Téma: Forma-1

3/10
jani-wan 2015 júl. 05. - 09:38:22 3/10
(16370/17150)
Szujó a kommentátor
10/10
breeder 2015 júl. 05. - 01:08:41 10/10 Előzmény vino-et-veritas
(16369/17150)
Ez a költségkorlátozásos, költségcsökkentõ, stb duma mindig egy jól hangzó (humbuk) szöveg.
Miközben milliárdok mennek el a semmire , nem látunk komoly áttörést a Forma-1ben, ami ránk nézõkre kedvezõ hatással lenne. A pilóták kvalitásai egy dolog, de az istállók között egyelõre annyira nagy különbségek vannak, hogy szerintem ha nem Rosberg vagy Hamilton lenne a Mercedes két pilótája, akkor sem biztos, hogy az ezüstnyilakat bárki meg tudná szorongatni teljesítményben.

Ecclestone nagy politikus lett. Régen nem tudom mennyire volt ilyen, de egy ideje valahogy azt látni, hogy nem hoz jó döntéseket. Vagy lekoptak az igazi szakértõi (akik esetleg régen jó tanácsokkal látták el), vagy a világ változott egy nagyot. Most szinte mindenhol azt látni, hogy a pénz beszél, és csak másodsorban a szakértelem. :S
10/10
breeder 2015 júl. 05. - 00:54:40 10/10
(16368/17150)
Láttátok Hamiltonnak mekkora karórája van? Akkora, mint egy falióra! :DDD

Az idõmérõ:
Ritkán mondok ilyet! Nagyon tré volt.
Se Hamilton sem pedig Rosberg nem tudott jobbat menni a végén.
A Ferrari, Sauber, Lotus, Honda hol volt már megint? :O
1/10
cellasto 2015 júl. 04. - 21:12:57 1/10
(16367/17150)
nem volt meggyõzõ a rapper,rosberg elkaphatja megint,ha résen van!
3/10
jani-wan 2015 júl. 04. - 18:43:22 3/10
(16366/17150)
Hát remélem is, mert nálam már kialakult a feltételes reflex. Meghallom a Szujó hangját és már alszom is.
vino-et-veritas 2015 jún. 29. - 14:48:34
(16365/17150)
Na, ezekre a mondatokra sokan várnak már!

Azt, amit az elején tett az F1-ért ("felhozta" a versenysorozatot), legalább annyira feledteti, amit az utolsó jópár évben mûvel a telhetetlen pénzéhségével (+ennyi idõsen!).


Engem különösebben nem foglalkoztat, hogy Hamilton szénfekete, tejeskávészínû vagy hófehér. Jól vezet és kész.
Rosberg meg egyszerûen gyengébb képességû (és nem ráparancsoltak, hogy hagyja a "feketét"), ennyi. Ugyanígy szívna, ha Vettel vagy Alonso menne a másik kocsival.

Azzal nem értek egyet, hogy csak a 12 hengeres szívómotorokkal lehetne újjáéleszteni a versenyágat.
Nem tudom itt írtam-e, de annak ellenére, hogy a gõzmozdonynak szép hangja van, meg füstöl, meg nosztalgia, meg stb., abban a formában elavult gépezet.

Az, amit a WEC-ben csinálnak már érdekesebb (az is hibrid-technológia). A három vezetõ P1-es csapat eltérõ koncepcióval és technikával megy, de mégis közel egy szinten vannak (jó, a Toyota idén nem annyira). Valami hasonlót miért ne lehetne a F 1-ben is alkalmazni, persze más specifikációval?

Ja és nem kellene állandóam a költségkorlátozásra, meg a "szegény" kiscsapatokra hivatkozni, amikor gyakran logikátlan a versenyhelyszínek sorrendje, amikor folyamatosan törik-zúzzák a karosszériát, amikor a Ferrari csak azért mert a "legtradicionálisabb" csapat, prémiumot kap, mint valami nemesi elõjog szerint, stb. (Ennyi erõvel a Mercedes is kérhetne többet, mert Benz készítette el az elsõ használható autót, ami nélkül Ferrari sem lenne, stb.).
10/10
breeder 2015 jún. 28. - 14:20:36 10/10 Előzmény vino-et-veritas
(16364/17150)
Schwarzi-tól nem lehet túl nagy szakmaiságot elvárni, de azt igazán odamondhatta volna, hogy Hasta la vista Bernie!
Én persze Máté Krisztinát is odatenném, aki egybõl rávágná, hogy Ma a leggyengébb láncszem Bernie volt, így neki kell távoznia a játékból.

