2/10
offtopic
Bigpapa 2013 ápr. 16. - 18:43:19 2/10 Előzmény Tereus
(68/108)
off

1. jobb fent, van az off kikapcsolás. Azt megnyomod és voila, eltûnik az off,mert arra van :)
2. Ez a film még viccnek is rossz :)
10/10
Sonic8 2013 ápr. 16. - 13:51:07 10/10 Előzmény Bigpapa
(67/108)
Hát szarügy ez a Hollywood.
Ha elkövetsz valami bajt már kicsapnak.
Nézd meg szerencsétlen Charlie Sheent.

Neki vége.Elkezdett inni, beszólt a stúdió egyik fejes producerének asszem Lorre-nak és kész.Már csak B kategóriás filmekben láthatjuk a jövõben.

Pedig én a Két pasi meg egy kicsit mai napig élvezem.
Tereus 2013 ápr. 14. - 23:09:12
(66/108)
Jó sok off hozzászólás volt, ahogy látom...
Hogy a hozzám hasonlók - akik ezért néznek be ide - lássanak valami nézõi véleményt is a fórumban, rövid vélemény:
Tetszett a film. Sokkal jobban hozta a rajzfilm hangulatát, mint az elsõ rész (és azért gondolom a legtöbb nézõ azért ül be, mert 15-20 éve nézte a rajzfilmet, vagy volt neki is akció figurája...). Végre a parancsnok is normális maszkot kapott, számomra nagyon mélypont volt az a gagyi maszk az elsõ rész végén. A film egyetlen igazi hibája, a már elõre tudott költségcsökkentés volt sajnos. Ha ez nincs, akkor valószínûleg egy igazi klasszikus, sokszor nézõs gi joe film születhetett volna, így azért itt-ott kicsit összecsapott volt, meg ugye a kevesebb szereplõ. Nagyon kár.
Talán még nem spoileres, ha az elsõ csatajelenetet dícsérem, amin tényleg látszik, hogy õk egy alakulat (oké persze elsõ rész végén is lejött, de az túl sci-fi-s lett, inkább tûnt csillagok háborújás csatának, mint egy kb napjainkban játszódó eseménynek), és nem csak egy-két kommandósból álló szakasz. Persze hamar változik ez a kép, de azért mégis üdítõ volt úgy kezdetnek.

GI Joe fanatikusoknak, ill. akiknek meghatározó szereplõk voltak gyerekkorában, mindenképp ajánlom. Nyilván Willis, Rock rajongók is értékelni fogják. Másoknak nem biztos hogy túlzottan nagy élmény lehet, nekik lehet érdemes megvárni tévében...
2/10
offtopic
Bigpapa 2013 ápr. 14. - 16:30:11 2/10 Előzmény Sonic8
(65/108)
OFF

Az a baj, hogy John Mctiernan 2003 óta nem rendez, és jó darabig nem is fog,mert ahogy kinéz az ügye, lehet sitt lesz a vége. Neki tényleg jó filmjei voltak, kivéve a Rollerball-t,amit nem tudok feledni :))) de sajna pont az a baj, hogy a Rollerball 2002-es utána már csak egy filmet tudott csinálni,aztán hollywood "kizárta".
Pedig ha õ kapta volna meg a Die Hard 5-öt, vagy a Ragadozókat, talán egy nézhetõ filmet csinált volna belõlük,nem olyan hullaszar valamit,amik lettek. Sajna 10 év sok idõ, ha most vissza is térhet, nem hiszem hogy igazi A kategóriás alkotást bíznának rá. Bár fene tudja.
10/10
Sonic8 2013 ápr. 13. - 21:10:46 10/10
(64/108)
John Mctiernan... ;)
2/10
offtopic
Bigpapa 2013 ápr. 13. - 02:52:47 2/10 Előzmény Sonic8
(63/108)
OFF

Nekem nincs egy rendezõ sem, akit istenítenék,mert hiába van sok kedvencem, de kaptam tõlük is olyan fos filmeket, amiket sose bocsájtok meg nekik. Ott van Tarantino. Imádom a palit. De a halálbiztossal kiverte nálam a biztosítékot, nem is akartam megnézni több filmjét. Aztán a Becstelen brigantikkal javított a helyzeten, most a Djangoval pedig visszajött a szívembe. Nolan nekem semmi. Qrva jó volt a Batman- kezdõdik, de mondom a 2 és 3. részt amíg élek utálni fogom. Nekem Jokernek Nicholson marad a No1.,de elismerem, jól játszott Ledger is, de nekem már túl sok volt.Mindig volt egy újabb és újabb húzása Jokernek,ami qrva unalmas volt már.A felemelkedést meg írtam.Agybasz!
Aki eddig jól telesít, az a Spielberg.
De mondom, nincs se színész, se rendezõ, akinek a filmjére csak azért is beülök,mert húú, ez vagy az rendezte, vagy ez játszik benne. Hiába kedvencem,de óvatos vagyok. Ráadásul nem vagyok elvakult soha. Pl. szeretem a Schwarzeneggert,de sajna van olyan filmje, amit 1x láttam ( Az igazság nevében ),de többet meg nem nézek,mert szar. Ugyan ez van Stallone, vagy Jim Carrey filmekkel.
10/10
Sonic8 2013 ápr. 12. - 21:11:26 10/10 Előzmény Superalonso
(62/108)
Még nem láttam a Mementot.:)

