1/10
Nissifer 2013 ápr. 08. - 00:27:36 1/10 Előzmény stomachh
(48/108)
A film 0 pontot érdemelt ki. Forgatókönyv 0 pont. XXI. században ekkora elbaszott "maszkot" rakni Sean Penn-re 0 pont. A karakterek iszonyat fércmunkák, és ezen a neves szereplõgárda sem tudott segíteni. Robert Patrick-et (Terminator 1000-es model) azért jó volt viszontlátni. Jól áll neki ez a nyugdíjas cowboy szerep. A kisfiú is szuperül hozza a rövidke jeleneteit és Emma Stone melle is szép! :o
7/10
stomachh 2013 ápr. 06. - 18:06:58 7/10
(47/108)
Elég nagy várakozásokkal néztem meg a filmet, de csak részben váltotta be. Végülis jó lett, de üresjárat az akadt benne. Olyan kis bénák a karakterek, szóval ebbõl egy sokkal jobb filmet ki lehetett volna hozni. Egyszernézõs, de azért bántam volna, ha nem nézem meg. 7/10.
2/10
11messi87 2013 ápr. 03. - 23:46:22 2/10
(46/108)
SPOILERT TARTALMAZ!
Most nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek, de ez a film hatalmas bukta. Ráadásul egyáltalán nem korhû. Pedig az lenne a lényeg.
Az más kérdés, hogy az egyik itteni kommentelõ szerint remekül mutatja be a 40-es évek Amerikáját, közben meg jóval a II. vh utáni LA-t próbálja bemutatni (öngól). Hozzáteszem, nem sok sikerrel. Gondolom az a pár ember, aki eddig látta, az nem volt nagy "gengszter-fan" hiszen akkor le lett volna írva az elõzõ kommentekben pár eléggé szembetûnõ hiba...
Nem mondanám magam nagy filmes vagy történelmi zseninek, de számomra hatalmas csalódás a film. Eleve a szereplõválogatás. A töketlen indián, na meg a "tegyünk bele egy négert, hogy ne legyünk rasszisták" sem épp jól sül el. Aztán ott van a westernhõs tata is, a selyemfiú meg a tökös "mindenkinekodab@aszok" és golyót sem kapok fõszereplõ.
A kosztümök és a korhû fegyverek talán dobnak az image-n, de nem menthetik meg a lepkefing magasságokba emelkedõ és kutyasz@r szintjére süllyedõ alkotást. Gyenge párbeszédek, kidolgozatlan jelenetek, rángatózó kamera a "csata jeleneteknél" és sablonok tömkelege.

Mint mondtam: saját vélemény, egyáltalán nem kell egyetérteni. Viszont majd leugatni sem kéne, hiszen én is tisztelem más véleményét. Akinek tetszett örülök, akinek nem, üdvözlöm. Én nem csak leülök egy film elé, elmajszolok 2 zacskó pattogatott kukoricát aztán hazamegyek, majd jöhet a Vasember 3, hanem próbálom kivesézni, emészteni, ha már pénzt adtam rá...most pedig követelem vissza!

Respect.
6/10
Bigpapa 2013 márc. 02. - 23:25:50 6/10
(45/108)
Azért ilyen gyorsan nem hoznak ki itthon filmet DVD-n. Fõleg, hogy még javában nyomják a mozik.
Taylor_MF 2013 márc. 02. - 22:34:28
(44/108)
Nem tudjátok, hogy már megjelent-e szinkronosan vagy lesz-e egyáltalán hozzá szinkron?
blowup 2013 febr. 23. - 20:27:43 Előzmény Bigpapa
(43/108)
OFF

