Téma: Fûrész

9/10
King Diamond 2017 nov. 20. - 00:17:21 9/10
(437/457)
SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Most, hogy megjött az új Fûrész rész a moziba, mindenképp fel kell elevenítenem a korábbi részeket, mielõtt elmegyek megnézni. Végignézegettem a hozzászólásokat, meg is lepõdtem, hogy nem írtam még hozzá. Csak az IMDb-n lévõ érdekességek rovatban olvastam, hogy készült az elsõ rész elõtt egy rövidfilm is, ami a késõbbi filmek apropója. Most megnéztem azt is, és elég jó már az is. Ott is "Adam" a fõszereplõ, csak David a neve és õ is ugyanabban a csapdában ébred, mint Amanda. Szóval nagyon is úgy tûnik, hogy remekül ki volt ez az egész találva az alkotók által. James Wan rendezõ mellett az egész széria másik fõ alkotója/kivitelezõje/producere Leigh Whannell, aki Adam karakterét játssza.
Nagyon jó az elsõ rész, de nekem jobban tetszett a második és talán még a harmadik rész is. Fordulatos, végig feszült hangulatú, csavaros és remek az egész történet. Az, aki azért rinyál, mert esetleg itt nem tudunk meg eleget a szereplõkrõl, az nézze meg a további részeket, mert minden nagyon szépen bõvül, ahogy haladunk a részekkel. A szereplõk nagyon jók, Jigsaw karaktere brutális, az eltervezett történet nemkülönben (és legalább ennyire összetett is). A csapdák szintén csak zseniálisak, az összes részben. Itt még nincsen olyan sok kemény/gyomorforgató/undorító jelenet/halál, mint a késõbbi részekben. Megismerjük az elsõ nyomozókat, akik megpróbálnak Jigsaw nyomába eredni, közülük lesznek visszatérõk, valamint Amanda is itt szerepel elõször, akinek szintén elég sok szerepe lesz majd a késõbbiekben. A filmvégi csavar úgy szintén fantasztikus, illetve a zene, ami alatta megy, dettó. A magyar hangok szinte minden filmben változnak több helyen is, de sok gondom nincs velük.
Ennek a résznek nincs se kibõvített, se unrated, se rendezõi változata, így a sima, 103 perces verziót néztem. Remek, többször nézõs thriller, kiadhatnák blu-rayen valamikor a közeljövõben az egész sorozatot.
9/10
robgros 2017 okt. 30. - 16:11:44
(436/457)
Újra belefogtam a Fûrész szériába. Azt nem igazán értem, a vége felé, mikor csörög a telefon, a doki pedig nem képes elérni, a fotós Adam-nek hogy nincs annyi esze, a telefont kicsit arrébb lökje azzal, hogy óvatosan nekidob valamit, így Gordon felveheti....
9/10
sawyerx 2017 okt. 23. - 17:01:15 9/10
(435/457)
Kedvenc trhillerem/horrorom, a Hatodik érzék mellett a filmtörténelem legnagyobb csattanójával.

===SPOILER===

Sokadszorra végignézve az összes részt, az kicsit sántít, hogy Kirakós nem ölt ártatlanokat, mégis Zep által megölte volna Gordon feleségét és kislányát?

