Téma: Frida

Newcastle United 2006 márc. 23. - 12:52:29
(17/77)
Trockij szerepelt a történetben, szóval sok köze van a filmhez.
A kommunista dikatatúráknak megközelítõleg 100 millió áldozata volt és még ma is szedi áldozatait, gondoljunk csak Észak-Koreára esetleg Kubára. Ezt eddig nem múlta felül semmi.
Nem nevezhetjük ezeket köztörvényes bûnöknek, hiszen társadalmi rétegeket akartak kiírtani egy torz ideológia jegyében.
Hála Istennek nem fejlõdött tovább.
x-tro 2006 márc. 23. - 10:28:29
(16/77)
Te jöttél ezzel a Trockij-gyilkosozós dologgal, amelynek nem sok köze van a Frida címû filmhez.

A kommunizmus gyilkológépezetét a német hasonló masinának sikerült felülmúlnia, még úgyis, hogy effektíve rövidebb ideig tartott. azonkívül azt sem szabad elfeledni, hogy a kommunizmus eszméi tulajdonképpen az elnyomó társadalmi berendezkedések (a feudalista orosz, a kapitalista olasz, stb, stb) elleni harcra buzdított, amely jóérzésû ember számára csak lelkesítõ lehet. Az hogy miután a kommunista-marxista eszmék által hatalomra jutottak emberek, akiknek tevékenysége, hatalomványa és más emberi gyengeségei perverziókhoz, tömeggyilkosságokhoz és visszaélésekhez vezettek, már nem kenhetõ a marxista vagy kommunista, sõt egyáltalán semmilyen ideológiára, inkább csak egyes, jól azonosítható emberekhez és általuk irányított (gyilkoló)gépezetekhez, szervezetekhez. Ezek a tettek köztörvényes és emberiségellenes bûntettek, ezeket meg kell torolni.

De Rivera kommunista forradalmár volt, mexikói festõként, így az akkor Mexikóban élõ emigráns Trockij (aki zsidó származású orosz forradalmár volt, de most nem beszélek a sztálini antiszemitizmusról) is helyet kaphatott baráti társaságában. A film ebbõl a szempontból hiteles.
Newcastle United 2006 márc. 22. - 11:32:06
(15/77)
Te kezdted az ideológiai fixációval.
Tudom hogy marxista kifejezés, de osztályok, rétegek vagy akárminek is nevezzük voltak/vannak. Ezt akarták a komcsik felszámolni, egyes osztályokat, rétegeket fizikailag is megsemmisíteni.
Ne vitázzunk a számokon, nics értelme. A kommunizmus gyilkológépezetét eddig még nem sikerült felülmúlni.
x-tro 2006 márc. 22. - 11:22:49
(14/77)
te kezdted. amugy a "társadalmi osztály" marxista kifejezés. mirõl beszélsz?

már megint az van, hogy megszámoltad õket? meg az a seggfej irving is, megszámolta? nem, szerintem. ennyi.
Newcastle United 2006 márc. 22. - 11:00:37
(13/77)
A náci rendszernek faji áldozatai voltak, a kommunista rendszer pedig osztályokat akart kiírtani. Sõt, ezt jóval hatékonyabban tette, elég összehasonlítanunk az áldozatok számát.
Amúgy itt se én kezdtem az offolást.
x-tro 2006 márc. 22. - 10:56:14
(12/77)
ez a frida címû film topicja
x-tro 2006 márc. 22. - 10:55:32
(11/77)
a politikai áldozat is ugyanolyan áldozat. a kommunista áldozatok nagy része politikai áldozat volt, míg a zsidók túlnyomó része faji. és ez az ami nem tûr összehasonlítást...
Newcastle United 2006 márc. 22. - 10:52:43
(10/77)
Trockij nem a kommunizmus áldozata, hanem Sztálin politikai áldozata. Ugyanúgy mint mondjuk Kun Béla.
A Hitler kép a Bukásban szvsz nem volt árnyalt.
x-tro 2006 márc. 22. - 10:48:47
(9/77)
hitler megkapta az árnyalt képet... goebbels lehet hogy kivételesen fekete-fehér figura volt, és lehetetlen személyiségében pozitív vonást fellelni

trockijról lehetett e film szerint... ne felejtsük el azt sem, hogy sztálin áldozata õ is...tehát a kommunizmus áldozata.. na akkor hogy is van ez?
Newcastle United 2006 márc. 22. - 10:44:41
(8/77)
Nem, a világ valóben nem fekete-fehér, de próbálja meg valaki mondjuk Goebbelst pozitív vagy egyszerûen csak árnyaltabb színben feltüntetni...
A szereplésemben semmiféle ideológiai fixációt nem látok, csak elmondom a véleményemet.
x-tro 2006 márc. 22. - 10:33:51
(7/77)
Komoly ideológiai fixációkra vall szereplésed. Nem hallottál még arról, hogy a világ nem fekete-fehér?

Arról nem is szólva, hogy ha te bárkit letömeggyilkosozol, te magad is gyilkossá válsz, legalábbis virtuális értelemben... s a fejtõl nincs messze a kéz sem, ráadásul (általában) az összeköttetés is adott...
Newcastle United 2006 márc. 21. - 14:38:33
(6/77)
A tömeggyilkos Trockijt nem kellett volna ennyire pozitív színben ábrázolni.
x-tro 2006 márc. 18. - 10:54:38
(5/77)
:)) mondom olyan a film, amileyn festõ volt frida kahlo...:))
sonka 2006 márc. 18. - 10:35:40
(4/77)
Ja: csak 1 kép megy egyszerre, küldöm a másikat is.
sonka 2006 márc. 18. - 10:34:57
(3/77)
Hogy szép volt-e? Az lehetséges (lásd elsõ kép).

A festményei ellenben nekem nem jönnek be. Értem én a csontváry-féle naiv festészet szépségeit, de nekem ezek nem tetszenek. (2. kép.)
x-tro 2006 márc. 18. - 10:18:55
(2/77)
Frida Kahlo kb ilyen festõ volt, mint amilyen életrajzi filmet csináltak róla, de valószínûleg még ennél is érdekesebb egyéniség. Elképesztõen jó a film zenéje!!!
dorna 2006 márc. 18. - 09:36:45
(1/77)
Kár, hogy az igazán jó filmeket ilyen késõn játszák...