9/10
Túrin 2019 márc. 25. - 19:55:31 9/10 Előzmény filoszemitabéluska
(27/47)
Szerintem meg pont, hogy kevesebben fogják.
filoszemitabéluska 2019 márc. 25. - 19:36:56
(26/47)
Totál értelmetlen, amit ez a pali csinál! Mint, ahogy értelmetlen a cirkuszi légtornászok összes mutatványa, biztosítás nélkül. Az nyilvánvaló, hogy hiányzik belőle a félelem, de ezt a tulajdonságát kamatoztathatná valami hasznosabb célra is. Mint pl. a Coast Guard emberei, akik mások életének a megmentéséért teszik naponta kockára a sajátjukat. Az ő hatása a világra maximum annyi, hogy még többen fogják az életüket feleslegesen kockáztatni a példáján felbuzdulva. Az tagadhatatlan, hogy emberfeletti képességekkel rendelkezik.
9/10
Túrin 2019 márc. 25. - 11:50:01 9/10 Előzmény kinguci18k
(25/47)
Az éves jövedelme egyharmadát ajánlja fel karitatív célokra. Ha így nézzük, és hozzáveszem a hozzászólásodat (levonva róla bizonyos következtetéseket a személyedre), már többet tett az emberiségért, mint te fogsz valaha is.
9/10
Túrin 2019 márc. 25. - 11:43:10 9/10
(24/47)
És mi a különbség, amit látsz?
Én az egyetlen különbséget abban látom, hogy Alex majdnem teljesen a saját képességeibe helyezi a kockázat mértékét (mivel nagyon óvatos, ezért megválasztja az időjárási körülményeket, minden szirszart, amire mi nem is gondolnánk, amikor mászni indul), míg egy országúti kerékpáros, aki mondjuk heti átlag 100 km-t teker országúton, másokra is bízza a saját életét, és a kockázat mértékét, hiszen tőle függetlenül is jöhet egy vadállat, aki elüti (tekintetbe véve a jelenlegi autókat, amelyek sokkal masszívabbak is, meg jobban is lehet velük száguldozni, egy ilyen baleset többször halálos kimenetelű, mint régebben).

Ahogy ő is mondta, a kockázatot nagyon alacsonyan tartja, mivel a tévedés szinte biztos halállal jár. El tudom képzelni, hogy egy elhivatott országúti kerékpárosnak (heti 2-300 km-el) nagyobb a kockázata egy balesetre, amit persze túlélhet, de lazán meg is nyomorodhat egy életre. Egy profi lesiklónak szerintem az össz-kockázata egy súlyos sérülésre nagyobb, mint Alexnek.
9/10
Túrin 2019 márc. 25. - 11:28:56 9/10
(23/47)
Szerintem igazából nem csak önmagáért (kockáztatja életét). Másokért is, mert inspirációt ad, bemutatja az embernek, hogy olyan tettekre lehet képes, amire gondolni sem mert. Ezek úttörő figurák, bármilyen területen is művelik azt.
1969-ben mit adott egy-egy individuumnak a holdraszállás, ami eszement veszélyes volt, és rengetegen meghaltak, amíg sikerült?
9/10
Túrin 2019 márc. 25. - 11:26:19 9/10 Előzmény Gyenes Tamás8
(22/47)
Ezért kapott tőlem csak 9-et. Kellettek azok a barinős meg anyukás részek is, de egy picit elrontották az arányt. Maga a mászás 20 perce olyan fantasztikus volt, hogy abból kellett volna legalább 40-et, és akkor 10-es. Komolyan, olyan volt, mint egy horrorfilm, bármikor nézem, izgulok, hogy most lezúg-e. :)
Mert amúgy jó volt, hogy előtte bemutatták, mik a nehéz szakaszok, de erre még jobban rá kellett volna menni, vagy több ilyet mutatni, mert amikor a "boulder problem" vagy a "traverse" következett, én bizony megmarkoltam a fotel karfáját.
Gyenes Tamás8 2019 márc. 21. - 22:56:46
(21/47)
jó volt, de csak kb. fél óra, a többi idegesítő picsogás volt a barátnő részéről
Most őszintén! Itt ez az arc, megmászhatatlan stílusban megmászik egy eszement nagy sziklát, és azt kell nézni, hallgatni, hogy mutassa ki az érzelmeit? Ki a búbánatot érdekli? Gyönyörű tájakat mutassanak, nagy teljesítményt mutassanak, ne egy picsogó nőt, olyanból van kismilliárd
10/10
Picasso™ 2019 márc. 20. - 11:21:26 10/10 Előzmény pihes
(20/47)
Meg a gyomorideg is. Tetszett, jó volt.
offtopic
elemes 2019 márc. 20. - 10:40:30
(19/47)
tökre nem értem, miért kell leszólni más valakinek a kedvelt sportját.

