Téma: Gomorra

10/10
füles104 2023 aug. 02. - 12:47:27 10/10
(43/43)
Rendkívül izgalmas, lebilincselő, érdekfeszítő!
10/10
Igazság Hangja 2023 máj. 02. - 19:17:49 10/10
(42/43)
Az első évad nagyon tetszett, 10/10, a motoros fiús rész volt a legerősebb, azért a kb. 50 percért díjakat kellene adni a sorozatnak. Most a második évadnál járok, de kicsit megijedtem, mert bu21t csináltak az egyik, amúgy rendkívül vallásos főgengszterből (Salvatore Conte) és jönnek már az "erős női karakterek" is. Ugye nem csap át woke ámokfutásba a Gomorra? Kár volna érte, imádom a nápolyi hangulatot is, ami a részekből árad: pasztát csinál Don Pietro, gyilkolás után beugranak egy kávéra a szereplők, az utcákon hihetetlen társasági élet van, gyönyörűek a tengerpartok, pöfögnek a robogók, szegény, de összetartó családok élnek a kis otthonaikban, minden sarkon egy Szűz Mária, vagy Jézus szobor stb.
9/10
chrissCoke 2022 aug. 21. - 01:48:27 9/10 Előzmény Iván Kollár
(41/43)
lehet mást néztél nem ezt!
3/10
Iván Kollár 2022 aug. 15. - 23:19:58 3/10
(40/43)
Egy ócska kis családi sorozat, kb olyan szinten, mint az Izaura.
8/10
tesz-vesz 2022 máj. 01. - 21:49:17 8/10
(39/43)
ja, és magyar szinkronnal senki nézze, olasz csakis
8/10
tesz-vesz 2022 máj. 01. - 21:47:44 8/10
(38/43)
Borzalmasan káros egy sorozat. Amellett, hogy az első évadok még tetszettek is, bár az utolsó évad önmaga paródiája a sorozatban, ilyen képregényszerű semmiből előkerülő figurákkal, mint a szerzetes, úriember, meg a felesége, hihetetlen képregényszerű történésekkel, de a sorozat gyakorlatilag tele van nárcisztikus pszichopatákkal, ami önmagában még nem gond, de hogy a filmkészítők még sajnáltassák még a szereplőket, miután teljesen ártatlanokat ölnek, az elfogadhatatlan. Ciro elrabol és megöl egy fiatal lányt a barátja miatt, aztán a további részekben szomorú zenére sajnáltatják a filmkészítők. ez borzalmasan káros hatással van a tanulatlan, kezdetleges fiatalokra. Mintha normális lenne sajnáltatni a szociopata tömeggyilkosokat. Rendőrök nincsenek, alig kapnak szerepet, teljesen súlytalanok a gyilkosságok. persze van korrupció, de ekkora bandaháborúk és leszámolások már az összes évadok után nézve: elképzelhetetlenek. pár történeti hiba:


nem tudjuk, miért haragszik meg az utolsó évadokban Gennyre a felesége, túl hirtelen lett átírva, és túl erőltetett. előtte milyen jóban voltak.

utolsó évadra Ciro visszajött a halálból, gondolom rajongói kívánatra fanservice, már ez elfogadhatatlan dramaturgiai hiba, írói, "hitelességi" probléma.

Conte testőrsége miért nincs a halálakor ott? nagyon gyakran képtelenségek vannak a sztori kivitelezésének öncélúsága kedvéért. hiteltelen, mindig testőrökkel járt.

Öreg Savastano meghal a kriptánál egyedül, egy pisztolya nincsen. Nagyon jól játszott amúgy, jól sikerült a kaszting.



az utolsó évadot leszámítva amúgy eléggé tetszett.
8/10
tesz-vesz 2022 máj. 01. - 21:37:53 8/10
(37/43)
melyik színész volt szerinted rossz?
8/10
sexykex 2022 febr. 02. - 12:31:32 8/10
(36/43)
Ez egyértelműen a jobb sorozatok közül való és mégis…

