Téma: Gilbert Grape

nandelecki 2015 jún. 08. - 01:29:00
(64/84)
Hangulatfilm. Kinek milyen felépítésû az ízlésvilága. Úgy tûnik én finnyás voltam hozzá, nem okozott maradandó élményt. Filmkezdetkor nagyon tetszett a belsõ monológsor, éreztem a film atmoszféráját, ami hamar el is tûnt. Azért voltak szegmensek, amik valóban hordoztak magukban drámaiságot. Csalódás, 5/10.
Chloe_9 2015 febr. 08. - 12:26:34 Előzmény buddyisrael
(63/84)
Jesszusom
balinth 2014 dec. 16. - 15:07:44 Előzmény buddyisrael
(62/84)
buddyisrael, neked valószínûleg az Éjjel-nappal Budapest és a Való-Világ kedvenc mûsoros. Ha annyira eláztál, hogy testnedveidet nem tudod bent tartani, javaslom, elõször célozd be a tükörképed. Nem vagyunk egyformák, különbözõ az ízlésünk, ez természetes, de a negatív vélemény is el lehet mondani kulturáltan.
ilali 2014 dec. 08. - 22:31:07
(61/84)
„mélyelemzés” helyett:
***SPOILER***
„B.: - Hiányozni fog?
G.: - Igen.
B.: - Jó.”
***SPOILER VÉGE***
2/10
buddyisrael 2014 nov. 11. - 18:42:03 2/10
(60/84)
ez megközelítette a nézhetetlent.a tré szinkron csak rátett, a szinkronrendezõt pofán hánynám.meg úgy mindenki mást is.unalmas, érdektelen, irritáló ostoba karakterek, semmitmondó cselekmény, nulla történet.a színészek sem dobnak semmit, depp egyszerûen közepes, dicaprio kínosan túljátssza.nevetséges volt, nem pedig megható.
spielberg 2014 jan. 26. - 13:38:23 Előzmény Csillaqua
(59/84)
az özvegyet játszó Mary S.katasztrófa..öreg is Depp mellé,ronda is hozzá,játszani se tud
7/10
Csillaqua 2013 nov. 30. - 15:59:31 7/10
(58/84)
Ezt a filmet csak DiCaprio miatt tudom valamire is értékelni. Amúgy elég uncsi alakítások vannak benne, az alap story amúgy jó.
4/10
Nótárius 2013 nov. 17. - 20:37:21 4/10
(57/84)
Már az elsõ néhány perc után, a részletek ismerete nélkül is, elég érthetõ volt, hogy mirõl fog szólni a film. Ezt különösebb meglepetések nélkül végigvitte a filmet. Nekem hiányzott egyes szereplõk karakterének, az emberi kapcsolataiknak, és azok változásainak megalapozott hitelessége. Ezért nem vitt magával a film, hanem külsõ szemlélõvé távolított. Számomra voltak kizökkentõen zavaró, életszerûtlen történések is. Például:

!!! *** S P O I L E R *** !!!
A kora este (?) kádban hagyott Arnie távolléte nem tûnt fel senkinek másnap reggelig az otthon maradt háromfõs családban?!? Ezalatt senki semmilyen célból nem járt a WC-ként is használatos fürdõszobában?!? A figyelmet az egész filmben, mindenkor magára vonó Arnie nem tesz semmit (zajongás, bármi), hogy „szorult” helyzetébõl szabaduljon?!?
!!! *** S P O I L E R vége *** !!!

Tiszteletben tartva mások ennél jobb véleményét, néhány nagyszerû alakítás hozta fel nekem 4/10-re a filmet. Mint látjuk csak Leonardo DiCaprio –t jelölték, férfi mellékszereplõként, Oscar- és Golden Globe-díjra!
Összevetésként: Leonardo DiCaprio másik korai filmje, az Egy kosaras naplója teljesen (10/10) lenyûgözött.
10/10
jari 2013 aug. 08. - 21:42:16 10/10
(56/84)
Sajnálom, hogy ezt és az ehhez hasonló értékes filmeket ritkán vetítik. Ezzel szemben pár tucat elcsépelt, harmadosztályú filmet az unalomig ismételnek.

