenyomozghatatlan, ócska polgári kocsikkal, amik nem keltenek gyanút és könnyen eltűntethetőek utána.
R.Pikeot több emberrel követném a telefonja cellainformációja alapján, minden egyes ismerősét nyilvántartanám, akivle csak összefutott, majd becserkészném és lassan aprítanám fel őket, amíg valamelyik el nem köpi a gyémántok helyét(terészetesen oltottmészbe kerülne mind, akár beszélnek, akár nem).

Tényleg van olyan, aki elhiszi, hogymindössze a filmben látott képességei vannak egy jól szervezett maffiának? Néhány dühös leszbi is átbaxxa őket a palánkon, feminism rulez?
Gyűlölöm, ha idiótának néznek. Nagyon, nagyon feldühít!
Ilonka Max 2021 aug. 08. - 22:00:53
(92/122)
Gyenge leszbi krimi. Ennyi.
Hollywoodnak ennyire futja.
6/10
Gaddemon 2021 júl. 11. - 14:55:16 6/10
(91/122)
Nem a világ legjobb filmje, de azért ilyen sok 1-2 csillagnál többet érdemel. Szerintem akik lepontozták, azok egyszerűen túl komolyan vették, és nem látták bele a humor faktort, amit valószínűleg szándékosan adagoltak bele. Ahogy a legtöbb akciófilmben vagy krimiben, úgy itt is sok hihetetlen/lehetetlen dolog történik, de én végig élveztem. Eleve humor forrása a törpe maffiózó, de azt se tudom elképzelni, hogy az összes létező gyám-ügyet ugyanaz a bíró tárgyalja. Akárhogy is, a színészi alakítások nagyon jók, és azt is jól bemutatja, mennyire hibás is a rendszer, és milyen könnyű az öregekkel - pláne, ha családjuk sincs - kibabrálni.
Sokan sérelmezik, hogy a tinédzserek/fiatalok számára vonzóan mutatja be ezt a törtető, aljas életformát. Ez igaz, de sok ilyen film volt már, pl. a Wall Street farkasa; szerintem nincs olyan ember, aki ne vágyna arra a szintű gazdagságra. Mert bár az tény, hogy ugyanazt a munkát végezve sokkal jobban lehet élni Amerikában, mint pl. Magyarországon, de ez a mesebeli, bármit megvehetek és megtehetek szintű gazdagság tisztességgel, és minden törvényt vagy szabályt betartva NEM érhető el, tehát a nőnek abban igaza van, hogy mindenki legyen őszinte magával, az életben mire képes/hajlandó és mire nem, ha el akarja érni a célját.
Érdekes film volt. Nem kell valami vérkomoly cuccra számítani, és akkor élvezhető.
2/10
Ravenfefe1 2021 jún. 27. - 18:16:50 2/10
(90/122)
HA ilyen lenne az orosz maffia akkor NEM lenne orosz maffia.
2/10
Abdulah 2021 jún. 14. - 23:18:18 2/10
(89/122)
Nagyon gyenge. Nem értem milyen célból készült ez a film. Ez valami átnevelő céllal készült? Éljenek a hős, szociopata leszbik? Az Orosz maffia meg töketlen buzik gyülekezete akik gyilkolni is elfelejtettek? Húzzuk le az idős embereket mert Oroszlán vagyok.
1/10
tesz-vesz 2021 jún. 06. - 22:55:58 1/10
(88/122)

Nem igazán értem, hogy mi ennek a filmnek a célja, értelme, hogy miért létezi egyáltalán, mi az oka? pedig jól indul a film, tán az első félórában nincs semmi, ami mutatná, hogy milyen hulladék is ez, b-kategóriás csetlésekkel, botlásokkal, stan és pan-akciójelenetekkel. mert ez nem társadalomkritika, mert annak az a lényege, hogy a jó szemszögéből mutatjuk be a társadalom visszáságait. EZ MOTIVÁCIÓS TRÉNING debileknek, mint a korcsolyásfilm margot robbieval, ahol nincs bemutatva a jó oldal, csupán csak a mulatságosnak ferdített bűncselekmény. az élet csupa móka kacagás, mégha meg is nyomorítod a másikat. persze kis nehézségek azért vannak Tonyának a családi kapcsolatokban. Tonya az IGAZI áldozat, hát nem értitek? példaképnek van ábrázolva a proliknak.

