Téma: Godzilla

silberscott 2014 júl. 02. - 02:18:30
(242/382)
Sok kivesézni való van ezzel a filmmel.
Az Emmerich által létrehozott godzilla küllem tökéletes volt, ezt tökéletesen módosították, egy elhízott sárkányszerû t-rex-et kaptunk vissza.
A film teljesen eltér az elõdjétõl, semmi köze hozzá. Mindez abban rossz, hogy több mint 10éve várjuk a folytatást!! és kapunk egy újrafeldolgozást. Teljesen más háttértörténettel.
Másik a film élvezhetõségét teljesen rombolja a kamera állás, emberi szemszögbõl muat nekünk egy godzilla filmet, nem! mi ott akarunk lenni godzilla arcába amikor harcol... nem lent a rángatózó kamerából figyelve.
Szóval szeretnék üzenni Hollywoodba : fogjátok ezt a filmet, és tegyétek egy konténerbe, azt is egy szemét tárolóba, majd dobjatok rá atomot , hátha lesz belõle valami értelmes.
Szerintem az elõzõ részt kéne folytatni ott ahol abbamaradt, példát venni róla. Én inkább megyek és folytatom a folytatásról készült mese-sorozatot mert még az is jobb ehhez képest.
9/10
mro26 2014 jún. 16. - 13:37:06 9/10
(241/382)
OFF

Az Emmerich-féle film egy korrekt szörny film csak nem Godzilla...annyi baja van csak.
Tényleg a Kábel 1-en mentek ott adták a '90-es évek végén az elsõ japán filmet amit láttam (a Son of Godzilla volt) és olyan 9-10 éves fejjel nagyon tetszett mégha nem is értettem a német nyelvbõl semmit elnéztem, majd még a Pro7 német adón késõbb adtak egy másik részt (a '91-es Godzilla vs King Gidorah volt) ami gyerekként nem tetszett mert túl komoly volt (késõbb mikor megszereztem az összes filmet rájöttem hogy ez már egy másik éra volt a Godzilla filmekben és ez lett azóta is a kedvenc részem). Ez a két film volt ami kitette a japán filmeket jó pár évig majd az internet bekötése után a gimnázium közepe táján megnéztem az összeset és nekem bejönnek.

Amúgy a Jan de Bont féle '94 környéki Godzilla film lett volna szerintem az ideális amerikai változat. Az azóta elérhetõvé vált forgatókönyv (amibõl képregényt is csináltak) meg megjelent vázlatok, szörnyek kinézete stb. az sokkal jobb filmet adna nekünk mint a '98-as és a mostani film. Kár érte...
robgros 2014 jún. 16. - 01:47:11 Előzmény mro26
(240/382)
98-ban én is nagy várakozással néztem meg moziban a filmet, de úgy éreztem, hogy ez nem ugyanaz a Godzilla, amit én megismertem a japán filmekbõl.
Azzal pedig egyet tudok érteni, hogy Emmerich legalább a kinézetét tartotta volna tiszteletben, ha már másféle sztorit kanyarít mellé. Pedig a manushoz nem rossz filmek köthetõk, nem egy klasszikussá vált a filmrajongók körében, mint a Tökéletes katona, Csillagkapu, vagy A függetlenség napja. Hogy miért kellett elszúrnia pont ezt az egy karaktert....
Godzilláról annyit, az Emmerich-féle feldolgozás elõtt is néztem már német mûholdas csatin-konkrétan Kabel 1-en- eredeti Godzilla filmeket, mert akkor hétvégéken a német adókon elég jó sci-fi-ket, horrorokat lehetett nézni, direkt követtem a mûsorújságot, vasárnaponként milyen filmet adnak le délután és sokszor szerepelt a kultikon, így délutánra megvolt a néznivaló.
Megj.: kíváncsi voltam, vajon máshol is szerepel-e 98-as figura(még amerikai IDW-s képregényeket is megnéztem ehhez), de úgy látszik, hogy amit akkor filmvászonra vittek, az a filmen és a 2 évados rajzfilmsorozaton kívül máshol nem szerepelt, az univerzumban egyedül az 1954-es változat látható. A 2004-es filmhez annyit fûznék hozzá, szerintem Godzi bármely ellenfele simán fasírtot csinált volna ebbõl az állatból, még a klasszikus sem kellett volna hozzá.
5/10
ropogós 2014 jún. 12. - 07:44:31 5/10
(239/382)
Nagyon látványos, nagyon bugyuta...egyszer nézõs, túlélhetõ....szerintem.
9/10
mro26 2014 jún. 11. - 23:40:20 9/10
(238/382)
Itt van egy részlet az eddigi utolsó japán Godzillából hogy a japcsik mit gondolnak az "amcsi"(God)Zilláról :D

