Téma: Godzilla

Kota Sonozaki 2014 szept. 11. - 03:58:16
(282/382)
8/10.
Teljesen jó a film. Jó érzés ismét a "jó" hõs oldalon látni Godzillat. Ez a Muto pedig elégé jó amerikai franchise lett, egész beleilik a szörny sorba. Várom a 2-dik résszt. Úgy olvastam hgy ott már egy ismert szörny lez Godzillan kivûl :D

Akinek meg nem tetszet a harc az menjen nézzen Asylum filmeket....
pihes 2014 szept. 10. - 16:02:21
(281/382)
Godzilla vs Rapülõ Óriásszöcskék
Éppen annyit ér, mint amennyire értékelték itt. Unalomûzõ.
1/10
Shadow DooM 2014 szept. 09. - 02:45:56 1/10
(280/382)
Hát ez a film,komolyan mondom a vége tetszett a legjobban mikor Godzilla szépen beúszott alukálni kicsit az uccsó 5perc,a rendezõt egyébként jól szájba kellett volna vágni,olyan irracionálisan követik egymást a részek hogy az borzasztó,akkor mikor követik Godzillát a vizen hajókkal,utána következõ kép,"Mikor látták utoljára Godzillát?"!Azt mondja 5 órája?!Ez mi?!Akkor amikor az elején Godzilla kimászik a vizböl Hawai-on akkor 20méteres viz önti el a várost,utána késöbb mikor a hadihajóknál feláll a vízböl õ rendesen kikerüli,sõt ráadásul olyan kicsi hullámok vannak hogy egy ladikot nem dönt fel vele,plussz ahogy feláll kb bokáig ér neki a viz,olyan 15méternél nem több,de azért anyahajatól,rombolóig minden parti egység ottvan,most akkor hogy is van ez?!A térképen is elõször Nevadába van az a Muto utána meg már San Fransisco-ba van,begyalogolt pár óra alatt?!Az frankó...Akkor másik elmondják hogy mi lessz vészhelyzet esetén ott San Fransisco-ba utána még nappal volt olyan kora délután körül,de már éjszaka ugornak le a repülõrõl,bele a sötétbe a felhõkarcolók közé,vakon a sötétbe... ez mi???A legjobb jeleneteket meg nem látni mert éjszaka van,és állandóan repülnek bele a kamera felé tereptárgyak,idönként lehet látni 1-2 villanást hogy bokszolnak,a 2 sáska(Muto) meg Godzilla papa,az is hogy néz ki?!Annyira megvan hizva hogy az borzasztó,a karjai alig vannak kinöve ....,sok volt a házi koszt vagy mi?!Hát amikor beleordított a szájába ,mikor az a láng jött ki belõle,vagy plazma vetõ vagy én nem tudom mi,komolyan mondom egy pillanatra a Dragon Ball-ba éreztem magam,vagy a World of Warcraftba ,ez mi a tököm?!Az emberek meg állnak bambán néznek ki a fejükbõl semmi hogy a föld alá kéne menni menekülni vagy ilyesmi õk lesnek az utcán,meg odamennek nézn.Meg megint mindenki megmenekül ,komolyan mondom az egész filmet csak a látvány viszi el (valamelyest) semmi más,semmi sztori vagy ilyesmi,csak az 50es 60as évekbeli bevágott atomrobbantásos képek,az események egymás után jönnek,semmi következetesség nélkül,komolyan gondolják a hamburger fejü amerikaiak hogy ilyen gané filmet kiadhatnak a kezükbõl 2014ben,hát az agyam eldobom,attól hogy a 5 IQ-s amerikaiak megeszik a filmet ,mert megeszik.... az meg szégyen a négyzeten,komolyan mondom így a film alatt csomó jelentnél vakartam a fejem hogy ez most komoly?ez egy film?!Ez tényleg?Inkább mást csináltam volna ,vagy néztem volna egy másik filmet,egyedül az eleje mikor megtalálják a lárvát meg a vége mikor beúszik az öreg a vizbe az volt jó,többi egy nagy 0!Szivem szerint minusz 226-ot adnék rá de sajnos ilyen nincsen...
dunpeal1 2014 szept. 07. - 17:07:13 Előzmény skeletoncrew
