Téma: Godzilla

9/10
mro26 2015 júl. 17. - 18:43:42 9/10
(342/382)
Ennek a filmnek az a legnagyobb baja (amit a rendezõ is elismert, no nem a hibát hanem az ihletet amibõl merített), hogy a Jaws filmet vette alapnak, amiben a cápát magát keveset mutatták így tartották fent a feszültséget.
Na ezzel az a gond, hogy ott sem így tervezték csak sok gond volt a robot cápával így kevesebb jelenetet vettek fel vele. De még ott e véletlennek köszönhetõen jól mûködött a jól megírt szövegek és karakterek miatt, addig itt az emberi szereplõk nem voltak erõsek ami nem lett volna baj, ha több szörnyjelenetet kaptunk volna.
Ha a Pacific Rimhez hasonló filmet kaptunk volna sokkal nagyobbat ütött volna... Remélem a folytatás már ilyen lesz :)
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 17. - 09:07:40
(341/382)
Lássuk be: Godzilla nélkül nem sok esélyünk lett volna.
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 12. - 21:53:51
(340/382)
pedig sajnos az emberiségnek itt nem sok lövése van, a makacsságunk meg a fegyvereink több kárt okoznak mint hasznot,
:( (mondjuk repülõgépet nem használnak, csak koptert) :S

És ha a kis pici MOTU-k elszabadulnak?- azt hiszem jöhet az utolsó kenet az emberiségnek !
Fél? (negyed !) év alatt az egész világot uralni tudnák.
nem igaz hogy csak a fõszereplõ látta!

Azt pedig nem nevezném dramaturgiának hogy a legszebb harci jelentek szinte azonnal agyon vannak csapva.
Inkább rendezõi tahóság :(

Úgylátszik csak a jó öreg japánok tudnak ehhez a témához hozzányúlni (bár a jean reno-s verzió nem volt rossz - de jó sem)
Talán meg kéne kérdezni õket :)


addig is:
a filmnek 10/ 5 a Tûzgyûrû jobban bejött...
offtopic
Sz Peter 2015 jún. 21. - 22:00:36
(339/382)
"A rendezõt most legszívesebben képen törölném."

Miért, te adtad rá a pénzt? ;)
mate55 2015 jún. 21. - 21:46:58
(338/382)
Sokat vártam ettõl a filmtõl, de nagy csalódás volt. Nem is értem miért Godzilla a film címe, mikor konkrétan 15 percet szerepel a fimben. Egyszerûen felfoghatatlan a számomra, miért nem mutatták a harcokat. Mindig csak elkezdõdött egy izgalmas jelenet és abban a pillanatban vége is lett, majd rátért a fõszereplõkre. Inkább éreztem azt, hogy a film arról szól mi történik az emberiséggel, hogy ha szörnyek csapnak össze egy városban finoman szólva. Végén a látványosabb harcokat is az emberek szemszögébõl mutatta inkább. Pedig, hogy ha minden egyes harcot végig mutatott volna kb 10 percben akkor azt mondom na ez szuper volt és várom a folytatást. A rendezõt most legszívesebben képen törölném.
a bal mellsõ lábam 2015 máj. 19. - 02:16:09 Előzmény Kumpirka
(337/382)
Na, abból már baj is lehet...
5/10
Kumpirka 2015 máj. 16. - 21:40:10 5/10 Előzmény stupek2
(336/382)
És ez a faszi fogja rendezni az egyik Star Wars filmet!
1/10
Morfondír 2015 máj. 15. - 09:42:42 1/10
(335/382)
életem legrosszabb filmélménye, talán csak a Tûzgyûrûhoz fogható...
Egyetlen kérdés merül fel bennem e két film kapcsán: MIÉRT? :D
Senkinek sem ajánlom, talán a CIA-nek vallatás céljából!
5/10
Kumpirka 2015 ápr. 24. - 23:46:45 5/10 Előzmény Kumpirka
(334/382)
Bell-t akartam írni, nem Apacheot. A lényeg, hogy csapatszállító helikopterrel támadják a bigyót, támadó heli helyett. Agyrém.
5/10
Kumpirka 2015 ápr. 18. - 22:47:29 5/10
(333/382)
Ekkora nagy zagyvaságot, mint ez a film! Apache helikopterrel és kommandósokkal mennek az 50 méter magas izére. Érted?! Nem katyusával vagy annak amerikai megfelelõjével, nem föld-föld rakétákkal vagy Gauss-fegyverrel, hanem kézifegyverekkel! Vicc.
2/10
stupek2 2015 márc. 13. - 17:51:06 2/10
(332/382)
Az már baj nálam, ha nem a filmet nézem, hanem a hibákat.

