Téma: Godzilla

Custom House for ExCeL 2014 nov. 12. - 00:25:52 Előzmény Sz Peter
(322/382)
De, az is egy ritka rossz film. Ez pedig mélyen alulmúlja.
2/10
Perillustris 2014 nov. 10. - 14:58:46 2/10
(321/382)
Talán a Múmia volt ennyire sz@r, mely nézése közben kifejezetten szenvedtem. Pedig nem vártam sokat, ezt tulajdonképpen a 3D otthoni kipróbálása miatt indítottam el, mert eddig csak demókat nézegettem. Azért örültem volna, ha filmélményben is hozzátesz, de nem. Borzalmas.
4/10
sawyerx 2014 nov. 01. - 20:47:16 4/10
(320/382)
Egy újabb agyatlan szar, ami csak a pusztításra összpontosul, de még az akciók is olyanok, hogy a lényegnél gyors snitt és már csak a romokat mutatják. Arról nem is beszélve, hogy a film 80%-a olyan sötét, hogy semmit nem látni. A szereplõk bénák, van egy bõgõ japán nagyfejes, aki folyton a fejét fogja, mert elszúrt mindent és vágja a szomorú pofát, van egy valószínûleg a szép pofija miatt beválasztott 25 éves katonacsávó, akinek a semmitmondó családja miatt kéne aggódni, illetve van a tántoríthatatlan admirális, aki tipikusan a f*szfej parancsnokot játssza (ráadásul Rosta Sándor a magyar hangja, aki majdnem mindig ilyen szerepet kap, és csak unottan felolvassa). Viszont érdekes volt látni, hogy elsõre a japán és az admirális volt a "gonosz" az emberek közül, de olyan semmilyen volt a karakterük, hogy nem csináltak semmi jelentõset. A szörnyekbõl mint mondtam, sokat nem láttam, de biztos ott voltak, mert a hangjukat néha hallottam. Ahhoz képest, hogy a film címe Godzilla, õ majdnem egy utolsó jelentéktelen karakter, még a Sanyi bácsi is fontosabb és többet látszódik, pedig csak statiszta a szétrombolt restiben. Ráadásul ha Gozsila' azért jön elõ, mert a másik két dög miatt vissza kell állítani a természet szimbiózisát, akkor miért csak agyonveri õket? Az õskori hüllõk elp*csázták akkor is, nem megették egymást? Az meg megint sántít, hogy Gozsit úgy állítják be, mint az emberek jótevõjét, aki végül csak úgy simán visszavonul. Bryan Cranston vitte még a filmet az elején (úgy ahogy), de 4/10-en kívül többet egyáltalán nem érdemel.
7/10
Semprini 2014 nov. 01. - 12:34:27 7/10
(319/382)
Természetesen nem a rendezõ mondta (minek kéne mondani azt, ami evidens?), a Transformers 3 meg nem tudom, hogy jön ide, azt egy másik rendezõ rendezte. Ráadásul pont a 3. rész volt a sorozat mélypontja, minden szempontból el lett hibázva, de azt azért nem lehet rá mondani, hogy a "címszereplõk" keveset szerepelnének benne. A Godzillában viszont pontosan a címszereplõt mutatják legkevesebbet, még a MUTO-k is többször és jobban látszanak, mint a tulajdonképpeni fõszereplõ. Ez egy nagy költségvetésû nyári blockbuster, a minimum, amit elvár tõle az ember, hogy látványos legyen, és ha már egyszer az a címe, hogy Godzilla, akkor igenis mutassák benne jó sokat (és jól láthatóan!) magát a szörnyet. Ez itt bizony akárhogy is szépítjük, nem mondható el. A nézõk többsége ezért csalódott és ezért van "alulpontozva". Én szerintem még így is bõven túlpontoztam a 7 csillaggal, igazából 6-ot érdemelne legfeljebb.
8/10
vedder 2014 nov. 01. - 12:02:08 8/10
(318/382)
"...akik miatt az egész film egyáltalán létrejött!" - ezt a rendezõ mondta? Javaslom a Transformer 3-at.
7/10
Semprini 2014 okt. 31. - 21:20:46 7/10
(317/382)
"Valóban nem túl sok idõt ad a rendezõ a szörnyek pontos és részletes megcsodálására (és a fõbb karakterek sem túl súlyosak, inkább sablonosak), de a javára legyen írva, hogy mindez látszólag szándékos."
Tehát nem baj, hogy nem látszanak eleget (és elég jól!) a szörnyek - akik miatt az egész film egyáltalán létrejött! -, sõt az sem baj, hogy az emberei szereplõk kifejezetten gyengék, sõt semmilyenek, mert mentségükre legyen mondva: szándékosan akarták így? Ezt nem értem! A film két legnagyobb hibáját fogjuk föl 'erénynek' pusztán azért, mert a készítõk direkt akarták ilyenre a filmet?
