10/10
harmadiksuxel 2017 márc. 11. - 23:53:08 10/10 Előzmény handi99
(2074/2174)
Ez nem tudom mikor lesz, mert én már mindenféle számozással találkoztam, de itt van egy hosszú ismertetõ: ///update: 70.///

http://www.lasestrellas.tv/televisacom/telemundo/fan-sitio-oficial/capitulos/televisacomtelemundofan-sitio-oficialcapituloscapitulo-35-la-tercera-boda/

Jessica descubre que está embarazada de Miguel y su plan sigue en marcha. - én már errõl a késõbbi terhességrõl beszéltem, hogy bár most a teszt negatív volt, azt én is láttam, de lesz még kavarodás ezzel kapcsolatban. És akkor most olvasom, hogy terhes lesz Migueltõl. Gondolom persze a Diegoénak fogja hazudni.

Luciáról sejtettem, hogy villana lesz, és majd a sorozat második felében fog bekavarni. Éreztem, hogy vele terveznek még, mivel nem epizódszereplõnek van feltüntetve, hanem a rendes stáblistában van benne. Ha csak falshback jelenetei lettek volna, akkor elég lett volna feltüntetni az adott epizódokban a kezdõ jelenetsor alatt, mint Pl. Rodolfo Salas, Carlos Gastelum és társai.

Hopp ez a legfrissebb:

http://www.televisa.com/telemundo/fan-sitio-oficial/capitulos/capitulo-39-tomas-conoce-a-su-mama/

Igen, mert a Telemundo 39-nél jár, õk meg dupla részekkel mennek és 78, ahogy Fabiola Pereznél is volt feltöltve a jubitubin.
10/10
harmadiksuxel 2017 márc. 11. - 15:51:00 10/10
(2073/2174)
Láttam, láttam.

Én ezen az oldalon szoktam nézni a sorozatot.
https://www.youtube.com/channel/UCHxxqoejdzFu5nzghH-7l3Q/videos
Vagyis a fejleményeket, mivel a mekkáknál a Gala tv-n dupla rész megyen, én meg a Telemundós vetítéseket követem. Én annyira meg akartam állni, hogy nem nézek bele, csak 1-2-be. Jah persze, én meg a spoilerek :D :D :D
És a telemundós vetítést követem.
Arra kíváncsi leszek, hogy kerül Nicolás majd Adriana közelébe. Mi közük lesz egymáshoz?
Aminek szintén örülök, az Ricardo Kleinbaum felbukkanása. Igaz nem sok soriban láttam, de itt az eddigi pár epizódjelenete alapján csípem a fickót.
Pont ma kezdtem el újranézni a sorozatot, mert eddig csak tekerve néztem. De mivel nincs nézni valóm, úgy döntöttem, akkor ezt nézem egészben, és jól tettem, mert azért maradtak ki olyan pillanatok, amiket átugrottam és nem kellett volna. Kapásból egy Adriana - (Diego) Castro jelenet, meg egy Porras-pillanat.
10/10
harmadiksuxel 2017 márc. 11. - 15:43:51 10/10
(2072/2174)
Szia!

Keresem én is ezerrel, de nincs meg a szám címe, és nincs meg a dal sem egészben. Pedig már végnyálaztam twitteren a velük foglalkozó oldalakat, jubitubi kommenteket, orosz fórumot, és semmi.
Lehet az van, hogy még nem jött ki egyben, akárcsak a fõcímdal a Chino y Nachotól.
Mind a kettõt nagyon várom már egyébként.
handi99 2017 márc. 10. - 19:20:39
(2071/2174)
SPOILER


Adriana és Benicio esküvõje egyébként haláli. :) Benicio Miriamra gondol, miközben kimondja az "igen"t, Adriana meg szépen hátra fele néz (Diego néhány sorral mögötte van), még véletlenül se a jövendõbeli férjére.