https://www.youtube.com/watch?v=zPxhdo4HDgg
9/10
mro26 2014 jún. 11. - 23:30:38 9/10
(237/382)
Igen az egy JÓ szörny film, csak a címe miatt akik ismerik és netán szeretik is az eredetit azoknak az förmedvény.
Én a '98-as film után ismertem meg a japán filmeket ( jó olyan 8-9 évesen nagy hatással voltak rám a gumiruhába bújt emberek pankrációztak és a rajongásom megmaradt felnõtt koromra is) és utólag tényleg sz*r film MINT GODZILLA film, ezt leszámítva jó.

De ez az új azért jobban hasonlít az eredetire csak látványosabb, de jobb is lehetett volna ha több szörny-panrkáció lenne ebben :)
8/10
zsotya010 2014 jún. 11. - 20:13:02 8/10
(236/382)
Nem is ismerem! Tényleg nem láttam egy japán verzióst sem! De régen ment a mese is pl, kinézetügyileg pont olyan volt, mint a 98-as! Jah, de mondjuk a mesében is inkább úgy ténykedett, mint az új filmben! Engem nem érdekel mi a címe, meg hogy mennyire lett gáz egyesek szerint a 98-as darab, mert az ha tetszik nekik, ha nem, egy jó film lett!
9/10
mro26 2014 jún. 11. - 19:14:15 9/10
(235/382)
Hagyjátok már a '98-as "NEMGodzilla" filmmel való hasonlítást. Annak kb. annyi köze volt a Godzillához mint Az elveszett világnak mikor a T-Rex a végén tombolt a városban!!!
Annyira gáz lett a film hogy a japán Godzilláért felelõs Toho stúdió a '98-as filmben szereplõ szörny nevét megváltoztatták Zillára és a "God" szót jogosan elvették a nevébõl, majd 2004-es japán filmben az IGAZI Godzilla egy csapással kicsinálta ezt a nagyra nõtt gyíkot! De legalább pont amiatt hogy úgy leszarták az egészet elkezdtek újra Godzilla filmeket forgatni japánban :)

