Téma: Godzilla

Vrahno 2014 aug. 22. - 15:45:24
(262/382)
Nagyon nagyra tartod azt az, ahogy az egyik filmben nevezték, "hasznavehetetlen tonhalzabálót", ahhoz képest, hogy tudvalevõleg az egyik legpuhapöcsûbb* szörny, és sima rakéták végeztek vele.



*Igazából még az sincs neki. Ha kikockázzuk a filmet, állítólag látni lehet, hogy a tervezõk egy vaginát raktak rá.
porthosz 2014 aug. 22. - 14:22:44
(261/382)
No problem, csak meg kell dugni a nõstényt, ha jól emlékszem annak voltak szárnyai utána már mehet is lerakni a fészket. De amúgy komolyan, ez a két (illetve három) lény csak azért tudott csatázni a városban mert mindig bevárták egymást.

A '98-as Godzilláról legalább elhittem hogy életképes ragadozó (gyors, erõs, intelligens). Függetlenül attól hogy nem hasonlított az õs Godzillára.

De ebben a filmben Godzilla olyan mint egy gyengelméjü jóllakott ovodás, az egyik MUTU meg mint egy denevér aminek eltörték a szárnyait. Ezekbõl ha az egyik elindul, a másik soha nem éri utól mert kb. olyan mintha a sántát üldözné a féllábú... És ezek voltak valamikor az alpha predátorok a film szerint... Szerintem meg a '98-as verzió megette volna õket reggelire az elsõ alkalommal amikor találkoznak.
7/10
Semprini 2014 aug. 22. - 14:10:43 7/10
(260/382)
"ha egy kontinensnyit odébbrepülnek máris körbeszaporodták volna a világot "
Aha, persze, csakhogy a két MUTO közül csak az egyik tud repülni, a másik szárnyatlan, ugyanúgy vánszorog, mint Gojira, a hosszabb lábainak köszönhetõen talán egy picivel gyorsabban! :)
porthosz 2014 aug. 22. - 13:52:48 Előzmény mro26
(259/382)
Hát ez egy borzasztó film, nem ajánlom senkinek sem. Tulajdonképpen csoda hogy volt némi akció a filmben, merthogy Godzilla gyök kettõvel mozog kb. mint egy lassított felvétel szerintem néha aludt is mozgás közben. :)

A MUTUK meg gyengeelméjüek mert bevárják Godzillát miközben kb. 10x olyan gyorsak, ha egy kontinensnyit odébbrepülnek máris körbeszaporodták volna a világot miközben Godzilla még mindig egyik városból a másikba mászkál álmosan, maximum néhány géppisztolyos katona zavarja meg néha, mert köztudomású hogy ilyen 1000 tonnás szörnyekre azzal kell lõni...

Amúgy a MUTUK-ról egy az egyben a battlestar galactika robotjai jutottak eszembe.
A '98-as Godzilla ezerszer jobb ennél.
9/10
mro26 2014 aug. 20. - 00:33:53 9/10
(258/382)
Az nem elég hogy bejelentették a folytatást de még +3 klasszikus Toho szörnyet is csatasorba állítanának 2018-ban.
Rodan, Mothra és King Gidorah (remélem a nevek mondanak pár embernek valamit :) ).

Mivel már az elsõ részben láttuk a fõszereplõt (igaz nem eleget) remélem a következõ filmben nem húzzák a megjelenését úgy mint ebben :)

http://screenrant.com/godzilla-2-teaser-rodan-mothra-ghidorah/
Charlie Sheen 2014 aug. 14. - 22:05:23 Előzmény Vrahno
(257/382)
Set your calendars, Godzilla 2 will roar into theaters on June 8th, 2018!
4/10
Barbi1216 2014 aug. 14. - 21:47:07 4/10
(256/382)
Borzalmasan rossz film volt. Évek óta járok rendszeresen moziba és szinte mindegyik film tetszett, kivéve ez. Nem is értem, miért a Godzilla címet adták neki, mert õszintén szólva ahhoz képest szerintem keveset mutatták benne.
k11zoltan 2014 aug. 11. - 22:50:40
(255/382)
Nem volt rossz, de...
Vrahno 2014 aug. 10. - 23:38:49
(254/382)
Nem csak a japánoknak, hanem világszerte. Mert *ez* Godzilla, ezt akarták az emberek -- az évszámnak abszolút semmi köze nincs itt semmihez, és nem is értem, mit akartál mondani vele. Eltelhet bármennyi idõ, a klasszikus pop-kulturális figurákat nem fogják csak úgy hirtelen felindulásból teljesen áttervezni. Godzillát megpróbálták "modernizálni" (nagyon nagy idézõjelekkel) 1998-ban, ami katasztrofális eredménnyel járt. Nagyon felsültek vele. Komolyan azt vártad volna, hogy megint elkövessék azt a hatalmas baklövést, ember?