SPOILER vége
handi99 2017 márc. 10. - 19:09:09 Előzmény harmadiksuxel
(2070/2174)
Köszi!: ) A BEMC óta én se nagyon...
A La Fanba a szereplõgárda miatt néztem bele, mert a komikus novellákat általában nem szeretem, ... viszont ez most elmegy.
handi99 2017 márc. 10. - 19:03:36
(2069/2174)
Szia! Jessica kamuzott a tehességrõl, ez már kiderült.
Nem tudod, hogy mi volt az a szám az Adriana-Diego jelenet alatt a 38. részben?
10/10
harmadiksuxel 2017 márc. 09. - 15:22:58 10/10
(2068/2174)
A mexikói Gala TV-n jóval a telemundos LA Fan elõtt járnak, hát lesznek itt érdekes dolgok.


SPOILER:
- Lucas megmenti Tomast attól, hogy elgázolja egy autó. Azt hiszem, ezután kezdenek el közeledni egymáshoz.
- Lucast a Justin Case által rendezett Amor Amor Amor sorozatban megölik, ugyanis elmegy Olaszországba filmet forgatni. Majd gyászolni fogják, mert híre megy, hogy Lucas Duarte meghalt egy balesetben. Gyászolni fogják, de valójában nem halt meg, és Olaszországban jön rá arra, hogy szerelmes Valebe.
- Miután Lucas halálhíre elterjed, jelentkezik Lucia. Kiderül, hogy nem halt meg, és valami rancson él. Maritza Bustamante alakítása most tetszik a legjobban eddig.
- Jessicanál és Adriananál is eljátsszák a terhességet. Jessica tuti nem lesz az, de szerintem Adriana sem. Bár ki tudja, mert Adriana és Benicio összeházasodnak.
- Diego Castronak lesz egy riválisa, Leo Marquez (Daniel Elbittar) személyében. Gondolom pár részes vendégszereplõ lesz
10/10
harmadiksuxel 2017 márc. 02. - 18:48:16 10/10 Előzmény handi99
(2067/2174)
Jajj, azt nem mondtam, de nagyon jóóóó újra látni téged. :) Köszi az életjelet.

Nem néztem egyébként mundós sorit a Bajo el mismo cielo óta. De most visszatértem a La Fannal. Nem terveztem nézni, mert szörnyûek voltak a promói, viszont elkaptam egy Justin Case jelenetet, és mondom ebbe bele kell lesni. Az biztos, hogy jól tettem :)
10/10
harmadiksuxel 2017 márc. 02. - 17:02:19 10/10 Előzmény handi99
(2066/2174)
Dettó azt nézem.

Én nem vagyok komédiaevõ, még véletlen sem, de ez az, ami nálam kivételt képez. Sõt kifejezetten nem szeretem ezt a mûfajt, viszont ezen tudok nevetni.
Nekem pont Vale, Espinoza, Ortiz és Porras a kedvenceim. Islas és Duque jó páros, csak õk untatnak engem kissé, így õket tekerem.
Én belenéztem a Silvanába is, és azt 15 rész után otthagytam. Általában 15 rész után minden komédiát befejeztem eddig. Ezt viszont nagyon bírom, alig várom a napi részeket, igazi fan lettem.

Azt tudom, hogy buktázik a sorozat, és nem tudod, igaz, hogy rövidítenék, így 120 helyett csak 100 rész lesz? Siránkozni nem siránkozok miatta, mert a rövidebbeket jobban szeretem.
handi99 2017 márc. 01. - 19:14:03 Előzmény harmadiksuxel
(2065/2174)
A La Fant Gabriel Porasszal. :) Sajnos, pont az a komikus sorozat, amit én annyira nem szeretek, de legalább Gabriel jó benne + a Ximena Duque-Jonathan Islas páros sokat dob rajta.
10/10
harmadiksuxel 2017 febr. 24. - 15:58:08 10/10
(2064/2174)
Követ most bárki is valamilyen Mundos sorozatot?
suxel 2015 dec. 26. - 09:46:12
(2063/2174)
Boldog Karacsonyt Mindenkinek, aki ideteved. ;)
offtopic
handi99 2015 dec. 24. - 10:19:23
(2062/2174)
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
suxel 2015 nov. 12. - 22:27:54
(2061/2174)
Már megint el kell tûnnöm a sorozat elõl, de csomagoltam magamnak utibatyut és leszedtem mind a 72 epizódot eddig. Gyorsan át is pörgettem: az állam többször leesett, úgy kellett összekapargatni, ez r*hadt jó sorozat továbbra is. Az elõzõ hibákat meg is bocsátom neki, amiket felsoroltam. Bár sok mindent nem értek, mert ilyen 2-3 percekben szaladtam át elsõre a részeken, de durva pillanatok voltak többek között:
-Adela és Rodrigo szemtõl szemben egymással személyazonosságot felfedve
-Az ál-Adela "kinyiffantása"
-Ximena meggyilkolása
-Rodrigo szerelmi vallomása Adelanak, talán ez ütött a legnagyobbat.
-Deborah õrjöngése a válás hallatán
-Maria elcsípi, amikor Rodrigo erõvel megcsókolja Adelat
-Sharont megerõszakolja a La Colonia csomó tagja
-Juana folyamatos erõszakolásnak, szexuális zaklatásnak van kitéve Don Alan által
-El Colmillot levadássza Rodrigo - brutál
-El Colmillo életben maradt, igaz csoda kell, hogy magához térjen