+Fekete Dália

Ha még nem láttad, ne higgy a fikázó többségnek, ott van az is.
10/10
bubble 2013 febr. 23. - 17:13:29 10/10
(42/108)
Lehet, hogy a téma és a színészek miatt túl elfogult vagyok, de szerintem ez egy szuper film. Úgyhogy csak ajánlani tudom, akik hasonlóan hozzám szeretik Sean Penn-t vagy Gosling-ot, és érdekli õket a 40-es évek maffia világa.
10/10
offtopic
Kendy 2013 febr. 19. - 15:19:30 10/10 Előzmény Bigpapa
(41/108)
Tetszett amit írtál!
Bár nekem ez a film is nagyon tetszett!
:)

Igen a Mulholland-Gyilkos Negyed ugrott be már a plakát alapján is.
Nemhogy amikor néztem.
10/10
Kendy 2013 febr. 19. - 15:09:28 10/10
(40/108)
Nekem nagyon tetszett a film!
:)
Olyan érzésem volt amikor néztem,hogy esetleg ez a téma volt elsütve a Mulholland - Gyilkos negyed-ben.
Ami nekem szintén nagyon tetszett!
Már a plakátot is amikor néztem ez ugrott be nekem.

Lehet ez 1 olyan story nem tudom pontosan nem olvastam részletesen utána.
Ami odaát híres-hírhedt gengszter ügy és ezért dolgozzák fel többször is.

Igazán klassz és szórakotató film esti kikapcsolódásnak tökéletes szerintem.
7/10
Dyrtyho 2013 febr. 19. - 02:05:33 7/10
(39/108)
Mi szombat délben néztük meg a filmet a Pólus moziban, feliratosan, és nem egy rossz film, olyan 1x nézhetõs, 7 pontot adok rá, mert maga a történet jó, a színészi játék szintén, de vannak ennél jobb filmek is a témában, mint pl a Mulholland - Gyilkos, Aki legyõzte Al Caponét, de ezeket elõttem már leírták páran. Szóval maga a téma választás jó, de többet is ki lehetett volna hozni a filmbõl
8/10
beo71 2013 febr. 17. - 18:28:28 8/10
(38/108)
Inkább negatívumokat hallottam a filmrõl, olyan közepes- mondta a fiam, a VOX is le 60%-ozta.
Nem is ugrottam rá egybõl, vártam kicsit, néhány szar film után kiéheztem rá és így láttam neki.
Az a gáz, hogy a témában készült film, L.A.Szigorúan bizalmas, ami egy ki-be kúrt jó film és vele szemben simán alul marad.Egyébként számomra kedves téma ( gang )kedvelt szereplõkkel ( Gosling, Nolte, Ribisi )és biztató rendezõvel ( Ruben fleisher : Zombieland ). Rendben van a film, szerintem jobban sikerült, mint a Közellenségek.Josh Brolin nagyon oké, Sean Penn nagyon jó, a többiekkel sincsen gond, csak ha már ráléptek erre a keményfiú útra, lehetett volna véresebb.8/10.
Az utolsó 20 perc teljes fikció, ( Cohen adócsalásért bûnhõdött )ami Tarantinonak bejön ( Becstelen Brigantyk ) az másnál már nem olyan cool, de nem volt rossz ez fegyverpárbaj, mégis van hiányérzetem.Lehet a fenyõfa lekaszabolása Thompson Pityukkal kultikus lesz, mint Schwarzi rózsa-tarolása a Kommandóban.Nekem ez ugrott be.
Bigpapa véleményét osztom : a Mulholland Drive, L.A a fõétel, ez desszertnek megfelel.
tarantinofan 2013 febr. 11. - 14:24:09
(37/108)
Én is vegyes érzéseket táplálok a film iránt. Leginkább talán ez a kritika tudja egy csokorba szedni a gondolataimat:
http://filmek.s9.hu/a-bunos-toltelek/#more-5725
6/10
Bigpapa 2013 febr. 09. - 21:14:17 6/10
(36/108)
Most értem haza a filmrõl.

