Téma: Forma-1

1/10
cellasto 2015 máj. 25. - 12:39:31 1/10
(16330/17150)
most olvasom,hogy verstappent pedig megbüntették..
pedig grosjean azzal a hirtelen fékezéssel nem sok esélyt adott rá,hogy kikerülje..
de lehet én láttam rosszul :)
1/10
cellasto 2015 máj. 25. - 12:35:58 1/10
(16329/17150)
"A futam után Nico Rosberg örült ugyan a gyõzelmének, de többször is méltatta Hamilton teljesítményét, aki szerinte „egyetlen hibát sem vétett.” Rosberg azt állította, együtt érez a csapattársával, aki a hétvégén jobb munkát végzett nála. Elismerte azt is, hogy meglepõdött, amikor Hamilton kiállt elõle, és hirtelen a tükörben látta csatázni Vettellel a bokszból visszatérõ Mercedest.
Rosberg még a kiállás után is Hamilton gyõzelmét várta

„Azt kérdeztem, hogy mi a fene történik itt?” – mondta a Sky Sportsnak. „Abban a pillanatban biztos voltam benne, hogy Lewis még így is nyerni fog, mert a gumik jéghidegek voltak, olyan hõmérsékleteket mondtak nekem a rádión, amilyeneket még az életben nem hallottam” – magyarázta a feldobott német, aki elárulta, a csapat egyik részénél a gyõzelem ellenére is nagyon rossz a hangulat."
1/10
cellasto 2015 máj. 25. - 11:29:44 1/10
(16328/17150)
a sok fölényes lenézõ gesztus után,amit rosberg kapott az utolsó idõkben a csapattársától,szerintem nem meglepõ,hogy ilyen reakciója volt a"gyõzelme"után
egyébként ez vízválasztó lehet,mint a tavalyi ütközésük
azután rosberg csúszott le látványosan,most majd kiderül mi fog történni :)
blacknet 2015 máj. 25. - 11:23:18
(16327/17150)
Hát Monza versenypálya, és igazi versenypálya, nem Tielke-féle rémálom, nem is vitás, hogy az F1-ben mindig helye kellene, hogy legyen. Komoly szégyen, hogy most nem így van. Majd észbe kapnak az illetékesek egyszer, lehet, Ecclestone visszavonulása kell ehhez, de elõbb-utóbb visszaveszik a naptárba.
blacknet 2015 máj. 25. - 11:19:29
(16326/17150)
Tegnapi versenyrõl:
Rosberg azért tehetett volna látványos gesztusokat tegnap, miután így, ilyen körülmények között nyerte meg a versenyt. Az, hogy az interjúban megemlíti, nem elég, emberi lett volna pár szót a kamerák elõtt váltania Hamiltonnal. Az persze nem könnyíti meg a dolgát, hogy a brit ilyen mimóza módon reagálja le a valóban számára hátrányos kimenetelt, de azt már megszokhattuk, hogy Hamilton mindig látványosan és gyerekesen túljátssza az érzelmeit.
A csapat persze most nyilván jön neki eggyel, pont Monte Carloban mit aggódnak a gumikopás és az elõzési lehetõségek miatt a vége elõtt tíz körrel, egy trabanttal maga mögött tudta volna tartani a mezõnyt. Nagyon buta döntés volt, ez nem is vitás.
1/10
cellasto 2015 máj. 25. - 11:14:24 1/10
(16325/17150)
monacoban csak annyi izgalom és látvány van,ha valaki odacsapja magát a falhoz.
különben nulla elõzés,max a lekõrözések.
tényleg nem rossz pálya,meg azért nagy tudást igényel abban a"csõben"versenyezni,de monza azért klasszisokkal élvezhetõbb a nézõ számára.
blacknet 2015 máj. 25. - 11:09:55 Előzmény cellasto
(16324/17150)
Monacónak ráadásul még a gigasok rendezési jogdíjat se kell fizetni érte, mint minden más helyszínnek. Ez inkább elgondolkodtató, pedig ott aztán volna mibõl...