Azon gondolkodtam Rodrigo életben maradhat-e a sorozat végére?! Szerintem NEM! Mindenesetre talán az övé a legjobb, legösszetettebb karakter az egész sorozatban. Csodás milliõt hozott létre Perla Farias. Nagy pacsi.
suxel 2015 nov. 12. - 13:00:51
(2060/2174)
36-40:
Úgy érzem ezt a hetet szeretném elfelejteni: hogy miért, meg is indoklom.
1, Felicia terhessége: ezt a klisét õszintén nem vártam bele, bár gyaníthattam volna, hogy lesz ilyesmi benne, miután lefeküdt Willyvel is. Viszont megmutatták a hét vége felé, hogy van értelme annak a továbbiakból, hogy beleírták ezt a klisét, és nem csak jól jön a villananak, hogy szétszedje Carlost és Adelat. Ami meglepett: Felicia akkor akarta elújságolni az egészet, amikor Adela beköltözött Carloshoz, és hirtelen elhallgatott, mikor megtudta mi a szitu, úgy döntött nem beszél. Feliciat csak a baba érdekli, hogy legyen valakije és talán még egyedül is felnevelné, bár szerintem naiv vagyok, hogy ezt higgyem. És már Greicy is tud a terhességérõl, nem hiszem, hogy titkolózni fog, valamint amellett lesz, hogy a gyereknek családban kell felnõnie. Õ csak azt nem tudja, hogy Willy is lehet az apa. Szimpatikus dolog Feliciatól, hogy megfordult a fejében a La Frontera eladása, el akarja kerülni a baba elvesztését mindenképpen, mivel veszélyeztetett terhes, és a megszállt étteremben minden van, csak nem biztonság. Kérdés számomra merre billentik az írók a karakterét, mert szerintem egy második vetélés súlyosan traumatizálná és szerintem közveszélyes õrültet csinálna belõle. És mi lesz, ha elõáll Adeláéknak azzal, hogy terhes? Mindenesetre rosszul kezdõdött nekem ezzel a hét, de alakul a sztori, pláne, hogy menekvést jelenthet Carlos számára a deportálás ellen.
2, A Skorpiók merénylete Rodrigo ellen: maga a kivitelezés béna. Oké, már szinte mindenki életét megmentette Adela, aki számít Rodrigonak, van akit többször is, most rákerült a sor. Nem baj, nagyon jó, remek elem, szuper. Meglõtték, elhiszem azt is, hogy Carlos látott már lõtt sebet és ki tudja venni a golyót, miért ne 2 évszázaddal ezelõtt is volt aki megtudta csinálni. Sorozatlövés volt, ebbõl egy golyó a hasán eltalálta, olyan szerencsés helyen, hogy belsõ szerve nem sérült, csak a golyót kellett kihalászni, és a vérzést elállítani, sebet visszazárni. De olyan hamar felépülni, és mikor hazamegy Greicyhez, látszik, hogy fájdalmai vannak, de a lány semmit sem vesz észre, holott éjszaka egy szál alsónadrágban fekszik mellette. Maradjunk annyiban, hogy ez nagyon gyenge volt. És ha már Greicy: az õ karaktere addig volt érdekes, amíg a börtönben voltak. Ahogy kikerült onnan Rodrigo, Greicy karaktere egy szürke kisegér lett, aki sokszor fel sem tûnik, hogy a képernyõn van. A féltékenykedése Adelara, és további húzódása Felicia felé számomra édeskevés. Ezzel próbálják szerintem kompenzálni, hogy Maria távolodóban van Felitõl, addig Greicy közeledik felé. Nem tudom pontosan mi okozza, de leginkább az Adela-Rodrigo közötti kémiára tudom fogni a dolgot, tüzel a képernyõ, amikor együtt vannak jelen Rodrigoval. Bár ha csak Adela és Greicy vannak jelen, akkor is Adelanak sokkal nagyobb ereje van a képernyõn. Most kezdem megérteni, hogy miért mondták a Carayosok, hogy annyira nekik nem jön be Kendra Santacruz alakítása. És már másodjára szerepelnek egymással Maria Elisa Camargoval egymás után egy sorozatban. Nekem errõl a Televisás La que no podia amar jut eszembe, ahol Jose Ront és Ana Brenda párosát teljesen elnyomta Jorge Salinas jelenléte, és ezt látván végül Jorge Salinassal állapodott meg Ana Brenda. Más a helyzet itt azért, mert nekem Porras és Camargo is ütõs páros.
3, El Colmillo szökése: nonszensz, hogy Rodrigo a lövés után durván 2 napra véghez visz egy ilyen szöktetési kísérletet. De inkább a kegyetlenség volt számomra durva, ugyanakkor elhittem hogy képes ilyesmire egy nagyfõnök bandavezér, de miután Gloriat leszúrta egy késsel és megnyalta a vérét, majd a homlokára kente, hát a gyomrom felfordult. Mondjuk a börtönigazgatóasszony megölése is durva volt, ahogy rálépett a nyakára. Úgy látom Willy hasonlít rá a leginkább, hisz a múltkor õ is megnyalta Felicia vérét. Broáf. A Hannibál-maszk egyébként tetszett.

