offtopic
handi99 2015 aug. 27. - 20:56:57 Előzmény suxel
(2034/2174)
Szia!

Mind a négy narkónovella jobb volt, mint a TDR, de mivel õk másik klubban játszottak, így tulajdonképpen három közepes novella közül nyert ez. Az mondjuk biztos segített neki, hogy a díjátadóhoz képest ez ért véget legkésõbb és szerintem a sorozat vége volt az erõsebb.
A Scarlet Gruber-Christian de la Campa páros szerintem is erõs volt és jogosan nyerték az egyéni és a páros kategóriát is.
Fabián Ríos is jó volt villanoként, de lehet, hogy én ezt Gabrielnek adtam volna. Ennek ellenére nem érzem érdemtelennek.
A "villana" kategóriát gyakorlatilag bárki nyerhette volna. Mindegyik színésznõ jó volt. Talán ez volt a legerõsebb felhozatal.
Számomra a "reparto" kategória az ami vitatható a nõi és a férfi ágon is: ..., de a szavazók így döntöttek...

Összességében: a TDR ennyivel nem volt jobb a másik két novellánál, mint amennyire tarolt a szavazáson.

"Az ESDLC-t azt nem vonom ketsegbe a narkonovellak kozul."
Ha csak egy kategória lett volna, akkor se tudtam volna elképzelni más végeredményt, mint hogy ez az év novellája.
suxel 2015 aug. 23. - 19:28:33
(2033/2174)
Szia!

Na most felteszem neked a kerdesem: az a TDR a telenovellak kozul szerinted megerdemelte, hogy ennyire tarolt?

Az ESDLC-t azt nem vonom ketsegbe a narkonovellak kozul.

Így nekem nagyon egyoldalu. :/
offtopic
handi99 2015 aug. 14. - 22:04:53
(2031/2174)
BEMC 12. rész

Mati nem örült a hírnek, hogy Rodrigo=Faier. ... a beszélgetés végén rosszul lett.
A szobájában ment és megfogadta, hogy bosszút áll a testvéréért.
Felicia elmondta a testvérének, hogy ellopták a telefonját és tudni szeretné, hogy kit hívtak róla. Cristóbal kiderítette és megadta a címet neki.
Carlos bement Mati szobájába. Végre leesett neki, hogy lehet, hogy köze volt Faiernek Matías halálához. Mati kizavarta a szobából.
Sharon kihallgatta Luis és Nick beszélgetését: Luis-nak tetszik egy másik lány.
Adela kivett egy köteg pénzt Jacob fiókjából.
Brian veszekedett Susy-val. Szakítottak.
Adela találkozott Laurával a pályaudvaron. Adela elmondta neki, hogy szerelmes annak a férfinak az apjába, aki megölette a bátyját.
Adela felhívta a buszról Carlost és elbúcsúzott tõle.
offtopic
handi99 2015 aug. 14. - 22:02:18
(2030/2174)
BEMC 10-11. rész

Adela úgy vélte, hogy segíthet megtalálni Rodrigot. Bevallotta Carlos-nak, hogy jól ismeri a La Colonia bandát. Gyûlöli õket, mert megölték a testvérét.
Luis és Nick (Luis szomszédja) követte Susy-t a tengerpartra. Luis „kölcsönvette” egy másik srác napszemüvegét és cipõjét. Késõbb visszaadta neki. Közte imponálni akart Susy-nak.
Willy elment Carlos házához Mati miatt... megjött Sharon is. Willy Matiról kérdezõsködött.
Carlos és Adela elment a templomba. Csókolóztak és a pap meglátta õket. Carlos elismerte, hogy mélyek az érzelmei. Adela a Szûzanyához „beszél”t Faierrõl. Azt latolgatta, hogy elküldheti-e hozzá a börtönbe Carlos-t Rodrigo miatt.
Sharon és Willy megjelentek Luis-nál. Sharon és Luis bementek Luis hálószobájába, de megzavarta õket Adela kiabálása. Adela leszerelte a fenyegetõzõ Willyt. Willy és Sharon távozott.
Carlos hamis személyivel bement a börtönbe, hogy meglátogassa Faiert. Faier meglepõdött, hogy a látogatója az apja.