Robogókon szaladgáló fiatalok. Sorban álló drogosok, akiknél mindig kéznél van a napi adagra való. Mint a hajléktalanok az ingyenkonyha előtt, akiknek a zsebében pont a napi kannásborra való csörög. A pénzt pörgető kisfőnökök, akiknek a világ összes Eurója sem lenne elég. A hatalomhajhászó mocskosul gazdag nagyágyúk az ocsmányul giccses lakásaikban, a katonáikkal és a testőreikkel. Mindenütt a gyomorforgató kétszínűség: a Madonna szobrokban drogot csempésző gyilkosok vallásos áhítata és a megvesztegethető egyházi és állami elöljárók csapata. Eközben vérrel írják a Gomorra bibliáját. Enzo megölé Gabrielt, miután Enzot megölé Fernando. Fernandot megölé Cardillo, amiért Cardillot megölé Rosario. És így tovább a végtelenségig. És a maffiózóvá serdült fiatalok hátukon géppisztollyal robognak tovább, kokós álmaik felé.

Megnéztem, mert ajánlották, mert jobban szeretem a keményebb sztorikat az érzelgős, sírdogálós bestsellernél. De így is benne van a sorozatok legtöbb hibája. A lassúság, az időhúzás, némi logikátlanság, unalmassá váló környezet, ismétlődések, stb. Mintha egy közepes író harmadik regényét olvasnám: sejtem, hogy mi fog történni a következő oldalakon.
9/10
offtopic
Tiberio 2022 jan. 25. - 20:41:37 9/10
(35/43)
Nem láttam.
7/10
nick név 2022 jan. 24. - 15:10:20 7/10
(34/43)
tomtatto - Az a baj, hogy az erőltetettség könnyen tetten érhető, amint az adott jelenet alatt nyitott szemmel mozdulatlanul merül a tengerben, aztán láss csodát, mégis kijut onnan, mint valami infantilis szuperhősfilmben. Megmentés alatt pedig talán számodra is nyilvánvaló, hogy a kimentését és a felépítését értem, a segítségnyújtás folyamatát, ezt a köztes film is elég világosan taglalta.
A sorozat a Gomorra-ról szólt, aminek Ciro egy szereplője volt, aztán egy idő után ment el a széria abba az irányba, ami nem maffiasorozattá, hanem egyfajta hőskultuszos revansfilmmé tette. Ami szerintem baj, tekintve a korábbi évadokat. Persze az emberek manapság vágynak erre, csak annyi más műfaj van, ahol ezt megélhetik, miért is kéne egy sokáig nagyon jó alkotást így elvinni egy a zsánertől teljesen idegen, eposzinak látszani akaró irányba?
A hozzászólásokkal kapcsolatban, szerintem próbálj meg elsősorban a történetre, vagy az atmoszférára vonatkozóan kifejezni valamit, mert a fröcsögés nem több, mint kétségbeesett önigazolási kísérlet. Persze nem kötelező a másik véleményével vitatkozni, én sem tettem, de ha beleálltál, csináld rendesen.
7/10
nick név 2022 jan. 24. - 14:35:59 7/10
(33/43)
-- spojleres --

tomtatto - Légből kapott volt, miszerint pont ott, pont akkor volt az, aki ki tudta és akarta menteni, amely helyzetet Ciro nyilván túlélt. És ebből indult ki a teljesen félresiklott, talaját vesztett konfliktus is, a messiás-komplexussal. Felszínes forgatókönyvek dolgoznak ilyen megoldásokkal.
De a lényeg a kulturáltság, kedves érvekkel és a meggyőzés erejével vitatkozó felhasználótárs.
7/10
nick név 2022 jan. 24. - 13:08:24 7/10
(32/43)
-- spojleres --