Na jó, de voltak további tetszõ elemek is benne. Csak furcsa, hogy most elsõre 35 rész után több kisebb-nagyobb negatívum is egyszerre került a szemem elé.
Fantasztikus volt, ahogy Carlos bejelentette és összeszedte a nem is olyan kicsi családját, és bejelentette, hogy Adela nála lakik. Remek volt látni, ahogy Rodrigo vonzódni kezd Adelához, mintha nem akarná, hogy Mati és Adela egy személy legyen, és erre azt mondom, hogy érthetõ is. Carlos megkéri Adela kezét, bár még nem házasodhatnak meg. Carlos elzárása Deborah feljelentése miatt, azok a jelenetek, amik sorban következtek.
És persze voltak még Maria-Rudolfo-Isabel jelenetek is. Isabel nem túlzottan szimpatikus továbbra sem, csak úgy magára hagyja a pici fiát, de követelõzni azt tud utána Cristobalnál. Majdnem lebuktak Maria elõtt Isabel és Rudolfo, amire egy képtelen mesét találtak ki természetesen, miszerint Isabel Cristobal nõje, és van egy eltitkolt kisfia. Nem csodálkozom, hogy kiverte a hazugságuk a biztosítékot Crisnél, szerintem a fickó csak Mariat nézi egyelõre és miatta nem beszél.