Carlos megölelte a fiát, de Faier nem viszonozta azt. (Az õr rászólt többször is, hogy nincs érintés). Faier rákérdezett, hogy hogyan találta meg. Aki beszélt róla, azt fizetni fog ezért. Carlos kérdésére, hogy mit csinált, azt válaszolta, hogy azért van itt, hogy bizonyítsa a hûségét a fõnökének. Faier nem akar olyan lenni, mint Carlos.
Felicia rávette Luis, hogy vezesse a kocsiját. (Elõtte követte õt és Matit a háztól.)
Greicy teljesítette a küldetést. Azzal nyugtatta magát, hogy nem csinált semmi rosszat, csak megmenti a férfit, akit szeret. :DDD
Faier elmesélte Greicynek, hogy miért hívják Faiernek. A szüleivel a július 4-ei tûzijátékot (fire) nézték.
Jay (két bandataggal volt) az utcán felismerte Adelát. Adelának sikerült meglépni, az egyiket, Caspert leütötte és jól megrugdosta.
Felicia felhívta Laurát, Matit kereste. Felicia hívása után Adela is telefonált.
Carlos elment Maríához, hogy közölje a hírt, megtalálta Rodrigot. Persze van egy kis probléma: börtönben van.
Adela megkezdte elsõ munkanapját a Sanders-házban cselédként.
Carlos elmondta Adelának, hogy Faier az õ fia.
offtopic
handi99 2015 aug. 14. - 21:48:54 Előzmény suxel
(2029/2174)
Szia!

1. Ha volt is róla szó, nekem nem rémlik.
2. Domingo a gyóntatója, természetesen lelki vigaszt nyújt Feliciának.
3. Igen, így történt. A gyerekek kb. 10-12 évesek.
4. Willy egy piti bûnözõ, nincs köze a Coloniához.
5. Jacob szimpatikus, a felesége viszont, nem. Jól vetted ki egy felszínes nõ, aki legszívesebben letagadná, hogy honnan jött. ... és jól sejted villana.
6. Igazából nem volt fontos, inkább csak arra szolgáltak a jelenetei, hogy kitûnjön mellett Jacob, vagy Susy jelleme.
7. Felirat Adela karján.
suxel 2015 aug. 11. - 12:29:04 Előzmény handi99
(2028/2174)
Szia!

Elkezdtem az Ultimo ano-t nezni, de tulsagosan juvenil story volt a szamomra es letettem rola.

Par kerdes:
1; Tudunk valamit arrol, hogy mirol kaptak a nevuket a rabok, Tûz és Agyar?
2; Felicianak Domingo atya a tamogatoja, vagy az volt korabban? Valami ilyesmit olvastam a karakterismertetokben.
3; Maria ugy lett allampolgar, hogy hozzament a hivatalosan amerikaban elo, papirokkal rendelkezo mexikoi Rudolfohoz? Mennyire kicsik a gyerekeik kb.?
4, Willy is hozzatartozik a bandahoz, vagy neki nincs koze a Coloniahoz?
5, Jacob es Deborah milyen karakter? Milyen a hazassaguk? Jol szurtem le, hogy Deborah egy felszinesebb no, inkabb villana karakter lenne?
6, Brian fontos karakter, amellett, hogy Susie jelenlegi baratja?
7, Ezt a Mati tetovalast, hogy kell elkepzelni? Egy felirat Adela kezen, vagy arckep?
offtopic
handi99 2015 aug. 10. - 20:26:01 Előzmény suxel
(2027/2174)
Nincs mit! :)

Speitzer itt még nem sok vízet zavar. Azt viszont elhiszem, hogy a MPV-ben érdekesebb volt a karaktere.
Luis Ernestot én is a LHDJ-ból ismerem + láttam a Sin vergüenzában is. Kendra meg lassan rutinos telemundós lesz: a Dama y obrero és az En otra piel után ez már a 3. novellája. Egyébként szerintem láttad õt: ha jól emlékszem te is nézted az Utolsó évet (Último año). Az Argos és az MTV készítette. ... persze lehet, hogy rosszul emlékszem. kb. 3 évvel ezelõtt adták nálunk.

