Téma: Gladiátor

offtopic
eIemes 2015 okt. 17. - 22:35:26
(482/522)
egy barátom hívta fel a figyelmem, hogy az internetes újságok cikkeinek stílusa, eszközei nem sokban különböznek a fórumokon randalírozó trollokétól. szóval, szerintem, itt is igaz a latin közmondás, a capite foetet piscis, fejétõl bödüs a láb.
offtopic
moderator2 2015 okt. 17. - 16:37:20
(481/522)
Kedves Felhasználók!

Kérünk Benneteket, kerüljétek egymás sértegetését, különben kénytelenek leszünk hozzászólásokat törölni, végsõ esetben pedig bezárni a topikot!

Köszönjük!
Üdvözlettel:
PORT.hu
Fórum
offtopic
xdm 2015 okt. 17. - 12:13:00
(480/522)
Igen, ne is érveljetek, csak a másik hülyézése, az megy.... trollok. Látatlanban mindent tudtok a másikról, pusztán pár mondatból. Bárcsak eltûnnének az ilyen trollok, de sajnos a tömegember korát éljük, nincs rá remény...
offtopic
Mara60 2015 okt. 16. - 20:17:32
(479/522)
Van benne valami. Már tapasztaltam, hogy nem lehet vele vitatkozni. Egyszerûen nem érdekli õt más véleménye, szerinte mindenki ostoba, csak õ a helikopter. (bár valahogy olyan furán forog a properrele) :D
offtopic
Mara60 2015 okt. 16. - 19:54:56
(478/522)
Bocsika, a dramaturgiáról volt szó, nem a költõ nyelvezetérõl. Mi rossz van abban, ha a mai filmírók visszanyúlnak a régi, jól bevált drámai fogásokhoz? Akkortájt is ugyanarra bukott a nép, mint manapság. Legyen a mûben érzelem, lehetõleg jó sok, drámai fordulatok, hõs, akiért szurkolhat, általános igazságok és persze katarzis.
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 16. - 19:41:32 8/10 Előzmény Mara60
(477/522)
szerintem ne fáraszd magad vele,nem éri meg
offtopic
xdm 2015 okt. 16. - 18:31:27 Előzmény Mara60
(476/522)
a radiátor forgatókönyvét a shakespearehez... gratulálok :D
ha szerinted a kettõ egy szinten van, akkor nincs mirõl vitázni :D
offtopic
Mara60 2015 okt. 16. - 16:22:26
(475/522)
Persze, hogy mindenki a saját véleményét írja le. Amivel lehet egyetérteni, vagy egyet nem érteni. Ugyanakkor azért nem szokta mindenki a saját véleményét szakértõi kinyilatkoztatásnak tekinteni. Hiszen a "nekem nem tetszett" és a "bûn rossz ez a film" értelmezése között elég nagy különbség van.


- "Az ízlésrõl pedig csak annyit, hogy létezik jó ízléssel adagolt romantika, hõsiesség, akció stb. De vannak esetek, amikor nyilvánvaló a túlzás, a kikényszerítése az együttérzésnek. Ez a film ebben tobzódik. Ez ténykérdés, nem vélemény. Ha ezt sokan itt nem értik, akkor valszeg a dramaturgia fogalmával sincsenek tisztában."

Ezeket a sorokat olvasva nagyon kellett somolyognom magamban. Elképzeltem mit szólnál Shakespeare Hamletjéhez. Micsoda hatásvadász egy darab, tele olyan túlzó jelenetekkel, mint az apa szelleme, vagy a koponyás monológ, Ofélia virágos megõrülésérõl már nem is beszélve. És az egész darab semmi másról nem szól, csak a bosszúról. Rééémes... :D :D :D
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 16. - 14:58:44 8/10
(474/522)
áhh,nem idegelem magam tovább inkább :)
offtopic
xdm 2015 okt. 16. - 13:51:51
(473/522)
Miért kéne odaírni, hogy az én véleményem? Nem egyértelmû? Na ez a gyerekes hozzáállás. Filmes fórum, ahol mindenki leírja a saját véleményét, amit lehet tolerálni, vagy elutasítani, kedvelni stb. Elég baj, hogy még mindig itt tartunk, hogy egyeseknek ezt le kell írni.