Hát vegyes érzéseim vannak. Egyfelõl a kedvenc témám, ez a maffiás sztori, fõleg a 20-as,30-as évek gengszter világa jön be. Tehát a sztori alapja jó, viszont maga a kidolgozása már olyan volt,mint az Alpok nagy lyukú sajt. Tele volt légbuborékkal.
Van pár film, ami nekem alapmû, a rendõrök összeállnak és elkapják a rossz fiúkat. Az elsõ számú ilyen film, az a Mulholland - Gyilkos negyed, ugyancsak Nick Nolte-val a fõszerepben. Csak abban õ zúzza a rossz fiúkat. A másik zseniális film az Aki legyõzte Al Caponét. Mind a kettõben a zsaruk megelégelik a megvesztegetett kollégákat és kis gerilla csapatban maguk intézik el a maffia embereit.
Ez a film távoli utánzata csak. Azt hitte a rendezõ, hogy most valami hú de újat fog mutatni. Oké, akik 1996-ban még kicsik voltak, hogy lássák a Mullholland filmet, 1987-ben meg még nem is éltek, azoknak ez valóban maga a csoda. Sean Penn jó színész, de itt egy az egyben a Robert De Niro maffiózó karaktereibõl,mimikájából, gesztusaiból merít.
Nekem a film súlytalan volt. Annyira véresre és zúzósra meg lehetett volna csinálni ezt a filmet, igazán jó akciókkal, jobban kivitelezett lövöldözésekkel, de ahogy hajolgatnak el a Thomson lövedékei elõl, hát felsírtam.
SPOILER
Ezek ugye ex katonák, akik a gerilla harcban jók. Na most az összes faszságot elkövették, amit el lehet követni. Az elsõ akciótól végig. Eleve azt mondja a rendõrfõnök, ne tartóztassanak le senkit, ergo agyonlõni. Na ezek lábon lõnek, pofán vágnak,de nem hal meg senki. Akkor most mi van? Ott van az Ex terminátor cowboy bácsi, aki minden szart eltalál, kivéve akkor, ha harc van. Lepukkant szar kocsikkal, szar forgótáras pisztolyokkal mennek csatába, az elsõ összeállásuknál tudható, ki fog meghalni.....na és a vége. Hát azon végem lett. Kiszállnak a kocsiból, beállnak, velük szemben a 6 gengszter, és ahelyett, hogy amíg egy csoportban vannak, lõnék le õket, nem hangosan elkiáltják magukat, hogy most lövöldözés lesz, így a rosszak szét tudnak szóródni és fedezékbe vonulni. Bravo.
SPOILER vége
Emma Stone nagyon jó csaj, ez tény. És bármivé át tud alakulni. Iskolai béna nõtõl, a zombik elõl menekülõ csajszin át az 50-es évek "társalkodónõjéig".
Josh Brolinon kívül a többi karakter béna. Nem ezekkel a színészekkel forgattam volna, egyik sem kemény csávó, nem hiszem el róluk, hogy szarnak a szabályzatra és bárkibõl kiverik a vallomást. Ennyibõl zseniálisabb az 1996-os Mullholland, ahol Chazz Palminteri, Nick Nolte (aki hogy végigverte a garázsban az utcáig a fószert, hogy az ott kint az én körzetem :) )Michael Madsen , mindegyik olyan karakter, akik tényleg kivernék a szart is az emberbõl :D És milyen már, amikor felviszik kocsikázni a rossz fiút és legurítják a "dombról" :)))) Ne gyere vissza többet!