10/10
filmsomnia.hu 2017 júl. 08. - 09:38:49
(434/457)
5/10
gregga 2017 márc. 12. - 19:34:40 5/10
(433/457)
Van benne egy-két érdekesség, amelyeket biztosan paródiákba is betettek (pl. triciklizõ mozgó maszkos figura), de sajnos összességében nem jó. Ugyanaz a baja, mint a legtöbb "csavaros" filmnek: nem elég, hogy életszerûtlenül viselkednek a szereplõk (gondolom, erre sok példát felhoztak már a legkisebbektõl, mint a hezitálás nélküli trutyiba nyúlás, a legnagyobb spoilerekig: hogy viselkednek a bûnüldözõk, és hogyan az egyes emberek zsarolás hatására, ha nincsenek közvetlen életveszélyben, illetve a szabadságuktól megfosztva), de van valaki (a forgatókönyvírón és a kliséket unó nézõn kívül), aki elõre tudja, és arra építi az események láncolatát, hogy pont így fognak viselkedni. Ehhez képest már elenyészõ probléma, hogy túl keveset tudunk meg a szereplõkrõl.
10/10
killthenoise 2017 febr. 17. - 18:33:53 10/10
(432/457)
A legjobb thriller amit valaha lattam,en nem tartom horrornak. A sztori,a megvalositas,a feszultsegfaktor nagyon eros. Brutal film,szerintem a maga mufajaban legjobb ! 10/10
8/10
gesztenyéskuglóf 2015 márc. 29. - 20:56:02 8/10
(431/457)
Nem rossz kis film. Szerintem még nem annyira beteg, hogy ne lehessen élvezni. Nagyon izgalmas, érdekes ötlet és van egy jó kis csavar a végén( amit nekem sajnos elõre lelõttek, de még így is szórakoztató volt). Viszont nem a gyenge idegzetûeknek való. Ja és a zenéje is király. Horror kedvelõknek mindenképp ajánlom (én mondjuk nem vagyok különösebben az, de tetszett), de ha nem az se baj. Nem egy "világgváltó" film, csak szórakoztató, (jó meg talán kicsit elgondolkodtató). A foytatásokat nem láttam, de úgy tudom jóval betegebbek és rosszabb minõségûek.
8/10
Atis88 2015 febr. 08. - 14:24:45 8/10
(430/457)
Remek film! Nem csak horrornak, de egyébként is. Akár a történetet nézzük, akár a színészi játékot nem lehet belekötni. 8/10. Az évtized egyik legjobb horrorja.
10/10
Ateellas 2014 szept. 17. - 16:29:24 10/10
(429/457)
horror kategóriában a kedvencem.. a mondanivalóra épül az egész, amit a nézõ még a film lezárása elõtt össze tud rakni a fejében, vagy nem.

egyértelmû 10/10. a széria legjobb része

SPOILER

am kiváncsi lennék, ki az aki tudta, h Jigsaw feküdt a földön, még a leleplezés elõtt?
10/10
huanmigel 2014 ápr. 30. - 00:59:24 10/10
(428/457)
Izgalmas, lebilincselõ, király film! 10/10!
cellasto 2014 ápr. 04. - 23:37:43
(427/457)
újkori baromság,a horror-mûfaj megszentségtelenítése az összes rész.
9/10
Újvállalkozó 2014 ápr. 04. - 23:28:45 9/10
(426/457)
Fûrész 1: 9/10
Fûrész 2: 8/10
Fûrész 3: 8/10
Fûrész 4: 7/10
Fûrész 5: 7/10
Fûrész 6: 7/10
Fûrész 7: 6/10
Az elsõ a legjobb, amikor elõször láttam nagyon tetszett, a végén a zene meg a csattanó. A 4. résztõl már elmaradnak a csattanók, vagyis nem olyan megdöbbentõek, mint az elsõ 3-ban voltak. A filmek szépen kapcsolódnak egymáshoz történetileg, mindig megtudunk valami újat a kirakós életébõl és néha magyarázatot kapunk egy korábbi rész eseményére. A csapdák brutálisak, törnek a csontok, ömlik a vér, ... Számomra az egyik legdurvább az 5. részben volt, amikor a férfi a végén hosszában elkörfûrészeli a jobb karját...brrhrhhhhh... Viszont a 7. rész már kicsit idegesítõ volt, ahogy az áldozatok rinyáltak, sírtak, kiabáltak hogy segítsen nekik Bobby. Látták, hogy Bobby elég sok fájdalmat bevállal, de továbbra is sivítoznak. Én otthagytam volna õket. :)
Egyébként van abban valami, hogy halálközeli állapot után jobban fogod tisztelni az életet.
8/10
!% 2014 febr. 16. - 15:02:51 8/10 Előzmény Grimmy
(425/457)
az áramot jigsaw vezette beléjük amikor lekapcsolták a villanyt és megtalálták a telefont
9/10
kazama90 2014 jan. 11. - 22:36:06 9/10 Előzmény buffalo beni
(424/457)
a legjobb rész a szériából, igazi klasszikus 10/9.
nálam a sorrend :
1.rész
2.rész
7.rész
4.rész
5.rész
3.rész
6.rész
buffalo beni 2014 jan. 02. - 15:20:58
(423/457)
annyira egy beteg film hogy az nem igaz jo az 1-2 rész nem annyira brutális de a többi az nézzétek meg a 7-dik részt olyan undoritó hogy az nem igaz