(279/382)
Sokan összehasonlítják a '98-as filmmel, és meglepetésemre azt találja a többség jobbnak! Pozitívuma a korábbinak az idei évben megjelenttel szemben, Godzilla látványa, ami jobbra sikeredett a mostaninál, és ezzel vége is a felsorolásomnak! Ugyanis a Roland Emmerich rendezte Godzilla film bugyuta és gyerekes volt, amit még tizenévesen sem tudtam jóra, vagy akár csak igazán elfogadhatóra értékelni. Vannak filmek, amiket azért tartok számon magamban, hogy mekkora merénylet volt magam ellen az, hogy egyáltalán megnéztem és VHS-en megszereztem, na, ez azok közé tartozik!
Amikor az imdb-n láttam, hogy terveznek 2014-re egy újabb Godzilla filmet (akkor még trailer nélkül) igencsak rossz elõérzetem volt - még elevenen élt bennem a korábbi csalódás -, aztán jócskán felpörgetett az elsõ kis ízelítõ, ami nagyon hangulatosra sikeredett; türelmetlenül vártam a filmet! A második trailer már arról árulkodott, hogy mégsem lesz ez olyan "darkos", és kezdett meginogni a bizalmam abban, hogy látványilag és történetileg tetszeni fog-e a film, de mindenképpen szerettem volna adni neki esélyt.
Végül, a napokban sikerült megnéznem a filmet, és azt kell mondanom, hogy kb. hozta azt, amit egy ilyen fajta filmtõl el lehet várni: a története rendben van és kész, mint ahogy a színészek is. A látvány olyan, amilyet egy 2014-es látványfilmtõl elvárhat az ember, az akciójelenetek is jóra sikeredtek, a története is végig izgalomban tartott. Jól szórakoztam rajta.
8/10
skeletoncrew 2014 szept. 01. - 14:28:34 8/10
(278/382)
Ugyan már sokkal jobb mint a '98-as fárasztó baromság és nem is fordul a teremtõi ellen és nem is mi teremtettük!
3/10
m3246 2014 aug. 25. - 22:58:32 3/10
(277/382)
Érdekes, hogy a filmnek az elsõ szánalmas félórája a legjobb ami alig szól semmirõl... ahogy aztán elõkerülnek a szörnyek és mindenki haragszik mindenkire és próbálja megölni majd robbantsuk fel, de mégse... másfél óra semmi következik, ilyet már láttunk jó néhányat, szörnyen unalmas és nagyon gyenge természetesen tele hülyeségekkel. Ismét pénzlehúzás ha sikerül átvágni és beültél a moziba rá :) egész durva, hogy mostanában hányszor próbálják kiszúrni az ember szemét valami moslékkal... megtekintése nem ajánlott, nem is értem miért adtam rá ennyi pontot :) 3/10
9/10
Pitymalik 2014 aug. 25. - 10:31:15 9/10
(276/382)
Teljesen jó.
3/10
Viki1080 2014 aug. 24. - 18:24:54 3/10
(275/382)
Nem bírtam végignézni,csak tekerve.Zs kategóriás színészek Zs kategóriás történet,gyenge effektek,gyenge közepes film...jóindulattal 3/10
Aki teheti kerülje el.
9/10
mro26 2014 aug. 24. - 16:53:49 9/10
(274/382)
Pedig ez messze nem f*s film, egyszer teljesen megnézhetõ.
De azoknak meg igen is tetszik akik ismerik és netán még szeretik is az eredeti japán Godzilla filmeket.
Az azokban lévõ történet/szereplõk/dialógusok még ennél is gyengébbek de ott a szörnyeket gumiruhába bújt emberek játszották. Akiknek az is "tetszett" ez akkor fõleg mert a film ugyanolyan csak itt a látvány az cseszett jó.
Aki nem ismeri a japán filmeket azt megértem hogy nem tetszik, de akkor sem sz*r film, csak közepes.
De a film sikeres, mivel külföldön sokkal nagyobb kultusza van a japán Godzillának és ez a film helyt áll ilyen téren.


