Téma: Füles

Dius 2013 jan. 14. - 11:13:07
(86/106)
Igen, nekem is nagyon megmaradt ez a mondat. Az egyik legjobb WA film...imádom az öreget, bár az utolsó filmje - To Rome with love - nagyon nem tetszett, de egy zseni, az biztos! :)
8/10
offtopic
hepinyo 2013 jan. 14. - 09:37:52 8/10
(85/106)
"Hallottam, hogy fuldokoltál, megittam a teám és már jöttem is!" Ez az egyik legjobb! :-)
ceia 2013 jan. 14. - 00:44:23
(84/106)
Persze Allen magyarul Kern hangjával a legjobb, de nem lett nagyon rosszabb Szombathy Gyula hangjával sem. Viszont furcsamód itt olyan Szombathy hangja, mintha Balázs Péteré lenne :P
8/10
offtopic
convar 2013 jan. 13. - 14:23:59 8/10
(83/106)
Seagal jó arc, õt ha kérhetem ne bántsuk ;D

A Manhattan nekem annyira nem jött be, még Streeppel se.
9/10
csineva-xx 2013 jan. 13. - 02:02:39 9/10
(82/106)
Én igen jókat derültem ezen a kis komédián...
Akik az "öreg" szinkronhangja miatt fanyalognak, javaslom, nézzék meg az El a kezekkel a feleségemtõl c. filmjét (keresem, de nem találom a polcon a DVD-t, hogy puskázhassak a "tolmács" nevét illetõen) - no, az olyan iszonyatosan brutálisan csapnivaló, hogy azután már tuti hálásak lesznek Szombathy-nak...
9/10
9/10
Nira1900 2013 jan. 13. - 00:09:53 9/10
(81/106)
Pedig Szombathy Gyula amúgy kiváló színész. Nem tudom, miért nem szinkronizálhatja Kern. Nála jobb nem lesz.
kambekk 2013 jan. 12. - 22:27:18
(80/106)
Közepesen jópofa film. Tetszett is volna, ha nem Szombathy lett volna Woody Allen szinkronja. Ez teljesen paffra tette a filmélményt.
proskit 2013 jan. 12. - 22:05:41
(79/106)
analatikus = analitikus (mielõtt valaki rosszra gondolna)
proskit 2013 jan. 12. - 22:03:14
(78/106)
Túl sokat gondolsz amögé, amit írtam. Ez csak két mondat volt. Én pl. semmit nem tudok WA magánéletérõl. Ez a film bugyuta, de ettõl még nézhetõ. Se nem jó se nem rossz. Pozitív értelemben vett közepes. Mondom én, akinek WA életmûve gyakorlatilag nem jelent semmit. Azt viszont megértem, hogy a WA-rajongókat ez a film megosztja. A "spirituális tábor" bármilyen filmet szent áhítattal fogad a mestertõl, az "analatikus tábor" viszont joggal fintorog, ha ezt a filmet az életmû tükrében szemléli. Mint mondtam, én nem vagyok WA-rajongó. Semmi bajom a filmmel, de nem is vagyok tõle elájulva. Többször biztosan nem fogom megnézni.
manao 2013 jan. 12. - 21:16:26
(77/106)
Borzalmas magyar hangokat találnak az utóbbi idõben woody Allen-nek
9/10
-greghouse- 2013 jan. 12. - 20:54:02 9/10
(76/106)
.."ha nem Woody csinálta volna.."..igen. Örök kérdés, amire nincs válasz (mint ahogy vannak örök kérdések, amikre soha nem tudunk válaszolni, hogy pl. van-e Isten, hogy keletkezett a Világegyetem, vagy hogy miért járnak a nõk mindig kettesével a vécére az étteremben...(copyright W.A.).)
...Vajon felfedezte-e volna a gravitáció elvét Newton, ha nem esik a fejére az alma? Vajon felfedezte-e volna a vízbe mártott test törvényét, ha nem ül a kádba Arkhimedesz? Vajon felfedezte-e volna a relativitás elméletét Einstein, ha nem lett volna zseni?....(W.A.)

...nem 100 százalék, de mi a 100 százalék? Az, amit eddig annak ismertünk. Szerintem sem egy Annie Hall, ami a legjobbja, vagy Love and Death ami a másik legjobbja, vagy Hannah és nõvérei, ami a harmadik legjobbja, de azért még mindig jobb, mint bármelyik csihi-puhi Christopher Lambert, Steven Segal, Van Damme, etc. filmek, - mert W.A.-t azzal vádoljátok, hogy mindig önmagát ragozza - és ezek a karate kungfu stb. csapkodós rugdalózós filmek nem????
...w.a. egy életérzést mond el minden filmjében, néha így néha úgy sikerül. Azért pl. a Manhattan-ben Meryl Streep is ott volt, fekete fehérben, és zseniális lett.

...Nem minden filmje zseniális. Ez sem.
De minden filmje figyelemre méltó. És olyan jó lenne, ha nem a magánéletét keverné bele senki a filmjei megiítélésekor.

