Téma: Gomorra

8/10
tesz-vesz máj. 01. 21:49:17 8/10
(40/40)
ja, és magyar szinkronnal senki nézze, olasz csakis
8/10
tesz-vesz máj. 01. 21:47:44 8/10
(39/40)
Borzalmasan káros egy sorozat. Amellett, hogy az első évadok még tetszettek is, bár az utolsó évad önmaga paródiája a sorozatban, ilyen képregényszerű semmiből előkerülő figurákkal, mint a szerzetes, úriember, meg a felesége, hihetetlen képregényszerű történésekkel, de a sorozat gyakorlatilag tele van nárcisztikus pszichopatákkal, ami önmagában még nem gond, de hogy a filmkészítők még sajnáltassák még a szereplőket, miután teljesen ártatlanokat ölnek, az elfogadhatatlan. Ciro elrabol és megöl egy fiatal lányt a barátja miatt, aztán a további részekben szomorú zenére sajnáltatják a filmkészítők. ez borzalmasan káros hatással van a tanulatlan, kezdetleges fiatalokra. Mintha normális lenne sajnáltatni a szociopata tömeggyilkosokat. Rendőrök nincsenek, alig kapnak szerepet, teljesen súlytalanok a gyilkosságok. persze van korrupció, de ekkora bandaháborúk és leszámolások már az összes évadok után nézve: elképzelhetetlenek. pár történeti hiba:

nem tudjuk, miért haragszik meg az utolsó évadokban Gennyre a felesége, túl hirtelen lett átírva, és túl erőltetett. előtte milyen jóban voltak.

utolsó évadra Ciro visszajött a halálból, gondolom rajongói kívánatra fanservice, már ez elfogadhatatlan dramaturgiai hiba, írói, "hitelességi" probléma.

Conte testőrsége miért nincs a halálakor ott? nagyon gyakran képtelenségek vannak a sztori kivitelezésének öncélúsága kedvéért. hiteltelen, mindig testőrökkel járt.

Öreg Savastano meghal a kriptánál egyedül, egy pisztolya nincsen. Nagyon jól játszott amúgy, jól sikerült a kaszting.

az utolsó évadot leszámítva amúgy eléggé tetszett.
8/10
tesz-vesz máj. 01. 21:37:53 8/10 Előzmény Patafizikus
(38/40)
melyik színész volt szerinted rossz?
3/10
Patafizikus ápr. 14. 21:09:03 3/10
(37/40)
Megértem ha van akinek tetszett, de én nem tartozom közéjük. Rossz színészek, unalmas zene, sokszor bántó kamerakezelés. Sok időhúzás, ál-művészi megoldások. Sokszor már nevetséges színészi eszközök. Mintha a Barátok közt első részeit néztem volna.És a legrosszabb a mérhetetlenül gyatra dialógusok. Mintha egy alsós gyerek írta volna a párbeszédeket. ( És nem, ez nem azért van mert az "alja" így beszél. Egyrészt az elvileg tanult és művelt karakterek dialógusai sem jobbak, másrészt az "alja" sem beszél így. Így a szappanoperák papírmasé figurái beszélnek. )
A történet pedig hemzseg a hibáktól, kiszámítható és unalmas.
Lehet utálni Amerikát, de ez a sorozat pld. a Braking Bad-nek a bokájáig sem ér fel.
Ja, és nem vagyok az amerikai filmek megszállottja. Ebben a műfajban szerintem a non plus ultra a francia Braquo.
Egy olyan sorozatnak, aminek az első évada után nem vagyok kíváncsi a másodikra, nem tudok három csillagnál többet adni.
3/10
8/10
sexykex febr. 02. 12:31:32 8/10
(36/40)
Ez egyértelműen a jobb sorozatok közül való és mégis…

Robogókon szaladgáló fiatalok. Sorban álló drogosok, akiknél mindig kéznél van a napi adagra való. Mint a hajléktalanok az ingyenkonyha előtt, akiknek a zsebében pont a napi kannásborra való csörög. A pénzt pörgető kisfőnökök, akiknek a világ összes Eurója sem lenne elég. A hatalomhajhászó mocskosul gazdag nagyágyúk az ocsmányul giccses lakásaikban, a katonáikkal és a testőreikkel. Mindenütt a gyomorforgató kétszínűség: a Madonna szobrokban drogot csempésző gyilkosok vallásos áhítata és a megvesztegethető egyházi és állami elöljárók csapata. Eközben vérrel írják a Gomorra bibliáját. Enzo megölé Gabrielt, miután Enzot megölé Fernando. Fernandot megölé Cardillo, amiért Cardillot megölé Rosario. És így tovább a végtelenségig. És a maffiózóvá serdült fiatalok hátukon géppisztollyal robognak tovább, kokós álmaik felé.