HIBÁK:

Spoiler

A füst terjedési sebessége = az elõtte futó nõ sebességével
Godzilla gépbõl van , olyan kockafejû
A japán metró állomásai egymástól olyan messze vannak, hogy közben akár godzillatámadás is történhet.
A földrengés nem természeti katasztrófa.
Nem mûködik a mobilhálózat, de a pasi megnyugszik, mikor megtudja, hogy a vezetékes hálózat se.
Egy teljesen kiszámíthatatlan állat haladási sebességét elõre ki tudják számítani.
Már rég országos katasztrófa van, de a helyszíni bárban mulatoznak, és fel vannak háborodva, mikor elmegy a villany.
Katasztrófafilmhez képest sehol semmi sikoly, csak nézik mit csinál a szörny.
Be van dugulva egy híd forgalma, de a szélsõ sávban a tankok elférnek!
A buszsofõr meg középen indul el, azt leszakad elé a kötél, nem tud továbbmenni, de egy perc múlva már nincs ott a kötél és továbbmegy(?) A legnagyobb lövöldözés közepette elindul a forgalom a hídon.
Mindenki tudja, hogy a szörny közelében elmegy az áram, mégis számítógépvezérelt szuperrepülõket küldenek ellenük. Ugye már tudjuk mi lesz a vége?
Ha naplementekor ugrassz ki egy repülõbõl ejtõernyõvel, késõ este lesz, mire leérsz a földre.
A godzillának Hammer orgona hangja vagy esetleg lelassított delfin hangja van.
Az amerikai hadsereg azért gyárt bombát, hogy hatástalanítsa.
Minden bombán van visszaszámlálómû, még akkor is, ha Godzillának szánják!

A filmben érzelem nélküli emberek szerepelnek. A fiú nem siratja az apját, az elveszett gyerek szüleit sem mutatják.
Nekem 2-esnél többet nem jelentett ez a film.
a bal mellsõ lábam 2015 márc. 05. - 13:20:56
(331/382)
Szerintem aki nem HD tévén tudja megnézni, az felejtse el. Lehet, hogy amúgy sem néz ki jól, de ahhoz túl sok pozitív hsz jött a látványra.
Amúgy nyilván egy gyilkos nagy nulla, ordas nagy ganékupac színészi munka, rendezés, forgatókönyv, de hát nem vártam mást.
SPOILER veszély
Azt viszont rosszul tûröm, hogy sorozatosan éjjel történnek a "látványos" események, amibõl annyit láttam, mint egy hangoskönyvbõl.
A végén mar morogtam is, hogy de jó rádiójáték ez, szólnak veszettül a szimfonikusok, s má megen reggelre tudok meg mindent. Szerintem ha minden eszközön minden éjjeli jelenet jól látszana, akkor sem normális dolog. MINDEN kulcsjelenetet sötétben forgatni. Feltûnt a kanmuto: sötét van, oké, kell a para. Hawaii jelenet: sötét éjjel. Vasúti híd akció: totál sötét. Ejtõernyõs bevetés: éjszaka. Utolsó "nagy jelenet": zéró fény. Szerintem ez full LED full HD-ben is nettó fahszság.
A nappali jelenetektõl sem ájultan el, nem egy Avengers szint, de sztem a top50 sincs képileg. Amikor az elején a fanszia mûvésznõ 4x fut a robbanás elõl, az film+2 nívódíj. A nappali disztroj fõleg képernyõkön fut, mint brékin nyúzni.
Az az utolsó mondat olyan "tudásról" árulkodik, ami messze alulmúlja még egy délutáni gagyi sorozat kreativitását is. ("Lehet, hogy a szörnyek királya lett városunk megmentõje?" Egy kérdés, b. meg!!! Uristen.)
Nem kis átverés...
5/10
Larvitar 2015 febr. 16. - 07:45:31 5/10
(330/382)
Csalódás volt ez a film... Unalmas volt; többet vártam tõle... Godzilláról meg szinte semmi nem derül ki... 10/5.
robgros 2015 febr. 08. - 02:18:01
(329/382)
Ha Emmerich haverunk nem barmolta volna el Godzit a 98-as filmben, vagy nem készíti el, gyanítom, ma egy csepp kritika nem érné a háza táját.
Amúgy azt hiszem, azért hasonlítgatják sokan a másik szörnyhöz-nem tudom, a kaiju kifejezés illene-e rá-, mert nem mindenkinek volt/lehetett szerencséje megnézni a klasszikus figura tombolását Japánban a régebbi széria filmjeiben és náluk a 98-as változat volt az 1. film és ezzel az etalon.
9/10
mro26 2015 jan. 24. - 19:45:34 9/10 Előzmény Péter Hanol
(328/382)
Mert Amerikában a japán (eredeti és igazi) Godzillának nagyobb kultusza van mint mondjuk nálunk.
1/10
Péter Hanol 2015 jan. 24. - 18:17:54 1/10
(327/382)
Szánalmas! Remake!
De minek! Hogyan!
Nem találok a filmere szavakat! 10/0
Érdekes, hogy amerikában tarolt. Érthetetlen, hogy miért.
1/10
vasárnapinézõ 2015 jan. 11. - 08:06:14 1/10
(326/382)
Valami van a sötétben. 0/10
2/10
molnibalage 2014 dec. 07. - 19:42:17 2/10
(325/382)
Úgy látszik, hogy ez az év az elõzõvel az agyatlan AA filmek éveit jelentik majd visszatekintve, godzilla, pacific rim, végjáték...
Sz Peter 2014 nov. 17. - 16:00:13
(324/382)
Végre valakinek leesett! ;)
Nikos19 2014 nov. 17. - 14:25:27
(323/382)
Tipikusan a régi japán Godzillák remakeje :)