Ha pontoznom kellene a heti eseményeket, akkor most elõször nem adnék 10 pontot a sorozatnak, csak kb 8-at. Remélem visszaáll a régi rend a 40-45 részekre.
suxel 2015 nov. 11. - 10:28:39
(2059/2174)
31-35:
Mik voltak a fõbb események? A La Frontera bárból drogtanya lesz, Carlos megtudja, hogy Rodrigo továbbra is a La Colonia tagja, Luis lebukott Rodrigo elõtt a rablásokkal, Adela megmenti Greicy születendõ gyerekének az életét, most Rodrigo lehet hálás neki, kitudódik a Susy-Luis románc, aminek kövekeztében Deborah megégeti Ramonát, El Colmillo egyre türelmetlenebb, hogy nem bukkannak Adela nyomára, Laura továbbra sincs meg, egy biztos Rodrigo látta utoljára, Willybõl pedig La Colonia tag lett, Feliciat rosszullétek gyötrik: ez vajon a kiszolgáltatottság és sok stressz, vagy valami más jele?
Elégedettségi mutatók: õszintén szólva Feliciara rájárt a rúd ebben az 5 részben, a saját étterme felett teljesen átvette az irányítást Faier csapata. Az egyik dolog, amiért küzdött elveszni látszik, ahogy Carlos is, aki igazából sosem volt meg neki. Willy esetében van nagyobb hal is, mint Felicia és itt most Felicia kicsi, a nagy meg ugye megeszi a kicsit, asszem érthetõ. Domingo atya is sejti, hogy köze volt az Adela elleni merénylethez, és nagyon tetszett az a jelenet, amikor Willy meglátogatta és dühében a poharat széttörte a saját kezében. Carlos nem csodálom, hogy belefáradt Rodrigo helyes irányba terelgetésébe, nehezen hiszem, hogy képes lesz valaha a változásra. Ütött a jelenet Teresa sírjánál, amikor Carlos kiütötte az idõsebbik fiát. Faier egyértelmûen villano karakter, de mindig sikerül valamivel kompenzálnia magát nálam: jelenleg azzal, hogy Luist egy csapásra, ha fenyegetéssel is, de leterelte a rossz útról. És Luis átment a neki állított teszten is. Ugyanakkor remélem, hogy Laurát nem ölte meg, nem végzett vele, bár ahogy én eddig levettem a piszkos munkát más kapja meg, úgyhogy legmélyen belül, lakozik a jó oldalából is egy szelet. Ugyanakkor nagyon bunkón is tud viselkedni, és legtöbbet a nõkkel: õ provokálta ki a saját nõje balesetét is, a folyamatos durvaság Mariaval, és az ápolónõkkel vagy sorolhatnám, az összetûzéseik Adelaval pedig szántanak. Susy-Luis románc kitudódása: Deborahnak kezeltetni kellene magát, amit mûvelt Ramonával, az túlmegy minden határon, egy pofon, majd a vasalóval megégette. Ha Ramona nem állítja le Adelat, akkor bizony kiborítja a bilit, de ez az eset ahhoz kellett, hogy Ramona és Adela viszonya rendezõdjön, szerintem eléggé radikális módon. Deborah persze tiltakozik a kapcsolat ellen, és amit nekem jó volt látni, az Jacob hozzáállása: a lehetõ leghihetõbb módon fogadta. Neki nincs semmi baja Luissal, igaz nem tetszett a titkolózás, de érthetõ azért tõle, hogy nem egy ilyen barátot képzelt el a lánya mellé, igaz nem is olyat, mint Brian volt. De egyszerûen nem tud mit tenni, és elfogadja, azt akarja, hogy a lányának a legjobb legyen, és nem olyan beszûkült a látásmódja, mint Deborahnak, persze vannak megkötések, miszerint Luis jöhet ide, de Susynak veszélyes a negyed. Deborah pedig elkezdte a szakállas trükküket, lejáratni Luist a felsõ tízezer köreiben,, de egyelõre jól vette az akadályokat a srác, Deborah viszont ettõl sokkal messzebbre el fog menni. Maria - Rudolfo - Isabel tengelyen sok változás nem állt be, volt egy kisebb krízishelyzet, mikor Alex kórházba került. Rudolfo ismét megmutatta, hogy mennyie érzéketlen tud lenni, és továbbra is gondolom, hogy Isabel sem egy mintaszülõ, de legalább ott van Cristobal bácsi. És persze továbbra sem maradnak el a preventív jellegû mondanivalók a sorozatból: cukorbetegség, vagy védekezés a szex elõtt, remekül beépítve a történetbe. Amit kicsit soknak éreznék, ha beleszõnék, hogy Susy terhes lesz Luistól, bár szerintem ezt Greicy után nem lépik meg.
