10/10
ondok 2008 júl. 10. - 18:57:15 10/10
(1961/2021)
kedves alternat! Néhány dologban egyetértünk ,szerintem is van némi provokáció a melegek kipingált riszáló tagjaiban.Ez nekem se szimpatikus,bár ha belegondolsz,ha egy csapat olyan külsõvel követeli a melegek jogait mintha joviális könyvelõk vonulnának fel,akkor nem biztos ,hogy egyáltalán érdemes lenne felvonulni,hiszen annak a célja pont a figyelemfelhívás akar lenni.
Aztán azt írod:"Szóval ez az egész vérontás meg rendõrautó törés elkerülhetõ lett volna, hogyha egyszerûen nem engedélyezik a felvonulást,"
Nos ezzel nem értek egyet,mert ez tükrözi azt ,hogy az egésznek az az oka ,hogy egyáltalán volt felvonulás,és nem az ,hogy a csürhe nem tud viselkedni.Senki nem azonosítja a jobboldalt a buziverõ,gyujtogató huligánokkal,te sem tartozol közéjük,mégis azt mondod ,hogy nem kéne engedélyezni a felvonulást,ami pedig azonos a korábbi gyakorlattal a rendszerváltás elöttrõl,ezért írtam ,hogy a jobboldal szimpatizál a kádári módszerekkel.írhatnék erre más példákat is,mondjuk,hogy az állam alanyi jogon gondoskodni köteles mindenkirõl,ne legyenek magas adók ,de mindenkinek legyen ingyen oktatás egészségügy stb.Azaz ne legyenek reformok ,mindent oldjon meg a kormány ,az állam.Ugye ismerõs ez a szólam a jobboldal prominens vezetõitõl?
Száz szónak is egy a vége ,aki betartja a törvényt az vonulhasson,és aki ebben õt meg akarja erõszakkal akadályozni,azzal pedig a rendõrségnek igencsak keményen el kell járni ,keményebben mint ma szoktak.
Alternat 2008 júl. 10. - 14:15:25 Előzmény ondok
(1960/2021)
Nem haragszom. :-) De hol írtam ilyet, hogy akit vernek az a felelõs?
Egyszerûen arról van szó, hogy itt a politikusoktól kezdve a melegeken és a rendõrségen át (fõleg hogy a titkos szolgálat vezetõje mondta is, hogy napokkal elõtte tudták hol mi készülõdik (savas tojás, stb) - tehát voltak szervezõdések és errõl tudtak és folyamatosan tájékoztatták a rendõrséget, aki éppen emiatt nem is nagyon akarta engedélyezni a dolgot, a rendõrség pedig elõtte folyamatosan egyeztetett a felvonulók és a békésen tüntetõk szervezõivel, tehát õk is tudtak róla)... szóval mindenki tudta mi lesz, ha felvonulás lesz. És ki gyakorolt hatást a rendõrségre, hogy mégis legyen tüntetés? Szerintem mindenki tudja. Na itt a probléma. Persze, lehet szabadon véleményt nyilvánítani, meg felvonulni, de nem kötelezõ! Fõleg akkor gondolnám meg kétszer is ha tudnám mi várhat esetleg rám. Igen, korlátoznának a jogaimban, de nem esne bajom, azért mert valami állat meg akar verni.
Most pedig Te ne haragudj rám, de miért mosod össze a rendzavarókat a jobboldallal? :-) Akkor én is általánosítsak, hogy a baloldaliak meg melegek? :-) Van pár ember, nem tudom mennyi 20-30-50 akik verekednek, dobálóznak, gyújtogatnak, jobboldalinak vallják magukat de ehhez mi köze van az egész jobboldalnak? És akkor innentõl kezdve végképp nem értem, hogy hozod össze a jobb oldalt a Kádár rendszerrel?

