Téma: Friss levegõ

sonka 2009 jan. 27. - 23:46:47 Előzmény sushi
(19/59)
A dividoban is van. Minek kimenni az Auchanba? :-)
http://www.divido.hu/index.phtml?op=product&product_id=14493&p=pd
Eszter02 2009 jan. 27. - 22:04:51
(18/59)
Hm..nézegettem,miért érdemes ma fennmaradni.. Hát ezért mindenképp. Megnéztem az elõzetest is. Tetszik a sztori,érdekelnek a lelki dolgok.. És létezik egyébként a nagyfokú üresség..
dorinaaa 2009 jan. 27. - 10:23:48 Előzmény Heathcliff
(17/59)
A filmet ugyan még nem láttam ( ma este összjön, talán ), nem tudom mennyire hallgatok és egykedvûek bennük a nõk, de szerintem igenis hihetõ, hogy egy nõ lehet annyira hallgatag és egykedvû...csak az ilyeneket a hétköznapokban nem veszik észre.
perry 2009 jan. 27. - 07:31:22 Előzmény Heathcliff
(16/59)
Elképzelhetõ, hogy a te értékrended és világod más, mint a Friss levegõ nõi alakjaié.
Persze ezt bizonyossággal nem tudhatom. Annyi bizonyos, hogy mivel dolgoztam a szociális szférában arra van rálátásom, miszerint létezik a vegetálás ezen foka. Az elidegenedés és kiürült kapcsolat valós probléma nem csak itteni viszonylatban, de európai vagy világ keretek között is.
Az nem is véletlen, hogy annyi kritikai és fesztivál reakciót váltott ki egy létezõ emberi probléma mûvészi ábrázolása.
Számomra a mozi " nyugalma " a kisemberek vergõdés szerû állapota az a világ amiben az egyén nem képes a sorsa irányítására, csak vegetál és maximum egy sorozat rituáléja az ami közös tevékenységet jelent számukra.
Ami igazán erõs, hogy ezen a nyugalmon keresztül is átjön a szereplõk lelkivilága még akkor is ha ezek sokszor mikró rezdülések.
Érdekesek a színek ütköztetése is Viola pirosban míg Angéla zöldben "létezik".
Nekem a Friss levegõ a csendes elmúlás félelmét
tükrözi, a vagyunk de egyszer majd csak a helyünk marad és már nem leszünk, csak a soroaztok maradnak, ruhák utánunk, és talán a friss levegõ.
Heathcliff 2008 nov. 22. - 15:48:27
(15/59)
Hát so-so. Nem rossz, de nem is elég jó. Erénye, hogy dolgozó embert állít középpontba, valódi munkavégzést mutat be, ami sajnos kikopott a filmekbõl, pedig a munka az élet egyik legfontosabb szegmense, így ha a filmekbõl számûzik az ábrázolását, már az önmagában meghamisítja a valóságot. A jó magyar filmekben eddig fontos szerepe volt a munkának: Makra, Csinibaba, Egészséges erotika, Kis Valentino, Álombrigád satöbbi, nem sorolom. Ez a szál tehát tetszett, az más kérdés, hogy rögtön az elején rosszul lettem, amikor Viola vécékefével pucolta a mosdókagylót...
De hiányoztak belõle az indulatok. Ez a fajta lepusztultság, kiüresedés, egymásba zártság, folytonos hiányérzet, amit a film bemutatott, ellenõrizhetetlen indulatokat kelt, mármint a valódi életben. Hogy nõk ennyire hallgatagok és egykedvûek legyenek...alig hihetõ.
sushi 2008 szept. 08. - 23:22:46
(14/59)
ha érdekel valakit meg lehet venni az auchanba 950 forintért...sajnos még nincs rá pénzem úgyhogy csak ennyit tudok írni a filmrõl egyenlõre...:)..
9/10
balazs0729 2008 máj. 12. - 19:26:45 9/10 Előzmény efes
(13/59)
nagyon szépen fényképezett,remekül rendezett magyar film.
aki még nem látta...ajánlom
7/10
efes 2008 márc. 31. - 21:51:22 7/10 Előzmény sobamogera
(12/59)
Életszagú...:D Nagyon találó.

(Tényleg az utóbbi évek egyik legjobb magyar filmje.)
10/10
lamda 2008 márc. 31. - 21:47:08 10/10
(11/59)
Ritka jó film!

Egy igazi gyöngyszem!
sobamogera 2008 jan. 29. - 10:05:44 Előzmény sey
(10/59)
Az utóbbi évek legjobb magyar filmjének tartom. :-))
Most komolyan. Életszagú és profi munka a színészek, a rendezõ és az operatõr részérõl is. Nem bántam meg, hogy fennmaradtam.
Amenophis 2008 jan. 29. - 01:45:49
(9/59)
Igazad van. Ez a film nekem is nagyon tetszett, és szívesen megnézem többször is!
Vinogradov 2008 jan. 29. - 00:41:09 Előzmény bizarro
(8/59)
A film stílusa leginkább Hautameckire (finn) emlékeztet: patikamérlegen kimért szavak, hosszú, de feszültségteljes hallgatások, de egyrészt úgy sem érdemes, meg nem is szabad hasonlítgatni másokhoz, másrészt ez most nem fontos...