... és akkor folyt. köv.:

8-9. rész

Carlos és Adela beszélgetett: Adela kijelentette, hogy nem lehet kettejük között semmi, mivel õ nem érdemli meg Carlos-t. Carlos pedig szerelmet vallott. (Luis megállította a ház elõtt Maríát, hogy ne zavarja meg õket.) Carlos kulcsot adott a házhoz Adelának. ... és egy virághoz hasonlította a lányt.
María végül bejutott a házba és rákérdezett Carlos-nál, hogy mi folyik itt. Nem emlékszik, hogy lenne nekik Mati nevû rokonuk(, ahogy azt Carlos állította Feliciának). Carlos mellébeszélt, de Adela félbeszakította õket. Kijelentette, hogy María jogosan aggódik a testvéréért, mert õ lopta el a kocsit. María számára ennél már csak az volt az aggasztóbb, amikor kiderült, hogy Carlos kulcsot adott a házhoz Matinak.
Willy berontott Felicia szobájába. (Felicia kezében kés volt és meg is sebesítette Willyt.) Kiderült, hogy Willy szerelmes volt Feliciába és õ ölte meg Felicia férjét, azután, hogy a férj úgy megverte a nõt, hogy az elveszítette a gyermekét. Willy megütötte Feliciát és utána elrabolt tõle néhány ékszert.
Adela elkezdett munkát keresni.
Faier emberei Adelát keresik. Egy lányt elkaptak, de miután látták, hogy nincs rajta a sebhely elengedték. Adela is találkozott két fickóval. Megmutatta nekik a „Mati” tetoválást a kezén, így megmenekült.
Faier valahogyan ki akarja használni Grecyt a kábítószer-terjesztéssel kapcsolatban.
María elárulta Feliciának, hogy Mati nem a rokona, hanem õ az a lány, aki ellopta Carlos kocsiját.
A könyvtár asztalán megtörtént a dolog: Greicy lefeküdt Faierrel. Faier rájött, hogy õ volt a lánynak az elsõ.
Jay (bandatag) meglátogatta Laurát azért, hogy megtudja, hogy hol van Adela.
Felicia elment Carlos házához és egy törött üveggel fenyegette Adelát. Hisztizett, hogy Carlos az övé. Adela elmondta Carlos-nak, hogy mi történt. Carlos Felicia után ment. Vitatkoztak és megállította õket egy rendõr, aki a papírjaikat kérte. Nem adták oda, Felicia a testvérére hivatkozott, aki szintén rendõr.
Jay a rezsón megégette Laura kezét. Másnap meglátogatta Faiert a börtönben és közölte, hogy Laura nem árulta el a lányát.
Az egyik rab elterelte az õr figyelmét, hogy Greicy besurranhasson a könyvtárba. Csókolózás közben Faier leverte a könyvet, aminek a lapjait kivágták és benne volt a cucc. Faier elérte, hogy Greicy hallgasson a látottakról.
Felicia házában kamera volt és felvette Willy támadását. A szabadsága mostantól Felicia kezében van és õ azt szeretné, ha Willy elintézné Matit.

Avance 10
Carlos bemegy a börtönbe Rodrigohoz.
suxel 2015 aug. 07. - 19:19:48
(2026/2174)
Huh nagyon koszi oket, olyanok is vannak a rovid osszefoglaloidban, amik nekem nem derültek ki a Carayrol.

Majd lesznek kerdeseim meg, s felteszem oket.

Speitzert azert kerdeztem, mert en láttam a Mentir para vivirben szerepelni es nekem nagyon bejott a fiatal villanobol a vegere pozitivba atmeno karaktere.

Kivancsi vagyok Faier es Greicy szalara is nagyon, mar csak Kendra miatt is, mert a kiscsajt nem nagyon csipik az amcsik. En ot meg nem lattam, Luis Ernesto Francot meg nagyon regen A kertesz lanya sorozatban egy kisebb szerepben. Gondolom neked a Camelia, la tejana-bol ismeros.
offtopic
handi99 2015 aug. 06. - 22:28:36
(2025/2174)
BEMC - 7.rész:
Faier megcsókolta Greicyt, de eksön nem lett belõle. Faier szexet akart, Greicy szerelmet. Ez a páros, szerintem sokak kedvence lesz... és lett egy kis MSED fílingje. Faier és Greicy megkapta Ángel és Manuela dalát (Mayré Martínez: Junto a mí.)
Deborah beárulta a férjének Luis-t. Jacob megkérdezte a lányát, hogy látta-e, hogy valaki nézni. Susy nem látta. Végül Jacob Luis mellé állt. Carlos és Adela elment Jacob házába. Adela felismerte Jacobot. (Õ volt az a férfi, aki megállt mellettük, amikor Noemí fegyvert fogott Luisra. Jacob nem látta akkor Luis arcát. Adela a kocsiban volt akkor.)
María kislánya lebuktatta az apját María elõtt.
offtopic
handi99 2015 aug. 05. - 19:12:40
(2024/2174)
BEMC - 6. rész

