offtopic
blacknet 2015 márc. 08. - 19:59:02
(45/85)
A békülékenység jegyében, mert ez vacsora közben jutott eszembe, mostanában a "Drót" sorozat nevettetett meg. Elsõ évadnál járok, ötödik vagy hatodik részben egy két perces jelenet, bûntény helyszínén nyomokat keresnek, és találnak, közben különféle hangsúlyokkal folyamatosan a "bazdki" kifejezést ismételgetik (legalábbis a szinkronos változatban). Nem magasröptû, nem altesti, nem kell hozzá különösebb fantázia, mégis mûködik, mégis vicces.
7/10
Irgum76 2015 márc. 08. - 19:37:37 7/10
(44/85)
"Én a tieidre nem fogok rákérdezni, a förtelmessel már épp eléggé leszerepeltél."
pedig megdöbbentõ vannak átfedések pl Office, Shop-stop és úgy általában Kevin Smith világa és Woody Allen nálam is kedvencek
hûûû egy ilyen primitív baromnak ezek is tetszhetnek?

viszont én legalább olyan ellenszenvvel, elõítélettel vagyok azok ellen aki a Borat-ot kedvelik mint te ez ellen a könnyed kis vígjáték ellen
blacknet 2015 márc. 08. - 19:28:22
(43/85)
Na látod, ez már egy érv. Fejlõdõképes vagy.
Az Oscarral szemben valóban megjelent egy sznob távolságtartás, ez nyilván áthúz a pontszámaiba is. Stallone kapcsán megjelent a ripacskodás vádja, de akik így minõsítik, nem látták az eredetit, ahol Funes nagyságrendekkel paprikásabb ripacs.

Nem hiszem, hogy ez vhs-nosztalgia, meg a "régen minden jobb volt" életérzés. Egyrészt régen tényleg jobb volt, itt ezt most tényszerûen nyilván nem fogom kifejteni, másrészt akkor lássunk néhány közelebbit: Office és Így jártam anyátokkal a sorozatok között, Shop-stop és úgy általában Kevin Smith világa, Borat társadalomkritikája....de ja, ez jobban megizzasztott, mint a teljes kollekcióban kutakodni. A mennyiségi visszaesés pedig a minõségi tünete.

Én a tieidre nem fogok rákérdezni, a förtelmessel már épp eléggé leszerepeltél.
7/10
Irgum76 2015 márc. 08. - 18:58:12 7/10 Előzmény blacknet
(42/85)
"engem kicsit untat, mert lassan alázásba csapok át, bár nem áll szándékomban, de ezt adja ki a kettõnk közötti különbség"

a különbséget én is érzem de az óriási intellektusod és mûértõ fölényed valahogy nem jön át
lehet azért mert egy tuskó vagyok de szerintem inkább azért mert baromi nagy arcod van a korlátozott kis agyadhoz képest...
7/10
Irgum76 2015 márc. 08. - 18:50:16 7/10 Előzmény blacknet
(41/85)
Imdb 6,4, még csak-csak, de rotten tomatoes 35%. Mirõl beszélünk? Ez egy sz*r.

"aztán filmnek ott van még a nagy klasszikus Oscar (Sly-verzió)" imdb: 6.3 rotten tomatoes: 13%
ha jól emlékszem elõkelõ helyet foglal el minden idõk legrosszabb filmjei listáján

ha jól látom leragadtál a VHS korszaknál és azon nosztalgiázol
ez nem baj csak az akkori kommerszet magasztalod klasszikussá
a mostani kommerszet pedig leszarozod mert más mint 86-ban
blacknet 2015 márc. 08. - 18:10:30
(40/85)
Imdb 6,4, még csak-csak, de rotten tomatoes 35%. Mirõl beszélünk? Ez egy szar.

Kicsit kezd komikussá válni ez a vagdalkozás a részedrõl, viccesebb lesz, mint maga a film, azt persze nem nehéz túllicitálni. Viszont rajtad röhögnek, nem érted, de ha jól esik neked...engem kicsit untat, mert lassan alázásba csapok át, bár nem áll szándékomban, de ezt adja ki a kettõnk közötti különbség. Szóval ha legközelebb nemcsak odavetsz egy mondatot, hogy a szövegértésem így meg úgy, hanem alá is támasztod, azzal magadon segítenél.

Louis de Funes, Bud Spencer mondjuk a mûfaj klasszikusai, cincált filmünk meg sosem lesz az. Na, ez most egy objektív megállapítás volt, de ha kifejezetten engem kérdezel, akkor épp a napokban írtam egy Woody Allen filmhez (Jade skorpió átka), sorozatnak Csengetett, mylord, na meg a Forró szél, aztán filmnek ott van még a nagy klasszikus Oscar (Sly-verzió), vagy a Halálos fegyverek, 48 óra és Megint 48 óra, magyarnak a Kabos-filmek, és a Tizedes...tényleg csak hasraütésszerûen, ha már az én portfóliómra voltál kíváncsi, és direkt írtam külön hollywoodi filmeket is benne, mert a Förtelmes is onnan jött, és eléggé egyet tudok érteni a Meglógtam a Ferrarival topikban az egyik utolsó hozzászólóval, egészen elképesztõ, hogy két évtized alatt mekkorát esett az amerikai vígjátékok színvonala.