A '98-as film az jó film LENNE ha a címe más lenne, mert az minden csak nem Godzilla! Az leginkább azoknak tetszik akik nem ismerték/ismerik az eredeti Godzilla-t.
8/10
zsotya010 2014 jún. 11. - 16:08:40 8/10
(234/382)
Jah, és nem egy helyen írták emberkék, hogy félbeszakítják az akciókat, meg hogy az egész filmben kb. 10 percet szerepel Godzilla! Ez egy 131 perces film volt úgy emlékszem és, ha csak a végjátékot nézem, már csak ott többet szerepelt 10 percnél! Azt nem mondom, hogy baromira sokat volt a vásznon, de szerintem egy fél órát azért szerepeltették! És ez nem vált a film kárára!
8/10
zsotya010 2014 jún. 11. - 16:03:03 8/10
(233/382)
Hétfõn úgy gondoltam megnézem és beültünk rá! Nekem jól esett, mikor kijöttem a moziból és ezt pozitív értelembe mondom! Nálam a 98-as többet ér, meg van benne Reno és technikailag kevesebb a számítógép, de valamiért az új filmben, a zenéjében találtam valami feszültségnövelõt, én egyébként nem 12-es besorolásba raktam volna! Történettõl most sokat nem kellett várni, a Trailerrek, amiket én láttam szó sem volt még két másik állatról, úgyhogy ebben is kellemesen csalódtam, látványra nem spóroltak, mikor szétesett valami, az szerintem baromi jól nézett ki! A szereplõkkel is meg voltam elégedve, engem nem untattak a színészi játékkal! Egyszóval tetszett, úgyhogy egy 10/8-at megajánlok neki!
9/10
King Diamond 2014 jún. 09. - 17:20:29 9/10
(232/382)
A '98-as film megnézése után elmentünk megnézni moziba a Godzilla 3D-t, ami elméletileg reboot, tehát újragondolás. Sok köze mondjuk nincs a Jean Renós változathoz, így hasonlítgatni is értelmetlen hozzá, én sem fogom. Nekem az is tetszett, meg ez is. Annyival tetszett ez jobban, hogy moziban néztük, 3D-ben, és a látvány bizony odabaszott. Nem kevés Cloverfield és Tûzgyûrû hatás volt a filmben, de ez egyáltalán nem volt zavaró számomra. A történet nem igazán olyan, mint a '98-asban, Godzillát is másként állítják be, ami jó volt. A Mutók is állatul néztek ki, a nagyobb majdnem ugyanolyan volt, mint a Cloverfield szörnye.
A színészek szerintem egyáltalán nem voltak rosszak, hibába értetlenkednek itt sokan a színészi teljesítmény miatt...könyörgöm...mégis milyen színészi teljesítmény kellett volna egy ilyen filmhez...
A látvány és helyszínek pedig baromi jók, a harcok rendkívül látványosak, attól függetlenül, hogy valóban szerepelhetett volna többször is Godzilla, és lehetett volna benne több harci jelenet. Az ejtõernyõs ugrásos jelenet például valami brutálisan látványosan volt megcsinálva, szinte leesett az állam.
Godzilla eléggé másképp néz ki, mint a '98-as verzióban, ami nekem szintén tetszett, itt szerintem állatabb volt, a két Muto pedig szintén elég kemény volt. A magyar hangok is jók voltak, és a film zenéje is élvezetes.
Mindenképp moziban érdemes megnézni, 3D-ben, úgy sokkal nagyobbat üt, mint otthon.
8,5/10
1/10
Istenasszony 2014 jún. 07. - 22:33:54 1/10
(231/382)
Botrányosan rossz film. Gagyi, unalmas, vontatott. Nagyon bánom, hogy megnéztem. Ennél még a '98-as is ezerszer jobb volt.
10/10
Anonnim 2014 jún. 02. - 15:36:51 10/10
(230/382)
2016-ban, vagy 17-ben érkezhet a folytatás!
9/10
mro26 2014 jún. 01. - 19:44:39 9/10
(229/382)
Látszik hogy külföldön nagyobb kultusza van a japán Godzilla filmeknek mint mondjuk nálunk, ahol csak egy 1975-ös filmet szinkronizáltak le nekünk (a '80-as évek végén!!!!!! kicsit lemaradva), ezért sokan nem is ismerik illetve szeretik az ilyen típusú filmeket, holott külföldön nagy siker és ha nem is tartják jobbnak egy átlagosan jó filmtõl, de tény hogy az embereknek tetszik.

Viszont ennek ellenére bizony igaz, hogy elcseszték azzal hogy nagyon az emberekre koncentrál és az sem nagyon érdekes, kevés a szörny akció, csak húzzák a harcokat ezzel felcseszik az ember agyát.
Éppen ezért most kivételesen jobban jártunk volna egy Tûrgyûrûhöz hasonló filmmel mint egy ilyen stílusú "Godzilla filmmel". Nem olyan film amit az ember gyakran elõvesz majd... kár érte.
Én jobban élvezem a gumiruhába bújtatott Godzilla filmeket :) (Ez az utolsó mondat mindent elárul)
5/10
István Frank 2014 jún. 01. - 19:18:45 5/10
(228/382)
A történet túl nyálas és kötött. Semmit nem hagy az ember fantáziájára és épp ezért gyenge, túlmagyarázott.
A látvány összességében szerintem megfelelõ, KIVÉVE a 3D-t. Az valami borzalmasan rossz, semmit nem ad az élményhez.
Összességében egyszer nézhetõ, de semmivel nem több. 10/5
1/10
Sash033 2014 máj. 30. - 23:39:24 1/10
(227/382)
Mi volt ez a fosadék szar?!?! Kérem vissza a pénzem!! A forgatókönyv írót és a rendezõt azonnal eltiltani a filmektõl!