Jó film.
proskit 2013 jan. 12. - 20:40:15
(75/106)
Bugyuta filmecske, mindazonáltal nézhetõ. Ha nem Woody csinálta volna, sokkal kisebb lenne a felhajtás körülötte.
9/10
-greghouse- 2013 jan. 12. - 20:24:37 9/10
(74/106)
Jó, senki nem mondta (én sem), hogy 100 százalékos, de ki az aki 100 százalékos? Te meg tudsz nevezni valakit? Én nem. Nyilván W.A. öregszik, és ugyanazt a csontot rágja tovább, a nagyvárosi elidegenült neurotikus szexmániást, de Ingmarag Bergman is a skandináv kiüresedett elidegenült neurotikust filmezte mindig, Karinthy Frigyes is a technikáért rajongó, kávéházi poénkodó értelmiségi volt élete végéig... na és akkor mi van?
...Én tisztelem azokat, akik nem váltogatják a világnézetüket napról napra. Ahogy egy magyar közismert személyiség mondta, "a vallás nem olyan, mint az alsógatya, hogy naponta váltogassuk.".
...Woody Allen zsidó ember, ebbõl soha nem csinált titkot, sõt, saját magán poénkodik (fõleg a hannah és nõvéreiben), de nem ettõl zseniálisak a filmjei. Én katolikusként is nagyon tisztelem, ponmegt azért, mert számára a vallás nem egy központi dolog, hanem látszat. Ezt nem én találtam ki, õ maga írja le egyik könyvében. Egy eszköz, amire felvarrhat akár egy történelmi filmet, akár egy Dosztojevszkij paródiát (szerintem a legjobb mûve, a Love and Death), akár egy krimi paródiát (mint a mai), bármit képes megtenni.
....Az, hogy a magánéletében mit csinál, jó lenne, ha tudnánk különválasztani a filmes munkáitól. Mert ha nem tudjuk, akkor Csontváryt, Van Gogh-ot, Villont, és sokakat el kellene felejteni.
..Tényleg azt gondoljátok, hogy Villon kevesebb azért, mert nõcsábász kujon rabló alkoholista volt? Vagy Csontváry mert élete végén totál elmebeteg lett?
....Próbáljuk meg külön választani a magánéletét a mûvészettõl.
Csak ennyit kérek.
9/10
Nira1900 2013 jan. 12. - 20:23:44 9/10
(73/106)
Hogy lehet Woody Allent nem szeretni? Akárhogy is, de minden filmje abszolút nézhetõ. Lehet, hogy nem mindent az Annie Hall-hoz kellene mérni? Hány klassz filmje volt még (Hannah és nõvérei, A rádió aranykora, Férjek és feleségek), és a többi... Speciel én a Rejtélyes manhattani halálesetet is nagyon szeretem, csak még megszerezni nem tudtam. :( Woody Allennek utánozhatatlan stílusa van, én speciel annak is örülni tudok, hogy még él és rendez...
nyc 2013 jan. 12. - 19:49:27
(72/106)
Woody Allen sem lehet mindig 100%-os, ahogy öregszik egyre rosszabb, de megbocsájtható, mert nagyon sok jó filmet produkált már. Nem tudom mit eszik ezen a Scarlett Johanssonon, pocsék színésznõ, zéró arcjáték vagy színészi alakítás. Mindig ugyanaz az a bamba fej és ábrázat, mondhatni, egy film vele: maradandó agykárosodás, irritáló a bamba pofája.
9/10
-greghouse- 2013 jan. 12. - 19:44:18 9/10
(71/106)
Talán nem kellene Woodyt sem leírni, sem isteníteni. A filmjei alapján kellene véleményt mondani. Most érdekes módon, pl. Gerard Depardieu hirtelen egyeseknek piszokul ellenszenves lett, másoknak rokonszenves, miközben nem is csinált új filmet. Következésképp, a magánéleti cselekedetei alapján másként kezdték egyesek a filmjeit megitélni. Szerintem ez nem helyes. Van magánélete, és van egy filmes karrierje. Talán nem kellene összekavarni a kettõt.
Ugyanez Woody Allenre is. Nem gondolom, hogy bárki megkérdõjelezné, hogy a huszadik század egyik legnagyobb filmmúvésze. Az, hogy a magánéletében miket ragad ki a bulvár, megint más, és az is igaz, hogy aki "celeb" lesz, nézzen szembe azzal, hogy még az alsógatyája vonalkódját is kiteregeti a bulvársajtó.
..Tudom, nehéz kettéválasztani. Woody Allent és Gerard Depardieu-t szerintem még ötven év múlva is tanítani fogják. Namost akkor kit is érdekel, hogy W.A. milyen nõügyeivel szenvedett, vagy G.D. miért lett orosz? Mûvészek. Maguk módján, de mûvészek. Magánélet? Mindenkinek van rejteni valója.
......aki tagadja, hogy mûvészek, mondjon ellenpéldát.
Dolphus Lundgrennus 2013 jan. 12. - 10:30:40
(70/106)
A fikázóknak: vannak persze rettentõ rossz filmjei is, de szeretnétek ti olyan életmûvet hátrahagyni, mint õ, akármit is csináljatok az életben...szóval savanya az a bizonyos...Karinthy-koppintásról, meg csak annyi - igen különleges zseni volt az öreg, de szokjunk már le arról, hogy azt higgyük, hogy a mi pöcsünk pörgeti a világegyetemet...vannak máshol is számolatlanul eredeti arcok..s én speciel örülnék, ha ismerné Karinthyt, de sajnos szerintem nem ez a helyzet
4/10
Vademecum 2013 jan. 12. - 10:03:21 4/10
(69/106)
Azt hittem én vagyok az egyetlen anti-sznob, aki agyf@szt kap ettõl a ráncos rövidlátó vén kujontól. A magyar hangjáról is hasonló a véleményem, ha lehet +1 fokkal jobban idegesít.
1/10
Francipapi 2013 jan. 12. - 09:07:06 1/10 Előzmény arcansas
(68/106)
Én nagyon nem csípem Woody Allent, nem fexik nekem az a széplélek-mímelõ, Karinthy-koppintó (állítólagos) humora. Karinthy csak egy van (volt, lesz), Woody Allen csak zavar és balf@sz.
6/10
icsan 2012 júl. 25. - 08:23:04 6/10
(67/106)
Egyszer nézhetõ.