Téma: Friss levegõ

5/10
Vérone1992 2011 febr. 04. - 23:25:08 5/10
(39/59)
Nekem túl monoton..
offtopic
adamnagysweetmovie 2011 jan. 28. - 08:34:26 Előzmény mulao
(38/59)
Amúgy a fesztiváldíjaktól nem kell mindig hasraesni (bár ennél a filmnél jó helyre mentek), nézzétek csak meg a 2010-es Cannesban díjazott filmeket. A díjazás mindig szubjektív, és sokszor túlmutat a filmmûvészeti szempontokon (politikai aktualitás, forgalmazási lobbi, mûvészfilmes klisék puffogtatása). Az igazán progresszív filmeket inkább az utókor és szubkulturális rajongótábora díjazza, szerintem.
adamnagysweetmovie 2011 jan. 28. - 08:33:26
(37/59)
Nekem is tetszett a film, és a lehangoló külsõségek csak a felszín (mely sokunkra igaz, ezért fájdalmas), de valójában két ember egymásra találásáról, a másik, és ezáltal saját elutasított részünk elfogadásáról szól a film, ami a kiút lehetõségét is magában hordozza.
mizuki 2010 febr. 08. - 09:46:43
(36/59)
Lehangolódtam ettõl az alkotástól... tényleg ennyire reményvesztett a világunk? Ilyen szomorú?
10/10
chaplin 2010 febr. 02. - 23:43:31 10/10
(35/59)
Kissé vontatott film, de elgondolkodtató volt az üzenet...Elsõ film, elismerésem :-)
mulao 2009 ápr. 04. - 02:44:13 Előzmény mulao
(34/59)
Azt sem hallgathatom el,hogy a Cannes-i Kritikusok Hete meghívta programjába a Friss levegõt.A Kritikusok nagydíjátért és a legjobb elsõfilmnek járó Arany Kameráért is versenyzett.És Kocsis Ágnes másik filmjét a Vírust is meghívták.Amúgy meg,nem semmitmondó történet,nem rossz színészi alakítások,és nem nem tudunk normális filmet csinálni.Ez alapjáraton inkább mûvészfilm,így nem tetszhet mindenkinek,de nagyon jó film.És jó a rendezés is,de csak azért mondom,mert egy filmfesztiválról megkapta a legjobb rendezés díját is a film.És a színészek szerintem is jók,meg jelölték is a két fõnõt.És jól emlékeztem,az Európai Filmakadémia, legjobb elsõfilmnek járó nem tudom milyen nevû díjára volt jelölve a film.Olvastam,hogy Kocsis Ágnes újfilmet forgat, kíváncsi vagyok rá.
mulao 2009 márc. 25. - 17:07:58
(33/59)
Szerintem nagyon jó film volt.Nyakó Júlia és amatõr létére Hegyi Izabella is nagyon jól játszott.Úgy kell elékpzelni,hogy ez a film, mindössze az Európai Filmakadémia jelölésében, azt hiszem a legjobb elsõfilm jelölését kapta meg,és tudni kell,hogy végig követik Eupópa filmtermését,és év végén díjaznak!És ez nem kis dolog! Mindössze ennyire nem tudunk filmet csinálni...
offtopic
sushi 2009 febr. 01. - 15:55:24 Előzmény sonka
(32/59)
meg most már az m2 is leadta úgy hogy:D már mindegy is...:D lejárt lemez...
k11zoltan 2009 jan. 29. - 00:47:36
(31/59)
Miért nem tudnak a magyarok rendes filmet csinálni?