suxel 2015 nov. 09. - 15:48:13
(2058/2174)
26-30:
Ahogy annak lennie kellett Adela nem tudta lelõni Faiert. Ok?! Meg tudta, hogy Greicy gyereket vár tõle, de volt utána egy jó kis üldözéses jelenet, szeretem ezt a mozgalmasságot. Ráadásul Faierék beköltöztek a szomszédságba, ha ez nem lenne elég. Tetszenek a zárójelenetek is epizódonként: Adela kisírt szemekkel ajtót nyit, azt hiszi végre az anyja került elõ, erre Faier áll az ajtóban. Falom az Adela - Faier jeleneteket. Greicy és Faier varázsa már elmúlt nálam, az úgy a börtönös etapig volt nagyon jó, de amit ez a két színész letesz az asztalra, az valami csodálatos. Greicyben feltámadt a féltékenység, amit ad az önbizalmatlanság is, de még jobban hozzájárult Felicia ármánykodása Adela irányába, ugye Maria számára sem volt szimpatikus a lány, de mintha kezdene billenni a mérleg Adela felé. Igaz, lehet csak én képzelõdöm. Az a jelenet inkább vicces volt számomra, amikor Felicia, hogy felbérelte Willyt, hogy ölje meg Adelat, és miután megvolt a szex, kínjában mosta a fürdõkádban lefelé magáról a férfi érintéseit. Nem tudtam sajnálni, de ami még ennél is komikusabban hatott nekem az a hirtelen adakozás, takarítás Domingo atya parókiáján, aki persze kiszúrta, hogy valami bûnt szeretne leróni. Amire viszont nem számolt, hogy Willy inkább 2 legyet ütne egy csapásra, és Carlost is kicsinálja. Na azt nem vágtam, hogy lesz menekülés a szituációból Adelának és Carlosnak, de végül Faier mentette meg õket. Adela pont tõle nem várt ilyesmit, ugyanakkor hiszem azt, hogy ha Carlos nem lett volna ott, akkor is megteszi Adeláért Faier. Na akkor lett volna még csak féltékenységi jelenet. Gazdagéknál Jacob jól jellemezte Deboraht, hogy kõszívû nõ. Az õ hibájából, Luis leesett a magas létráról, szerencse, hogy nem lett komolyabb baja, de még kórházba sem engedte volna vitetni komolyabb sérülés esetén sem. Egyedül Ramona indokát értettem meg valamelyest, hogy õ a korára való tekintettel félti a munkáját. Susy azonban komolyan megértette, mennyire kegyetlen az anyja viselkedése, s a szemébe mondva az igazat egy pofonnal jutalmazta, amiért a csaj meglógott otthonról, és persze nem foglalkozott vele, hogy seholsincs a lány, csak a flancos gálája érdekelte, amire hivatalos. Az 5 epizód alatt a legeslegjobban az a jelenet tetszett, amikor Luis és Susy felszabadultan élvezték a bulit a migráns negyedben. Sharon is jópofa volt, amikor lesmárolta Nicket, simán kinézem, hogy a tanulós srácot most csókolták meg elõször. Bár szerintem csak pia hatására történt, de szerintem jól mutatnának együtt. Isabel Rudolfo számára továbbra is idõzített bomba, s egyáltalán nem vagyok elbûvölve Isabeltõl, mint felelõsségteljes anyától. Sokszor az az érzésem, hogy így nagy szerelem, úgy nagy szerelem, Alex csak azért kellett, hogy megfogja vele Rudolfot, de ez 7 év alatt sem sikerült, Cristobalra viszont egy rakás feladat nehezedik a gyerekkel, szószerint a bébiszittere lett. Ugyan még nyûgnek érzi, de szerintem nagyon meg fogja kedvelni a gyereket, próbál kicsit morcosabb lenni, valamint hatni Isabelre, de eddig nem sok sikerrel. Szerintem jó páros is lehetnének késõbb a szabados anyukával. Kb ennyi járt most a fejemben szerintem.
suxel 2015 nov. 08. - 13:50:29
(2057/2174)