Fontosabb az, hogy az általad emlegetett megyar betegségek mellett még ott van jópár, például az elõítélet is, amiben, úgy tûnik Te is szenvedsz...

A film ugyanis jó.
Nagyon jó: erõteljes, de meg kell adni neki a kellõ hangulatot, idõt és figyelmet, ez másképp nem megy, ugyanis mûvészfilm a javából. Nem mûvészkedõ, mint a magyar filmek többsége, hanem mûvészfilm. Nem erõltet rá filmes struktúrákra irodalmi struktúrákat, mint Jancsótól Bódy-ig, kezdve minden idióta és elmebeteg mávészkedõ magyar rendezõ, nem akarja megváltani a világot a társadalmi mondanivalójával, mint a háború utáni filmek, nem akar olyan marhára szórakoztatni, vagy blockbuster-gyanús lenni, mint a manapság divatos vagy annak kikiáltott magyar filmek és nem akarja a kispolgári, vagy épp a prosztó izlést szolgálni, mint a háború elõtti magyar filmek, vagy a legsilányabb magyar "akciófilmek".

A film a legnemesebb nyugati mûvészfilmes hagyományokra épül, mégis újat mond el, de inkább hangulatokat ad át, mint hû de nagy mondanivalót.
A szárnyatörött retró hangulatát: kicsit nyolcvanas, kicsit kilencvenes évekét, kicsit a mai idõkét, és talán egy kicsit néha mintha nem is itt játszódna, hanem valahol máshol, tõlünk északabbra, vagy keletebbre...
A darabokra törött életek hangulatát...
A siralmas szakképzõ fõiskola hangulatát, zöld padokkal és hetvenes évekbeli varrógépekkel (ez egyébként Nyakó Júlia elsõ filmjére, a Vasárnapi szülõkre is kicsit emlékeztet)...

Persze kell hozzá némi hangulat, lelki finomság, nyitottaság, beleélés, anélkül ugye nem megy?
És elõítéletek nélkül vajon mikor megy???!!!
Na nem mintha ez fontos lenne, hiszen mindnyájan tudjuk, hogy úgy sem fogod megnézni...
És nem azért, mert nem juthatnál hozzá...
(Mert most is megy a tv-ben, és tuti, hogy nem ezt nézed...)
Nifosztibesz 2007 febr. 23. - 19:46:35
(7/59)
Szerintem érdemes megnézni, érdekes kis alkotás :]
sey 2007 jan. 28. - 10:46:10 Előzmény harsara
(6/59)
Biztos, hogy ezt a filmet nézted?
Szerintem találó a cím. A mûre is ráférne némi "Air fresh"!
Alig vártam, hogy friss levegõhöz jussak.
Az utóbbi évek leggyengébb magyar filmjének tartom. :-((
tollas 2007 jan. 25. - 16:13:08 Előzmény ryood
(5/59)
És a Nyakó Juli?
Régen érdekes lány volt. Nagy mellekkel.
10/10
ryood 2007 jan. 10. - 21:43:10 10/10
(4/59)
nagyon jó a film! mindenkinek ajánlom hogy nézze meg! régen láttam ilyen jó humorérzékkel megáldott magyar filmest...Hegyi Izabella pedig észveszejtõen bûbájosan gyönyörû :)
bizarro 2007 jan. 06. - 19:45:24
(3/59)
Már a képek az ajánlóban sokatmondóak (4db), az elõzetes mac-cel nem látható, csak hallható. Remek, ezt sem nézzük +. Egy újabb csudajó film, egészen biztosan. Tök jó, hogy már hasonlítgatják a „rendezõt”. Ez is olyan magyar dolog. Nem hasonlíthatna nálunk vki önmagára? Az jó, ha vki pld scorsese-s? Én nem szeretnék „azos” lenni? Jaj de cuki „ilyenes” a rendezõ nézzük +! Jó szivem? cukimukilangyigizivizinekemnemjósehogyváltukmegavilágot
harsara 2007 jan. 04. - 21:32:00 Előzmény kolmis
(2/59)
Sok-sok hónapja láttam a vágatlan verziót, naggyon jóóó:)
:')
Érdemes megnézni ;)
kolmis 2006 nov. 16. - 22:35:24
(1/59)
ezt a filmet fogják adni mozikban? engem nagyon érdekelne. fiatal magyar rendezõ, és a stílusa alapján sokan hanekéhez, akermanhoz stb. hasonlították - ez elég érdekesen hangzik...
nem tudja vki?