8/10
vedder 2014 okt. 31. - 17:05:40 8/10
(316/382)
Alul van pontozva. Azt tudom mondani, hogy ha valaki mondjuk a Transformers 3 felfoghatatlan tempójában igényli, hogy az arcába tolják a látványt, annak ez nem fog tetszeni. Valóban nem túl sok idõt ad a rendezõ a szörnyek pontos és részletes megcsodálására (és a fõbb karakterek sem túl súlyosak, inkább sablonosak), de a javára legyen írva, hogy mindez látszólag szándékos. És pláne nem jelenti azt, hogy ez a film ne lenne erõs a látvány és egyes jelenetek kidolgozása szempontjából. Annak idején azért nem néztem meg a filmet moziban mert a bemutató alapján túlzásnak és hatásvadásznak tartottam a szörnyek méreteit. Tévedtem. Lényeges volt, hogy az emberek hangyányiak legyenek (és ezeket az arányokat egész film alatt sikerült tartani), ennek köszönhetõen az emberek teljes mellékszereplõkké váltak, nem különösebben befolyásolták a történéseket, és a végkimenetel sem rajtuk múlott. Szóval ez a film nem az emberiség gonosz felett aratott dicsõ gyõzelmérõl szól. És szerintem ez teszi leginkább különbözõvé a többi szörnyes filmtõl. Nálam 8/10
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 20. - 11:10:19
(315/382)
Na, mintha az Emmerich-féle 98-asnak nem lenne óvodás szintû a története?! :)
Custom House for ExCeL 2014 okt. 19. - 03:16:08
(314/382)
Ekkora szemét, semmirekellõ filmet már mûvészet készíteni, ehhez képest az Emmerich-féle 98-as maga az Aranypolgár...
Óvodás szintû a történet, forgatókönyv nincs, színészi játék nincs, bármilyen hülyeség megtörténhet és mindeközben bõdületesen unalmas. Körülbelül a film+ zs-kategóriás filmjeinek a szintjén van, csak ebben jobbak a trükkök.
Uwe Bollt annak idején ilyen az "történetmesélésért" utálták, szomorú, hogy mára ez lett a sztenderd.
3/10
pimpi15 2014 okt. 16. - 22:41:18 3/10
(313/382)
Ritkán mondok ilyet,de ez egy szánalmas gagyi volt,ahol egy percre sem tudtam elfelejteni azt a gondolatot,hogy mikor lesz már vége...
6/10
idõjós1010 2014 okt. 04. - 22:29:45 6/10
(312/382)
Ez borzasztó volt. 60, 70 perc tömény unalom után jön némi akció, de közben veszettül bugyuta a sztori, és a legkevésbé sem tudtam izgulni a fõhõsért. Vacak párbeszédek, borzalmas rendezés, és jómagam is hiányoltam Godzullát a film nagy részében. Ahogyan a filmbe beleírták ezeket a szörnyéket, már az maga olyan óvodás szintû sztorival történt, hogy alapból lerohasztotta kezdeti érdeklõdésemet.
SPOILER
A föld alatt élnek, és sugárzást zabálnak évtizedekig. Aztán ez a két parazita felszínre tör, és egymást keresik párzás céljából. Erre felébred Godzilla is, mert nem hagyhatja mindezt szó nélkül, aztán összecsap ezzel a két veszettül rosszul animált "sárkánnyal".
3/10
ADIZS 2014 okt. 01. - 21:22:49 3/10
(311/382)
Ugyan miért kellett volna Godzillának 15 percnél többet szerepelnie egy Gozdilla címû filmben? Tudja a rossebb, igazad van. Szerintem fölösleges is volt bele ez a jóllakott óvodás kinézetû óriásgyík. Inkább nézegettem volna még azokat a nagyra nõtt pók-molylepkéket. Azoknak legalább volt valami háttértörténete és volt róluk szó a filmben (mondjuk az is kb összesen nem lehetett 20 mondatnál több). De tényleg nem értem, most akkor mi is volt itt a Godzi? Õ volt a régi radioaktív óriásgyík és azok a másikak a parazitái? És õ rájuk vadászott? Miért? Meg se ette õket. Akkor csak hobbiból kinyírta õket, hogy utána elússzon a tengerbe békésen?
Meklód fia 2014 okt. 01. - 19:32:08
(310/382)
nem értem, hogy miért kellett volna olyan sokat szerepelnie Godzilláéknak a filmben? Részemrõl nem vagyok rá kíváncsi, miképp szörpözik, fésülködik, WC-zik, meg a hasonló részletekre. Így volt jó ahogy volt. Jó eséllyel az év filmje is lehet akár.
3/10
ADIZS 2014 okt. 01. - 16:24:45 3/10
(309/382)
Ja igen és még annyit: ennél direktebb szájbarágásra ha akarnék sem lennék képes. A film koncepciója: eresszünk egymásnak nagy bénán animált szörnyeket és mondjuk azt, hogy ez a környezetvédelem baszkiiiii. Azé' mer' csak. Mert Godzilla hozza helyre az egyensúlyt. Tejóég. Még csak csoportos-részegen nézéshez sem ajánlom, mert gagyi, de nem viccesen gagyi. 3/10. Csak azért nem 1/10 mert a végén a bossharc lezárása valami zseniális volt ezzel a SPOILER szájbahányással SPOILER OFF.
