Téma: Gomorra

10/10
chaplin 2020 máj. 08. - 11:36:36 10/10 Előzmény ZsuzsiTomi
(23/43)
Én is rákattantam a filmzenékre! :-)
7/10
nick név 2020 ápr. 05. - 17:10:07 7/10
(22/43)
Szerintem is tegyünk helyre valamit. Mivel mozgóképről van szó, természetesen fontos a karakterek életszerű viselkedése és valószerű egymáshoz fűződő viszonyuk. De ha a "kőkemény" valóságra kíváncsi a kedves néző, akkor nézzen dokumentumfilmeket. Egy adott sorozat minőségét azt gondolom nem az adja, hogy mennyire pontosan mondja vissza a világunkban megtörtént eseményeket - hiszen ettől még lehet középszerű, vagy rossz -, hanem hogy a maga világában mennyire hitelesen képes életre kelteni a maga karaktereit és eseményeit. Alapja pedig a Maffiózóknak is van - kicsit más kultúrközegben játszódik -, ezentúl a maga idejében csak a sorozatgyártást reformálta meg és mintául szolgál azóta is megannyi filmnek és sorozatnak... Emellett pedig a karakterek a Sopranos-ban helyenként kevésbé következetlenek, mint a Gomorra-ban. Az meg hogy kinek mi a nagyobb élmény, egy árulásokkal teli sorozatos vérfürdő - a-b-a -, vagy a szabályozottabb pályán történő kevesebb, de talán személyesebb gyilkosság, döntse el mindenki maga.
Tekintheted a Maffiózókat egy viccnek, ez a te dolgod, a magam részéről kifejezetten másképpen gondolom, nincs ezzel semmi baj. Nem kell egyetértenünk ebben, ahogy egy és oszthatatlan igazságharcot sem kell vívnunk az ízlésünk mentén.
10/10
BmCaesar 2020 ápr. 04. - 23:41:34 10/10
(21/43)
Tegyünk helyre valamit. Ez nem egy Hollywood-i mese. Ez ott a kőkemény valóság. Az írót nem véletlenűl bújtatták. Maffiózók??? Ugyanmár. Az egy vicc. Ez az alkotás maga a sokkoló döbbenet. Mondjuk ki: Maga a tökéletesség. Ahogy visszaadja a valóságot, a zene... Minden. Anno a Polip hozott valami hasonlót, de más szemszögből, más helyen (ez sem mindegy). Aki itt ilyenekkel jön, hogy sok a vér meg ez meg az a karakter túl durcimurci stb. annak fogalma sincs, hogy mit néz.
7/10
nick név 2020 ápr. 03. - 17:55:21 7/10
(20/43)
Nagyon lassan indul be, de végül egyre jobb és jobb lesz. Számomra a 4. évadára sem lett egy Maffiózók szintű alkotás, de nem is kell annak lennie. Ez nem egy jó sorozat, ez egy remek sorozat, még a hibái mellett is.
7->8
7/10
nick név 2020 ápr. 02. - 02:05:41 7/10
(19/43)
Az elején nem tetszett ez a sorozat. Az 1. évad maximum szódával ment el a számomra, viszont a 2.-ban érezhetően szintet lépett, a szereplők is rétegeltebbek lettek és a történet is érdekesebbé vált. Azt persze nem állítom, hogy hibátlan a sorozat, vannak benne következetlennek mondható hirtelen végbemenő és lassabb jellemváltozások, illetve némely esetben a színészi jelenlét is döcögősnek hat. Idővel az egész mégis működik. Ha nem olasz rep és pop szól éppen, a zene is teljesen jó - bár a végén bejátszott melankolikus dallam a sokadik alkalommal már inkább önismétlően hat, mint jól.
Ezek a divatos hajviseletek egyébként csak a sorozat kedvéért kerültek a szereplőkre, vagy tényleg ilyen kifinomult és tekintélyt parancsoló az ízlésvilág a hajak terén Itáliában? Ezek azok a frizurák, amik nem csak 20-30 év múlva fognak teljesen hülyén kinézni.
Szóval, ez egy jó sorozat, ahhoz képest, amit vártam tőle előzetesen - talán hibásan - persze csalódás volt - nem csak relatíve sokan dicsérték, de még a Maffiózókhoz foghatónak is tartották -, de a helyén kezelve kifejezetten megállja a helyét.
10/10
Kelly7dy 2020 jan. 26. - 21:46:07 10/10
(18/43)
Egy gond van ezzel a sorozattal, Mégpedig az, hogy ezek után semmilyen maffia film nem lesz olyan ütős, színészi játékban nem hozza azt amit a Gomorra megüt. A szereplők alakítása, maga a logika annyira viszi a nézőnek is a gondolatmenetét magával, hogy ez egy gengszterfilmnél sem tapasztalható. Még a Keresztapánál sem. Nincs romantikája, csak kizárólag a nyers valóságot adja. Összességében: életem legjobb sorozata.
10/10
ZsuzsiTomi 2019 szept. 23. - 19:44:01 10/10
(17/43)
Nagyon olasz, nagyon szuper, egyszerűen szenzációs. Nem lehet abba hagyni. Fantasztikus karakterek, nagyon jó színészi alakítások, és a zene.. azóta arra vezetek:). Az első évad csak az “előjáték”, az igazi story csak azután kezdődik:)
9/10
baromarc666 2019 aug. 11. - 21:50:40 9/10 Előzmény kinguci18k
(16/43)
Te ugye Harry Potteren és Alkonyaton nőttél fel? Zseniális minden évad, minden ízében végtelenül profi, pörgős, autentikus, zseniális jellemfejlődések, alakítások. 10/9
10/10
gerrard8 2018 szept. 25. - 20:31:59 10/10
(15/43)
Hát nem éppen egy Rém rendes család szerű sorozat....