Szóval döntsd el, mi akarsz lenni, bárány vagy oroszlán? ragadozó vagy préda? hát ki ne akarna csúcsragadozó lenni? a szánkba van rágba, hogy választani kell! és a tanulatlan ember, ha választás elé kerül, mi mást tehetne, "a tisztességet csak a szegényeknek találták ki a gazdagok" hát nem érted? én amúgy ragadozó és préda helyett parazitát és gazdatestet inkább mondanék.
Összehasonlítva, én nem látok szemetet az utcán a 20. század eleji felvételeken az utcákon se, nem szemeteltek az emberek, olyanok voltak a morális állapotok, nemcsak a tömegtermék miatt nem volt szemetelés és konzumidiotizmus. A 19. században még a munkásoknak is több gerince volt és több tisztesség szorult beléjük, mint ma a büfészakokról kiözönlõ felsõfokú végzettséggel rendelkezõ tömegeknek, sznobok és barbárok mindehol, és ez a film se fog javítani a nyugati társadalmak morális állapotán, azt garantálom, hiába van a legvége,

a hősi halál (akár így is értelmezhetik egyesek)

egy fiatalnak, egy gyereknek nagyon nem tesz jót egy ilyen film. hisz nagyon divatos és menő ez a Pike. a plázacicáknak példaképe! nagyon jól mondta itt lenn a kommentelő társ, "a világ olyan, amilyenné tesszük" és "csak a hullák úsznak az árral".

Peter miatt néztem meg, és ő jól is játszik, mégha humorfaktornak is szánták a törpe maffiafőnök szereplőnek (vagy miért törpe? ezt most komolyan kéne venni? mert a film komolynak szánja), nem tehet róla, hogy direkt idegesítően van megírva történet cseleménye, mert ha fel akarod húzni magad a tömény hülyeségeken, amik a filmben vannak, akkor mindenképp nézd meg a filmet. Direkt fel fognak idegesíteni.

Hihetetlenül irritáló a feminista harcos pszichopatánk, erkölcstelen főszereplőnőnk, aki mint egy szupernő, még az orosz maffiát is lekapcsolja, ha épp úgy dönt! szuverén női döntése! mert minket nem érdekel kinek mi van a lába között, kivéve ha nő az illető. vagy hogy is mondja az elején a férfinak, aki leköpi. főszereplőnk jobbnak érzi magát mégis a férfiaknál. erre van kihegyezve minden, hisz még leszbi is. namost ha elrabolja az anyámat, akkor én még meg is fejeltem volna a pimasz szövege után, pedig én nem vagyok egy agresszív típus. de ezen most ne akadjunk fel, hogy sikerül a gyenge, gerinctelen, nagyarcú nőnek fizikailag megfenyegetnie a férfit, aki nem is láthatja az anyját! C’est la vie, a feminizmusban lehet militáns és agresszív a nő, a férfi soha!

de azt se felejtsük el pl, ha meg akarunk keresni valaki egy hatalmas épületben, akkor sokkoló helyett


érdemes egy-két pofonnal szóra bírni a korrupt delikvenst, meggyőződve arról hogy nem lát minket tanú. akár még pisztolyt is szorthatunk kettesben a fejéhez, hogy legyen megértőbb a céljainkkal, és ha HATÁSOSAN akarjuk megtalálni törpe főnökünk álneves édesanyját, akkor kiütni sokkolóval szigorúan tilos és felesleges a maffia munkatörvénykönyve szerint. egy direkt elírt hülyeség, amin tépi az ember a haját. hát nem lehet vége azonnal a filmnek!
a bíró jó lenne, ha engedélyezné, előírná, hogy az ügyvéd találkozhasson a védencével, hogy aláírhassa a papírjait. esetleg az ügyvéd, bíró is beidézhette volna, nem kell jelen lennie a saját tárgyalásán akárkinek is?! ez mennyire életszerű?!