Amúgy Monaco, mint hagyomány, önmagában szerintem elférne. A gond ott van, hogy míg itt már régóta unalmas futamok vannak, még az F1 jobb idõszakaiban is, mostmár a többi helyszín is csak egyforma körözgetésekbõl áll. Amíg a szezon többi futama izgalmas volt, kompenzálta ezt, addig elfért a naptárban, csak mostmár annyira ritka az igazán jó verseny, hogy jogosan kapja Monaco is a köpéseket.
1/10
cellasto 2015 máj. 25. - 09:55:28 1/10
(16323/17150)
egyébként van igazság abban,amit írsz
monzát kimeszelték,ezt a fos pályát meg bent tartják...
látszik,hogy vagy mi,vagy börni nem ért az üzlethez :)
blacknet 2015 máj. 24. - 22:33:06
(16322/17150)
Mielõtt szereptévesztésed tovább folytatódna: nekem nincs semmilyen meggyõzõdésem, hogy bárkit is elõnyben részesítene a csapat a másik kárára. Jani-wan és te viszont ezt hinted már egy ideje, ezért használtam a "vallásos" kifejezést.
Azt egyébként hol jegyzik, hogy már háromszor nyert itt valaki? Milyen súlya van, értéke van ennek? Vesd már össze, hogy megérné-e ezért ez a hacacáré?
10/10
ceia 2015 máj. 24. - 22:21:17 10/10
(16321/17150)
Nem vagyok vallásos. Ha te nem látsz a szemedtõl, vagy nem tudod feldolgozni és helyesen kiértékelni a látottakat, az a te bajod. Ha elhiszed hogy ilyen látszólag ostoba döntést hoztak vérprofik, nem is sejtve, hogy ebbõl Hamilton rosszul fog kijönni, akkor nagyon naív vagy. Mégegyszer leírom: Rosberg így zsinórban háromszoros futamgyõztes lett Monacoban! Ezzel elérte, vagy megdöntötte mit tudom én, valakinek a rekordját. Ez nem kis dolog, blabla. De gondolom neked ez a körülmény sem gyanús egy cseppet sem.
10/10
ceia 2015 máj. 24. - 22:13:07 10/10
(16320/17150)
Neked van furcsa logikád: Miért akarná a Mercedes Hamiltont elsõ pilótának, amikor õ érkezett oda késõbb (Rosberg kezdettõl ott volt) ráadásul Rosberg német, Hamilton meg angol és fekete?? Hol itt a logika? Mi alapján látod te úgy, hogy Hamiltont még a széltõl is óvják? Példa? Miért akarnák hogy õ vigyorogjon Rosberg HELYETT, hogy-hogy helyette talán ki van bérelve neki az elsõ hely? Nem a jobbnak kéne mindig gyõznie? Ha neked úgy is megfelel, hogy a favoritod csupán a csapat segítségével gyõz, nem a tehetségével, lelked rajta.
Én azt mondom, gyõzzön a jobb. Ha az Rosberg, akkor õ, azzal semmi bajom. De játsszunk tisztán.
offtopic
blacknet 2015 máj. 24. - 22:04:07
(16319/17150)
Titeket össze kéne zárni egy szobába, aztán hagyni, hadd essetek egymásnak, az évszázad showmûsora lenne belõle. Két összeesküvés-elmélet hívõ, ész nélkül, és ellentétes neggyõzõdéssel. Tuti recept, a vallásos emberek a legviccesebbek, már szólóban is, de egymás ellen verhetetlen lenne.
1/10
offtopic
cellasto 2015 máj. 24. - 21:59:46 1/10
(16318/17150)
ajánlom ezt a filmet az ostoba teóriák megálmodóinak :D

http://www.port.hu/osszeeskuves-elmelet_conspiracy_theory/pls/w/films.film_page?i_film_id=1947
10/10
ceia 2015 máj. 24. - 21:56:32 10/10
(16317/17150)
Na persze, egy csupa profiból álló forma 1-es csapatban elhibáznak egy egyszerû döntést.. Ilyenre hivatkoznak, hogy "azt hittük" - hol volt a telemetria, a GPS, meg minden? Mit hittek, hogy utána simán leelõzi õket, vagy hogy még eléjük ér vissza?? Engem ne nézzenek madárnak! Még ha leesett is a gumik hõmérséklete, onnan már be tudta volna hozni - könnyebben, mint hogy visszaérjen eléjük. Vagy maximum Rosberg leelõzi, és ha Vettel is, hát akkor legalább versenyben történik. Ekkora hülye nem lehet senki ott, ez egyértelmûen azért volt, hogy Rosberg legyen az elsõ.
Ezzel nem csak a csapaton belül követtek el hibát, de az egész F1-re nézve is gáz, hogy ilyen megtörténhet, ezzel ártottak a sportág megítélésének is! Remélem, lesz olyan nagykutya, (pl. Eccleston) aki el fog beszélgetni a Mercedes csapatfõnökével, hogy mégis mit csinálnak! Ha mással történt volna, most ugyanúgy ki lennék akadva, ha Rosberggel, akkor is. Ezt egyikük sem érdemli. Ha így folytatják, nem lesz meg az a 3 év..
blacknet 2015 máj. 24. - 21:52:24
(16316/17150)
Már megint elragadtak az indulataid, látszik, hogy rég diskuráltunk, és elfelejtetted a leckét.
Nekem egyébként nem voltak ostoba elméleteim, a tiédre indult el a vita.
Szóval elk*rták, ennyi a hozzáfûznivalód? Minden eszközt bevetnek, hogy Hamilton vigyoroghasson Rosberg helyett, és csak így egyszerûen elk*rják...direkt kockáztatnak egy ilyen pofonegyszerû helyzetben, és azt nem Rosberggel, hanem Hamiltonnal próbálják ki, miközben õt akarják még a széltõl is óvni. Furcsa egy logika, dehát a világrended nem borulhat, a mások igazát elismerni meg még nem tanítottak meg....
3/10
jani-wan 2015 máj. 24. - 21:15:31 3/10
(16315/17150)
Egyszerûen.
Elk*rták. Nem kicsit, nagyon. Hamiltonnak kellett volna nyernie. Pont.
Nem értem mit kell ezen kérdezgetni? Akinek van szeme és agya az látta és tudja. Pont.
A te ostoba elméletedet meg felesleges belekavarni. Menj hazudozni máshová. Nem fabrikáltam én semmit. A saját agytorzulásod okozza hogy mást látsz mint ami van.
blacknet 2015 máj. 24. - 18:44:42
(16314/17150)
Na, most ceia kapott újabb nitrót, hogy hülyeségeket fabrikáljon...de kérdezem janiwan komát is, ezt most hogyan tudja beilleszteni az általa összeálmodott világrendbe?
1/10
cellasto 2015 máj. 24. - 17:50:59 1/10
(16313/17150)
az összeesküvés elméletet gyártók figyelmébe:

ha nincs safety car,akkor hogy hozták volna be rosberget az élre??? :D

simán eltaktikázta ezt a merci,ez van :)

és még mindig vezet 10 ponttal a "brit"

olvasnivaló:

http://www.telesport.hu/2015/05/24/mercedes-mi-szurtuk-el-hamilton-versenyet/
1/10
cellasto 2015 máj. 24. - 17:42:14 1/10
(16312/17150)
hehehehe!

nagy volt az emberszabású és csapata taktikája :D
ez a virtuális sc rendesen bekavart,mert közben bejött a rendes sc :))
10/10
ceia 2015 máj. 24. - 17:21:32 10/10
(16311/17150)
Én ma is szeretem Monacot, mert szép és érdekes. Igaz, ez nem az elõzgetésrõl szól, de azért az sincs kizárva, és gyakran történnek koccanások is. Szerintem kell, elfér a többi között. De ami ma történt, az szégyen a Mercedes csapatra és Monaco ezentúl emiatt is emlékezetes lesz. Érdemes így hajtani, küzdeni a Mercedesnél Rosberg mellett?? Én Hamilton helyében már a tavalyi év miatt is otthagytam volna õket, bár inkább õ került volna a Ferrarihoz.. De remélem, azon a bizonyos elbeszélgetésen megmondja nekik, hogy mégegy ilyen, és viszontlátásra.. Nem csak elvették tõle az elsõ helyet hanem a harmadik helyre került, (a WB pont elõnye így pont megfelezõdött Rosberggel szemben!) és még egy "apróság", megalázták az egész világ elõtt. Rosberg meg boldog egy ilyen "gyõzelem" miatt?? Na ez jól jellemzi õt. Ha lenne gerince, nem örülne neki. Egy igazi sportember nem így akar gyõzni, ezt nem tekintené gyõzelemnek, hiszen csak kivették elõle a riválisát, nem õ érte el az eredményt. Ha valaki nem is kedveli Hamiltont, el kell ismernie, hogy ez aljas dolog volt. Rosberg gyõzze le fairplayben, versenyben, azzal semmi bajom, gyõzzön a jobb.
ÉN Hamilton helyében azonnal kilépnék ezek után, kerül amibe kerül (attól még nem menne tönkre) de ha érthetõ okból nem akar annyi pénzt veszíteni, akkor az idény után. Aztán vagy másik csapatnál folytatni, vagy otthagyni az egészet és elmenni más autós sporthoz. Még ezek után is köszöni a csapatnak, meg együtt gyõzünk, együtt veszítünk.. Õ ilyen lojális, és hozza a 100%-ot, a csapat meg így köszöni meg? Tették ezt annak ellenére, hogy ha nem hozzák ki, elsõ és második dobogó lett volna, így meg elsõ és harmadik. Azt meg ne momdják már, hogy "rossz" döntés volt! A rossz döntés olyan, hogy elszámolnak valamit, de mit lehetett elszámolni ezen? Attól biztos nem féltek, hogy Vettel kimegy, és az új gumikkal leelõzi mendkettõjüket. Még a harmadik hely sem lett volna biztos neki, nemhogy elõzzön.. Talán másik pályán, de itt semmiképpen. Egyrészt jó a Mercedes még azzal a gumival is, másrészt Rosberget és Hamiltont nem olyan könnyû ám elõzni.
Rosberg a hercegségben nevelkedett, meg így elérte azt a három gyõzelmes rekordot, errõl volt szó. SZÉGYEN.
Amikor Lewist megkérdezték, hogy érzi magát emiatt, õ ezt mondta: "A következõ évben majd én nyerek." Ilyen egy sportember!