Ha nem szeretném és nem láttam volna a már említett Aki legyõzte Al Capone-t és a Mullholland filmeket, akkor biztos adnék rá 9 pontot. De a sok bakival, a súlytalan figurákkal...,ez egy 6 pontos film.
Killbox 2013 febr. 08. - 02:00:27 Előzmény spidermeeen001
(35/108)
"Nagyon jól állt az eredeti hangja hozzá."
Hát, gratulálok,hogy tetszik Ryan Gosling eredeti hangja és a kedvedért nem kellett John Travoltának szinkronizálnia.
Amúgy a film egy kalap sz@r. Százszor megcsinált sztori, lerágott csont. Sean Penn k.rva nagyot alakít??? A Nem vagyunk mi angyalok-ban sem volt ennyire pocsék.És ott az ebben a filmben általa plagizált De Niro-val játszott egy jót. Erõltetett színjátszás, erõltetett karakterek, ennyire rossz "nagy mozifilmet" már régen láttam,mert már elég rég volt a Batman és Robin!
Aki még nem látta,nem veszített semmit és ne is pazaroljon rá idõt,pláne pénzt!
fferlen 2013 febr. 07. - 16:45:20
(34/108)
Úgy mondanám, hogy egy nagyon jól megcsinált film. A színészeket nagyon jól eltalálták, és mindenki hozta a szerepét. A történet, mivel valóságos, így nem hoz nagy fordulatokat, de végig nem lehet unatkozni az alakítások miatt. Nekem tetszett, mert amúgy is kedvelem a gengszteres filmeket. 10/8,6-ot adnék rá.
spidermeeen001 2013 febr. 06. - 21:55:51
(33/108)
Nagyon szórakoztató film volt. Megéri megnézni. Már csak Ryan Gosling miatt is. Simán hozta a "driver" szinvonalát talán erõsebben is. Nagyon jól állt az eredeti hangja hozzá. Nekem õ volt a csúcs a filmben. Bár Penn arca se volt semmi. Fõleg amikor az elején belever a boksz zsákba és lehetett látni ahogy a vér felfut az ereiben...az brutál jól nézett ki...és még volt 1-2 jó megjelenítés. De Gosling arcai ahogy változtak a legnagyobbak közé emelték számomra.
7/10
savernake 2013 febr. 06. - 11:00:45
(32/108)
Izgalmas, szellemes, stílusos, szórakoztató film. A színészek zseniálisak: Sean Penn olyan, mint Fredfy Krueger:-), Ryan Goslingra mintha rászabták volna ezt a figurát, minden és mindenki a helyén van.
MrCloten 2013 febr. 05. - 11:56:34
(31/108)
Remek mozi. Talán képregényfilmnek nevezném, Dick Tracy, Szigorúan bizalmas,Gotham hangulat egyben, háborús alapokon nyugvó akciójelenetek, éppen a tûréshatáron átcsúszó vehemenciájú erõszak, egyszerû és következetes mese,amely mégis szórakoztat és sodor elõre, mindez kíváló színészekkel, Roger nyúl vágyainak megelevenedett tárgyával(L: fotó) ...Ajánlom!)9/10
tanhu 2013 febr. 05. - 10:11:20 Előzmény Bigpapa
(30/108)
OFF
)))))))))))))))))))))))))Ugye hogy megy ez, elsõre szép szó vagy kétszer, aztán jöhet aminek jönnie kell.A mozikban az ilyen férgeknek senki nem mer szólni,pedig mindenki egyformán fizet a jegyért amit akit nem érdekel a film nincs joga annak elrontani az okosságaival a prittyegésével stb.A Django meg egy nagyon is figyelni kell rá mozi. persze az eredeti nyelv nagyban segítheti az odafigyelést de nem oda Buda...
tanhu 2013 febr. 05. - 10:01:36
(29/108)
Kellemes mozi.Igen három film is bevillant ahogy néztem a Lawless(valami hülye címet adtak neki fékezhetetlen brrr)ám az evvel ellentétben kellõen durva volt, nos ezt a keménységet hiányoltam innen is,ami nagyon ott van és jobb is mint a gangster squad végül is ez nem családi mozidélután a Diznivel szint,noha nincs ok panaszra, az L.A. Confidential(Szig Biz), és az aki legyõzte Al Caponét.A kozmetikai kínos szépelgõ retus ellenére ez egy remek film még így is!