Téma: Genya

ceia 2010 jún. 14. - 10:14:05
(10/30)
Nem láttam a filmet, de bármilyen is, ez a cím nagyon alpári. Talán a Szemétláda is megtette volna, vagy csak Szemét. Azt gondolom, hogy a "zsarnok" (agresszív, verekedõs ember) ami az eredeti cím jelentése, talán nem lett volna megfelelõ magyar környezetben. De a magyar cím elkövetõje rendelkezhetett volna némi etikai, illemtani érzékkel, ha már a médiában tevékenykedik..
Vulgáris kifejezés olyan nyilvános helyen, ahol gyermekek is láthatják - pl. tv-mûsor újságban, vagy itt.
ondok 2009 ápr. 11. - 01:12:37 Előzmény kgyuri0
(9/30)
Túl egyszerû lenne azzal elintézni ,hogy összejött egy csapat hülye.Nem ezek létezõ problémák miatt lettek ilyenek.A film finoman be is mutatja ,hogy mik ezk az okok ,amik amai gyerekekbõl rossz esetben ezt hozzák ki.A szülõk ,akiknél afoglalkozás kimerül abban ,hogy "drágám vigyázz a kocsimra is" Vagy a betegesen tekintélyes Bobby fater,vagy az ürestekintetû csaj sztorija stb stb.A mai amerikai közeg egy szelete volt.
Nagyon elgondolkodtató volt ,hatásos,és teljesen reális kifutású .Én nem adtam volna ilyen kemény ítéleteket.
ondok 2009 ápr. 11. - 01:02:14 Előzmény norton15
(8/30)
Márpedig ez egy jó film ,mert még másnap is gondolkodtam rajat.Az teljesen mindegy ,hogy nem tipikus a történet.Viszont mellbevágó az a gyermeki mentalitás ,ahogy véghezviszik az egészet ,ahogy ugrálnak féllábon ,és gajdolják ,hogy "megöjjük,megöjjük!!" Vagy utánna az a naivitás ,ahogy viselkednek.És valjuk be ,hogy Bobby genya volt.Persze õ sem véletlenül ,hiszen az az abnormális sunyítás az apja elött így kompenzálódott szerintem.Ehhez képest az ítéletek a végén szerintem erõsen eltúlzottak voltak.Hiszen kb olyan lelki világgal mint egy 12 éves ,akikett nem is lehetne büntetni.nade ugyanakkor meg mégis csak brutális mészárlást végeztek ,már akik .Úgyhogy nem is értettem ,hogy aki csak jelen volt ,az miért kapott éveket stb stb. Kis rokonérzés volt az Amerikai szépség abberált apa fiú viszonyával ,ill Truman Capotte:Hidegvérrel c. nagysikerû dokuregényével.
pozsizsuzsi 2009 ápr. 11. - 00:53:27
(7/30)
Igen. A totális elhülyülés, ami már szépen generációkon átível, az volt a nagy mellbevágás. Annyira, hogy eszembe sem jutott a filmkészítés szakmai szempontjain agyalgatni.
8/10
kgyuri0 2009 ápr. 11. - 00:39:34 8/10 Előzmény norton15
(6/30)
Nekem a mentalitás bemutatása tetszett.
Nem az a baj, hogy lányokat erõszakolnak, vagy drogdílerek, hanem a mentalitás, az abszolut elhülyülés, a "lazaság", teljes hiánya a koncentrációNak, még az arra való képességnek is, megfigyelted szinte minden szereplõ túlmozgásos volt, tiszta idióták.
norton15 2009 ápr. 10. - 20:37:39 Előzmény kgyuri0
(5/30)
Persze, a középiskolások többségébõl narkónepperek lesznek, és lányokat erõszakolgatnak meg a jövõben. Ez csak egy nagyon szûk rétegre igaz hálistennek, talán ennyire sem.

A film nem tetszett. Igaz történet oké, de a megvalósítást számomra az eltúlzott, öncélú erõszak romba döntötte, ami Tarantinónak jól áll, de Larry Clark nem igazán, inkább azért használja, hogy beszéljenek a filmrõl. Találó a film címe, ez egy Genya. Minden értelemben.
8/10
chyga 2009 ápr. 10. - 20:30:08 8/10 Előzmény kgyuri0
(4/30)
A Ken Park óta keresem a L.C. mozikat. A Genya egy évvel a Ken Park elõtt készült. Az "igaz történet" ténye megkötötte L.C. kezét, fantáziáját. Mondanivaló se jutott. Mindezt a Ken Park ismeretében mondom. Ha az 10/10, a Genya nem jut 8/10-en túl. Azért elteszem persze.
Bátyó
8/10
kgyuri0 2009 ápr. 09. - 02:31:36 8/10
(3/30)
Ez a film valóban durva, minden értelemben.
Mindazonáltal remek.
Kötelezõvé kéne tenni középiskolások részére, tán kevesebb hiperaktív hülye nõne ki közülük, még a legtaplóbb nézõ is megkérdi: Hát ezért érdemes volt lejönnünk a fáról? S talán attól kezdve viselkedik.
daflava 2009 jan. 02. - 00:55:10
(2/30)
Nagyon jó film, ráadásul igaz történet az alapja.
Csak ajánlani tudom, nálam is 10-bõl 8.
8/10
zerocool21 2008 dec. 19. - 23:57:57 8/10
(1/30)
Nekem bejött a film nagyon durva nálam 10/8.