A következõ filmje az Interstellar lesz ami ilyen féreglyukas lesz.Fõszereplõk: Matthew McConaughey és Anne Hathaway.
A film bemutatója: 2014.november 7 :'(
Superalonso 2013 ápr. 12. - 17:20:18
(61/108)
Szerintem a Memento is kurvajó film.....már ha érti az ember a filmet (ezt most nem rád értettem Sonic8 csak úgy általánosságban mondom)

Lehet azzal vádolni Nolan-t hogy kissé szentimentalista, földtõl elrugaszkodott, de talán õ tudja leginkább mi kell a népnek....na mi???....Természetesen cirkusz és kenyér, ebbõl Nolan hozza a cirkuszt nekünk mozi-fanoknak...
Egyszerûen zseniális az ürge, relatíve ritkán csinál filmet de akkor nagyot szól....gondolom hosszas kutatómunka, készülõdés elõzi meg mindegyik remekmûvét a részérõl, dehát megéri no....Nolan egy fenomén...még több ilyen kéne...
10/10
Sonic8 2013 ápr. 12. - 14:48:24 10/10
(60/108)
OFF

Ezt sajnálattal hallom. :(

Én az összes részért odavagyok.
Bevallom neked nem szégyellem,, a TDKR-re éjfélkor mentünk az elsõ adásra a haverokkal BEÖLTÖZVE.Én öcsém Joker voltam. :D
Amit Nolan csinált a pályája alatt az szerintem szenzációs.A 3. rész valóban nem volt egy Forrest Gump de attól még én szerettem és ott csücsül a polcomon a blu-ray.
Az elsõ rész az állati.Az a kedvencem mivel olyan szinten kurvajól van fölépítve maga a film,hogy miként lesz Bruce Wayne gazdag csemetébõl egy szuperhõs...Marhajó.
A TDK meg szimplán lehengerlõ.Joker játéka eszméletlen.A film szintén.Az egész úgy ahogy van jó.