Az vagy, amit megeszel. Meg amit írsz, gondolsz róla. Ha szart eszel, szar leszel. Pofonegyszerû.

(csak zárójelben,ki a tököm vagyok?: ahol én használok vaskos szavakat, az elegancia, te viszont az erdõben irtás után ott maradt szép nagy tuskó vagy).
7/10
Irgum76 2015 márc. 08. - 13:40:21 7/10
(39/85)
"miután tisztáztuk, hogy ez egy sz*r"

miután _te_ kijelenteted róla
ki a tököm vagy te?

"Az, hogy a "fastfood-movie" kifejezést olvasva te azt feltételezed rólam, hogy komoly mûfaji kategóriaként, és nem egyfajta szlengként használom, nagyjából a szellemi szintedet is meghatározza a térképen, és hát nem igazán kedvelt célterületként"

hehehehe szövegértés egyes szellemi szintedet mutatja

"Valószínûleg oldalakon keresztül tudnék sorolni olyan vígjátékokat, amelyek a minõségi szórakoztatás kritériumainak megfelelnek"

garantálom Louis de Funès filmekkel kezdõdne a listád és Bud Spencer-el végzõdne

"Tényleg, legalább ne írnád, hogy kategóriájának kiemelkedõ darabja, nevezd csak átlagosnak"

átlagosnak írnám ha mostanában ne jött volna ki egy csomó értékelhetetlen humortalan sz*rság mint vígjáték
a mostani átlagos vígjátéknak nevezett színvonalból kiemelkedik

"hadd gondoljam az ellenkezõ pólusról, hogy igénytelen, csámcsogó, gusztustalan."

ha ennyire primitív vagy, hogy egy film alapján képes vagy ítéletet mondani valakirõl akkor tedd
csak épp az erkölcsi piedesztálod amire saját magad állítod eléggé meginog...
blacknet 2015 márc. 08. - 11:52:55
(38/85)
Erõs kétség van bennem, hogy nem ugyanazt a filmet láttuk. Nincs benne sz*ros-húgyos jellegû humor? Kábé azzal van tele, meg még óvodás gegekkel, bár ja, a humor az mondjuk nem stimmel. Alzheimer, vagy be voltál tépve, amikor nézted?

Érintve vagy, mint annak a halmaznak az eleme, akit igénytelennek neveztem. Miután neked tetszik, és miután tisztáztuk, hogy ez egy sz*r, miként jellemezzem azt, aki ebben a gõzõlgõ trágyakupacban érzi jól magát? Az, hogy a "fastfood-movie" kifejezést olvasva te azt feltételezed rólam, hogy komoly mûfaji kategóriaként, és nem egyfajta szlengként használom, nagyjából a szellemi szintedet is meghatározza a térképen, és hát nem igazán kedvelt célterületként.
Általában, mint ahogy zenét hallgatunk, filmet is a hangulatának megfelelõen keres az ember, hol drámát, hol vígjátékot, hol hentelõs horrort. Valószínûleg oldalakon keresztül tudnék sorolni olyan vígjátékokat, amelyek a minõségi szórakoztatás kritériumainak megfelelnek, na ez a fröccsöntött bazári ócskaság nem tartozik közéjük. Tényleg, legalább ne írnád, hogy kategóriájának kiemelkedõ darabja, nevezd csak átlagosnak, azt még elnézõ mosollyal nyugtázza az ember, de ennyire felülértékelni klinikai értelemben kérdõjelezi meg a beszámíthatóságodat.
Ha te a minõségi szórakoztatást számon kérõ, a sz*rban fetrengést mélyen megvetõ magatartást sznobnak tartod, ám legyen, de akkor én is hadd gondoljam az ellenkezõ pólusról, hogy igénytelen, csámcsogó, gusztustalan.
7/10
Irgum76 2015 márc. 08. - 08:28:51 7/10
(37/85)
igen bazdmeg érintve vagyok én vagyok a fõszereplõ mind a három egyszerre

"Nos, miután ez fastfood-movie az, ami, valóban gõzõlgõ trágyakupac, és ezt a nyilvánvaló és magától értetõdõ tényt alaptételként elfogadhatjuk, alkotmányban is rögzíthetjük, nemzeti alaptanterv részévé tehetjük, nem nagyon érdemes cizellálni a véleményünket róla"

most úgy érzed, hogy hû de nagyot mondtál pedig nem mondtál semmit ilyen kategória nincs, hogy "fastfood-movie"
van könnyed szórakoztató, mélyebb elgondolkodtató és van elborult mûvészfilm
mindegyiket lehet szeretni sõt olyat mondok ami biztos meg fog döbbenteni egyazon személy is kedvelheti különbözõ mûfajok különbözõ filmjeit
ha te nem szereted a szórakoztató filmeket nézz Tarr Bélát de degradálni azért valakit mert egy vígjátékon szórakozik az a sötétség fokmérõje
buta sznob vagy aki ráadásul még primitív is