Szóval kicsit túlzás amit írsz, de az avatarod miatt nem tudok haragudni rád :)
Szivats 2014 aug. 24. - 14:27:12
(273/382)
Könyörgöm, ne idegesítsél.
Az ilyen emberek miatt eladhatóak ezek a fos filmek manapság.
Sztori nuku, semmitmondó rendezés, elõre tudható dialógusok, ésatöbbi.
Ilyenkor szokott jönni a buta szöveg:csinálj jobbat.Merem állítani, telefonkamerával, meg két rózsaszín plüssállattal tartalmasabb múvít' készítek.
10/10
czky78 2014 aug. 23. - 22:26:06 10/10
(272/382)
Pont azt kaptam ettõl a filmtõl amit vártam.
Nagyon tetszett.
Az utóbbi idõben a "látványfilmek" közül az egyik legjobb.
Tõlem kapott egy 10/10-et.


Soha nem értettem, hogy akik nem szeretik ezt a mûfajt, azok minek nézik meg egyáltalán?
Minek mondanak róla véleményt?
Csak mert jó magyar szokás szerint örömüket lelik abban, hogy mindent fikáznak?

Én sem fogok megnézni egy mûvészfilmet és nem jövök fel ide értékelni 1 pontra és pocskondiázni, hogy mennyire szar, mivel alapból utálom azt a stílust.

Persze tudom, mindenki azt csinál amit akar...
Peppo 2014 aug. 23. - 20:56:59
(271/382)
Nem fogott meg túlzottan. Maga a szörny nem volt rossz, meg a két másik sem, de túl sokat nem mutatták õket. És ebbõl is nagy részt sötétben vagy füstben/ködben. A maradék idõ meg dögunalom volt. A forgatókönyv szokás szerint harmatgyenge, a szereplõk közt egy érdekes sem volt. Azt érezni, hogy a készítõk látták a Tûzgyûrût meg a Cloverfieldet, és meg kell jegyezni, hogy ez sokkal inkább volt Godzilla, mint a '98-as, de mégis az valahogy szórakoztatóbb volt. Szentségtörés vagy sem, akkor is. Pedig az sem volt egy nagy szám.

10/6. Egyszer meg lehet nézni, de ha kihagyod, sem vesztesz sokat.


(Mindig szeretem, ha egy amcsi filmben visszaszámlálást látni. 90%-ban valami nagy ökörség lesz belõle. Itt pl. zseniális volt, hogy a több megatonnás bombát egy szutyok hajó 5 perc alatt biztonságos távolságba vitte a várostól, sõt, ez még arra is elég volt, hogy a fõhõst kimentse, egy véletlenül arra járó helikopter.)
9/10
mro26 2014 aug. 22. - 20:28:39 9/10
(270/382)
Az tény hogy túl keveset szerepelt benne, én a moziban már úgy voltam vele hogy a második olyan vágásnál mikor a szörnyek harcoltak volna az emberi szálat mutatta, kimegyek a filmrõl, de az utolsó fél óra az nagyon jó volt.
Elég jól látható volt minden (pont most töltöttem le a filmet BR ripben, szóval elég jó minõségben).
A filmnek vannak hibái, de nem akartak olyat csinálni mint egy évvel korábban a Pacific Rim (ami nekem nagyon tetszett és ilyesmit vártam ettõl is legalább), ami nem lett olyan sikeres. Próbáltak valami "eredetit" csinálni mint anno a Cápa filmnél, hogy érezhetõ volt a címszereplõ jelenléte, fenyegetõ volt és húzták a megjelenését a végéig, de a végén úgy "mutatták meg" nekünk hogy elégedettek lehettünk.

Én úgy érzem (vagy remélem) hogy a következõ két részben már nem húzzák az ember agyát Godzilla megmutatásával a filmben, mivel már láttak ebben a filmben és azok nagyobb szabású filmek lesznek (fõleg a klasszikus Toho szörnyek behozatalával) úgy képzelem el hogy ez a film ha sikeres lesz (az lett) csak egy felvezetés a következõ részekhez. De ez majd kiderül 4 év múlva.

Ez a film nem olyan mint mondjuk a Pacific Rim, nem kapja elõ gyakran megnézni, mivel elég unalmas tud lenni elsõre is a hosszú és érdektelen emberi szál. De a szörnyek, a látvány és a hangulat az jó.
porthosz 2014 aug. 22. - 19:17:26
(269/382)
"Akit meg nem érdekel az eredeti Godzilla az MINEK ÜL BE EGY GODZILLA FILMRE?"

Nem tudom, engem érdekelt, ezért is lepett meg hogy a két órás filmen az elsõ másfél órában gyakorlatilag zéró Godzilla van... Amikor meg végre látszana, akkor meg sötétség, por és köd van, tehát gyakorlatilag megint nem látszik.

Nem tudom az egész 2 órás filmben összvissz látszik-e Gondzilla 30 másodpercet premier plánban.
(Irónia on) Szóval kérdés, hogy egy Godzilla filmben miért nem látszik Godzilla? :DDD (irónia off).