A vége ezzel az egyszer mind feltámadunk, de Ciro most rögtön fordulattal meglehetősen szentimentális lett, amolyan olaszosan. Reménykedtem benne, hogy a filmbéli események csak zárójelbe kerülnek a sorozat lezárásánál és nem rondítanak az olasz-olasz maffiáról szóló történetbe, de persze hiába. Kár érte, ha valaki meghal, akkor meghal, maffiafilmben, vagy szériában nem játszunk szuperhősöset és főleg nem építünk erre erőltetett konfliktussorozatot. Shakespeare-kedés az olasz bűnszervezetek világában, érzek ebben egy finom disszonanciát.
A fordulat fordulatának a fordulata. Nem mondom, hogy feltétlen rosszak, viszont ez a jelenség az alkotásban inkább mennyiségi, mint minőségi jegyekkel bír, sokat közülük túl könnyű előre látni, nyilvánvalóak, ha láttál már 1-2 évadot és ahogy mondani szokás, nem is ütnek annyira, pont az előzőek miatt. Továbbá a túlzások, a végén a bűnözők már beírták a mentős-rendőrös kódot és akkor szerváltak hivatali gépkocsikat amikor a forgatókönyv éppen úgy kívánta. Az egész végkifejlet összecsapott volt, patetikus hatást kelteni vágyó, de hanyag munka.
Hullámzó színvonalú volt a széria, voltak jó pillanatai és évadjai, de az utolsó nem olyan volt.

8->7


Egyébként különös élmény (még ha sorozatban is) kulturális prolikat giccses lakáspalotákban lakni látni. Ez annyira illik a mai korhoz... Az ízléstelenül (de látványosan) modern és az avítt, de romantikus, a hiányban fogant (abban, attól, azt kompenzálandó) szerelemgyereke.
Illetve megvan a megfejtés, la curva=erkölcsi kanyarulat.

9/10
baromarc666 2021 ápr. 24. - 07:17:31 9/10 Előzmény game4d@gmail.com
(31/43)
Szerintem elképesztően jó a filmzene. Berágja magát a bőröd alá és szétmar belülről. Zseniális.
9/10
offtopic
Tiberio 2021 márc. 13. - 22:42:26 9/10
(30/43)
Láttam a Narcos évadait, nagyon tetszett mind. Most nincs olyan sori, amit szívesen néznék, de nincs is ilyesmire mindig idő. Vírusmentes napokat, üdv!
6/10
game4d@gmail.com 2021 márc. 13. - 22:13:28 6/10
(29/43)
A harmadik évad közepe körül elkezdett zavarni, hogy nem változik a zene.. (szép ez a "dal", de csak "rá van dobva a képre".. egy idő után elveszti az erejét). A cselekménnyel is kb ez a bajom. Sematikus, automatikus.. a történet szinte kizárólag csak a sötét üzletekről, árulásról, váratlan de mégis kiszámítható fejlövésekről szól. Sokkal izgibb lenne, ha megmutatnák azt is, hogy mindezt miért csinálják.. jobban kidolgozott karakterekkel, komolyabb drámákkal, életszerűbb párbeszédekkel. 10/6
9/10
baromarc666 2021 márc. 03. - 22:23:03 9/10 Előzmény Anna Dé
(28/43)
Egyértelműen Gomorra
Anna Dé 2021 jan. 18. - 23:06:17
(27/43)
Melyik jobb? A Suburra vagy a Gomorra? :D Melyikkel kezdjem? Nem tudok dönteni. :)
9/10
Tiberio 2020 szept. 20. - 23:48:15 9/10
(26/43)
A Breaking Bad után ez a sori tudott függővé tenni újra. Érdekes volt figyelni Gennaro jellemfejlődését, ahogy az árnyékvilág állócsillagának, Cirónak az elképesztő húzásait is. A 4. évad elejéig nem fedeztem fel filler epizódot, minden résznek története, tétje volt. Sajnáltam, hogy a bolgár-albán részhez nem volt feliratom: igyekeztem kitalálni a párbeszédek értelmét.
cellasto 2020 júl. 06. - 06:37:12
(25/43)
Ez a sori meg fut?
Mert ha befejezik/befejezték, akkor elkezdem megnézni :)
10/10
chaplin 2020 jún. 07. - 08:24:25 10/10 Előzmény gerrard8
(24/43)
Nézd vissza a nyitójelenetet! Utólag, amikor a filmzenéket gyűjtöttem szembesültem azzal, hogy mennyire irónikusan,"felszabadultan" kezdődik!