De nálam.Ha Nolan-rõl van szó.Egyértelmûen az Eredet viszi a zászlót mögötte a Tökéletes Trükkel.
2/10
offtopic
Bigpapa 2013 ápr. 12. - 09:41:02 2/10
(59/108)
Két barátnõm is volt 4DX filmen, azt mondták, felváltva jött a permet és a szél, végig fáztak, a film felénél ki is jöttek, mert majd odafagytak a székhez, ami néha úgy fejbe baszta õket, hogy zengett az agyuk :) Eddig sem vonzott ez a fajta mozizás, de ahogy a lányok elmesélték (egyik se egy kényes plázacica), én el nem megyek.
Jó 10-13 éve a Corvin moziban a Korda terem utolsó két sorában a székek alá mélynyomókat tettek. Az volt az ötlet, hogy amikor robbanás van, a széked átveszi a rezgéseket. Kipróbáltuk. 35 perc után szégyen, nem szégyen, de kimentem slozira kakálni :DDD, mert kirázta belõlem a cuccot. Attól kezdve az utolsó 2 sor kilõve, csak úgy mentünk a Corvinba. Azt hiszem 2 hónap után, a negatív visszajelzések miatt kikapcsolták.
Most sokan elmennek majd 4D-be, mert új. Aztán rájönnek, hogy szar.
Amerikában Disney Land-ben voltam Imax moziban, ami 15 perces film, de az egész 6x10 szék egy rámpára van erõsítve, a vászon leér a padló alá, így tényleg olyan,mint ha a filmben ülnél. 2 filmet néztünk meg így. Az egyik az Indiana Jones 2-bõl egy csillés jelenet volt, a másik egy sci-fi üldözés ,az ûrben lebegõ hajóroncsok között cikázva, pörögve üldöztünk egy másik ûrhajót. Ott nem volt szél,permet, csak pörgött,mozgott a széksor. Beszarás volt!
2/10
offtopic
Bigpapa 2013 ápr. 12. - 09:23:21 2/10
(58/108)
OFF
Viccelsz? Az egyik kedvenc filmem a Holiday :) Igen, az a baj, hogy olyan szintre fejlõdött 10 év alatt a filmbemutatós szakma, hogy tényleg nem lehet hinni nekik. Régen kronológiai sorrendben vágták össze a bemutatókat, ha visszaemlékszel.Az elsején kezdték,mutattak a közepébõl és próbáltak spoilermentesen mutatni a végébõl is. Így tudtad, hogy jó film lesz, vagy sem. Ma úgy vágnak össze egy filmet, hogy az összes poént kiszedik a bemutatóba, így azt hiszed, egy fergeteges vígjátékra mész, erre kiderül, annyi volt benne az össz poén. Vagy az összes akciót bevágják, és csorog a nyálad, hogy milyen klassz akciófilm lesz, erre kapsz egy fost.
Nolan-t ne említsük, mert a Sötét Lovag- felemelkedést amíg élek nem bocsájtom meg neki!!!163 perc dráma, batman 3x öltözik be, a faszom kíváncsi egy roncs batman-re! Ugyan ez a Skyfall is. Az is arcon szarta a Bond rajongókat. Ha nem Nolan rendezte volna, és ilyen batmant kap a közönség, a qrvaanyjába elküldték volna a rendezõt.De mivel Nolan volt, akit istenítenek, azt mondták,micsoda film. Hát én tomboltam. Na és ott is olyan volt a bemutató, ami alapján egy vérbeli akciófilmet vártam.Ahol a megtépázott Batman magára ölti a cuccot és megmutatja Gotham-nek, hogy ki a fasza gyerek. A Batman-kezdõdik filmet szerintem 20x láttam. Zseniális. A sötét lovagot 1x moziban és a felemelkedést is 1x moziban. Soha többet nem nézem meg egyiket sem! Na mindegy, nem offolok tovább :D
10/10
Sonic8 2013 ápr. 11. - 18:12:53 10/10 Előzmény Bigpapa
(57/108)
Nem tudom láttad-e a Holiday c. filmet Cameron Diazzal.
Abban a csajnak ez a munkája.Trailereket rak össze!
És ott mutatnak egyet hogyan csinálják meg majd mondja Cameron,hogy a közönség nem is sejti mekkora egy szar lesz.
Szóval botrány.Nem lehet már hinni semminek amit a képernyõkön a pofánkba nyomnak.
Kivéve a Nolan trailereknek! :D
10/10
Sonic8 2013 ápr. 11. - 18:08:23 10/10 Előzmény Bigpapa
(56/108)
3/4 órája röhögök ezen a kritikán! :'D

High Five! :D

Egyébként teljes mértékben egyetértek.Nem volt egy nagy szám.Majd az LTR klubbon 7 év múlva,, JA BOCS! 5 év múlva talán bejön félig bealudva.
pandamacko 2013 ápr. 11. - 10:24:46
(55/108)
4dx-ben néztük meg, mert már amúgy is ki akartuk próbálni milyen lehet és pont ezt adták. Szóval maga a 4dx nem volt olyan nagy durranás, mint amire számítottam. Valóban mozog ill. rezeg a szék amikor pl verekednek, mondhatni még ütemre is, szinkronban a filmmel. Szóval az nem igaz, hogy csak ész nélkül himbálódzik a szék alattunk. Viszont én pl egy idõ után inkább hátra sem döntöttem a fejem a támlának mert néha elég nagyot ütött. Vízpermet jött mikor valaki beleesett pl. egy pocsolyába vagy hasonló, meg égett szagokat éreztünk. Ami zavaró volt, hogy a szél imitálására agyba fõbe kaptuk a hideg levegõt, huzat volt és majd megfagytunk. Na de végül is úgy vagyok vele, egyszer megérte kipróbálni, de többet szerintem nem megyek el, mert nem ér annyit!
A film annyira nem tetszett nekem se, de szerintem nem volt olyan rossz. Jó nyilván nem Oscar gyanús alkotás, de szerintem voltak benne tök látványos jelenetek és õszintén szólva én többet nem is vártam tõle
borkasztik 2013 ápr. 10. - 19:20:30
(54/108)
Ugyan ez van nálam is. Nagyon meggondolom hogy mire megyek be. Annyit csalódtam már és feleslegesen dobtam ki pénz jegyekre. Nagyon nagy film rajongó vagyok és szinte mindenféle stílust szeretek. De én kb már fél éve nem voltam moziba. Egyszerûen nincsenek olyan filmek amikre azt mondanám 100% érdekel. Vagy ha látok benne fantáziát, akkor is óvatos vagyok. Legutóbb azt hiszem a Silent Hill 2-õn voltam, de az is egy .. na jó inkább nem mondok semmit rá :D
Csodakapitány 2013 ápr. 09. - 21:29:09 Előzmény Bigpapa
(53/108)
Ezzel tényleg azt érik el, hogy a mozinézõk átszoknak a netes letöltésre.
Nekem ez kb 5 éve volt. Addig minden hónapban többször voltam, most meg már nem is tudom mikor.