3/10
ADIZS 2014 okt. 01. - 16:16:20 3/10
(308/382)
Ilyen unalmas filmet régen nem láttam. Ennyi pénzbõl ekkora bénaságot csinálni, na ehhez tehetség kell.
1. Godzilla és a másik kettõ kis izébigyó alig szerepel a filmben.
2. Amikor végre a film utolsó harmadától elkezdik szerepeltetni õket, akkor az ember rájön, hogy ez innentõl csak még vontatottabb és unalmasabb lett.
3. Ez a Ken Watanabe elvileg egy elég jelentõs szereplõje a filmnek, mert a film harmadában minimum az õ bamba pofáját kellett néznem, mégis a szövege kb 5 mondat és végig olyan arccal néz, mintha most látott volna elõször fehér embert. Olyan mint egy szellemileg visszamaradott.
4. A mellékszálak olyan mértékben unalmasak, kiszámíthatóak és buták, hogy azt hittem unalmamban meghalok a film nézése közben.
(Azt már meg sem említem, hogy a film pofátlan módon elrugaszkodik a valóságtól... persze nem egy teljesen realista filmet vártam volna el, mert hát ugye mégiscsak óriásszörnyek csépelik egymást, de ez nagyon béna volt. Ennél a '98-as Godzilla is sokkal jobb.) Aki erre képes 10 pontot adni 10-bõl (sõt, aki 6 fölött képes ezt pontozni), az vagy 12 éves vagy életében nem látott még 10 filmet összesen.
szndi 2014 szept. 28. - 13:12:43
(307/382)
Néhány embert nem értek. Nekem nagyon tetszett a film 10/10.
SPOILERT TARTALMAZHAT: Godzilla nem mindig van sötétben,de nem akarom elmondani,hogy mikor bukkan fel nappal. SPOILER vége.
6/10
Sadenal 2014 szept. 26. - 16:57:14 6/10
(306/382)
Hát én untam kicsit, eléggé elhúzták de volt benne 1-2 hatásvadász jelent ami azért tetszett. Pl.: mikor a felhõkön keresztül jön a MUTO vagy amikor vörös csíkot húznak maguk után ás úgy zuhannak alá miközben Ligeti zúz a háttérben. :D Jah a a vége aztán.....pff. :)


6/10
Meklód fia 2014 szept. 26. - 14:40:11 Előzmény Zalaegrszeg
(305/382)
ha úgy nézted volna mint én, hogy nem nagyok az elvárásaid, akkor még tetszhetett is volna.
Szerintem jó húzás volt, hogy nem sokat szerepeltették benne Godzillát és csak néha tûnt fel a végén.
2/10
CrazyBoy 2014 szept. 20. - 21:20:42 2/10
(304/382)
!!! SPOILER!!!

Eddig az év legrosszabb filmje, és az egyik legjobb filmélménye. Nem mennék bele a sztoriba, az a készítõk számára is lényegtelen volt. Ken Watanabe Dr. Ichiro Serizawa szerepében valami igazán rendkívülit és forradalmit vitt véghez. Hogyan legyél úgy az az értelmiségi karakter, akitõl mindenki a probléma megoldását várja, hogy nem csinálsz mást csak tátott szájjal a távolba nézel, csodálkozol, és elmondod azokat a dolgokat motyogva amik megtörténnek, briliáns! Nem kevés idegnyugtató szerre lehetett szükség a megformáláshoz. Aaron Taylor-Johnson Ford Brody szerepében tanácstalanságban, kifejezéstelen messze nézésben megpróbálja felvenni a harcot Watanabeval, de a japán óriás jelentõsen gügyébb, még van hova fejlõdni. Az egyik jelenetben mikor vágás után folynak Aaronnak könnyei valaki eldugta a tál felszeletelt hagymát, ezért kicsit életszerûtlen volt. Bryan Cranston a becsavarodott fanatikus tudóst játszotta, de szerencsére hamar meghalt. Juliette Binoche fakó sminkjén már az elsõ jelenetében láttam, hogy meghal, és... meg is halt. Voltak kötelezõ négerek is a filmben ha jól emlékszem, ja meg Godzilla is. Olyan kis izék is, na õk Godzillával nem szerették egymást. Az emberek vezetõi úgy akarták megölni ezeket a szörnyeket, hogy halálra etetik õket, mert, hogy atomot ettek. De aztán mégse mert Watanabe mondta, hagyják a p...ába, ezek úgyis kioltják egymást, és... így is lett. Volt valami meneküljünk a szörnyek elõl rész, katonai patriotizmus rész, atommal a hajón menekülés rész, de a legjobban az tetszett mikor Godzilla belehányt az egyik kis izé (MUTO) szájába, és ettõl leszakadt a feje, na azon felröhögtem. Összességében, mindenkinek ajánlom.
offtopic
Sz Peter 2014 szept. 20. - 21:12:12
(303/382)
Miért is belevau?