Unalmas, vontatott, semmitmondó történet, gyenge, és rossz szinészi alakítások.
Szeretem a lassan folyó történeteket, de komolyan mondom már a környezõ országok filmgyártása is túlszárnyalja a miénket.
Heathcliff 2009 jan. 28. - 22:06:43 Előzmény terdikm
(30/59)
Szerintem igazad van. Az a baj ezzel a filmmel, hogy a készítõi valamiféle nõi Tarr filmnek szánták. De ettõl mûvi, erõltetett.
Állítólag valaki azt mondta a magyar filmeseknek, jó tanácsként: ha díjakat akarnak nyerni külföldön, egyszerûen utánozzák Tarr Bélát.
perry 2009 jan. 28. - 18:00:32
(29/59)
Mondjuk amit nem tudunk értelmezni az tényleg értelmetlen számunkra.
1/10
terdikm 2009 jan. 28. - 16:50:45 1/10
(28/59)
Ez a film olyat mutat be, amire nem vagyok kiváncsi. 10 perces snittek nincsen párbeszéd sõt még története sincsen igazából. Zavaros és értelmetlen film.
perry 2009 jan. 28. - 16:13:04 Előzmény Heathcliff
(27/59)
Bár ez nem igazán ide tartozik de láttam bántalmazott anyát és gyermekét akiket anya otthonba menekítettünk a részeges apa elõtt és rá példának okáért a katatón némaság volt jellemzõ, a befelé fordulás, a kommunikáció hiánya és a lezárás.
Vagy az a félelmekkel tele lány akit apja molesztált és anyja pedig azt mondta, hogy csak bosszút akar állni a férjén. Aki félelmében nem támadott , õrjöngött inkább némán elvonult a belsõ világába.
Tudom ezek a történetek nem fedi le a film szereplõinek viselkedését, csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy a jelen estben is az egymás mellett élés valósul meg a szó egyszerû értelmében, nem létezik közös gondolat, közös tervek, közös célok melyek mozgatják egy család életét.
dorinaaa 2009 jan. 28. - 14:41:23 Előzmény gabus23
(26/59)
Viola vécésnéni, újsághirdetéses társkereséssel próbálkozik - nem sok sikerrel.A lánya, Angéla pedig ruhatervzéssel készül egy versenyre, közben megismerkedik Emillel.Anya és lánya nem beszélnek egymással, csak az esti sorozatot nézik meg együtt...
dorinaaa 2009 jan. 28. - 14:37:03 Előzmény Heathcliff
(25/59)
Kössz :))

Akkor azzal a ruhatervezéses versenybõl nem lett semmi?
gabus23 2009 jan. 28. - 12:21:44
(24/59)
Én tegnap este/éjjel néztem a filmet..vizsgára tanulás illetve puskagyártás közepette...és lekötött..sajnos:)
Úgyhogy majdnem végig néztem, de nem az elejétõl láttam...valaki elmesélné az elejét? Mikor elkezdtem nézni, kb. 10 perc múlva rájöttem, hogy az "Angélát" én ismerem. Egy gimibe jártunk, csak õ fiatalabb nálunk...aztán kiderült (hála a közösségi oldalaknak), hogy egy általános suliba is jártunk...Tök durva volt egy iskolatársamat filmben látni:) Nem ismerem õt személyesen, csak látásból, jó az arcmemóriám:) Tudom hülyeség, de kicsit büszke voltam... ez kb.olyan mint az olimpián, ha magyar indul:) És ráadásul filmszemlés díjnyertes film:) Tökjó.
Heathcliff 2009 jan. 28. - 12:07:18 Előzmény perry
(23/59)
Perry, gyönyörûen írsz. Nagyon megható.
Az érzéketlenséget akkor sem értem. Egyébként is a filmekben mindig intelligensebben és összeszedettebben reagálnak az emberek, mint a valóságban, ahol azért gyakoribb a bepöccenés, indulat. Néha megdöbbenek, amikor egy filmben megjelenik az indulatkitörés: nahát, milyen õszinte! Amikor csinálják a filmeket, a készítõknek is vannak indulatai. Miért nem lehet ebbõl egy kicsit átmenteni a filmekre?
Mikor vagy indulatos? Ha akadályozva vagy. És ha folyamatosan akadályozva vagy, mint ebben a filmben, akkor csak bambán pislogsz, mint egy hal?
És még rám mondják, hogy túlszabályozott vagyok. Álságosan szelíd, mondá egyszer Moldávia. De hát ez még nekem is feltûnik...
Heathcliff 2009 jan. 28. - 11:47:43
(22/59)
spoiler

Stoppolt, de a határon már már nem értették meg, mit kér, és hazahozták Pestre. Aludt a kocsiban, nem vette észre, hogy fordított irányban utazik.
Az anyját kirabolták a munkahelyén. Védekezett, leütötték, kórházba került. Angélának nem maradt pénze, ezért átvállalta az anyja munkáját, helyette õ lett a vécésnéni.
Nagy vonalakban ennyi. Ezt még kiegészítheti, aki szeretné.
Eszter02 2009 jan. 28. - 08:58:37
(21/59)
Nem mondod!:) Hát igen...én is azt vettem észre,hogy úgy idõnként elbólogatok rajta:S Mire utoljára feleszméltem,már rég nem az volt a tévében.. Szal ez így nem igazán volt jó..én még addig se jutottam,mint te. :S Ezért kell megszereznem a filmet..
dorinaaa 2009 jan. 28. - 08:29:23
(20/59)
Tetszett a film, de a fáradtság erõsebb volt nálam...:/
Valaki megsúgná mi lett a vége? Arra még emlékszem, hogy Angéla Olaszországba indult...