Téma: Fûrész III.

kárérte 2007 jan. 21. - 19:11:14
(114/294)
Egyébként az ezer forintos mozijegyet még így is megéri, (fõleg a fordulatos sztori miatt) csak többet vártam.

Ugyanakkor kíváncsi vagyok, mi lesz a négyes rész alapsztorija. Én Jeffben nem nagyon bízom, soha nem lenne hiteles ez a karakter a Jigsaw szerepében. Sokkal inkább arra tippelek, hogy egy tök ismeretlen rajongó fogja folytatni az életmûvet.
kárérte 2007 jan. 21. - 19:06:33
(113/294)
Figyelem, ebben a hsz-ben olyan részleteket fogok leírni, amelyek fontosak a cselekmény szempontjából, így, ha nem láttad még a filmet, ne olvasd tovább
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Szóval. Az a fõ probléma, hogy Amandának semmi érzéke sincs a játékokhoz, ezért az elsõ pár feladvány szánalmasan gyenge, mert teljesíthetetlen és nem is túl kreatív (a kulcs a savban a mélypont). Emellett a rendkívül gagyi effektek az elrablásoknál, hááát.
Mire összeáll a kép, hogy a feladványok direkt sz*rok, mert Amanda tehetségtelen (és ezt két halálos agonizálás meg egy körfûrészel rajta végrehajtott koponyamûtét közt Jigsaw is megjegyzi), addigra eltelik a film. Így aztán kétségtelen, hogy vannak ügyes megoldások (mint pl. a disznófejdarálós), összességében a film felét ki lehetett volna hagyni.
A másik a kiforratlan, balfék karakterek. Amanda ugyebár a kimért, magát jól megjátszó (lásd Fûrész 2) karakter helyett egy utolsó kis hisztis hp-ként viselkedik, a fõ játékos pedig olyan töketlen, hogy már én érzem magam kellemetlenül (vö: Matthews-zal pl. a kettõbõl).
Egy szó, mint száz: amíg az egyben, kettõben hihetõbb volt a sztori, egyáltalán bármilyen érzelmeket is lehetett érezni akár pro akár kontra, itt már tényleg azt várja az ember, hogy robbanjon fel az egész hodály, rinyagép Amandástúl, idegesítõen gyenge orvosnõstõl, stb.
Hellnight 2007 jan. 21. - 18:54:09
(112/294)
Nyitva hagyták a végét??
Hát nem tudom, de sztem itt kellett volna abbahagyni.
SPOILER
Jigsaw meghalt, Amanda meghalt. Az, hogy Jeff életben maradt egy dolog, de ahogy láttam az ajtók becsukódtak. Kész vége. Szal innen nem tudom Neked mi maradhatott ennyire nyitva O.o
Csutka 2007 jan. 21. - 18:39:08
(111/294)
Sziasztok!
Tiszteletben tartom mindenki véleményét, de én azt gondolom, hogy túlságosan lehúztátok a filmet. Szerintem a mûfajában igenis jónak mondható, és van olyan jó, mint az elsõ rész. Végig leköti az ember figyelmét, és ötletesek a halálnemek is. Az viszont igaz, hogy sokszor már nagyon gyomorforgató, úgyhogy aki nem bírja, ne nézze meg!
Dru 2007 jan. 16. - 22:30:10
(110/294)
Hali :)

Nagyot csalodtam a 3. ban :( Jobbat vártam, viszont egy lezáró résznek elmegy, de hogy még foyltatni akarják.... hogyan a 2 kulcs szereplõ nélkül?