Õszintén meglep, hogy a magyar oldalakon mennyire felmagasztalják az 1998-as hányadékot. De tényleg. Abszolút szürreális élmény, hogyha átnézek egy nemzetközi oldaldór egy magyarra. Amott a sárba tiporják azt a filmet, szinte mindenki olyan erõteljesen fikázza és gúnyolja, mintha a létszükségletük lenne, hogy utálják. Sõt, Amerikában nemsokára megint mozikba kerül, csak azért, hogy egy RiffTrax-os rendezvény keretén belül élõben kicsúfolják. Itt meg csak úgy nyáladzanak utána. Teljesen bizarr, mintha egy fordított világban élnénk.

De az igazi hab a tortán az, hogy mennyien vannak itt, akik komolyan elvárták, hogy ez a film olyan legyen, mint az. Még olyanok is voltak, akik egyenesen felháborodtak, hogy ez a Godzilla adaptáció... egy Godzilla adaptáció lett! Sõt néhány tájékozottsági bajnok még ki is kiáltotta a '98-as aberrációt az eredeti Godzillának. Eszem megáll, hogy ennyire ne legyenek képben egyesek.
4/10
mufurc61 2014 aug. 09. - 18:03:03 4/10 Előzmény stanoX
(253/382)
Meg sem közelíti az 1998-as változatot. Elvesztegetett két óra volt ez a film. Lehet, hogy a japánoknak bejön ez az 50-es évekbõl vett béna szörny, de én 2014-es technikával többet vártam volna. A 98-as Godzillával egy napon sem lehet említeni. :(
offtopic
Sz Peter 2014 aug. 03. - 13:43:34
(252/382)
Mondjuk egy "élesítetlen, fel nem robbant atombomba"-nak is van sugárzása de egy közlekedési táblának nem hinném.
stanoX 2014 aug. 03. - 09:39:19 Előzmény hakos007
(251/382)
SPOILER

Az meg már csak hab a tortán, hogy egy "nyugalmi" állapotban lévõ, élesítetlen, fel nem robbant atombomba ugyan mióta sugárzik annyira, hogy csak arra vágyjon a szörny, ne mondjuk egy közlekedési táblára? :))

SPOILER OFF

És hogy véleményt is mondjak, az utóbbi évek filmjeinek leginkább elpazarolt 2 órája volt.
Ottofan1 2014 júl. 23. - 15:34:06 Előzmény Semprini
(250/382)
Nagyon tetszik az ötlet, hogy készítette egy Godzilla filmet Godzilla nélkül. :D
Vrahno 2014 júl. 18. - 16:21:04 Előzmény zsotya010
(249/382)
Egyébként a tervezett folytatás is hasonló ötleteket vonultatott volna fel, mint ez a film: óriásrovarok jönnek, a fõszörny végül megmenti a napot és ünnepelt hõssé válik. Csak pluszba lett volna egy szerelmi háromszög, még több fióka, meg egy "tök poénos" jelenetsor, amiben Broderick karaktere New York-ban próbálja rejtegetni meg babusgatni a bébizillát.

"Technikailag, story ügyileg, látványilag és mindenhogyan helyén volt a film, Jean Reno remekül játszott."

Ami azt illeti, a fogatókönyv is megkapta a magáét. Jelölték az év legrosszabb forgatókönyve "díjra" (bár nem nyerte meg), és azóta az író is mondta, hogy nagyon bánja az egészet, szíve szerint elölrõl kezdené. Reno meg persze hozta a szokásos formáját, de a többi színészt agyonmarták a kritikusok -- a film alapján Maria Pitillo-t választották az év legrosszabb mellékszereplõjévé, lényegében megtorpedózva ezzel a karrierjét. Nem sokkal késõbb fel is hagyott a színészkedéssel. A film Emmerich szakmai megítélésén is nagy negatív nyomot hagyott.

De még sorolni lehetne, hogy milyen egyéb filmipari károkat okozott az a film. Az egész egy nagy mellényúlás volt, ha folytatták volna, azzal tetézték volna a bajaikat. A rajzfilmmel sokkal jobban jártak, az sokkal népszerûbb lett a filmnél.
8/10
zsotya010 2014 júl. 18. - 12:14:53 8/10 Előzmény Semprini
(248/382)
Ebben a filmben a látványon kívül, a feszültségfokozás és a hangok sikerültek szerintem egyedül jól! Persze én többre értékeltem volna, ha megépítik a lényeket, de ahhoz képest a számítógépes trükkök azért eléggé látványosra sikerültek (nem érzõdött gagyinak). Azért a pár perc erõs túlzás, a filmben félórát biztosan kapott, én nem éreztem a moziban, hogy keveset szerepelt volna! Bár nem untam az emberi szálat sem! Végül is, az USA-ban is meghozta a bevételt!
7/10
Semprini 2014 júl. 17. - 11:55:46 7/10 Előzmény Ottofan1
(247/382)
"zseniális, hogy bujtatják a szörnyet a film végéig és inkább az emberi karakterekre koncentrál.
Igaz ez talán az egyetlen negatívuma a filmnek, hogy a karakterek kicsit gyengécskék."