Ez a film egy egyszerû amerikai család lehangoló életének bemutatásával lerombolja az "amerikai álom" illúzióját. És mindezt elemi erõvel teszi. Ha él még olyan ember e földön, akinek az USA csak Floridát, Hollywoodot, Las Vegast és a mérhetetlen gazdagságot jelenti, akkor annak ez a mozi felér egy hidegvizes nyakonöntéssel.
DiCaprio nagyot nõtt a szememben. A többi mondanivalómat pedig már az elõzõ hozzászólók szépen leírták.
8/10
Edmond Dantes 2013 aug. 05. - 22:44:15 8/10 Előzmény Tibag05
(55/84)
Szóval kérem szépen: a mamát játszó színésznõ, Darlene Cates tulajdonképpen szinte saját magát illetve a saját életét játszotta el! 12 éves volt, amikor elváltak a szülei és ezt a traumát õ (is) így dolgozta fel = kóros zabálással. Tehát van ilyen. Súlya 249 kg, három felnõtt gyereke van és négyszeres nagymama. DiCaprio elképesztõ a filmben is és azért is, amit innentõl és azóta produkál máig, Gatsbyig. Depp is a helyén van és a film is jó. 10/8
10/10
filmbuzi89 2013 jún. 19. - 23:28:27 10/10
(54/84)
szenzációs film, ez hogy marad ki az életembõl. az elején úgy éreztem Leo kicsit túljátssza a szerepét, de tévedtem, néha nekem kicsit sok volt, de itt még fiatal, de már itt is hatalmas tehetség. Oscar bácsi kijárna már neki...
teardrops 2013 máj. 10. - 19:45:35 Előzmény celka
(53/84)
Igen, azóta én is erre a következtetésre jutottam.
Köszi!:-)
celka 2013 máj. 05. - 16:53:29 Előzmény teardrops
(52/84)
***SPOILER***
Szerintem az apa öngyilkos lett (felakasztotta magát - Arnie gesztusai alapján), õ ezt a módját választotta a menekülésnek.

***SpOILER VÉGE***

Imádom a filmet, nem tudom megunni.
10/10
abipook 2013 márc. 11. - 16:38:36 10/10
(51/84)
Remek film, a valóságtól nem is nagyon elrugaszkodott sztorival. DiCaprio hatalmasat alakított ebben a filmben, s bár tény, hogy a szerep hálás, de csak egy zseniális színész kezében. Depp remekül hozta a mindennapi unalomba és problémákba belefáradt figurát, nagyon együtt lehet vele érezni, szinte a kezdetektõl fogva várjuk, mikor tör ki belõle az elfojtott keserûség. A film vége aztán felszabadítja azt a több mint 1.5 órányi feszültséget és dühöt, ami felhalmozódik a nézõben is a család elcseszett élete miatt... És ami fontos: csak eredeti nyelven ajánlom megnézésre, a szinkron itt abszolút nem tudja hozni azt a hangulatot, amit az eredeti nyújt.
7/10
blake11 2013 febr. 06. - 22:47:32 7/10
(50/84)
Valóban jó film érdemes megnézni. Azonban szuper latívuszokban sem beszélnék róla. A történet vezetés egy idõ után vontatottá és unalmassá válik. A filmben szerencsére szerepel egy zseniális színész duó is.
8/10
NADALFAN 2013 jan. 30. - 17:40:36 8/10
(49/84)
ugyanezen a véleményen vagyok,nagyon ott volt a szerepben ,de legalább megalapozta a jövõjét ezzel az emlékezetes alakítással.
Ghanima 2013 jan. 29. - 22:30:47
(48/84)
Mindig elszorul a szívem, ha látom.

DiCaprio hasonlóan jó szerintem csak Agnieszka Holland Napfogyatkozásában volt.
frenchbullie 2012 okt. 29. - 14:26:06 Előzmény Tibag05
(47/84)
Üdv! Én is végignéztem... és én is haragudtam. Haragudtam az anyára, szegény G.G.-t sajnáltam igazán, mert az anyja - talán nem szándékosan de mindenképpen -, elvette tõle a lehetõséget, hogy a saját életét élje. Érzelmes film ez, játszik a lélek húrjain, de én akkor sem szerettem...
Tibag05 2012 szept. 28. - 17:14:52 Előzmény andraaska
(46/84)
Végignéztem!
egyszerre dühített és lenyûgözött. Kedvenceim közé tartozó szereplõgárda miatt is megnéztem volna.
Ám az anya határtalan önzése kiborított. Ha elhagynak és van három gyereked, közülük az egyik értelmi fogyatékos, nem azon kéne igyekezni, hogy valahogy felneveld Õket? Helyette depibe és iszonyú undorító zabálásba fordul?? Annyira utáltam ezért ezt a nõt! Még a gyerekei sem motiválják? Akkor mi a franc ha ez nem!!!!!!!
Kis rosszindulattal intézetbe is tehették volna a gyereket, mert nem képes és nem is akarta ellátni a gyerekeit.
Így írták meg, de tuti az életben nem sok tesó csinálta volna végig ezt a szörnyûséget! És igazuk is lett volna!
ilyen anyától menekülni!! nem megvárni hogy magatehetetlenségig 200 kilóra hízzon!
10/10
Ronesz 2012 szept. 02. - 14:38:31 10/10
(45/84)
Leonardo DiCaprio magyar hangja ebben, Bolba Tamás :)
Szeretem az ilyen érzelmes filmeket, amikben a színészek nagyon átadják magukat. Nem egy tipikus sok akciót felvonultató film, de valahogy mégis megfogja az embert, mert lényegében ilyen az élet.