Na de mindegy is. Én nem akarok "megtérni" a közeljövõben, de gondolom Te se, úgy hogy feleslegesnek tartom az ilyen vitákat. :-) Szóval vitatkozhatunk de egyetérteni ebben nem fogunk soha. Másban majd biztos... mondjuk egy jó filmnél. :-)
10/10
ondok 2008 júl. 10. - 12:07:56 10/10 Előzmény Alternat
(1959/2021)
Már ne is haragudj,de elég bárgyú érvelés az ,hogy akit megvernek az a felelõs és nem az aki ver:kérem szépen nálunk aki betartja a törvényt ,annak igenis joga van felvonulni,és azt nem lehet betiltani ,különben megint a Kádár alatt lennénk.Azért érdekes ,hogy a jobboldal mennyire szeretné ezeket a kádári módszereket visszahozni.Nekem az a véleményem ,hogy itt van egy néhány száz gyülöletfüggõ söpredék,akinek mindegy hogy focimeccs, melegfelvonulás,nemzeti ünnep stb.csak rombolni ,gyújtogatni lehessen.Euzekkel egy életre könyörtelenül le kell számolni,különben nem lesz atöbbség számára demokrácia,hanem a csõcselék diktatúrája lesz ,van.

Istinek meg üzenem ,hogy hiába gyûlöli Fridit,azért valótlanságot nem kel összehordani Fridit sehonnan nem rúgták ki,neki lett elege,amikor nem hagyták dolgozni úgy ahogy õ akart.Formálisan persze miután lehülyézte az elnököt persze kirúgták ill. õ rúgatta ki magát,mert benne a fidesznyik riporterekhez képest van szakmai önérzet,nem nyalja ki mindenkinek a sejhaját a lóvéért.
8/10
meszag 2008 júl. 10. - 06:25:38 8/10
(1958/2021)
Rendben.
1/10
issti1 2008 júl. 09. - 23:12:40 1/10 Előzmény Alternat
(1957/2021)
1-et értünk!
1/10
issti1 2008 júl. 09. - 23:12:19 1/10 Előzmény meszag
(1956/2021)
Szerencsére Alternat megirta helyettem a választ a melegtünti kérdésre. kb. errõl van szó!

Amit meg a felelõtlen ellenzék (és személy sz. persze a "nagy" -általatok naggyá tett Orbá) - által tönkretett országról irsz, hát arra nem tudok de nem is nagyon akarok mit irni: mindenkinek joga van a téveszméihez.