Beszélték Szújó Zoliék, hogy a kocsikat már nem lehetne újra betonszaggatóvá tenni (azaz visszatérni a régi V12-es motorgyártáshoz) mert az nagyon költséges lenne, de így meg egyre inkább eltolódik a Forma 1 a bohóckodás irányába, ami sehova sem vezet. Most pl engem az a kérdés nyugtalanít (pedig az orvosom tanácsára mindig beszedem a nyugtatókat), hogy ez a Rosberg még meddig etet minket?! Hamiltont sokat szídják, holott én inkább azt látom, hogy Rosberg alatt is ugyanaz az autó van, és nyivákol, mint egy ügyetlen gólya a háztetõn. Hamilton már szét tetováltatta magát unalmában, Rosberg meg még mindig tanulóvezetõin van. Én ki is tennék a kasznijára egy nagy T-betût. Remélem ennek a Nico gyereknek egyszer lesz egy kis önbizalma. Mert egyelõre csak ahhoz ért, hogy ötnyelven beszéljen. :)
vino-et-veritas 2015 jún. 24. - 08:32:41
(16363/17150)
Erre való mondjuk a verseny utáni sajtókonferencia. Viszont ez az, ami a közönséget nem fogja érdekelni közvetlenül a futam után, a pódiumon.

Az a gond, hogy az a néhány perc, amit a díjkiosztón eltöltenek gyakran kritikán aluli. És pont olyan "szakemberek", mint az említett Berger, meg Fittipaldi, stb. a leggyengébbek, pedig talán tudnának néhány "normális" kérdést is feltenni a versenyzõi múltjuk alapján (vö.: "Felipe, mi úgye öregek vagyunk...").
Persze vannak show-elemek is, mint például tavaly Schwarzenegger, akitõl szakmaiságot úgysem lehet elvárni...
10/10
breeder 2015 jún. 23. - 19:26:47 10/10
(16362/17150)
Ezen az évadon már csak a sós puska segíthet, vagy az, ha a kávésbögrénk szélét bekenjük erõs paprikával. :)
3/10
jani-wan 2015 jún. 23. - 19:18:40 3/10
(16361/17150)
Legközelebb ebéd után iszok egy kávét, mert megint bealudtam, ezen a "roppant izgalmas" futamon.
10/10
breeder 2015 jún. 23. - 18:57:43 10/10
(16360/17150)
Megpróbálnak a nagy box meccsek elõtti és utáni látványos performanszokkal elõrukkolni.
Csak itt a Forma 1-ben illene kicsit komolyabban viselkedni.
Itt egyáltalán nem áll jól a versenyzõknek a röhögcsélés.
Ha meg ezt Hamilton miatt teszik, akkor Lajos jobb ha elmegy boxolónak. Eccleston meg promóternek. :o)

A gumihõmérséklet igenis fontos kérdés.
És ha már ez a kérdés szóba került, akkor legalább annyira fontos, mint a boxban a versenyzõk ütésállósága.
Röviden összefoglalva, szívesebben hallgatok szakmai véleményeket, mint általános, a nézõ által is világosan megállapítható monológokat. Például, mennyivel jobban hangzik az egy versenyzõ szájából hogy "azért nem tudtam ma megszerezni a 2. helyet, mert a fékkopásra kellett koncentrálnom", vagy mert a kettes kanyarban nehezebben mozgott alattam az autó, mint hogy elröhögik a kérdésre adott választ. A másik meg, hogy korábbi versenyzõkhöz képest, lehet hogy szakértõkkel kellene kérdéseket feltetetni, akik objektívek, és a mi látáskörünket tágítják és nem szûkítik.
Ez persze privát vélemény, ha valaki nem ért velem egyet, természetesen azt is elfogadom. :)
vino-et-veritas 2015 jún. 23. - 15:21:38
(16359/17150)
Akár arról is beszélhetnének.
Nem valószínû, hogy jobban érdekelné a közönséget...

Illetve van értelme! Mert mi is errõl "beszélünk" most!
Blindmouse 2015 jún. 23. - 15:08:51
(16358/17150)
Miért? gumihõmérséklet adatokat kellene ott fenn elemezniük, vagy állni mint pöcs a lakodalomban? kell egy kis szórakoztató trécselés a közönségnek, ennyi.
vino-et-veritas 2015 jún. 23. - 12:14:31
(16357/17150)
Hát a díjátadón Berger kb. azt a formát hozta, mint Fittipaldi a tavalyi Brazil GP után.