szerintem 10/6
Nezo_nezo 2013 szept. 21. - 21:24:54 Előzmény L-Olonnois
(422/457)
Igen, nekem is pont ezen akadt meg a szemem az ismertetésben, mert valahogy nem erre emlékeztem :) A film maga amúgy jó, és eléggé kiakasztó, már aki ezt a mûfajt szereti :)
mirigy 2013 aug. 18. - 20:37:46 Előzmény L-Olonnois
(421/457)
Ettõl még egy beteg film. Tök mindegy milyen erkölcsi hulla embereket kínoznak benne halálra. Nem is értem, hogy ezért hogy tudnak emberek rajongani
L-Olonnois 2013 aug. 09. - 11:13:29
(420/457)
"...erkölcsileg szilárd embereket rabol el..." Nem tudom, ki írta ezt az elõzetest, de hogy a filmet nem látta, az biztos, mert pont ellenkezõleg, erkölcsileg bukott emberek kerülnek a játékba.

Én sosem szerettem a belezõs, vérgõzös horrort, de a Fûrész összes része 10/10-es.
10/10
dávidka kovacs 2013 júl. 15. - 20:30:08 10/10
(419/457)
Jó film 10/10es

***SPOILER***
Én egy dolgot nem értek, hogy ez a Zack gyerek a lassan ható méreggel a testében, ha már ugyis korházi dolgozó, miért nem inkább megy és vizsgáltatja ki magát. Fõképp, hogy szabadon mozoghat.. és talán még a rendõröknek is szolhatna, mert tudja hol vannak az áldozatok, ha odatalál..
***SPOILER VÉGE***
10/10
SandroVM 2013 márc. 27. - 07:07:23 10/10
(418/457)
Spoilerek birtokában is újra és újranézhetõ film, bár a végkifejlet legfontosabb eseményeinél, már nem sokkolódik az ember, mint elsõ nézésre, de azért a hideg így is kirázz a katarzisnál. Az egyik legjobb befejezésû film, amit láttam. Ráadásul a képi világ és a hangulat tökéletes, a mellékhelység „esztétikus” látványát pedig sosem feledi az ember. A történet azért nagyon tetszett, mert nem csak szimpla brutalitásról és gyilkolásról van benne szó, hanem egy keretet ad neki a játék, valamint mondanivalót is, ami ugyan nem kap túlságosan nagy hangsúlyt - nincsenek hatalmas karakterábrázolások, aminek köszönhetõen még közelebb kerülnénk a mondanivalóhoz, mely szerint jobban kellene becsülnünk az életünket, és helyesebben kellene cselekednünk. Nem csak az áldozatok, de az antihõsrõl sem tudunk meg túl sokat, csupán annyit, hogy szeret játszani. Beteg film, igen, az antihõs is beteg, de ezt õ is tudja magáról… Klasszikus. Mindenesetre mindenkinek azt ajánlom, hogy ne külön kezelje a folytatásokat, hanem szánjon rá 11 órát valahogy, mert ez inkább egy 11 órás film, mintsem 7 db másfél órás.