Téma: Forrest Gump

Brambilla 2006 aug. 26. - 22:39:15
(40/1020)
Abban igazad van, hogy egyre több az olyan film, aminek nem happyend a vége, de a legtöbbnél már a legelején tudni, hogy na ez meg fog halni és általában azért hagynak valami jó dolgot is a film végére. Ott van pl az Armageddon (szerintem nem emlékezetes film), ahol meghal Bruce Willis, de elõtte még eljátsza a nagy hõst és megmenti a Földet, tehát ujjongjon mindenki, aki él. A Forrest Gump tök más, mindenki kezd örülni, hogy Jenny végre visszamegy hozzá és nem csak az emlékeket kell mesélnie egy padon, de a csaj meghal és ez a jelenkor filmjei közt is váratlan forulat, meg a sír elõtti sírós monológ után azt hiszem senki se kezd el azon gondolkozni milyen jól érzi magát a nagy Forrest a kicsivel. A mostani filmek közül talán csak a Millió dolláros babyben van ilyen fordulat, amikor a csajszi kitöri a nyakát, kapott is a film jónéhány Oscart!
Omachel 2006 aug. 26. - 07:53:23 Előzmény lola1
(39/1020)

Hát nem is tudom, ha ezt a film bemutatásának évében jelented ki, gondolkodás nélkül azt mondom, hogy igazad van... A kilencvenes évek közepére tudniillik szinte már sztereotípiává vált az, hogy egy ilyen típusú amerikai filmnek vidáman, happy end-del végzõdnie...

Nem volt ez mindig így, de úgy a nyolcvanas évek második fele és a kilencvenes évek közepe között ez erõsen megszokott dolog volt... Talán ezért is hatott abban az idõben ez olyan külünlegesen ez a befejezés. És talán ezért is lehetett olyan sikeres a maga idejében ez a film...

Az azóta eltelt tizenegynéhány évben azonban azért változott egy és más, így azt kell mondanom, hogy a kijelentésed igazságtartalma ma már messze nem száz százalékos...
666 2006 aug. 23. - 17:47:05 Előzmény lola1
(38/1020)
Ezek szerint nem sok amerika filmet láttál...
mollo888 2006 aug. 18. - 10:52:19
(37/1020)
piszok jó film.
lola1 2006 aug. 18. - 10:47:55 Előzmény Omachel
(36/1020)
igazad van, rosszul fogalmaztam omachel! Forrest pl.:nagyon jó pingpong-ból...stb. de a többibõl kicsit gyenge. nem olvastam a félkegyelmû c. mûvet, de szerintem attól hogy ez amerikai film nagyon is reális lett a vége. összejöttek a végén, de meghalt a csaj! az lett volna amerikai ha Jenny hirtelen meggyógyul...
8/10
Newcastle United 2006 aug. 13. - 21:55:54 8/10
(35/1020)
Ez a mindent meghatároznak a francia realizmusra jellemzõ inkább. Az orosz realizmus pont a lélektani mélysége miatt csodálatos. Na de ez már itt off.:)
8/10
Newcastle United 2006 aug. 13. - 21:53:44 8/10
(34/1020)
Nem kimondottan a filmekre értettem az összehasonlítást, hanem úgy általánosságban. Az amerikai és az orosz lélek egészen más, ebben szerepet játszik azért a történelem is.
De azt azért még halkan megjegyezném, hogy amit Hollywoodban csinálnak egyesek az ugye nem biztos, hogy jól tükrözi az amerikai lelkületet.
Brambilla 2006 aug. 13. - 21:36:31
(33/1020)
Általában én is jobban szeretem az orosz ábrázolásmódot, pontosan az õszintesége miatt, de a Forrest Gumpban jobb, hogy szépítgettek egy kicsit. Jobban érzõdnek az ellentétek és szabadabban hagyja az embert elgondolkoztatni a dolgokon, mert az alap ugyanaz, de kicsit mindenkiben másabb érzéseket kelt a film. Ha viszont egy orosz realista regényt olvasol mindent meghatároznak
Omachel 2006 aug. 09. - 22:50:53
(32/1020)

Ne haragudj, bizonyára félreérthetõ voltam, általában nem szoktam túlfogalmazni vagy részletezgetni a dolgokat, nagyon tömör és száraz is tudok lenni, és ez gyakran félreértésekhez szokott vezetni...