SPOILER ALERT!
- Értelmetlen családi szál 1 óra
- Szereplõk/szerepek = 0
- Bamba tekintetek mindenhol
- Szállítsunk atombombát. OK hogy a leggyorsabb? Hát vonaton. Jó ötlet!
- Józsikám az atombombákhoz vigyünk hordozórakétát is? Persze, úgy nagyobb!
- A rakéta nem hat, mi legyen? Lõjük géppisztolyokkal.
- EMP-t tud a pókizé ... hmmm ... küldjük a repülõket!
- Analóg idõzítõt nem tudott hatástalanítani?? Csak szét kell verni bakker!
- Visszajött az áram a végén? Most tényleg? (EMP mindent levágott, vezetékek leszakadva, mindenütt zárlatok)

És ez csak ami elsõre eszembejut :(
szianett 2014 máj. 29. - 20:14:51
(226/382)
Nem vártam sokat a filmtõl de annyit sem kaptam. Régebben imádtam az ilyen szörnyes filmeket de talán már unom, az lehet a baj. Semmi új, semmi olyan fordulat amin izgulni lehet.
2/10
Ng123 2014 máj. 29. - 16:21:09 2/10
(225/382)
Ennyire kib*szottúl ostoba filmet már nagyon régen nem láttam...
5/10
bogi109 2014 máj. 27. - 23:27:06 5/10
(224/382)
Sziasztok!

Több ponton is vicces film, jobbakat lehet rajta nevetni, mint egy direkt vígjátéknak szánt (amerikai) filmen.
A mulatságos részekkel és a film hiányosságaival együtt is szórakoztató, bár néha azért elég idióta megoldásokat sikerült felhozni és merült fel pár logikai bukfenc.

Nem tudom kérdezte-e valaki, de amikor a zsebóráról beszélt a japán tudós (Ken Watanabe), akkor az apját említette, hogy az övé volt, nem? 1945-ben meghalt az apja, szóval neki olyan kb. 70 évesnek kellene lennie szerepe szerint :S

Nem vártam tõle többet, sok felhõtlen percet okozott - mindenféle irónia nélkül mondom :)
4/10
roland.89 2014 máj. 27. - 20:58:28 4/10
(223/382)
Saját vélemény, SPOILER-eket tartalmaz!

Nos, premier után körülbelül egy héttel volt lehetõségem megnézni a legújabb Godzilla filmet. Nálam ez volt az év egyik leginkább várt filmje, az elõzõ, 1989-es amerikai változat nálam hatalmas nagy kedvenc volt. Tudom, sokak szerint a legrosszabb Godzilla film volt, ami valaha készült, dehát 9 éves srác voltam, amikor az megjelent, rákattanva mindnen dinoszauruszos szarra. Volt benne bõven akció, akkori szemmel nézve a CGI is ott volt a szeren (még talán ma is szoktunk látni annál gyengébb effekteket némely filmben). Most õszintén, melyik hasonló korú srácnak nem tetszett az a film akkoriban? Annak a filmnek azóta vártam a folytatását, ahogy elõször láttam moziban, ám sajnos az évek alatt ezt nem kaptam meg. Éppen ezért is örültem meg a hírnek, amikor megtudtam, hogy készül az új Godzilla film. Ugyan nem közvetlen folytatásként, hanem egy különálló filmként jön, de akkor is, a gyerekkori egyik kedvenc filmemrõl volt szó. Aztán jöttek az egyre jobb hírek a filmmel kapcsolatban, mint például, hogy az egyik szereplõ az a bizonyos Bryan Cranston, aki a Breaking Bad címû sorozat Walter White-ja volt, mely sorozat az egyik kedvencem, és Cranston is azóta az egyik kedvenc színészem. Szóval adott volt az egyik kedvenc filmem, az egyik kedvenc színészem, ha ez a kettõ együtt van, az már szar nem lehet - gondoltam én. Továbbá ekkor még nem is láttam az elõzetest a filmhez. Mikor az megjelent (https://www.youtube.com/watch?v=QjKO10hKtYw&feature=kp) és megláttam, hogy milyen hangulatúra tervezik a filmet, hát azt hittem össze szarom magam. Nekem nagyon bejött. Na ekkor már tûkön ültem, ráadásul ezek után még jöttek a további elõzetesek, melyekben lehetett látni, mekkora pusztításokat végez szeretett szörnyem a városokban, hát alig bírtam ki a premierig.