Elsõ rész a legjobb :D A többit igyekszem elfelejteni :)
_Anna_ 2007 jan. 14. - 16:16:43
(109/294)
adel én nem értek veled egyet, mivel szerintem pont úgy lett befejezve, hogy még lehet 4. rész. De, hogy tényleg lesz-e folytatás, az kb. 1 év múlva úgy is kiderül... :-)
polieszter 2007 jan. 14. - 13:46:32
(108/294)
Egyszerûen O-KÁ-DÉK!!! Nem tudják már tovább fokozni az undorító véres jeleneteket.Gyomor kell hozzá ,aki ezt meg akarja nézni...
stukimuki 2007 jan. 14. - 13:27:30
(107/294)
Én is láttam mind a 3 részt! Sztem az 1 elég jó volt, a 2.sztem mégjobb...a 3. pedig részben összefoglaló! Az a baj, h már mki az 1. 2rész után a 3.nál is a hatalmas csattanót várja! Pedig ebben fõként összerakja a dolgokat! Nekem nagyon bejött mindegyik! És tényleg tervben a 4.rész is! Van képzelõerõm, h vajon mit tudnak majd kitalálni...mindenesetre nagyon várom!!:)
arpi_nj 2007 jan. 14. - 12:49:39
(106/294)
Nem az alapján ítélem meg a filmeket h ki mit mond rá. Jeleztem korábban h véletlenül pillantottam oda mert az volt az utolsó, legfelsõ hozzászólás, de már mind1.Tegnap is voltam moziba pl de nem tudom h emiatt e v nem de más filmet néztem meg.
Ja meg szereintetek lényegtelen volt az információ sztem nem.. Bár én még nem láttam a filmet.
Hellnight 2007 jan. 13. - 22:11:47
(105/294)
Bocs, de Te az alapján ítélsz meg egy filmet, hogy x ember mit mond róla? Ha most teszem azt mindenki azt mondja, hogy rossz a film akkor Te már meg sem nézed? Ez igen érdekes lenne, nem gondolod? Bár tény, egy spoiler felirat nem ártana ilyen helyzetekben, de hát istenem, ez van.
Dorka92 2007 jan. 13. - 20:27:20
(104/294)
.... A SPOILER Szót kiirni luxus.. nagyon **** h csak azért jön be vki h megnézzen pár váleményt h jü e a film erre vki beirja..na mind1
Hellnight 2007 jan. 13. - 19:01:45
(103/294)
Mondjuk ki gondolná, hogy egy film topicjába olyanok is belátogatnak, akik még nem látták a filmet. Ez valahol érthetõ szetem. Én sem járok olyan film topicjába amit még nem láttam, így számomra nem lövik le a poént :)
Bár szvsz egyes dolgokat úgyis ki tudnál következtetni. No meg ez nem akkora spoiler, hogy emiatt már ne is nézd meg :)
arpi_nj 2007 jan. 13. - 16:56:41 Előzmény dalma1234
(102/294)
Miért kell részleteket közölni a filmbõl? Vki lehet h még nem látta és szeretné végigizgulni...Én pl még nem láttam de meg akarom/akartam nézni... véletlenül láttam meg a hozzászólásodat mert ez volt a lefelsõ....
dalma1234 2007 jan. 11. - 16:39:17
(101/294)
Sziasztok!