Az orosz népre azt tudom mondani, mint bármelyik másikra: rettentõ sokszínû, sõt etnikailag is nagyon színes... Vannak benne közönséges Gavrilla Ardalionovicsok, "aljas" Lebegyevek, félelmetes Nasztazja Filipovnák, aljas ganéj Tockijok, gyilkos és öngyilkos hajlamú Rogozsinok, anekdotázó kedves öreg Ivolgin tábornokok, szeszélyes Aglaja Ivanovnák, jólelkû és jószívû Jepancsina tábornoknék, szívélyes Jepancsin tábornokok és ott vannak köztük napjaink Miskin hercegei: félkegyelmûi is... (Õk mind a Félkegyelmû hõsei...)

No, késõ van, nincs idõm többet lirázgatni...
Még csak annyit, hogy gondold át azért, mielõtt ilyen mérges és felháborodott hangú üzenetet írsz, hátha csak félreértésen alapul az egész...

Na, good night for everybody...
Omachel 2006 aug. 09. - 22:39:24
(31/1020)

Ezt nem tudtam volna szebben, precízebben, tömörebben és tökéletesebben megfogalmazni...
Pontosan errõl beszéltem...

Egyébként az orosz ábrázolásmód nekem is sokkal jobban tetszik, sokkal mélyebb, hisz az orosz lélek is sokkal mélyebb és túlcsordulóbb mint a sekélyes amerikai...

A Félkegyelmû több mint illúzióromboló, akárcsak az orosz valóság volt a tizenkilencedik század vége felé (jobb azóta sem lett)... De az orosz lélek sokszínû szépségét olyan érzékletesen tárja az ember elé, hogy az félelmetesen katartikus...

A Forrest Gump más valóságban gyökeredzik, ami már más ábrázolásmódot kíván... Ez a film nyilván nem olyan mély és gazdag, mint egy Dosztojevszkij-regény, sõt, azért nem mondható éppen kifejezetten realistának sem, de ettõl függetlenül azért nagy élmény, és jó újra és újra megnézni (ez aztán tipikusan az a fajta)...