Greicy beszélgetett a másik ápolónõvel, aki közölte, hogy minden nõ ábrándozik a rosszfiúkról, de jobb ha az csak ábránd marad. Õk nem változnak meg.
Jacob nem volt elragadtatva a lánya barátjától, Briantõl, aki elgáncsolta az egyik cselédet, Ramonát. Kidobta a srácot.
Adela lemosta a festéket a hajáról és frufut vágott magának. Olyan jókislányos lett.
Jacob felhívta Carlost, hogy rakja rendbe a kertjét. Carlos megbeszélte vele, hogy most Luis megy hozzá.
Carlos és Adela visszalopták a kocsit. Utána Carlos megcsókolta Adelát.
Luis elment Jacob házába. Elkezdte levágni a fa ágait a létráról. Persze onnan jó kilátás nyílt a vetkõzõ Susy-ra... anyuci persze meglátta, hogy Luis a lányát nézi. :D

(Még nem írtam, de Felicia Adelát Mati néven ismeri és azt hiszi, hogy õ Carlos unokahúga. Valamit mondani kellett neki, mikor meglátta Adelát Carlos házában.)

Rating (18-49) - 08.04.: 0.7 és 0.8. :D
Univision: Lo Imperdonable: 0.6 és 0.6.
(http://www.medialifemagazine.com/a-smaller-crowd-for-cma-music-festival/)
offtopic
handi99 2015 aug. 04. - 20:39:15
(2023/2174)
Adela eladta Carlos kocsiját Tuercas-nak.
offtopic
handi99 2015 aug. 04. - 20:36:12
(2022/2174)
1. Flag Carlos kutyája.
2. Faier villano és szó sincs róla, hogy ártatlan lenne..., de azért nem teljesen negatív szereplõ: a börtön ápolónõjét (Kendra Santacruz) megvédte. Gyanítom, hogy lesz is köztük valami.
Kérdés, hogy lehet-e belõle még jófiú az adott körülmények között.
3. Carlos nem tudja, hogy Rodrigo börtönben van, még mindig szeretné megtalálni a fiát.
4. Luis segített az apjának megkeresni azt a nõt, aki ellopta a kocsit. Így találkoztak. Egyébként Luis találta meg Adela kendõjét és jött rá, hogy a lány egy bandatag.
4. Felicia Carlos sógorának az unokatestvére. Övé a bár/étterem, ahol María (Carlos húga) és Rudolfo (María férje) dolgozik.
5. Speiter: igazából nem tudom... nem hagyott bennem olyan mély nyomot, de majd a következõ 5 résznél jobban figyelek rá. ;)

Matías a rivális bandával üzletelt, ezért ölették meg. Természetesen Adelát is meg akarják ölni.

"Amugy ez erdekes lesz, hogy Matiast Faier olette meg, es Adelanak pedig Faier apjaval, Carlossal kell osszejonnie."
Szerintem is. Meglátjuk mi lesz ebbõl. Faier egyébként nem a banda feje. Az El Colmillo, Noemí apja, aki szintén börtönben van.
suxel 2015 aug. 04. - 19:16:25
(2021/2174)
Koszonom szepen az osszefoglalot. Kora reggel a Carayon olvastam egyet, egy dolgot azonban nem tudtam hova tenni. Ki az a Flag vagy mi az a Flag? Az egy kutya lenne vagy Egy szemely? A jelentese oke, hogy zaszlo. Adela odaadta a fel szendvicset Flagnek.

Amugy ez erdekes lesz, hogy Matiast Faier olette meg, es Adelanak pedig Faier apjaval, Carlossal kell osszejonnie.