Húúú..4.rész is lesz?? de azt hogy?? hát a 3 végén meghal a csávó!!!:D(végre) Hát nem tom sztem is jó film, de én elég sok kritikát olvastam rola és mindenhol azt irták hogy az elsö volt a legjobb. (Bár nekem mind3 teccett.) Az a baj sztem hogy ha az elsö rész nagy sikert aratott akkor már rögtön megakarták csinálni a 2.t és az már nem sikerül nekik olyan jol mint az 1. Nem tudtak semmi ujjat kitaláni. pl a 3-ba. teljesen ugyanolyan gusztustalanságok voltak mint a 2-ben.Csak egy-két extrát tettek bele.
Dzshonny 2007 jan. 11. - 16:35:10
(100/294)
sziasztok! Nekem a saw III. nem jött be. én úgy vagyok ezzel a 3 résszel,hogy az 1. nagyon jó volt utóbbi idõk egyik legjobb horror thillere, és akkor itt kellet volna megállni már az elején. De a hülye amcsik ráakartak húzni még a filmre és csináltak egy 2.dik részt. Persze a pénz miatt mi másért? meghozta is a pénzt. Ezért úgy gondolták,hogy amig nézik a filmet addig darálni kell a folytatásokat megistették. Kijött a 3.dik rész. Persze a sok fanatikus megin elment a filmre kiváncsiságból vagy azért mert a 2.-dik is bejött neki. De a 3.dik résszel már csak sokkolni akarták a nézõt, nem véletlen volt az az iszonyat brutalitás (már akinek), de itt messze nem volt úgy kidolgozott a forgatókönyv mint az 1. résznél! Ez megis látszik az erõltetett csavarral a végén. Plussz az 1.részben még lehetett félni is a film alatt pl. a bóhóctól vagy a disznós jelmez miatt Én szemény szerint elégé hatássa alatt voltam. De itt a 3.dik részben mindenrõl kiderült,hogy mi és,hogy lett megcsinálva. Végszóval szerintem az 1. résznél kellet volna megállni és úgy visszaemlékezni a filmre,hogy télleg az utobbi idõk egyik legjobb horror thillere. De így csak eltakarja a további folytatások és így nem marad a hatás és a kérdések a film miatt...
barbieee 2007 jan. 11. - 16:00:32
(99/294)
Hello Hungary! do you wanna play a game? I know you but you don't know me...Your life is nothing but now you can show how important is your life for you...Make your choice..
:D:D:D::D::D:DD jajjj de komoly vagyok (boccs a nyelvi hibákért)
PszichoCica 2007 jan. 10. - 20:15:23
(98/294)
Utálom az elõítéleteket, de azért nekem is akad jócskán... Valószínûleg meg fogom nézni a filmet (bár még a másodikat sem láttam), de hát nem is tudom... nekem már az elsõ is harmat gyenge volt (na nem a véres, húúú de jó trükköket tudunk kitalálni részekre gondolok, hanem minden másra)

Na mind1 inkább nem szólok, kaptam már eleget, amiért lefikáztam az elsõ részt :)
Hasys 2007 jan. 10. - 18:37:46
(97/294)
Húúú még most is a hatása alatt vok.....iszonyu nagy film!!A legjobb rész a 3 közül ajánlom mindenkinek aki birja az ilyet!(mert bizony ebben elég durva dolgok vannak,igaz én a vágatlant láttam).Félelmetesen jó a forgatókönyv,nagyon jó a zene és a szerepelõk is jók.Néhányan elmebetegnek tartják,sztem messze nem az.Szal nagyon jó a film!Bár nem értem minek még egy 4. rész,de kiváncsian várom.
Hellnight 2007 jan. 09. - 12:24:24
(96/294)
Sztem semmi baj nincs a 3. résszel, de ez saját vélemény. Én csak az olyanokkal nem vagyok kibékülve akik trágár módon szidják a filmet. OK, hogy valakinek nem tetszik, lehet is véleménye, de azt lehet kulturált keretek között is leírni. Senkinek nem lehet ugyanaz az ízlése.
Amúgy én is láttam tegnap az Unrated verziót és egyes jelenetek sokkal durvábbak, tovább mutatják az egészet. Kb 10 perccel hosszabb a moziverziónál, viszont mindkét változat ugyanoolyan jó :D Legalábbis nekem tetszik.
Én csak azzal nem vagyok kibékülve, hogy folytatják, amit sztem nagyon nem kellene. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem fogom megnézni, csak én értelmetlennek tartom az egészet, de majd látjuk mi sül ki belõle.
Mindenesetre akinek az elsõ 2 rész tetszett, az bátran nézze meg a 3-at is, nem hinném, hogy nagyot csalódna benne :)
hoge 2007 jan. 08. - 23:03:56
(95/294)
Sikerült megnézni a dvdrip-et...Valamivel hoszabb mint a mozis, meg talán néhol a vágás is egy kicsit másabb...Meg talán 1-1 résznél többet mutatnak...Persze nem 100 mert rég láttam a mozis változatot...
Na további jó civakodást...:)