Utolsó film amit igazán élveztem, az Underworld 2 volt.
2/10
Bigpapa 2013 ápr. 09. - 19:10:24 2/10 Előzmény Mr. D
(52/108)
A Looperen konkrétan eret vágtam magamon, az egy akkora fos film volt. Ha már nézhetõ filmet kéne Willistõl említeni (az utóbbi 3 évbõl), amiben fõszereplõ volt az a RED. A Feláldozhatók elsõ része szerintem nagyon jó volt (nem Willis miatt), hanem azért,mert Stallone rendezte.A második rész csak azért ment el nálam, mert az összes régi kedvencem benne volt,de amúgy az egy olyan gagyi film lett, hogy én szégyelltem magam. A poénok jók voltak,de pont az volt a baj, hogy míg az elsõben normális akciók voltak, itt átment burleszkbe az egész film.
Willis pontosan a Nicolas Cage szintjére kezd süllyedni, akinek már egy filmjét se nézem meg moziban. De ugyan itt tart Van Damme,Lundgren , akiknek a filmjeit már meg sem nézem, csak ha tudom, hogy mellékszereplõk (mint a Feláldozhatók 2-ben) és Seagal is ide tartozik.

Ha lenne gerince a Willisnek, például a Die Hard 5-öt el se vállalta volna, ha beleolvas abba a qrva forgatókönyvbe. Mert kellett már egy Die Hard film, mint egy falat kenyér, esküszöm, de amit kaptunk, az felért egy gyilkosságnak a rajongók ellen.
Itt pedig semmi súlya nem volt Willisnek, csak a bevételek miatt tették bele.
2/10
Bigpapa 2013 ápr. 09. - 18:20:22 2/10
(51/108)
Röhögni fogsz, de van kb 1800db VHS kazettám és bizony elõ szoktam õket venni. Amit tudok, azt digitalizálom, hogy meglegyen vinyón is. És hiába szar a technika, hiába mai szemmel B kategória egy egy film,amire anno csorgott a nyálam, még mindig jobb, mint némelyik mai film.
Manapság Hollywoodban a sztori qrvára nem számít. Legyen minimum 3D, a film 80%-a CGI, legyen benne valami sztár, aki elbohóckodik a filmben, és ennyi. Ja, hozzon minimum 200 millió dollárt,mert az alatt fos minden. Ezt megtámogatják olyan marketing és reklám hadjárattal, hogy mindenki azt hiszi, az évszázad filmjére ül be, aztán szopi,de rendesen.
Ez a film is iszonyat mód fel volt futtatva már elég régóta. Jól megvágott bemutatóval (ez külön szakma), hogy azt hidd, egy értelmes, történettel és vonalvezetéssel megáldott filmre ülsz be. Aztán kapod ezt a kritikán aluli faszságot.
SpencerBarnes 2013 ápr. 08. - 22:11:26
(50/108)
néha egyébként azt gondolom, hogy összeszedném azokat akik egy ilyen filmnél fröcsögtetik
a nyálukat, adnék nekik egy 20 éves VHS videót egy videoton tv-vel, meg vagy 50 db narrátoros
széthasznált kazettát, hogy "nézzed vazzeg".
Aztán megnézném hogy mi lenne a véleménye utána ezel a filmmel
Szerintem a mai közönség el van kényeztetve. Emlékszem anno nem volt ritka, hogy egy-egy amerikai
film a megjelenés után vagy 15 évvel került be a mozikba, már ha bekerült egyáltalán.
Mégis jó volt...
SpencerBarnes 2013 ápr. 08. - 21:58:19
(49/108)
Szerintem egy ilyen filmre eleve ne úgy üljön be az ember, hogy valami mélyenszántó dolgot fog tapasztalni.
Ha az kell, arra ott a Schindler listája vagy más mélyebb mû.
Erre, vagy a Jurassic park 3D-re úgy kell beülni, hogy másfél-két óráig nem azzal van tele az ember feje,
hogy mennyi lesz a havi fûtés/mobil stb. számla, és milyen szar az idõ kint.
Arra meg bõven megteszi, SÕT
Én bátran ajánlom, már csak Rock miatt is