nem árt túszul ejteni a wonderwoman barátnőjét se, ahelyett hogy összeverik funkció nélkül és felrobbantani akarják haszontalanul és máris mienk lehet a gyémánt és az anyánk is elég gyorsan, nem kell nagy stratégának lenni hozzá. de viszont akkor vége a filmnek "csattanó" vagy "csavar" nélkül idejekorán, tehát megint hülyére kell írni a forgatókönyvet. ezért is adok inkább 1-est a filmnek, és nem 2-est, mert mint forgatókönyv, nem működik. ha nem akar együttműködni, akkor a maffia olyan gaztettekre is képes hogy levágja alapból az egyik ujját a pimasz nőnek, és szépen sorban amíg meg nem állapodnak. vagy egy végtagját, stb.
a doktort is csak úgy kivégzik? fejéhez se tartanak egy pisztolyt, hogy meggyőzzék vonja vissza a szakvéleményét az anyáról, és mondja azt akár a bírónak hogy összekevert két embert, akármi.

de a csavart is elég erőltetettnek érzem, hogy összeáll a két halálos ellenség. megkínozza az anyját a feminista leszbika, aztán a törpének máris nincs kedve bosszút állni? érdekes, de mindenképp nem életszerű. eddig úgy tűnt, hogy nagyon szereti az anyját. még a beosztottját is majdnem kivégezte, hogy nem gyűjtött elég infót, hogy hova került az anyja, mikor taxival érte ment a film elején, eléggé hirtelen haragúnak tűnt.

ilyen az élet na
1/10
tesz-vesz 2021 jún. 06. - 22:36:28 1/10 Előzmény dtibor4
(87/122)
csak a feminista szuperharcos a tökéletes, a maffiózok realistán töketlenek. aha. pike-nak miért nem jutott abból a realizmusból?
1/10
tesz-vesz 2021 jún. 06. - 22:34:32 1/10 Előzmény statham
(86/122)
hogyan és miben látod a fricskát? ha nem ismered a szót, akkor ne használd! EZ MOTIVÁCIÓS TRÉNING debileknek, nem fricska, és nem is társadalom kritika.
1/10
ammok001 2021 jún. 06. - 21:41:19 1/10
(85/122)
Vicckategória...

Ide írd a spoileres tartalmat


A maffiózók olyan életszerűtlenek,hogy rendesen idegesített.Ha lángvágóval megpörkölik mondjuk,egyből minden papírt aláír a csaj,és mindent elmond...Erre elkábítják,de egyből kijózanodik mikor a vízbe esik a kocsival...Ki talál ki ilyet?Atyám...
9/10
rockfordfosgate85 2021 máj. 22. - 09:03:08 9/10
(84/122)
Nem értem miért kapott ez a film ilyen rossz értékelést..? Jó ideje nem láttam ilyen izgalmas, jó filmet. Végig lekötött. Egyedül azért nem 10-es, mert a vége kicsit életszerűtlen volt. Az egekig magasztalt Ponyvaregénytől pl nekem 10x jobban tetszett. Izlések és pofonok. Ráadásul Rosamund Pike az egyik kedvencem, és itt is nagyon jól játszott végig
3/10
Mr. Anderson 2021 ápr. 10. - 22:54:37 3/10
(83/122)
Erős kezdés után folyamatos lejtmenet. A végét már pörgettem.

A tökös amerikai leszbikusok a nyugdíjasok után lenyomják az orosz maffiát is.

Rossz volt látni Tyrion-t ilyen töketlen szerepben. A bírótól meg teljesen kész voltam. Talán az volt a legtöketlenebb. Visszagondolva lehet, hogy 2021-ben tényleg itt tart Amerika, és ez csak egy dokumentumfilm.