Számomra irtó nagy csalódás volt ez a film, konkrétan egy szinten van az Asylum féle megacápa vs akármi stb filmekkel, csak itt volt pénz rendes CGI-re. De a történet, a történetvezetés, a szereplõk és úgy kb. minden az tök amatõr volt.
9/10
mro26 2014 aug. 22. - 19:06:04 9/10
(268/382)
Azért csinálták így mert MINDENKIT az igazi Godzilla érdekelt és pont ezért szidta mindenki a '98-as filmet és ezért nem mertek folytatást készíteni hozzá. Az utóbbiban lévõ szörny annyira kiábrándította az embereket hogy utólag át is nevezték Godzilláról csak Zillára. Annyit újítottak rajta hogy az már felismerhetetlen lett. Ja és a japán filmekben gumiruhába bújt emberek játszották a szörnyeket. A ruhák súlya kezdetben 40-50kg is volt, abba csak lassan tudtak mozogni, ehhez képest most számítógéppel ábrázolják és a külsejét is kicsit átrajzolták annyira hogy újítva legyen de az eredetitõl ne térjen el a felismerhetetlenségig mert az tuti bukás ( lásd '98-as "Godzilla" )
Akit meg nem érdekel az eredeti Godzilla az MINEK ÜL BE EGY GODZILLA FILMRE? AZ K*RVÁRA ELTÉVEDT.

Ha az ember beül egy Star Wars filmre akkor nem Star Trek-et akar nézni. Aki Godzillát akar az ne egy Jurassic Park utánzatot lásson már mint '98-ban.

Különben is nagyméretû és olyan nagy tömegû élõlényektõl nem is lehetne gyors mozgást elvárni. A légyhez képest az ember is mintha lassítva mozogna
porthosz 2014 aug. 22. - 18:45:10
(267/382)
Jó ez a videó, hányszoros gyorsitáson megy? Mert a filmben Godzilla kb. 5 perc alatt fordul meg a tengelye körül...

Amúgy meg senkit nem érdekel hogy az eredeti godzilla milyen volt. Változnak az idõk, változni kéne a koncepciónak is. A '60-es években egy 100 wattos égõvel meg néhány pvc csõbõl is király szörnyeket kreáltak (pl. az orion ürhajóban), de csúnya lenne ha egy mai scifi-ben pvc csõbõl lenne a szörny :DDD
porthosz 2014 aug. 22. - 18:40:07
(266/382)
Ott legalább nem géppisztollyal lõnek egy 1000 tonnás szörnyre :DDD
Ebben a 2014-es filmben a központi elem az, hogy mennek a katonák a repülõn és külön mutatják hogy felhúzzák és kibiztosítják a puskát/pisztolyt. Mindezt egy 100 méter magas szörny ellen. Ja meg a vadászrepülõk 50 méter magasan repülnek hogy a szörny biztosan lecsaphassa õket :DDD (mondjuk ezt majdnem minden szörnyes filmben igy van).
9/10
mro26 2014 aug. 22. - 17:29:13 9/10
(265/382)
Mondanak sok mindent, én is ahány helyen olvasom annyi félét mondanak, ez majd a film elõtt fog úgyis kiderülni. De szerintem simán betesznek legalább +2 szörnyet, de 3-at is megkockáztatom, fõleg ha nagyobb szabású foyltatást akarnak készíteni :)
9/10
mro26 2014 aug. 22. - 17:27:47 9/10
(264/382)
Azért volt ilyen Godzilla ebben a filmben, mert így találták ki. Ez az EREDETI elképzelés, a '98-as az dínó utánzat (annak ellenére hogy én szeretem azt a filmet is, csak nem mint egy "Godzilla film" ).
Az eredeti Godzilla pár másodperc alatt elintézni, pont mint a 2004-es filmben ;) Ja és a '98-as Zilla kb. 60m magas volt, addig az új Godzilla 106m magas, szóval lehet akármilyen gyors...esélye nem lenne szegény párának.

https://www.youtube.com/watch?v=RowQsMJckKw
Vrahno 2014 aug. 22. - 15:52:13 Előzmény mro26
(263/382)
Úgy tudom, még nem akarják rögtön ellõni az összes lõszerüket, hanem lehet, hogy némelyik szörnyet majd a harmadik filmre (ha lesz olyan, de egyelõre tervbe van véve) tartogatják.

Bár igen megnéznék egy Ghidorah, the Three-Headed Monster remake-et. Fõleg ha benne van az a rész is, amikor a szörnyek veszekszenek egymással és Godzilla elkezd szörnynyelven káromkodni.