Na jó, én nem bírtam tovább és leszedtem egy csomó részt, s beletekergettem, mert nem gyõztem le a kíváncsiságomat, és eljutottam a 42. részig. Nem azt jelenti, hogy nem nézem meg rendesen: dehogynem, minden percét, másodpercét figyelem. Próbálok haladni a napi 5 résszel, de most ezt így ki merem jelenteni, hogy ez a sorozat nekem olyan, mint egy nõi orgazmus. Nem érezhetem, mert nem vagyok nõ, de kb így képzelem el, mint amiket én érzek miközben nézem. HIHETETLEN JÓ!!!!! Egy nem tetszõ elem volt benne, de ráébredtem még tekerés során is, hogy nem szimplán klisé, van értelme, hogy beleszõtték, de majd részletes nézés során bõvebben róla. Ha a végére nem rontják el, akkor nekem tuti ez lesz a BEST TM-telenovella!!!!
suxel 2015 nov. 07. - 23:07:38
(2056/2174)
25-ig végignéztem, húha. :)
Szövevényes a szerelem, ami Adela és Carlos között van, vergõdnek, de mégsem unalmas. Adela nem tud a sorsa ellen tenni, mindig az útjába sodorja a végzet Carlost, most is rákényszerült, hogy visszamenjen a Sanders házba. Na meg az útjába sodorta Rodrigot is, hát az hatalmas volt a jelenet, amikor szemtõl szemben egymással. A másik meg, amikor kiment a testvére "sírjához", ahol "õ temette el" Matiast. Teljesen átjött a képernyõn keresztül. És közben Rodrigo is nyomoz utána: vajon ki talál meg kit elõbb? A vad vagy a vadász. Azt szeretem a sorozatban, hogy a gonoszoknak írtak bele érzõ oldalt is, Rodrigo és az illegális határátlépés közben talált árva gyerek esete, Felicianak is vannak érzései, amellett, hogy még a jó tettjeit is egy önzõ, saját magát segítõ cél vezérli, vagy Deborah, amikor felpofozta Ramonat: több részen keresztül nyomasztotta, még bogyókhoz is nyúlt. Jacobnak ez nem tetszett, és csak sejteni merem, hogy Deborahnak még lesz kalandja a pirulákkal. És mindeközben van valami titok, fájó eset a hispán nyelvû családjában, amikor is a nénikéjével történt valami és rühelli, ha emlékeztetik rá. Sokszor nem tudom hova rakni ezeket a karaktereket, hogyan is viszonyuljak hozzájuk, pl Rodrigo is Tijuanaban nem utasította el a prostit, vagy Laura barátnõjét megkínozták. A leglassabban a kapcsolatok közül eddig a Susy-Luis románc halad, de bízom benne nem tart soká a haragosdi, vagyis legalább Luis tanul valamit Susy elutasításából. Igenis, a fiúnak kellene saját magát szégyellnie, és nem az apját. Nem lepett meg, hogy Willynek sikerült beszervezni a bolti rablásba, amit megnehezített, hogy ott volt Maria és majd befutott Rudolfo is, Cristobal pedig erõsen gyanakszik Luis bûnrészességére. Akkor Maria-Rudolfo-Isabel: na az volt a másik nagy találkozás az Adela-Rodrigo mellett. Undorító volt, ahogy Rudolfo házaló árusnak mutatta be Isabelt és Alexet, persze menteni akarta a bõrét vele. Isabel azonban nem megy vissza Mexikóba, és már követelt magának egy olyan házat, mint amilyen az igazi családjával van Rudolfonak, remélem lehúzza a csávókámat rendesen. De az a meredt szem, amikor meglátta, kik érkeztek Los Angelesbe az felejthetetlen. Santiago és Juana: õk az esetlenek a szememben, olyan kis szerencsétlenek. Egymáshoz valóak. Szabály szerint tetszett az a rövid mellékszál, hogy az angolul nem tudó Juana elveszett a nagy Los Angelesben, ez egy teljesen valós probléma lehet egy illegális bevándorló számára. És van egy olyan érzésem, hogy a magányos vén disznóval is csak a rövidebbet fogja húzni, aki még eddig rendesnek mutatja magát, de igencsak nézegette Juana formás hátsóját. Santiago, amellett, hogy nagyon idegesít a beszédje, szintén mindent átadott az a jelenet, amelyben bemutatták milyen körülmények közepette él sokad magával, ahol szoptató anyukák is vannak. Komolyan mondom hihetetlen, az amit látunk. A folyamatos izgalmak mellett ezért is szeretem a sorozatot. És örülök annak, hogy a gazdagok között is akadnak annyira becsületes emberek a sorozatban, mint a szegényeknél Carlos - alias itt Jacob, a megmentõ. :)