ez a film kategóriájában kiemelkedõ néha egyeseknek kissé durva humorral de egyáltalán nem megy el a mostanában divatos az amerikai pite és társai hugyos, szarós, fingós, gecis "színvonalára"
az elejétõl a végéig lehet rajta nevetni és egy vígjátéknál ez a cél
blacknet 2015 márc. 07. - 20:07:34
(36/85)
Érintve vagy?
Nos, miután ez fastfood-movie az, ami, valóban gõzõlgõ trágyakupac, és ezt a nyilvánvaló és magától értetõdõ tényt alaptételként elfogadhatjuk, alkotmányban is rögzíthetjük, nemzeti alaptanterv részévé tehetjük, nem nagyon érdemes cizellálni a véleményünket róla. Nagyon nem is lehet, minek a szart ragozni, csak szaporodna...
Az elõzõ hozzászólásom második fele pedig megindokolja az elsõben tett állításomat.
7/10
Irgum76 2015 márc. 07. - 17:16:05 7/10
(35/85)
Egy ilyen kommentet megírni nagyjából azzal az igénytelenséggel egyenlõ, mintha valaki egy hétig viselné az alsónemûjét, vagy egy ólban ágyazna meg magának
az igényesség nem ott kezdõdik, hogy kritikánkban egy gõzölgõ sz*rkupachoz hasonlítjuk a filmet
p*cs
blacknet 2015 márc. 07. - 10:08:38
(34/85)
Egy ilyen filmet szeretni nagyjából azzal az igénytelenséggel egyenlõ, mintha valaki egy hétig viselné az alsónemûjét, vagy egy ólban ágyazna meg magának. Nagyon nehéz érzékeltetni, hogy mekkora fikakupacot hoztak össze ezzel a gánnyal, amikor a wc-n ülve teszem a dolgom, értékesebb alkotás sül ki belõle.
9/10
motoreger1 2015 márc. 07. - 09:55:46 9/10
(33/85)
Nagyon tetszett! Rengeteg poén. :-D 9/10
1/10
Atis88 2015 márc. 05. - 21:01:36 1/10
(32/85)
Hát ez jó szar lett. Annyira gyökerek, hogy ez már nem vicces, hanem inkább kínos. Ezek fullba nyomják a kretént és nem áll jól nekik. Erõltetett és tele van gagyi poénokkal. Ez csak annak lehet sírva röhögõs, akinek fingja nincs az igazi humorról...

1/10. Az elsõ résszel nem is lehet 1 lapon említeni. Általában véve is gyengébbek a folytatások, de ez az egyik legszarabb, ami valaha készülhetett egy filmhez.
4/10
csuku 2015 márc. 04. - 23:55:41 4/10
(31/85)
Förtelmes!
Ismeritek azt az érzést, mikor alig várjátok, hogy vége legyen egy filmnek? Na ez pont olyan.
9/10
Csemy_ 2015 febr. 25. - 15:46:40 9/10 Előzmény zsoszi23
(30/85)
J.A. "poénokat" leszámítva nagyon szórakoztató film, régen nevettem ennyit! Pedig nem vagyok agyhalott (vagy még sosem mondták rólam).
blacknet 2015 febr. 13. - 16:59:53
(29/85)
Nyilván van még lejjebb, mert mindig van, de minden egyes alkalommal azt hiszi az ember, hogy ennél mélyebbre fúrni már a lehetetlenséggel határos...
Magamtól nem néztem volna meg, de pár napja nem tudtam kikerülni, szembejött velem, és pofán csapott. Durván fájt.
A Jennifer Aniston által játszott karakter közönségességétõl én szégyelltem magam. Amúgy semmi bajom a vaskos kifejezésekkel, rendeltetésszerûen használom õket én is, fûszerezi nyelvünket. Kellõ eleganciával súlyt tud adni a mondanivalónak. Itt viszont konkrétan a seggét nyomja arcomba a filmrendezõ, szellent néhány termetesebbet, és elvárja, hogy röhögjek rajta.
Amúgy más sem maradt meg belõle, teljesen jellegtelen, történet nélküli, poénimpotens alkotás. Moziban nézni, pénzt adni érte a legnagyobb hiba, tényleg sajnálom azokat, akik elkövették. Égetnivalóan szar, és egy újabb érv a torrentkultúra mellett, ennek a filmiparnak egy fillérrel se áldozz!
zsoszi23 2015 jan. 27. - 13:32:11
(28/85)
Förtelmes film. Végig se tudtam nézni. Van benne ugyan néhány poén, de maga a film tartalma, cselekménye úgy nulla, ahogy van. Kizárólag szobafikusznyi értelemmel megáldott egyéniségtelen agyhalottaknak ajánlom.
robicsek2 2015 jan. 24. - 17:52:24 Előzmény nickerer
(27/85)
Az elsõ rész arról szolt, ez a folyatása, mégis mi lenne a címe ?
6/10
_Freddy_ 2015 jan. 24. - 17:30:24 6/10
(26/85)
Van benne 1-2 jobb poén, de messze elmarad az elsõ résztõl. 10/6