Megnéztem, mert ajánlották, mert jobban szeretem a keményebb sztorikat az érzelgős, sírdogálós bestsellernél. De így is benne van a sorozatok legtöbb hibája. A lassúság, az időhúzás, némi logikátlanság, unalmassá váló környezet, ismétlődések, stb. Mintha egy közepes író harmadik regényét olvasnám: sejtem, hogy mi fog történni a következő oldalakon.
9/10
offtopic
Tiberio jan. 25. 20:41:37 9/10
(35/40)
Nem láttam.
7/10
nick név jan. 24. 15:10:20 7/10
(34/40)
tomtatto - Az a baj, hogy az erőltetettség könnyen tetten érhető, amint az adott jelenet alatt nyitott szemmel mozdulatlanul merül a tengerben, aztán láss csodát, mégis kijut onnan, mint valami infantilis szuperhősfilmben. Megmentés alatt pedig talán számodra is nyilvánvaló, hogy a kimentését és a felépítését értem, a segítségnyújtás folyamatát, ezt a köztes film is elég világosan taglalta.
A sorozat a Gomorra-ról szólt, aminek Ciro egy szereplője volt, aztán egy idő után ment el a széria abba az irányba, ami nem maffiasorozattá, hanem egyfajta hőskultuszos revansfilmmé tette. Ami szerintem baj, tekintve a korábbi évadokat. Persze az emberek manapság vágynak erre, csak annyi más műfaj van, ahol ezt megélhetik, miért is kéne egy sokáig nagyon jó alkotást így elvinni egy a zsánertől teljesen idegen, eposzinak látszani akaró irányba?
A hozzászólásokkal kapcsolatban, szerintem próbálj meg elsősorban a történetre, vagy az atmoszférára vonatkozóan kifejezni valamit, mert a fröcsögés nem több, mint kétségbeesett önigazolási kísérlet. Persze nem kötelező a másik véleményével vitatkozni, én sem tettem, de ha beleálltál, csináld rendesen.
7/10
nick név jan. 24. 14:35:59 7/10
(33/40)
-- spojleres --

tomtatto - Légből kapott volt, miszerint pont ott, pont akkor volt az, aki ki tudta és akarta menteni, amely helyzetet Ciro nyilván túlélt. És ebből indult ki a teljesen félresiklott, talaját vesztett konfliktus is, a messiás-komplexussal. Felszínes forgatókönyvek dolgoznak ilyen megoldásokkal.
De a lényeg a kulturáltság, kedves érvekkel és a meggyőzés erejével vitatkozó felhasználótárs.
7/10
nick név jan. 24. 13:08:24 7/10
(32/40)
-- spojleres --

A vége ezzel az egyszer mind feltámadunk, de Ciro most rögtön fordulattal meglehetősen szentimentális lett, amolyan olaszosan. Reménykedtem benne, hogy a filmbéli események csak zárójelbe kerülnek a sorozat lezárásánál és nem rondítanak az olasz-olasz maffiáról szóló történetbe, de persze hiába. Kár érte, ha valaki meghal, akkor meghal, maffiafilmben, vagy szériában nem játszunk szuperhősöset és főleg nem építünk erre erőltetett konfliktussorozatot. Shakespeare-kedés az olasz bűnszervezetek világában, érzek ebben egy finom disszonanciát.
A fordulat fordulatának a fordulata. Nem mondom, hogy feltétlen rosszak, viszont ez a jelenség az alkotásban inkább mennyiségi, mint minőségi jegyekkel bír, sokat közülük túl könnyű előre látni, nyilvánvalóak, ha láttál már 1-2 évadot és ahogy mondani szokás, nem is ütnek annyira, pont az előzőek miatt. Továbbá a túlzások, a végén a bűnözők már beírták a mentős-rendőrös kódot és akkor szerváltak hivatali gépkocsikat amikor a forgatókönyv éppen úgy kívánta. Az egész végkifejlet összecsapott volt, patetikus hatást kelteni vágyó, de hanyag munka.
Hullámzó színvonalú volt a széria, voltak jó pillanatai és évadjai, de az utolsó nem olyan volt.

8->7

Egyébként különös élmény (még ha sorozatban is) kulturális prolikat giccses lakáspalotákban lakni látni. Ez annyira illik a mai korhoz... Az ízléstelenül (de látványosan) modern és az avítt, de romantikus, a hiányban fogant (abban, attól, azt kompenzálandó) szerelemgyereke.
Illetve megvan a megfejtés, la curva=erkölcsi kanyarulat.