Természetesen, ha döntenem kéne, hogy melyik mutatja be érzékletesebben egy ilyen jellegû személyiség belsõ vívódásait és melyik nagyobb alkotás a maga nemében, akkor egyértelmûen a Félkegyelmû bizonyulna a jobbnak, de ez talán nem is meglepõ...
punky_olgeeee 2006 aug. 09. - 19:34:38
(30/1020)
Newcastle United amit írtál õszinte és szép volt, és most érzem valóban, hogy félreértettem...
Ezért sajnálom, hogy vitatkoztam:)
további jó estét!
x-tro 2006 aug. 09. - 17:44:11
(29/1020)
hajrá...:))
8/10
Newcastle United 2006 aug. 09. - 13:32:13 8/10
(28/1020)
Nem érted, még fiatal vagy. Ha olvastál volna Dosztojevszkijt vagy orosz realizmust, akkor tudnád mirõl van szó. Nem az oroszok az illúziórombolóak, hanem az a világ, ami a Félkegyelmûben vagy más orosz realista mûvekben le vannak írva kitûnõen.
A Forrest Gump pedig azért "szép", mert az amerikaiak nem szeretik az illúzóromboló dolgokat, még akkor sem, ha a dolgok valóban azok, ezért kell nekik szépítgetni, színezgetni a történeteket.
Szóval nem az orosz a rossz és az amerikai a jó, hanem a két ábrázolásmódról beszélünk.
Személy szerint hozzám közelebb áll az orosz ábrázolás, mert sokkal õszintébb.
punky_olgeeee 2006 aug. 09. - 12:49:07
(27/1020)
Senki nem fogja fel mirõl beszélek?:D
Hogy lehettek ennyire együgyüek???:D
Figy, azt mondtam, hogy õ azt mondta hasonlít rá de az illúzióromboló mert orosz, ellentétben a forrest gump szép szép mert amerikai... :\
felfogtad??? erre én mondtam hogy ez elõítélet az oroszokkal szemben, elhisezm hogy az illúzióromboló, nem ovlastam, õ igen, ha õ mondja lehet , hogy télleg az, de õ szerinte azért illúzióromboló mert OROSZ, és én erre vagyok felháborodva!!!! mindenki felfogta??? elõre is gratulálok akkor!!!
8/10
Newcastle United 2006 aug. 09. - 10:00:56 8/10
(26/1020)
Olvasd el a Félkegyelmût, aztán lehet rájösz mirõl beszéltek neked itt a többiek.
punky_olgeeee 2006 aug. 08. - 20:28:13
(25/1020)
Te értettél félre x-tro, ezzel nem azt akartam mondani, hogy nem jó ez a film, nagyon tetszett, bár ahogy õ fogalmazta az a film illúzióromboló(mert oroszországban játszódik) a másik meg szép mert amcsi film, és ez elõítélet, azért mert orosz egy film nem lehetnek jók azok a filmek, lehet nem a megfelelõt nézted meg, mint minden országban vannak jó és rossz filmek, ennek megfelelõen amerikai filmek is nagyon szépek, de az oroszok is csodálatos filmek... és mondjak még valamit? mikor törökorszégban nyaraltam rengeteg orosz volt ott, és észrevehetõen az oroszok nagyon rendesek, nincsenek 2oldalú gondolatai és ellenszenves megjegyzései mint a magyaroknál, de persze nem minden ember ugyanolyan, vannak kivételek mint itt magyarországon is, persze egy ami néha egy kicsit idegesítõ az oroszokban, hogy sznobok:P:D
nade teljesen eltértünk illetve eltértem a tárgytól, és még valamit x-tro, persze hogy büszke vagyok rá(talán szégyellnem kéne?), az, hogy tudok oroszul rengeteg új lehetõséget ad nekem (igaz még fiatal vagyok...) megkell hagyni hogy állás terén ez jó, persze tanulok még angolt és németet. és mi az, hogy nem tudok magyarul? esetleg helytelen? vagy csak te nem értetted mire céloztam...? szerintem az utóbbi, és az, hogy "nem tudok magyarul" nem engedélyezi, hogy ide írjak??? vagy ha szerinted nem tudok magyarul akkor felõlem írhatok oroszul vagy angolul, de nem hiszem, hogy ez elõnyeidre válna...
x-tro 2006 aug. 08. - 17:06:23
(24/1020)
Szép, szép, hogy büszke vagy orosz gyökereidre, de nem ártana magyarul is megtanulnod, már ha magyar nyelvû fórumba írkálsz. Omachelt tökéletesen félreértetted, pedig egyáltalán nem fogalmazott félreérthetõen, ráadásul ugyanúgy vélekedik a filmrõl, mint te. NEM mellesleg jó a film... (Bár a szentimentalizmus ellen beoltottak most biztos sikoltoznak..:)
punky_olgeeee 2006 aug. 08. - 14:41:43 Előzmény Omachel
(23/1020)
Hát te nagyon hülye vagy... Már elnézést, de hogy lehet ilyen lehamarkodott kijelentést mondani, hogy illúzióromboló azért mert orosz a film, ezt a marhaságot, ja és persze az amerikaiak milyen jók stb stb... hát ez elõítélet az oroszokkal szemben, anyukám orosz származású és én félorosz vgayok, rengeteg orosz filmet néztem meg, és az orosz mesék, ha egyet látnál elbõgnád magad, ezzel ellentétben viszont az amerikai mesék az igazi illúzióromboló mesék... csak ennyit akartam...
mellesleg ez a Tom Hanks film csodálatos
10/10
F.Torres 2006 júl. 30. - 16:22:32 10/10
(22/1020)
köcce
szisz 2006 júl. 29. - 17:32:37 Előzmény F.Torres
(21/1020)
Forrest és Jenny összeházasodnak, az esküvõre Dan hadnagy is eljön, immár mûlábbal és egy koreai?? feleséggel. Az esküvõ után Jenny meghal, és Forrest egyedül neveli fel a kisfiukat. Leromboltatja Jenny apjának a házát, és örül, mert a fia nem olyan hülye mint õ. Aztán azzal végzõdik, hogy a kisfia felszáll az iskolabuszra és az a toll megint elkezd repkedni.