Alig várom a következõ 5 résznyi darámat. :)
suxel 2015 nov. 06. - 10:12:29
(2055/2174)
20 és 1/2 résznél járva: ez a sorozat amellett, hogy izgalmas, hiteles, szerintem értékekkel bír, és nagyon azon az úton jár, hogy a valaha látott legjobb kedvenc TM-s telenovellámmá váljon. Igazi csemege a sorozat, ezt a migráns kérdést nagyon jól átjárja, ami Mexikó és az USA között van. Pont ott tartok, hogy kitoloncolták Faeirt az USÁ-ból, Adeláékra korábban lecsapott a Migra a cukornádültetvényen, igaz ez Juanara nézve volt veszélyes, mostanra pedig rasszista férfiak közé kerültek, akik nem dolgozni vitték õket, hanem ellátni Santiago baját, amit meg is tettek, a két lányt pedig megerõszakolták volna, ha nem érkeznek a szomszéd telepen levõk. Közben még elhangoznak intelmek a cukorbetegség ellen is (Jacob és az ügyvéd kávézása), jelen van az alkoholizmus is és következményei (ugye, Laura és a májzsugor). És nem csak a szokásos, hogy írjunk bele egy alkoholistát és ezzel el van rendezve a dolog, hitelesen van felépítve a karaktere Adela anyjának. Szeretem Carlos intelmeit hallgatni a fiának, hogy le ne térjen a helyes útról. Nagyon bejött a jelenet, amikor próbálták megdumálni, hogy menjen el Rodrigohoz, mikor felteszik a buszra, nem és nem akart, de utolsó pillanatra, a buszindulásra éppen odaért. Tetszik Luisnak a vergõdése a sötét és a jó oldal között: Carlos tanácsai vs a könnyû pénzszerzés. Willyék egyre távolabb mennek, szerintem meghalt a rakodósofõr, akit kiraboltak, és Feli is a falazással (Új ruha), sorozatos kocsi kölcsönadás csak ront a helyzeten. Ennek ellenére nem tudom teljesen utálni a tettei ellenére Feliciát, végre nem egy TM-s sorozatgyilkos, ellenben biztat a gyilkosságra: Willy egy kis gengszter, neki kb amúgy is mindegy. Luisnak tetszett a beégése a gazdag ficsúrok közepette, mikor Ramona lebuktatta, kijárt neki, valami ilyesmire gondoltam én is, de az még jobban tetszett, hogy Susy elhajtotta az otthonából a felszínes, piálós, semmivel sem törõdõ tinédzsereket, csak a szöszi Mariela maradt mellette.
Faier és Greicy kapcsolata is dübörög tovább, mennyire tetszett, hogy Faier hajlandó vállalni a felelõsséget az apaságért, tetszik a változása ebbe az irányba, ám azt tudjuk, amit Greicy nem tud, hogy a nagy kijövetelnek az oka az is, hogy õ akarja elkapni Adelat, mivel a többiek sorozatosan csõdöt mondanak. Caspert a sikertelen kísérlet miatt Jay megölte, a Mágussal Laursa végzett szemet szemért alapon, jóformán már csak a vadállat Jay maradt hátra.
És arra is fény derült, hogy Felinek jók a sejtelmei, hogy Rudolfo megcsalhatja Mariat, hát a határ túloldalán van neki egy Isabelje, és ott is van egy Alex nevû gyerek. Szeretem, ahogy csavarják a szálakat. Rudolfo és Maria története volt eddig az, ami úgy hidegebben hagyott, de ez most érdekel, hogy mi lesz, Isabel nagyon erõlteti a házasságot Rudolfoval, elszántabb, határozottabb nõnek látom, mint Mariat. A két nõ közül biztos az elõbbi fog rájönni a csalfaságra.
Amit a sorozat még elbírt volna, nevesebb színészeket a mellékszereplõknek, de nem panaszkodom, mert mindenki hoz egy kötelezõt nekem, és senkit nem érzek a szerepén kívül.
Szuper, szuper és szuper a sorozat. Csak így tovább!!!!!!!!