Mi szükség van erre a cirkuszra. A legtöbb esetben van 3-4 idételn kérdés, meg hasonló válasz. Többre úgysincs idõ (szerencsére), a kérdezõk meg legtöbbször eleve alkalmatlanok a feladatra.
Ez közönségcsalogató lenne?
10/10
breeder 2015 jún. 22. - 23:35:26 10/10
(16356/17150)
Ez a futam sem volt egy nagy durr.
Alonso és a Honda megint sehol, Vettel-ék is csak alibiztek.
Hát nem tudom, de ha ez így folytatódik, akkor (izgalmak és versenyzés szempontjából) tényleg nagyon unalmas futamokat várhatunk a szezon további részében.

A másik meg, hogy a díjátadón, amikor megkapták Rózsiék a görbe hullahopp karikát (azaz a pálya ív vonalát követõ trófeát), a következõ jutott az eszembe: Rosberg már annyit volt második, hogy szinte sokként érte, hogy elsõ lett. :)
xdm 2015 jún. 22. - 12:49:56
(16355/17150)
ez egyre gyatrább
1/10
cellasto 2015 jún. 22. - 11:25:20 1/10
(16354/17150)
azért ez adhat valami pluszt rosvergnek azért
nem mintha látnám rajta,hogy benne van egy vb-cím,de legalább harcolhatna ugyanígy,vagy mint az elõzõ futamon :)
vino-et-veritas 2015 jún. 22. - 09:49:59 Előzmény cellasto
(16353/17150)
Ez nem Hamilton pályája. A pole is csak egy villanás volt, elõtte az edzéseken is sokkal gyengébben ment és tavaly is. Most kissé szorosabb a pontverseny, de még messze a vége és a többi pályán általában nem Rosbergnek áll a zászló. Lehet, hogy nem is kellene nekik annyira rohanni a továbbfejlesztett motorral (nem biztos, hogy versenyképesebb lesz, lásd Ferrari), ezzel is verik a mezõnyt.

Massa jó, hogy bejött harmadiknak. Így legalább kicsit változatosabb a "sorminta" (Mercedes-Ferrari-Williams).

A Ferrari kezd megint megrekedni vagy lefelé csúszni, ahogy az évek óta a féltávnál már lenni szokott. Ismét eljutnak oda, hogy el kell kezdeni fejleszteni a jövõ évi kocsit, így az ideire már nem fordítanak annyit (pedig erõforrásaik vannak bõven, sõt) - és jön a "majd jövõre" szöveg...
Így a Williams-nak már komolyabb esélye lehet késõbb, fõleg, ha beválik majd a fejlesztett Mercedes-motor is.
Amúgy egy versenyzõvel nem lehet túl sokat kezdeni. Kimi pedig egyre jobban elsüllyed (mûszaki, taktikai és vezetõi hibák, balesetek). Kicsit kezd a régebbi McLaren-es idõszakára emlékeztetni, csak akkor legalább az élen harcolt.

Ha a FI fejlesztései bejönnének (+újabb erõforrás), sokat dobna a versenyeken a középmezõnyben (a pilóták láthatóan egészen jók, Hülkenberg önbizalma is nagyobb Le Mans miatt), ha már az élen nincs elég izgalom.

Maldonado egészen magára talált. Grosjean viszont újra katasztrófa.

A Sauber és TR néha villant, azután eltûnik. Pedig az év eleje egészen jól indult mind a két alakulatnak.

A RB és fõleg a McLaren lassan menthetetlen. A RB-Renault együttmûködés szép lassan kimúlik, de nemigen van más. Hozzátéve, hogy elképzelhetõ az is, hogy maga a kocsi sincs teljesen "jól" megtervezve.
A Honda meg egyszerûen sehol sincs. Náluk úgy tudni, hogy a hibrid-rendszer okozza a gondot. Hát, akkor a japán mérnökök tavaly nem sok titkot lestek el a Mercedes rendszerérõl, pedig már egész évben ott voltak a McLaren-nél...
1/10
cellasto 2015 jún. 22. - 00:47:18 1/10
(16352/17150)
rosberg végre mutatott valamit!
versenykörülmények közt elõzte meg a majmot végre:)
legalább nem.egyoldalú a meccs
csak nem tudom,miért nem elõbb eszmélt fel...
1/10
cellasto 2015 jún. 08. - 10:51:18 1/10
(16351/17150)
massa elsõ elõzése (ericsson) durva volt azért :D
egyébként rosbergnek mindig így kéne mennie,ha a majom mögött van és akkor nem ez lenne a vb-állás -.-