Akkor 1-2 kerdes:
-Faier villano karakter? Az oke, hogy bortonben van, de tudjuk, ott lehet artatlanul is. Bar az is igaz, o ha jol tudom bandatag, es a bandatagok altalaban nem szoktak artatlanok lenni, sok mindenbe belekeveredhetnek. Mi miatt ultettek le?
-Carlos tudja, hogy idosebbik fia a bortonben van, vagy keresi?
-Adela es Luis hogy ismerkedtek ossze?
-Felicia karaktere hogyan kerult bele a tortenetbe?
-Es az elso 5 resz alapjan milyennek talalod A. Speitzer (Luis) szineszi jatekat?
offtopic
handi99 2015 aug. 04. - 18:58:33
(2020/2174)
Szia! Az elején én is nehezebbnek éreztem.

Rating tegnapról (18-49): 0.6 és 0.7. Eddig elég szépen alakul a nézettsége.
(http://www.medialifemagazine.com/wild-matches-second-best-rating/)

Az elsõ 5 rész alapján úgy vélem, hogy ez nem lesz rossz novella, de ebbõl is hiányzik az ERDA-s, MSED-es hangulat.

... és akkor egy rövid összefoglaló:
5. rész:

Carlos összeverekedett Tuercasszal a kocsi miatt.
Felicia rávette Sánchez-t, hogy engedje be Carlos házába. (Korábban Adela ellopta Felicia telefonját.)
Noemí kényszerítette Adelát és Luis-t, hogy vele menjenek. Adela a fának csapta a kocsit. Adela kiszállt és kingedte a csomagtartóból Luis-t. Noemí fegyvert fogott rájuk, de aztán rosszul lett és meghalt. Adela megpróbálta újraéleszteni Noemít, de nem sikerült.
(Noemí a kocsiban korábban bevallotta, hogy õ El Colmillo lánya és El Faier utasítására kellett megölni Matías-t.)
Carlos-t felhívták az iskolából Luis hiányzása miatt.
Adela telefonhívása után Laura (Adela anyja) el akart menekülni a házból, de a bandatagok elkapták õt. Laura elárulta nekik, hogy hol van Adela. Adelának és Luis-nak sikerült elmenekülni.
A vége: Adela szeretné megtalálni Faiert, aki persze nem más, mint Carlos idõsebbik fia, Rodrigo.
suxel 2015 aug. 04. - 12:12:58
(2019/2174)
Szia Handi!

Te mar elkezdted nezni a sorozatot, nekem meg legalabb egy hetet varat magara, de olvasgatok velemenyeket, osszefoglalokat a reszekhez, es tobben irtak, hogy eleg nehez a spanyolja a Spanglish es az utcan, a bandakban hasznalatos szleng miatt. Te hogy erzekelted, tényleg nehezebb a nyelvezete, mint mas mundos sorozatoknak?
offtopic
handi99 2015 aug. 03. - 14:44:48
(2018/2174)
08.17-tõl jön az rtl2-re a La impostora (A beépített szépség).
http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=60229
offtopic
handi99 2015 aug. 03. - 14:39:56 Előzmény suxel
(2017/2174)
Sajnos, tényleg nem sok... :(, viszont a sorozat eddig jó. :)
suxel 2015 júl. 31. - 10:10:43
(2016/2174)
De sok szerep jutott Carlos Ferronak. :( :( Most lattam, hogy csak actuacion especial volt a szerepe. Viszont a twitter profiljan levo kiiras alapjan mar megint dolgozik valamiben.
offtopic
handi99 2015 júl. 30. - 10:27:44 Előzmény suxel
(2015/2174)
BEMC: tipikus elsõ rész volt, ahol szépen felvezették a karaktereket.

Carlos (Gabriel Porras) illegális bevándorlókén érkezett meg családjával Los Angelesbe. Keményen dolgozik, hogy eltartsa a családját. Amikor megérkezett Mexikóból még csak egy fia volt, Rodrigo (Luis Ernesto Franco). Luis (Alejandro Speitzel) már az Államokban született.
Késõbb: Rodrigo rossz társaságba keveredett (csatlakozott egy bandához) majd börtönbe került. Luis tanul.
Carlos a húgától (Liz Gallardo) kölcsönkapott pénzbõl vett egy kocsit, hogy végre a saját lábára állhasson. Mindjárt az elsõ nap ellopta Adela (María Elisa Camargo), aki éppen a bûnözõk elõl menekült.Matías-t (Carlos Ferro), Adela testvérét megölték, Adelát pedig megkínozták. (Tûzes vassal megbélyegezték.) Szóval azzal lett vége, hogy Carlos felugrott a kocsira, hogy azt visszaszerezze és Adelával egymás szemébe néztek.