A "ti" titulust viszont újólag hibás megnevezésnek kell minõsitsem: sem jobbos, sem pláne nem "Orbános" nem vagyok: csak a józan eszemre hallgatok és látom mi folyik(és mi nem).
Nagyjából elsõ körben ennyi jutott eszembe válasz gyanánt.
Ha még valami okos beugrik- amire komoly esély van, még kiegészitem, jó?
8/10
meszag 2008 júl. 09. - 11:32:53 8/10 Előzmény Moldávia bánata
(1955/2021)
Hmmm....
Mi a bajod tündéke? Most vettem csak észre, mit írtál. Pontosítanál, hátha nem értem.. Köszi
8/10
meszag 2008 júl. 09. - 09:09:14 8/10
(1954/2021)
Nem kell összeesküvés elméletet gyártani mindenre sztem.
Ha egyszer ez a meleg büszkeség napja, legyen. Azt én se kultiválom, ha túlzásba viszik - a megjelenésre gondolok - de ilyen a mai ijuság. Nem láttam, mert engem sem érdekel, de az elvek egy dolg, a másik meg az idiotizmus - öltözködés.
Alternat 2008 júl. 09. - 08:56:40
(1953/2021)
A melegeknek azért kell eltûrniük többet, mert a magyar társadalom jelenleg még (hálistennek) család struktúrára épül. ( anya + apa + gyerek ) Gondolom ti se két apukától vagy három anyukától, stb vagytok. És amíg ez az általános, és a meleg pár a kevésbé általános, addig elméletileg az a fontosabb, hogy mi mit tûrünk el és mit nem. Engem nem érdekelnek a melegek, az se ha kézen fogva mennek mellettem el az utcán, stb, tõlem aztán nyugodtan. De amikor festett cicafiúk hada rázza a picsáját felvonulásként és ennek még örülnöm is kellene... na ezt már nem. Egy szó mint száz: amíg nem vonulnak fel és nem "reklámozzák" magukat, addig nincs bajom velük, de azt ne kérje senki tõlem hogy elfogadjak olyas valamit ami nem fér meg az értékrendemben. A békés együtt élésre viszont hajlamos vagyok, viszont ennyi és semmi több és nem hiszem hogy többre szükség is lenne egy társadalomban.
Egyébként eredetileg nem is akarta a rendõrség engedélyezni a dolgot, csak jött egy kis politikai nyomás a megfelelõ helyrõl. Végül is a melegek is szavazók. :-) Meg ha felvonulnak akkor úgy is megjelennek a rendbontó-elemek is (ezt a kifejezést múltkor hallottam a tv-ben. :-D) és akkor a budapesti liberális értelmiségiek végre megint itt is bevethetik az összes médiát és telitorokból ordíthatják bele ismét, hogy már megint ezek a rohadék, neonáci, szélsõjobboldali, fasiszta focidrukkerek megzavarnak mindent. Sikerült megint felhívniuk a figyelmet erre az egész országot fenyegetõ veszélyre. Szóval ez az egész vérontás meg rendõrautó törés elkerülhetõ lett volna, hogyha egyszerûen nem engedélyezik a felvonulást, mert veszélyes és nem tudják biztosítani - amit egyébként mindenki pontosan tudott.
SZERINTEM :-)
8/10
meszag 2008 júl. 09. - 07:09:03 8/10
(1952/2021)
Õ kicsoda?
8/10
meszag 2008 júl. 09. - 07:07:01 8/10 Előzmény issti1
(1951/2021)
Hát nem egészen így gondolom. Az egy idióták által vezérelt folyamat eredménye, hogy ide jutottunk. Miféle kettõs mérce, álszent hazug magatartás ez? A gárdát üdvözítjük (= törvénytelen erõszak igenlése), a senkinek nem ártó melegeket meg néhány vaddisznó korlátozhatja (= demokratikus jogok gyakorlásának akadályozása), mert a rendõrség nem mer hathatósan beavatkozni, sõt már önmagát sem meri védeni (=morvaik demoralizáló hatása). Rendben van, egy közszereplõnek, vagy rendõrnek többet kell eltûrnie, de a melegeknek miért?
A bíróságok, ügyészség, rendõrség, de sorolhatnám még a közintézményeket ahelyett, hogy tenné a dolgát a számára meghatározott keretek, törvények, jogok szerint a politikusokat figyeli, akik egy része miatt elõjött az összes bolond, mert velük szemben persze követelik a demokratikus elvek érvényesülését. Na brávo, de inkább totális marhaság. Na ezért mondom, hogy itt nem igazság, hanem jogszolgáltatás van, abból is a legeszementebb. Idáig el kellett jutni... Engem meg az nem érdekel, hogy Ti ezt az öszödi beszéddel akarjátok alátámasztani, számomra ez megint a kettõsmérce esete. Végre valaki kimondja az igazat = Fleto, az nektek nem jó, addig forgatjátok, míg kihozzátok belõle a tartalma ellenkezõjét. Bezzeg az a kis zseboroszlán, miután lehazudja, hogy õ nem is akart nyerni 2006-ban (az indoklása ugyan igaz, mert tudta, hogy rosszul áltunk), arra semmi megjegyzésetek nincs. Nem kéritek ki magatoknak, hogy csak hülyített bennenteket? Ne beszélj nekem itt maroknyi kisebbségrõl, inkább azt meséd el, láttál e már ilyen országot, ahol ilyen felelõtlen ellenzék munkálkodik. Nem veszi észre vezíretek, hogy önmagának árt? Persze engem az cseppet sem izgatna, csak közben kormányozhatatlan az ország. Vedd már észre, hogy az egész mögött Vikike rettegése van, mert képtelen felvenni a versenyt Fletoval, így mindenképp õt szeretné likvidálni a közéletbõl. Megjegyzem, még a gyenge Medgyoval szemben is alulmaradt a vezér. Látod ilyen egyszerû. Dögöljön bele az ország, csak Vikike uralkodhasson, és persze a több milliárdos pártadósság is szorítja õket. Az erkölcsi válság meg csak hablaty.
Moldávia bánata 2008 júl. 08. - 22:39:20
(1950/2021)
Vajnai Attila for president!
1/10
issti1 2008 júl. 08. - 15:49:23 1/10
(1949/2021)
Jó-jó, de mi a kérdés?
Homokos tüntire nem mentem, mint ahogy ellentüntire sem tudnál elrángatni, 100 lóval sem. Gyereksétáltatás közben viszont -mivel a Liget mellett lakunk- láttuk az Olofpalmén egymásbarohant, majd ezután elmebetegek által kõvel-bottal összetört 2 rendõrautót, s utasaikat: hát tök elkeseritõ volt!
Azt a vélekedésem pedig fenntartom, hogy sokatok szerint errõl a balhéról is a Fidesz és személy sz. Orbán tehet -ha gondolod én is elmondom, hogy szerintem ki tehet róla
-vagy inkább leirom a tényeket, s voja le belõle ki-ki a tanulságot:

Pár éve egy ilyen felvonulást még simán meg lehetett rendezni, mintahogy a nemzeti ünnepeket is meg lehetett- és hagyták is megünnepelni békében.
Valahogy 2006 óta ezek a dolgok nem mennek: akkor valami nagyon el lett cseszerintve.
S bár nem akartam, de mégis levonom tanulságaim: ha akkor eltakarodott volna a nagy közfelháborodást -tiltakozást kiváltó "ember", s helyére kineveznek bárki mást, a dolgok nem fajulnak idáig. Okt.23-án is elég csúnyán rátettek a dolgokra, s még folytathatnám napjainkig -de nem teszem!

De a fõ porbléma még mindig az, hogy -bár már csak ideig-óráig- egy maroknyi kisebbség tartja markában az országot, mindenféle támogatottság, elfogadottság hiján - hát ez is egy hatalmas baj, s konfliktusforrás!

És te mit gondolsz?
Moldávia bánata 2008 júl. 08. - 13:38:44
(1948/2021)
Cukrosnéni...
8/10
meszag 2008 júl. 08. - 06:29:12 8/10
(1947/2021)
Csipkelõdtem csak, ismerhetnél már, erre ledorongolsz.
Mi ez a rossz kedv már megint? Rendes választ kérnék, lehet?
Moldávia bánata 2008 júl. 08. - 00:01:45
(1946/2021)
Egyes emberek "gondolkodásukkal", "humorérzékükkel" és "humorukkal" új értelmet adnak annak a fogalomnak, hogy dühöngõ õrült. Hmmm, kutya egy világban élünk, de azért teljesen meggárgyulni nem kell(ett volna...). :)
1/10
issti1 2008 júl. 07. - 23:12:26 1/10
(1945/2021)
Ja, irtam egy új hozzászólást: lehet "kimoderálni" -hajrá!!
1/10
issti1 2008 júl. 07. - 23:09:42 1/10 Előzmény meszag
(1944/2021)
Van számomra teccõ mûsor, de az ATV-n ez csak a mûsorszünet lehet..

Meleg tüntetésen: mért pont ellene, mibõl gondolod, hogy nem pont mellete állnék? Ez sablonos gondolkodásra vall: utálom a hazug álliberálisokat -tehát a homoszexuálisokat sem tolerálom.
Szerintem amúgy errõl az egész porblémáról is a Fidesz és személyesen Orbánviktor tehet: megint õk szólitották utcára a tüntetõket -a melegeket is, meg az ellenmelegeket is! Tutii!!
8/10
meszag 2008 júl. 07. - 13:00:12 8/10 Előzmény issti1
(1943/2021)
Jó, mostmár szidtál eleget mindent. Elárulhatnád, van egyáltalán músor, ami tetszik Neked?
MEleg tüntetés? Voltál ellentüntetni?
1/10
issti1 2008 jún. 30. - 21:22:18 1/10 Előzmény ondok
(1942/2021)
Jaj, bocsi egy e fórumra oly jellemzõ hsz-ra muszály még reagálnom: Fridi szárnyalásán merengtek, s végszóként a nagy ondok megállapitja" hiába, õ mindig tudja, hogy a csúcson kell abbahagyni..csakúgy, mint a Szólásszabadságánal is.."

Hát a Szólásszabiból kirúgták, mégpedig nagy ivben!

E mûsort pedig kb. ötezren nézték -veletek együtt ötezer nyócan(mert hogy ennyien fényezitek itt rögeszmésen ezt a bukott rencert Fridistûl..).

Szóval Fridi negativ nézettsége okán innen is kikopott - "a csúcson hagyta abba.."

:o)))))))))))))))))))

**moderálva**