9/10
baromarc666 2021 ápr. 24. - 07:17:31 9/10 Előzmény game4d@gmail.com
(31/40)
Szerintem elképesztően jó a filmzene. Berágja magát a bőröd alá és szétmar belülről. Zseniális.
9/10
offtopic
Tiberio 2021 márc. 13. - 22:42:26 9/10
(30/40)
Láttam a Narcos évadait, nagyon tetszett mind. Most nincs olyan sori, amit szívesen néznék, de nincs is ilyesmire mindig idő. Vírusmentes napokat, üdv!
6/10
game4d@gmail.com 2021 márc. 13. - 22:13:28 6/10
(29/40)
A harmadik évad közepe körül elkezdett zavarni, hogy nem változik a zene.. (szép ez a "dal", de csak "rá van dobva a képre".. egy idő után elveszti az erejét). A cselekménnyel is kb ez a bajom. Sematikus, automatikus.. a történet szinte kizárólag csak a sötét üzletekről, árulásról, váratlan de mégis kiszámítható fejlövésekről szól. Sokkal izgibb lenne, ha megmutatnák azt is, hogy mindezt miért csinálják.. jobban kidolgozott karakterekkel, komolyabb drámákkal, életszerűbb párbeszédekkel. 10/6
9/10
baromarc666 2021 márc. 03. - 22:23:03 9/10 Előzmény Anna Dé
(28/40)
Egyértelműen Gomorra
Anna Dé 2021 jan. 18. - 23:06:17
(27/40)
Melyik jobb? A Suburra vagy a Gomorra? :D Melyikkel kezdjem? Nem tudok dönteni. :)
9/10
Tiberio 2020 szept. 20. - 23:48:15 9/10
(26/40)
A Breaking Bad után ez a sori tudott függővé tenni újra. Érdekes volt figyelni Gennaro jellemfejlődését, ahogy az árnyékvilág állócsillagának, Cirónak az elképesztő húzásait is. A 4. évad elejéig nem fedeztem fel filler epizódot, minden résznek története, tétje volt. Sajnáltam, hogy a bolgár-albán részhez nem volt feliratom: igyekeztem kitalálni a párbeszédek értelmét.
cellasto 2020 júl. 06. - 06:37:12
(25/40)
Ez a sori meg fut?
Mert ha befejezik/befejezték, akkor elkezdem megnézni :)
10/10
chaplin 2020 jún. 07. - 08:24:25 10/10 Előzmény gerrard8
(24/40)
Nézd vissza a nyitójelenetet! Utólag, amikor a filmzenéket gyűjtöttem szembesültem azzal, hogy mennyire irónikusan,"felszabadultan" kezdődik!
10/10
chaplin 2020 máj. 08. - 11:36:36 10/10 Előzmény ZsuzsiTomi
(23/40)
Én is rákattantam a filmzenékre! :-)
7/10
nick név 2020 ápr. 05. - 17:10:07 7/10
(22/40)
Szerintem is tegyünk helyre valamit. Mivel mozgóképről van szó, természetesen fontos a karakterek életszerű viselkedése és valószerű egymáshoz fűződő viszonyuk. De ha a "kőkemény" valóságra kíváncsi a kedves néző, akkor nézzen dokumentumfilmeket. Egy adott sorozat minőségét azt gondolom nem az adja, hogy mennyire pontosan mondja vissza a világunkban megtörtént eseményeket - hiszen ettől még lehet középszerű, vagy rossz -, hanem hogy a maga világában mennyire hitelesen képes életre kelteni a maga karaktereit és eseményeit. Alapja pedig a Maffiózóknak is van - kicsit más kultúrközegben játszódik -, ezentúl a maga idejében csak a sorozatgyártást reformálta meg és mintául szolgál azóta is megannyi filmnek és sorozatnak... Emellett pedig a karakterek a Sopranos-ban helyenként kevésbé következetlenek, mint a Gomorra-ban. Az meg hogy kinek mi a nagyobb élmény, egy árulásokkal teli sorozatos vérfürdő - a-b-a -, vagy a szabályozottabb pályán történő kevesebb, de talán személyesebb gyilkosság, döntse el mindenki maga.
Tekintheted a Maffiózókat egy viccnek, ez a te dolgod, a magam részéről kifejezetten másképpen gondolom, nincs ezzel semmi baj. Nem kell egyetértenünk ebben, ahogy egy és oszthatatlan igazságharcot sem kell vívnunk az ízlésünk mentén.
10/10
BmCaesar 2020 ápr. 04. - 23:41:34 10/10
(21/40)
Tegyünk helyre valamit. Ez nem egy Hollywood-i mese. Ez ott a kőkemény valóság. Az írót nem véletlenűl bújtatták. Maffiózók??? Ugyanmár. Az egy vicc. Ez az alkotás maga a sokkoló döbbenet. Mondjuk ki: Maga a tökéletesség. Ahogy visszaadja a valóságot, a zene... Minden. Anno a Polip hozott valami hasonlót, de más szemszögből, más helyen (ez sem mindegy). Aki itt ilyenekkel jön, hogy sok a vér meg ez meg az a karakter túl durcimurci stb. annak fogalma sincs, hogy mit néz.