De kibírtam. Sõt, nem is a premier hetén, hanem egy héttel késõbb volt csak alkalmam megnézni a filmet. És amit láttam, hát, az valami hatalmas nagy kiábrándultságot okozott nekem. Röviden összefoglalva a film lassan indul (nagyon lassan), ha beindul, akkor mégsem indul be, a színészi játékok szinte kivétel nélkül rém gyengék, maguk a szerepek sem valami erõsek, egyedül a látvány az, ami odabasz. Pedig lehetett volna jó film, sõt, nagyon jó film.

Kezdjük a színészekkel. Bryan Cranston (szokásához híven) itt is jól alakított, igazából egyedül az õ alakításával nem volt semmi gond. Viszont a szerepe valami rettenetesen idegesítõ volt, bár arról már nem õ tehet. Ráadásul mindössze a film elsõ körülbelül fél órájában szerepelt mindössze. A színészt ugyan kissé hiányoltam, lévén, hogy az elõzetesekben õ volt az egyik, akivel eladták a filmet (persze Godzilla után), de a szerepe olyan idegesítõ volt, hogy összességében nem hiányzott. Aaron Taylor-Jonhsont szintén bírom a Kick-Ass filmekbõl illetve a Vadállatok-ból. Õ volt a filmnek a fõszereplõje, bár kimagasló játékot sajnos itt nem láthatunk tõle. A kötelezõt talán hozta, de annál nem többet. Ken Watanabe nem tudom, hogy mit szívhatott a forgatások elõtt, de végig félig nyitott szájjal meredt a semmibe, mint aki a világát nem tudja. Tõle is láttam már jobb alakításokat, bár ennél nem nehéz. Elizabeth Olsen hozta azt, ami a dolga volt a filmben, azaz a kötelezõ jó csajt, annak jó volt, de sajnos tõle sem láttunk semmi kimagasló teljesítményt.

És akkor jöjjön a címszereplõ, a szörnyek királya, Godzilla. Nagyon szépen ki lett dolgozva. Akiknek az elõzõ amerikai változat nem felelt meg, mert sem történetben, sem a szörny kinézetében nem hasonlított az eredeti japán filmekre, azok az új változatban lévõ szörny kinézetére nem panaszkodhatnak. Viszont azok sem, akik ma már viccesnek tartják azokat, ugyanis sikerült úgy megalkotni, hogy az eredetire alapozzák, de mégis, mai szemmel nézve is ütõs legyen a megjelenése, de a látványt már korábban is említettem, hogy nagyon jóra sikerült. Persze olvastam pár kommentben, hogy ez sem felelt meg mindenkinek, dehát nem lehet valamit úgy megcsinálni, hogy az mindenkinek tetszen.

