Téma: Füst

8/10
pozsizsuzsi 2009 máj. 15. - 12:28:47 8/10
(11/51)
Ma a Füst, percre pontosan egy hét múlva a másik, ugyanitt.
8/10
pozsizsuzsi 2009 máj. 15. - 03:13:18 8/10
(10/51)
Akkor ide is bemásolom, amit az Egy füst alatt...-hoz pötyögtem.

Nyilvánvaló, hogy a Füstöt forgatták elõbb, és a helyszínen, egy füst alatt, összerakták az Egy füst alatt..-ot is, ha már egyszer mindenki ott volt. Simán elképzelhetõ, hogy technikai értelemben a Füst mégis késõbb készült el, egy játékfilmnek azért komoly utómunkálatai is vannak.

Remélem, most már tisztázódott ez az idõrendi kérdés.
perry 2009 febr. 28. - 16:54:55 Előzmény fulcsy
(9/51)
okok
fulcsy 2009 febr. 27. - 19:08:19
(8/51)
ha az imdb -n megnézzük, akkor a rendezõ filmjeinek a felsorolásakor is idõrendben és sorszámmal is az EGy füst alatt... van elõbb
http://us.imdb.com/name/nm0911061/
fulcsy 2009 febr. 27. - 19:03:05 Előzmény perry
(7/51)
sziasztok! az igazság az, hogy a másikat, az Egy füst alatt beindulva c.-t mutatták be elõszõr, méghozzá a Berlinálén 95 februárjában!!!

http://us.imdb.com/title/tt0112541/releaseinfo

mozikba az usában '95 októberében került... (az egy füst alatt beindulva)


a Füstöt legelõször '95 júnusában mutatták be az amerikai mozikban.
http://us.imdb.com/title/tt0114478/releaseinfo

tehát egyik sem elõzménye a másiknak, inkább tetstvérfilmek, vagy kétpetéjû ikrek... (eléggé különböznek)
8/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 01. - 11:32:00 8/10
(6/51)
.... Az egy füst alatt... -ban, aki csak arra vetõdött a filmszakmából, kedvet kapott a laza spontán cseverészésre, hogy mit mondtak, arra nyilván nem emlékszem, de odaálltak a trafikban a kamera elé és megnyilvánultak. Arra viszont emlékszem hogy tetszett.
8/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 01. - 11:17:31 8/10
(5/51)
Egy füst alatt - beindulva.
Én tényleg egy füst alatt láttam egy zsebmoziban, a filmmánoknak kedveskedtek ezzel a gesztussal, (csak sajna elfelejtettem arra gondolni hogy fürdõruhát kéne vinni).
A Füst, újra látva, megint csak megerõsített abban hogy milyen piszok jó film is ez, na emberek, így néz ki egy jó forgatókönyv, ilyen egy jó rendezés, így dolgozik egy jó operatõr, a szereplõválasztás pedig telitalálat, zene úgyszintén, szinkron: nagyon helyén van.
Csodálkozom, milyen kevesen jelentkeztek be erre a topicra.
Az Egy füst alatt igencsak lazán illeszkedik ehhez a filmhez, habár már nemigen emlékszem rá, de mégis, úgy egy füst alatt jó megnézni.
Zeppy 2008 márc. 01. - 00:10:47 Előzmény moxika
(4/51)
Sziasztok!

Nekem nagyon tetszett a film, és kíváncsi lennék a másik részre is amirõl beszéltek de nem tudom mi a címe. Tehát létszíves mondjátok meg a címét.
perry 2008 febr. 21. - 18:42:37 Előzmény Simon Ferenc
(3/51)
Ez az elsõ rész :) és szerintem jobb mint a második, ez spontán , a második kissé erõltetett számomra. A mûfaj nem új több európai alkotónál útól érhetõ. Amitõl ez a film jó az a szereplõk nagyszerû összjátéka.
Simon Ferenc 2007 aug. 30. - 11:48:20 Előzmény moxika
(2/51)
Szia!

Nagyon tetszett nekem is ez a film, igaz, az elejérõl lemaradtam. Tényleg nem ez lehet az elsõ rész, mert amit találtam róla, mintha egy másik rész lenne. De errõl nem találtam semmit. Meg tudnál adni egy olyan linket, ahol mindkettõrõl írnak?
moxika 2006 dec. 03. - 14:09:01
(1/51)
Ezt nem értem!!
A második részt vetítik két hét múlva, ezt meg nem. Pedig a fõ csapás, ez a film, a második rész pusztán azért készült el, mert az elsõ részben baromi jól érezték magukat a szereplõk és nem bírták abba hagyni. Így spontán, szinte minden rendezõi ráhatás nélkül készült el a második rész.

De miért nem az elsõvel kezdik????? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! nem értem!!!

Évek óta keresem ezt a két filmet és most tessék, az egyik szemem sír a másik meg nevet.