Már a harmadik évadot is megnéztem,de nem emlékszem arra hogy akár csak egy mosolyt vagy valami poént felfedeztem volna benne.De hát nem is vicces környék ez a Scampia és környéke.
De elég realisztikus és életszerű a megvalósítás,amiért simán jár a 9/10.
Azt viszont nem értem hogy a Ciro Di Marziot miért kell úgy beállítani mint valami hőst,holott szinte a legaljasabb az egész sztoriban.?
6/10
wunderlich 2018 márc. 16. - 11:43:03 6/10 Előzmény kinguci18k
(14/43)
no comment...
LennyL 2017 okt. 31. - 11:39:19 Előzmény kinguci18k
(13/43)
Igen, a második évad más folyású mint az elsõ. Az elsõ pörög keményen, a második lassabb, nekem is fura volt, de pont az 5. rész környékén haraptam rá az új tempóra és a sztori is utána kezd drámaibb mélységekbe jutni. Nagyon várom a 3. évadot az HBO GO-ra!
Sandor Clegane 2017 aug. 23. - 16:03:01
(12/43)
Nagyon jó,izgalmas olasz maffiacucc,tudtommal már van 3. évad is de nem hogy szinkron,még felirat sincs hozzá.
1/10
kinguci18k 2016 dec. 09. - 19:42:33 1/10
(11/43)
Az elsõ évadot megszerettem mindenestül az kb 8/10 volt.(Na jó az a Genny már itt sem volt szimpi. )
Na de jött a második évad is.Aminek nem kellett volna jönnie így utólag.Meg néztem az elsõ részét,a másodikat,harmadikat,negyediket.(csak vártam és vártam hogy beinduljon és visszakapjam amit az elsõ évadban adott nekem ez sorozat). Aztán adtam még egy esélyt az ötödik résszel.De ez a második évad egy nulla.El kell fogadni.Egy gyenge folytatása az elsõ évadnak.Lassú,altató,unalmas,esemény szegény minden rész.És az a Genny szörnyen irritálóvá nõtte ki magát.De Ciro is.Ez a gúnár nyakú arc merevedés amit Ciro produkál.Az szánalmas,idegesítõ és kevés egy filmbe.Ettõl nem lesz kemény egy ember,mert így néz mindenkire 2 cm-rõl.Genny meg az elsõ pillanattól egy dagadt kis ostoba majom pofa volt.Nem egy gengszter karakter.Sajnálom hogy így el veszik az ember kedvét lassan minden filmtõl és sorozattól.Ez a második évad 2/10
10/10
NADAL14 2016 nov. 07. - 18:30:35 10/10
(10/43)
Kõkemény ez az évad,de talán jobb is az elsõnél. Ciró is átmegy terminátor módba ,és akármennyire is vad az egész, ma errõl szól a világ.Hatalom és pénz így együtt ,átgázolva mindenen maffia módra.,ami egy kicsit nagyon véres,.
10/10.
8/10
fantyoyo 2016 okt. 26. - 13:46:54 8/10
(9/43)
pár manírtól eltekintve jól egyben volt.
A mozifilm azért sokkal jobban tetszett.
9/10
NADALFAN 2016 aug. 22. - 16:23:55 9/10
(8/43)
Falom ezeket a maffiás történeteket,így olasz módra. Ez azért egy kicsit fel van turbózva de mivel végig lüktet ,és nem kiszámítható fenn tartja az érdeklõdést. Egyhuzamban néztem az elsõ évadot ,így jöhet a 2. Picit azért sok vér folyik ráadásul sok értelmetlenül ,azért remélhetõleg ennyire nem vészes ott a helyzet.
9/10.
6/10
Laccerx 2016 jan. 06. - 18:11:02 6/10
(7/43)
A hozzászólások és pontok alapján sokkal többet vártam. Nekem unalmas volt, a 4. rséztõl már kicsit pörgettem. A 8. részben kezd érdekesebb lenni, de nagyon messze van az izgalmastól. Meg sem közelíti pl a The Killing-et (eredeti verziót) vagy A híd elsõ évadját. Kár.
10/10
dundispan 2015 máj. 13. - 01:59:41 10/10
(6/43)
jó :)
10/10
Rodman 91 2015 febr. 20. - 16:23:54 10/10
(5/43)
Annyira nagyon jó hogy egyben megnéztem a 12 részt.Nagyon magával vitt. nagyon jó a story a színészek a karakterek és a zénék huu nagyon jól összehangolták!!!Mi lett Genny bõl nem gondoltam volna...nagyon várom a folytatást!10/10
10/10
edy10 2015 febr. 18. - 22:43:28 10/10
(4/43)
Nagyon-nagyon jo film, nem a szokasos hatasvadasz amerikai maffiafilm, hanem a "meztelen valosagot" kimeletlenül abrazolja. Nagyon jo kis forgatokönyvet hoztak össze a könyv alapja. Ami kicsit fura volt nekem, az az, hogy amikor Gennaro visszajön Hondurasbol, hogy a fenebe lesz hirtelen olyan okos, es latja egyböl a helyi politika, üzleti viszonyokat. Azelött meg göze nem volt semmiröl es nem is erdekelte. Ott egy kis atmenet lehetett volna, nem rögtön nagy aszkent feltüntetni.