Na, de akkor hol van a gond az új filmmel? A látvány jó, a színészek már kevésbé, de egy óriás szörnyes, város pusztító filmben ez nem nagyon izgat senkit, valamint a film zenéje is passzolt a hangulathoz, arra sem lehet panasz. A válasz a film vágása, illetve története. Na de egy ilyen jellegû filmet tényleg tönkretehet egy forgatókönyv? Maximálisan, ha az tesz arról, hogy a címszereplõ a 2 órás film elsõ másfél órájában TELJESEN háttérbe szoruljon. Ráadásul az elsõ megjelenésére körülbelül 1 órát kell várni.
Az törtnet szerint bõ 10 évvel a fõ események elõtt egy földrengés elpusztít egy atomerõmûvet, melyben Cranston és felesége dolgozik, utóbbi belehalt a balesetbe. Cranston nem törõdik bele, hogy ezt földrengés okozta ezért összeesküvés elméleteket kezd gyártani. Aaron Taylor-Jonhson a fiát alakítja, aki idõ közben eltávolodott apjától, mert az nem tudott túllépni a tragédián, és a haditengerészetnél lett bombaszakértõ. Aztán olyan fél órányi összeesküvéselmélet gyártás után kiderül, hogy az öregnek persze mindenben igaza volt, és a földrengés nem földrengés volt, hanem valami más. Valami nagy. Egy órás szörny. Egy muto. Hogy mi a f*sz??? Muto??? Igen, egy muto, ami épp be van bábozódva és készül arra, hogy kikeljen a bábjából. Ki is kel, egy óriás, repülõ, pókra hasonlító valami. A kikelésekor okoz egy kisebb galibát, melynek következtében a Cranston által játszott szereplõ életét veszti. Utólag belegondolva, Cranstonnak szó szerint 0-val volt egyenlõ a szerepe, hisz az elméleteitõl függetlenül a mutó így is úgy is kikelt volna, szóval a film elsõ fél óráját nyugodtan át is lehet tekerni, a karakterre a késõbbiekben sem lesz semmi féle utalás. Talán azért van egy kevés értelme, mivel a fiát alakító Aaron Taylor-Jonhson apja miatt kerül Japánba.
A film következõ kb fél órája azzal telik, hogy a katonaság az elmenekült muto-t keresi, illetve idõ közben kiderül, hogy nem csak 1, hanem 2 muto is van, a másik épp Nevadában bábozódik, ám nem kell sokáig félteni, a frissen kikelt egyed épp jeleket küld neki, így az is hamar kikel, az az egyed nagyobb, ám repülni nem kud. Így van 2 muto-nk, egy hím és egy nõstény, ám Godzillánk még mindig sehol. Ebben a fél órában Ken Watanabe elmeséli, hogy ezek a muto-k radioaktiv anyagokkal TÁPLÁLKOZNAK. Igen, atombombát zabálnak :D Illetve azt, hogy van egy másik szörny, egy isten (God), akinek az a feladata, ha ilyen szörnyek tûnnek fel, akkor õ majd szépen egyensúlyt hoz az erõben, õ nem más mint Gojira (nem elírás, a japánok így nevezik). Õ így ejti a nevét, így is mutatja be késõbb az amerikai katonaság tábornokának, akinek nem tetszik ez a megnevezés, így gondol egyet és õ Godzillának nevezi a szörnyet. A névváltoztatás okára számomra nem derült fény, alapbõl lényegtelen is lenne, ám ez a két szereplõ sokat szerepel együtt a vásznon a film második felében és vicces, amikor beszélgetnek és egyikük így, a másikuk úgy nevezi a szörnyet. Na de kanyarodjunk vissza a törtnethez. Az elsõ, elmenekült muto Hawaii-n köt ki, hol máshol, mint ahonnan az Aaron Taylor-Jonhson által játszott karakternek indul majd vissza a gépe Amerikába. Bár rá nem érdemes ebben a jelenetben sok szót fecsérelni, nem sokat tesz majd hozzá a dolgokhoz. Illetve megment majd egy japán kisgyereket, de amikre az ember számít majd abban a jelenetben, ez ahhoz képest kutya füle. A katonák eközben egy, a reptér közelében lévõ erdõben ráakadnak a szörnyre, kilõnék a francba, de nem nagyon jön nekik össze és az megindul a repülõtér irányába. Ezzel egyidõben a tengerpartnál egy szökõár támad, ami nem más, mint a film címszereplõje, Godzilla. Végre, 1 óra után õ is képbe kerül, ideje volt. A belépõje vitán felül erõsre sikeredett, a szökõár elvitt egy nagyobb embertömeget, igen látványosra sikerült. És célba vette õ is a sziget repülõterét. Na mondom, az