Brambilla 2008 júl. 10. - 00:29:33
(14/54)
Annál, amit vártam, sokkal jobb volt.
Olvasgattam a vitát a magyar ultrákról-huligánokról és a filmrõl.
De ez a film az ANGOL focihuligánokról szól, róluk ad egy hiteles képet, nálunk meg megint keverjük a fogalmakat.
Egy, hogy manapság mindenkire, aki belerúg egy kukába már ráfogják, hogy futballhuligán. Kettõ, hogy túl kevés az igazi szurkoló és a legtöbb ember nem is tudja mi a különbség a huligán és a drukker között.
Szóval elsõsorban nálunk fogalmi problémák vannak.
kevinspéci 2008 júl. 06. - 16:10:24
(12/54)
Megtekintem én is. A Danny gyereknek van egy sorozata Futballhuligánok címmel. Mutatták, hogy Oroszhonban vannak csajok is, akik huligánkodnak. Az milyen lehet már...? Tépd a haját, húzzad, tépd! Karmoljad is, bárhol érd! :)
7/10
geri778 2008 márc. 24. - 20:16:20 7/10 Előzmény marky
(11/54)
jó hát valóban az ultrákat se kell félteni de álltalába a magyar csapatoknak nem nagy fõs szurkolótáboruk van és nem biztos,h van annyi huligán stilusú ember,h külön csoportot alakitsanak és beállnak az ultrákhoz.....
10/10
Gerion 2008 jan. 07. - 16:55:07 10/10
(10/54)
Szerintem nagyon jó könyv, és nagyon jó film, egyébként a filmnek elég kevés köze van a könyvhöz (ez utóbbi nem kritika, vagy dícséret, csak megállapítás).
marky 2008 jan. 01. - 20:21:28 Előzmény Oi!
(9/54)
van fogalmam hozzá, egyik legjobb barátom Kispest ultra(nuovaguardia), másik cimborám pedig Green Monsterses Fradista. A 3. félidõ nevû kis újság, amikor létezett még, a kedvencem volt, ha tudod egyáltalán hogy mirõl beszélek. Több ultracsoport valóban csak a kedvenceik buzdítását végzik,és gyönyörû fény,láng, tûz koreográfiákkal és transzparensekkel fejezik ki véleményüket, de személyes élményeim vannak azon ultrákról is akik, csak a balhét, az erõszakot, randalírozást kultiválják, mindezt "kedvenc csapatuk" szeretetének köntösébe bújtatva. A véleményemet fenntartom!
7/10
geri778 2007 dec. 25. - 01:08:59 7/10 Előzmény Oi!
(8/54)
Hát igen mert az Ultráknak semmi közük nincs a balhézáshoz.
Huligán meg az ultra az két különbözõ csoport...........
én csak ezt a két huligános filmet ismerem aki tud még az leírhatná a címüket:D
Oi! 2007 dec. 11. - 10:19:43 Előzmény Ferlingfan
(7/54)
Azért nem csak ez a két film létezik ebben a témában.
Oi! 2007 dec. 11. - 10:17:55 Előzmény marky
(6/54)
"Mindenesetre a futballról szól legkevésbé a film, csakúgy mint a sok agyatlan, csak a balhékra szakodosott ultráknál."

Igaz, ez már egy éve írt hozzászólás volt, de lerí róla, hogy fogalmad nincs a futballhoz kapcsolódó életstílusokról. **moderálva**
4/10
zee944 2007 nov. 07. - 22:08:49 4/10
(5/54)
Elõször ezt láttam, aztán a Huligánokat. Sok jót hallottam róla, a Huligánokról kevésbé.

Ehhez képest a Futball faktor nekem közepes volt, de leginkább semmit újat nem adott (úgy éreztem, feleslegesen néztem meg), a Huligánok viszont lenyûgözött, hogy milyen mélység van benne a Futball faktorhoz képest. (Ezt nem vitaindítónak szánom, csak a véleményemet mondtam el.)
norton15 2007 nov. 07. - 21:42:14
(4/54)
Jó kis film, de egyvalaki hiányzott: Vinnie Jones!:) Érdemes a könyvet is elolvasni.
Bov 2007 aug. 26. - 20:21:24
(3/54)
nem rossz film, deh nekem a Huligánok jobban bejött.. a just a little more love jó volt benne :) amúgy 6/10
Ferlingfan 2007 márc. 14. - 19:03:45 Előzmény marky
(2/54)
Biztos jó film, még nem láttam; de amit tehetem, megnézem.
Viszont a történet leírása alapján érzek ebbõl egy "egész apró" (azaz óriási) koppintást, amit a Huligánok c. film testesít meg...
Nézzétek meg, ha nem hiszitek el... Úgy tudom, ez a régebbi...
marky 2006 dec. 10. - 15:16:30
(1/54)
Szédületesen jó film! Jó karakterek, a nem túl nagy sztorit pedig annyira felturbózza a narrátori mondandók, az elszállós részek, a csúcs zene(Orbital, Chris Coco) és a roppant bejövõs filmes ötletek, hogy egy percre sem unatkozol. Mindenesetre a futballról szól legkevésbé a film, csakúgy mint a sok agyatlan, csak a balhékra szakodosott ultráknál. Ez az alkotás kiváló röntgenképet ad brit társadalomról. Ez a film egy igazi szociálpszichológiai elmélyedés...Van itt minden...pitiáner drogos tolvaj, középosztálybeli boldog családapa, céltalan, carpediem 30-as, akiket a hétvégi balhézások éltetnek. A francia Kassovitz féle "A gyülölet" címû filmet is ajánlom annak, akinek tetszett ez a film.