Az ízlésrõl pedig csak annyit, hogy létezik jó ízléssel adagolt romantika, hõsiesség, akció stb. De vannak esetek, amikor nyilvánvaló a túlzás, a kikényszerítése az együttérzésnek. Ez a film ebben tobzódik. Ez ténykérdés, nem vélemény. Ha ezt sokan itt nem értik, akkor valszeg a dramaturgia fogalmával sincsenek tisztában.
offtopic
Mara60 2015 okt. 16. - 07:13:28
(472/522)
Akkor lehet, hogy most megleplek. A mozi, mint mûfaj, ugyanis a kezdetektõl fogva a hatásvadászatra épül. A Lumiere testvérek óta, Chaplinen át egészen a mai filmekig az a dolga, hogy érzelmeket generáljon. Ezt várják el tõlük a nézõk. Az, hogy kinek mennyire jön be az adott hatás, az már egyéni ízlés dolga. Aki pedig a valóságra vágyik, az nyilván nem mozifilmbõl szerzi be, hanem dokumentumfilmet néz.
S mivel az ízlések különbözõek, nem mindenkinek tetszenek ugyanazok a filmek. De mint azt
JasonStatham egy helyen már okosan kifejtette, a szubjektív vélemény csak vélemény. Nem kritika. Attól, hogy neked nem tetszik, még nem jelenti azt, hogy rossz és másnak sem tetszhet. Mint ahogy ez fordítva is igaz.
Nekem nem tetszenek a horrorfilmek. Akkor most minden horror bûn rossz film? Ugye milyen gyerekes hozzáállás? Na ezért praktikus odaírni, hogy "az én véleményem szerint" és nem úgy tenni, mintha én lennék a kritikusok kritikusa.
1/10
offtopic
JasonStatham 2015 okt. 16. - 07:02:14 1/10
(471/522)
Statham filmek...még nem érdekeltek a filmek, amikor ezt a profilt csináltam, csak bambultam a tv-t, mint ahogy sokan mások. Szóval ne a profilnév alapján ítélkezz.
1/10
offtopic
JasonStatham 2015 okt. 15. - 21:39:05 1/10
(470/522)
Ne használj ilyen szavakat, mert nem érti, hogy mit akarsz kifejezni. Bár a véleményem lejjebb leírtam elég érthetõen, azt sem értette meg. A lényeg, hogy idióták vagyunk, õ pedig a filmszakértõ. Szerintem hagyjuk, hagy fõjön hoolywood levesében õ is, mi megpróbáltuk. :)
offtopic
xdm 2015 okt. 15. - 21:28:11
(469/522)
Érzelmeket? Miféle érzelmek ? Ezek a kikényszerített, mesterségesen generált, dramaturgiai szempontokból belerakott, a történetet elõremozdító elemek ? Hagyjad már..... olcsó, bóvli, a szentimentalizmusra építõ kliséhalmaz. De ez még nem is lenne baj, ha nem a mészárlás lenne közben heroizálva, és ez az egész esztétizálás... Közben meg nem szól semmirõl, csak a bosszúról, természetesen közben irrealitásban tobzódva. A fõhõs a legkeményebb, a legnagyobb szívû, a legtisztább erkölcsû...Klisé.

Te most fenyegetsz? Hogy nem fog érdekelni a kommentem? Hát hol izgat ez engem ? :D Teszek rá magasról, hogy téged mi érdekel. Nem kell elolvasnod, sõt reagálnod sem rá. Nem kötelezõ.
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 15. - 21:27:40 8/10
(468/522)
na a másik idióta barom..
pont nem szeretem se a titanicot,se a benjamin buttont....
fogd kézen a másik taknyos idiótát,aztán írkáljatok a pókember topicba..oda valók vagytok pont :)
1/10
offtopic
JasonStatham 2015 okt. 15. - 21:26:52 1/10
(467/522)
Illetve elrontottam, kétszer írtam az amerikai pszichót...az egyik helyére a Harcosok klubját akartam írni.
1/10
offtopic
JasonStatham 2015 okt. 15. - 21:25:16 1/10
(466/522)
kímélj meg az érvelésmentes kommentjeidtõl, nyugodtan te is benyelheted a hoolywoodizmust, nem kell semmilyen minõségi elvárás. Nyugodtan nézz csak gladiátort, benjamin buttont és titanicot, úgyis az olyanokból élnek, mint te és ez a 9.3-as szavazaton és a gigaoscáron meg is látszódik. Elöttemszólóval pedig egyet értek.
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 15. - 21:11:07 8/10
(465/522)
tudod baromi unalmas,hogy jönnek a hozzád hasonló taknyos kis szarok és lehúznak minden olyan filmet,amit nem értenek
mert még rohadtul nem érték el azt a kort,hogy felfogják az érzelmeket egy filmben
elhiszem,hogy nem tetszik,de nehogymár te és a hülye haverjaid osszák itt az észt egy ilyen csodálatos filmrõl!

baromi unalmas már ezt olvasni itt nap-mint nap...
éljetek a mában pont leszarom
de ez és a többi film,amit leszóltok igen is varázslatos nekünk.

innentõl hányj csak be bárhova bármit,pont nem fog érdekelni
offtopic
xdm 2015 okt. 15. - 21:04:45
(464/522)
Kímélj már meg a direkt személyeskedõ, érvelés mentes kommenteidtõl.
És ha 15 éves? Itt most kedvelték, és magasztalták jópáran. De tényleg eltel azóta egy kissebb korszak, és még inkább romlott a tömeg igénye a minõségre.
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 15. - 20:52:29 8/10
(463/522)
jaja,látszik milyen ostoba vagy te is..
fõleg,hogy 15 éves filmrõl van szó,így baromi sok köze van a mostani közízléshez :)
ha neked ez 3,akkor ülj le kisfiam,ez egyes :)