elsõ óra lassan indult, de most itt akkor kõ kövön nem fog maradni, most beindul a buli, amire vártam. Megérkezik a reptérre, elõször csak a lába látszik, majd a kamera elkezd felfelé haladni, a fejénél megakad, majd beleüvölt egy hatalmasat. És ekkor valami olyasmi következik, amire senki sem számított, a jelenet egyszerûen véget ér. Azt gondoltam nagy hirtelen, hogy biztos csak valami olcsó húzás, mutatnak egy másik jelenetet, ezzel is húzva az ember idegeit, ám amikor megláttam az új jelenetet, rájöttem, hogy a készítõknek eszük ágában sincs visszatérni az elõzõhöz. Ugyanis a következõ jelenetben Aaron Taylor-Jonhson fia épp felkel a kanapén, a tv-ben pedig a híradóban mutatják, kb 5 másodpercben, hogy Hawaii-n két óriás szörny összecsapott, majd elhúzott a tengerbe. MIVAN??? Ennyit vár az ember a nyamvadt akcióra, erre ennyivel elintézik? Hát a k*rva a*yjukat!
A következõ kb fél órában megint kapunk egy kihagyott ziccert, amikor is a Nevadában kikelt mutó lerombolná Vegas-t, illetve le is rombolja, csak nagy meglepetésre, ezt is a híradóból követhetjük majd nyomon. Illetve ebbõl is csupán pár másodpercet. Továbbá kapunk még egy jól kitervelt amerikai lépést a muto-k és Godzilla ellen, egy bazi nagy atombombával egy helyre terelni mindhármat és felrobbantani õket a g*cibe. Az alapötlet nem lenne annyira rossz, ám az nem tudom, hogy melyik barom ötlete lehetett, hogy ezt a bombát egy vonattal szállítsák keresztül a fél országon, holott, ahogy késõbb láttuk, volt lehetõség helikopteren is szállítani és akkor az Amerikában tartózkodó muto-nak (mely ugye nem tud repülni) esélye sem lett volna megtámadni õket. De persze megtámadta. El is vitte a bombát, legalábbis az egyik részét. Aztán másfél óra körül a két muto San Fransisco-ban ütközik és lepetéznek szépen. Az ellopott atombombára persze, hogy a kicsik is zabálhassanak belõle. Ja, és ebben a fél órában Godzilla nem csinált mást, csak úszott Amerika felé.
Na de akkor jöjjön az utolsó fél óra, amire már nincs semmi panasz. Pár katona itt ejtõernyõvel megpróbál bejutni a "hábotús övezetbe", ahol Godzilla küzd a muto-kkal, annak érdekében, hogy a bent lévõ atombombát vagy hatástalanítsák, vagy jó messzire vigyék a városból. Az ejtõernyõs jelenet szerintem zseniális volt, ahogy belsõ nézetbõl láttuk azt, amit a katona is lát, hogy a földig rombolt városban küzdenek az óriás szörnyek. A látvány itt már remek lett, és végre a küzdelmet is mutatták. Errõl sok mindent nem szeretnék mondani, mert ezt inkább látni kell, de a végén természetesen Godzilla lecsapja mindkét muto-t, bombaszakértõnk, akinek ugyan a bombát nem sikerült hatástalanítania, a muto-k petéit sikeresen felgyújtotta. A film végén persze ellõtték azt a klisét, hogy a jó Godzilláról a csata után mindenki azt hiszi, hogy meghalt a küzdelemben, de mivel a film második része már be van rendelve, sejthetjük, hogy a halála nem következett be, magához tér szépen és elvonul a tenger mélyébe, amivel véget is ér a film.

Õszintén szólva, nem igazán értem a nagy kritikai elismerést, amit a film kapott, mivel óriás szörnyes filmhez képest nagyon kevés akció van benne, továbbá drámának sem volt elég drámai, ahhoz nem voltak olyan szereplõk, akikért igazán izgulni lehetett volna, nem voltak a karakterek jól kidolgozva. Olyan volt a film, mintha a szereplõk csak azért lettek volna, hogy asszisztáljanak a szörnyek összecsapásához, és emiatt nem mutatták be õket kellõképpen, ennek ellenére mégis õk kapták a játékidõ nagy részét, ezért tényleg nem értem, hogy mit is akarhatott a rendezõ kihozni ebbõl a filmbõl. Ha már annyit megtettek volna, hogy a film közben az ütközeteket és pusztításokat nem vágják ki a filmbõl (összesen ha jól tudom, 3 ilyen volt), már azzal nagyban megdobták volna a film teljesítményét, de szerintem még az sem biztos, hogy elég lett volna.