Szóval te azt "zseniális" húzásnak nevezed, hogy a tulajdonképpeni FÕszereplõt, 'aki' miatt egyáltalán elkészült a film(!!), és amiért az emberek bemennek a moziba(!!) a "gyengécske" emberi karakterek elõtérbe tolása kedvéért rejtegetik majd' másfél órán keresztül, hogy aztán a végén sötétben mutassák pár percig? Hát ha ez szerinted "zseniális", akkor nem tudom, mit neveznél melléfogásnak! :-)
A filmnek sok negatívuma van, ezek közül az egyik - és talán még nem is a legnagyobb - hogy az emberi szereplõk valóban gyengék.
9/10
mro26 2014 júl. 17. - 11:52:30 9/10
(246/382)
Pont azzal b*szták el hogy Godzilla filmnek nevezték, ezért ment a háborgás, hogy nem azt kapták amit szerettek volna. Ha más lett volna a címe és nem Godzilla feldolgozásként reklámozzák akkor nagyon jó filmként tartanák számon.
De így olyan lett mint mondjuk ha egy Transformers filmben G.I. Joe-kat szerepeltetnének a címadók helyett.

Amúgy van "folytatása" egy két évadot megért rajfilm formájában (annak máris több köze volt a rendes Godzilla filmekhez mint a '98-asnak).
8/10
zsotya010 2014 júl. 17. - 11:02:24 8/10 Előzmény Vrahno
(245/382)
Pedig én megnéztem volna azt a folytatást! Technikailag, story ügyileg, látványilag és mindenhogyan helyén volt a film, Jean Reno remekül játszott. Egyszerûen hihetetlen, hogy azért kellett bebuknia, mert elõtte másféle Godzillát csináltak és ez nem passzolt hozzá! Nem érdemelte meg!
Ottofan1 2014 júl. 14. - 15:32:01
(244/382)
Nekem tetszett.
Szerintem zseniális, hogy bujtatják a szörnyet a film végéig és inkább az emberi karakterekre koncentrál.
Igaz ez talán az egyetlen negatívuma a filmnek, hogy a karakterek kicsit gyengécskék. Nagyon jó a feszültségfokozás, a hangvágás is zseniális.
A filmmel még egy bajom van, ezért még most is mérges vagyok a filmre: Bryan Cranston alig szerepel a filmben miközben vele reklámozták, és csak miatta mentem el rá, mert nem vagyok egy Godzilla rajongó.
7/10
Vrahno 2014 júl. 02. - 23:26:07
(243/382)
De látod, megint az a baj, hogy az Emmerich-es filmmel hasonlítod össze. Semmi köze a kettõnek egymáshoz, a címükön kívül. Még csak nem is az az elõzõ Godzilla film -- '98 és '04 között további hat készült. De ez lényegtelen, ugyanis ez a film az '54-es eredetit vette alapjául. A '98-ast pedig direkt kerülte, mert az a széria "fekete báránya", úgymond.
Még be se jelentették ezt a filmet, de mi volt a fõ szempont? Hogy ne legyen olyan, mint a '98-as. Amikor legelõször bejelentették a filmet, mit hangoztattak? Hogy nem olyan lesz, mint az. Még ki se nevezték a rendezõt, de mit nyilatkoztak folyton a sajtóban? Hogy nem olyan lesz, mint az. Amikor a rendezõt kiválasztották, õ mit mondott? Hogy semmiképp nem lesz olyan, mint az. Mit mondtak a színészek? Hogy nem olyan lesz, mint az. Mit üzentek folyton az emberek a filmeseknek, bármerre is utaztak forgatás közben? Hogy nehogy olyan legyen, mint az. És most meg vagyunk lepõdve, hogy nem lett olyan, mint az?

Emmerich filmje Amerikában nagyot bukott és a franchise szülõhazájában is nagy felháborodást keltett, ezért ostobaság lett volna visszanyúlni hozzá. Külföldön nagyon rossz ízt hagyott az emberek szájában, és tényleg akkora piszok nagy kudarc volt, hogy még a stúdió is szinte szégyellte. A kritikusok, a rajongók, az átlagnézõk, a franchise tulajdonosai, de még maga a producer/forgatókönyvíró is mind fikázták és fikázzák a mai napig (teljesen jogosan, teszem hozzá). Az a rajzfilmsorozat is csak kárcsökkentés gyanánt készült, hogy ne utálják már õket annyira. Tehát ha azt a filmet folytatták volna, azzal garantálták volna, hogy ebbõl egy még nagyobb bukás legyen.