elemes 2019 márc. 20. - 10:38:53 Előzmény csicso82
(18/47)
sokkal nehezebb kötéllel mászni. mármint kb tízszer lassúbb , körülményesebb, sok plusz súlyt is vinni kell (minimum tíz kiló), két ember kell hozzá, a sziklafalon töltött időnek hatoda-nyolcada maga a mászás, a többi a biztosítási pontokkal, kötelekkel való munka, és a mászópartner biztosítókötelének kezelése.

szóval ami alex honnoldnak 4 óra volt, az neki (egy hasonlóan profi mászópárral) nettó 40 óra lett volna, ehhez már legalább három nap, vagyis két éjszakát a szikán kell tölteni, ami plusz felszerelés, étel, ital, tehát még lassabban tudnak haladni, ezzel korrigálva inkább 5 nap.
10/10
offtopic
Picasso™ 2019 márc. 19. - 19:03:37 10/10 Előzmény pihes
(17/47)
A kommentek alapján, én mindenképpen szeretném látni; jók a pozitív reakciók. :-)
csicso82 2019 márc. 19. - 19:00:08 Előzmény elemes
(16/47)
Ezt elhiszem, de egy biztosítókötéltől a mászás nem lenne se könnyebb se nehezebb csak biztonságosabb.
Ha felér anélkül, hogy egyszer is használnia kellett volna a biztosítókötelet az ugyanúgy elismerésre méltó.
pamutpamlag 2019 márc. 19. - 16:58:23
(15/47)
Ezt írod:
"Én sokat kerékpározom, örömet okoz. De nem az okoz benne örömet, hogy bármikor elüthet egy autó, nem ezért megyek ki, nem a veszélyt keresem."

Nem látom a lényegi különbséget.

A saját szavaidat ültetem át biciklizésre:
>>Bármikor elüthet egy autó, mégis kimész.
A biciklizésnek nincs sok értelme. Önző, kivagyi sport. A biciklizés csak zárt stadionban fogadható el. A biciklizés mint sport - különösen a közúton űzött fajtája - felelőtlen, akarnok figuráknak lehet csak életprogramja.
Előbb-utóbb elüt egy autó, ha nem tudsz leállni. Vajon a hozzátartozóidra gondolsz egyszer is?<<

Szóval a mászóknak sem az okoz örömet, hogy bármikor leeshetnek. Ha neked ez jött le, akkor más filmet néztünk. A mászóknak a mászás okoz örömet - ahogy neked a biciklizés - és ezért másznak. Egyszerű.
elemes 2019 márc. 19. - 15:37:18 Előzmény csicso82
(14/47)
Most leírom még egyszer: a hegymászok és a sziklamászok nem a "show" kedvéért másznak fel a hegyre, hanem azért, mert ott van. Alex Honnoldra ez fokozottan így van, nem egy dicsvágyó személyiség.

Szóval nem vagyunk egyformák. Van aki szeretné különlegesen jól csinálni azt, amit csinál. A másik ember meg összecsapja.
7/10
pihes 2019 márc. 19. - 15:04:50 7/10
(13/47)
Már a cím is enged arra következtetni, miről fog szólni, mit fogsz látni! Ennek függvényében, rajtad áll, hogy meg akarod-e nézni. Mert ahogy most egyébként is olvashatjuk, ne jöjjön a fröcskölés! Mert amit nem látsz, az nem is fáj!

Minden esetre, nem nagy gondjaik lehetnek az ilyen embereknek, ha ennyire életveszélyes feladatokat tűznek ki célul.
Nem lett rossz film, a zabszem időnként, bennem is ott volt!

7/10
10/10
offtopic
Picasso™ 2019 márc. 19. - 15:01:53 10/10 Előzmény elemes
(12/47)
Nincs lelke, mindent/mindenkit csak szidni tud.
csicso82 2019 márc. 19. - 09:30:13 Előzmény elemes
(11/47)
Ha objektíven nézed ennek nincs értelme, egy rossz mozdulat és meghal. Erről azok a cirkuszi légtornászok jutnak az eszembe akik biztosító háló nélkül csinálják a gyakorlatot, hogy "még" izgalmasabb legyen, egy "show" ennyit nem ér.
offtopic
elemes 2019 márc. 19. - 08:02:37 Előzmény kinguci18k
(10/47)
neked milyen színű a lelked?
1/10
kinguci18k 2019 márc. 19. - 07:46:38 1/10
(9/47)
Idióta,ostoba,hülye emberek,akik még büszkélkednek is vele,hogy azok.
Ilyenekről mért kell még filmet is csinálni?
Aki öngyilkos akar lenni simán legyen az,ne reklámozza is még.
És ebből is meg lehet manapság élni,nem is rosszul.
Essen le és nyomorodjon meg egy (nagyon hosszú) életre mindenki,aki sziklát-hegyet mászik,stb.
:) :)
0/10
elemes 2019 márc. 19. - 04:09:12
(8/47)
igen, ez a baj a free solo mászókkal. bár Alex nagyon biztonsági játékos, amint a filmen is látszik. a pilótaközmondás a free solo mászókra is igaz (nincsenek öreg ÉS bátor pilóták)